Breednet Results

SALE - Sunday, October 29

Race 1 - Subway Sale Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:04.92 (35.16)
Prizemoney: $25,000
1
Alsvin (6)
9/4F
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (56)
9/4F
3g Excelebration (IRE) x Gialisa (Fantastic Light (USA))
Winning siblings: Plutonic Rock,
2
0.2
9/2
T: Ms S Trolove
R: Brandon Stockdale (56)
9/2
3g Hinchinbrook x New Edition (USA) (Stormy Atlantic (USA))
3
0.7
4/1
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (56)
4/1
3g Bel Esprit x Lacrimosa (NZ) (O'Reilly (NZ))
4
1.4
9/4F
T: M M Laurie
R: N Callow (56)
9/4F
5
2.9
20/1
T: D M Noonan
R: Jye McNeil (58.5)
20/1
4g Wanted x Finishing School (GB) (Grand Lodge (USA))
6
3.2
30/1
T: R E Laing
R: J Noonan (58.5)
30/1
5h Pentire (GB) x Flaming Roberto (At Talaq (USA))
7
6.5
16/1
T: Ms M Cox
R: M J Allen (58.5)
16/1
4g Toorak Toff x Entango (NZ) (Entrepreneur (GB))
8
8.2
100/1
T: C G Murray
R: B Higgins (58.5)
100/1
6g God's Own x Centoria (NZ) (Centro (NZ))
9
10.7
100/1
T: Ms S Trolove
R: D W Stackhouse (58.5)
100/1
4g Master Of Design x Minge Cove (USA) (Sandpit (BRZ))
Race 2 - Pantac Protective Services Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:26.93 (35.72)
Prizemoney: $25,000
1
4/1
T: M G Price
R: M J Walker (56)
4/1
3f Fastnet Rock x Palacio De Cristal (Encosta De Lago )
2
0.8
12/1
T: Ms C Alderson
R: Ethan Brown (56.5)
12/1
3
1.0
2/1F
T: Lloyd Kennewell
R: N Callow (58)
2/1F
3c Sebring x Joleur (Bite The Bullet (USA))
4
1.7
7/2
T: Matthew Cumani
R: Beau Mertens (56)
7/2
3f Dane Shadow x Belzain (Woodman (USA))
5
2.2
Mojos (5)
30/1
T: R J Besanko
R: D W Stackhouse (58)
30/1
3c Moshe x Johanna (Umatilla (NZ))
6
2.6
60/1
T: C J Waller
R: J Noonan (58)
60/1
3g Ocean Park (NZ) x Glitz 'n' Glam (Air Express (IRE))
7
2.8
30/1
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (58)
30/1
3g Helmet x Zipstream (Distant Music (USA))
8
3.8
Brando (1)
15/1
T: Chris Meagher
R: Patrick Moloney (58)
15/1
3g Desert King (IRE) x Candice (Canny Lad )
9
4.2
Vibrato (11)
9/1
T: R D Griffiths
R: M J Allen (58)
9/1
3c Your Song x Weesmallhours (NZ) (Carnegie (IRE))
10
4.9
20/1
T: J T Conlan
R: R McLeod (58)
20/1
3g Redoute's Choice x Harrow (Dehere (USA))
11
5.3
100/1
T: Shea Eden
R: Ms S Thornton (56.5)
100/1
3g Stryker x Actrice (Elvstroem )
12
12.3
80/1
T: A Rosolini
R: B Higgins (58)
80/1
3c Foxwedge x French Resistence (Peintre Celebre (USA))
Race 3 - Khq Lawyers Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:25.87 (38.08)
Prizemoney: $25,000
1
Myopic (14)
15/4
T: P L Caboche
R: N Callow (56.5)
15/4
4m Skilled x Ruby Slew (Sirius Slew (CAN))
Winning siblings: Black Ruby Rose,
2
3.8
15/1
T: Tim Hughes
R: Juana Andreou (56.5)
15/1
5g Danerich x Earthwarming (Canny Lad )
3
5.6
7/2F
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (56.5)
7/2F
4
7.0
5/1
T: Mark C Webb
R: Beau Mertens (58.5)
5/1
4g Domesday x Fabergine (Beautiful Crown (USA))
5
8.0
15/2
T: Craig Anderson
R: Jake Bayliss (58.5)
15/2
5g Drumbeats x Agape (Victory Note (USA))
6
8.2
66/1
T: K and G Mayberry
R: B Higgins (58.5)
66/1
6g Niello x Lyn's Gold (Golden Snake (USA))
7
8.7
25/1
T: L J Clapham
R: D W Stackhouse (58.5)
25/1
4g Toorak Toff x Skewiff (Mookta )
8
9.7
40/1
T: C G Murray
R: Harry Grace (55.5)
40/1
4g Danesis (IRE) x Belle Tower (Archway (IRE))
9
15.7
50/1
T: Ms S Trolove
R: Brandon Stockdale (58.5)
50/1
5g Written Tycoon x Mill Lady (NZ) (Straight Strike (USA))
10
16.2
7/2
T: M C Kent
R: Ms S Thornton (57)
7/2
4g Reset x Clandon (Brief Truce (USA))
11
16.3
25/1
T: John Thom
R: J Benbow (58.5)
25/1
12
24.8
Stasio (17)
200/1
T: C Gafa
R: Thomas Stockdale (55.5)
200/1
4g Von Costa De Hero x Appreciate (Dehere (USA))
13
25.2
30/1
T: Ms B Schreuder
R: J Noonan (56.5)
30/1
4m Skilled x Sadlers Brigg (NZ) (Montjeu (IRE))
Race 4 - Workforcexs (Bm64) (2200m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(6) Time: 2:21.91 (37.28)
Prizemoney: $25,000
1
11/1
T: R Gillahan
R: Harry Grace (51)
11/1
8g Kempinsky x Oh Joy (Ark Regal (NZ))
2
0.2
15/4
T: D M Noonan
R: Jye McNeil (58)
15/4
6m Pins x Kind Return (NZ) (Zabeel (NZ))
3
0.3
4/1
T: Natalie McCall
R: R McLeod (56)
4/1
4g Helenus x Haraka (Foreplay )
4
0.6
15/8F
T: Tim Hughes
R: N Callow (57.5)
15/8F
4m O'Lonhro x Fee Mail (GB) (Danehill (USA))
5
1.3
11/2
T: David and Coral Feek
R: D W Stackhouse (59.5)
11/2
4g Zoffany (IRE) x Lake Alexandrina (Bluebird (USA))
6
1.8
15/1
T: Ms M Murray
R: Ben Thompson (54.5)
15/1
6g Keltrice x Moella (Regal Classic (CAN))
7
4.1
14/1
T: L M Childs
R: Thomas Stockdale (53)
14/1
5g Widden Valley x Rimmel (Big Tram (NZ))
8
5.3
20/1
T: R E Laing
R: Teodore Nugent (56)
20/1
Race 5 - Ladbrokes Cash In (Bm70) (1000m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(6) Time: 1:00.02 (34.56)
Prizemoney: $30,000
1
10/9F
T: G Eurell
R: Ms N Beriman (58.5)
10/9F
Winning siblings: Punt Club, Rich Itch, Scratchy Lass,
2
0.8
12/1
T: Ms D Wynne
R: Ms J Da Rose (58.5)
12/1
7m Danzero x Sensational Spot (Swamp King (USA))
3
1.6
6/1
T: D Binaisse
R: Patrick Moloney (57)
6/1
4
2.2
13/2
T: K J Bodey
R: B Higgins (59.5)
13/2
4g Bushranger (IRE) x Jellylorum (Tale Of The Cat (USA))
5
3.0
6/1
T: N J Harnett
R: N Callow (59)
6/1
4g Equiano (FR) x Little Gem (Planchet )
6
4.0
11/2
T: Ms C Alderson
R: Ethan Brown (62)
11/2
5g Reward For Effort x Who's In Charge (NZ) (The Commander (NZ))
7
7.5
30/1
T: G R Mallinson
R: Thomas Stockdale (58)
30/1
8g Danbird x Belle Zeddaan (Keltrice )
8
21.5
150/1
T: R Gillahan
R: Ms J Payne (54)
150/1
7m Byblos (CHI) x Safari Princess (Lion Hunter )
Race 6 - Ladbrokes Odds (Bm78) (1200m)
Class: Benchmark 78 Track: Soft(6) Time: 1:10.87 (35.08)
Prizemoney: $50,000
1
7/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (57.5)
7/1
4g Fastnet Rock x Hummingbird (Galileo (IRE))
2
1.3
2/5F
T: R D Griffiths
R: Beau Mertens (55.5)
2/5F
4m Sepoy x Nun Faster (Fastnet Rock )
3
2.6
10/1
T: C W McDonald
R: N Callow (57)
10/1
6g Starcraft (NZ) x Fortune Princess (Danehill (USA))
4
5.7
25/1
T: G M Moloney
R: D W Stackhouse (58)
25/1
8g Danerich x Pachouli (Royal Academy (USA))
5
6.5
Leotie (7)
14/1
T: Henry Dwyer
R: Ben Thompson (55.5)
14/1
4m Darci Brahma (NZ) x Prairie Star (NZ) (High Chaparral (IRE))
6
7.5
25/1
T: M G Nolan
R: Dale Smith (56.5)
25/1
6g I Am Invincible x General's Dynasty (General Nediym )
7
10.5
30/1
T: G B Andrews
R: Thomas Stockdale (51.5)
30/1
7g Bel Esprit x My Fair Lago (Encosta De Lago )
8
14.7
16/1
T: R J Besanko
R: Jye McNeil (55.5)
16/1
Race 7 - Ladbrokes Sale Cup (1600m) LR
Class: Open Track: Soft(5) Time: 1:36.83 (35.40)
Prizemoney: $200,000
1
11/4
T: Peter Gelagotis
R: A Darmanin (54)
11/4
5g Castledale (IRE) x Hot 'n' Moss (NZ) (Strategic Image )
Winning siblings: Moss 'N' Bolt,
2
1.3
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: M J Walker (54)
10/1
5g Fastnet Rock x Dame Blanche (IRE) (Be My Guest (USA))
3
5.1
25/1
T: D K Weir
R: Ben Thompson (54)
25/1
6h Makfi (GB) x Marika (GB) (Marju (IRE))
4
5.2
12/1
T: M C Kent
R: Beau Mertens (54)
12/1
6g Gold Away (IRE) x Vraona (GB) (Fantastic Light (USA))
5
5.4
16/1
T: M A Bell
R: K Forrester (60)
16/1
7g Dubawi (IRE) x Jungle Girl (NZ) (Carnegie (IRE))
6
5.8
5/2F
T: Will Clarken
R: Todd Pannell (54)
5/2F
7
6.2
11/1
T: C J Waller
R: D Oliver (58)
11/1
7g Al Maher x Grand Ovation (Scenic (IRE))
8
6.3
30/1
T: J D Sadler
R: Thomas Sadler (57)
30/1
7g Galileo (IRE) x Party (IRE) (Cadeaux Genereux (GB))
9
6.4
7/1
T: C J Waller
R: B Shinn (58.5)
7/1
5g Pins x Lolly Scramble (NZ) (Generous (IRE))
10
10.1
9/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (58.5)
9/1
8g Pins x Stanica (NZ) (Zabeel (NZ))
11
11.4
Sonntag (12)
100/1
T: Henry Dwyer
R: Jye McNeil (54)
100/1
7g Teofilo (IRE) x Parfaits (Strategic )
Race 8 - Gbg Concrete & Construct.-Bm70 (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:26.11 (36.00)
Prizemoney: $50,000
1
Zagaya (5)
11/2
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: R McLeod (58)
11/2
6g I Am Invincible x Tokaleya (Encosta De Lago )
2
0.1
16/1
T: George Doderico
R: Brandon Stockdale (56)
16/1
6m Churchill Downs x Devil's Tower (Filante (NZ))
3
0.6
7/1
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (55)
7/1
5m Stryker x Kooeah (Street Cry (IRE))
4
0.8
9/4F
T: E Jusufovic
R: D Oliver (56)
9/4F
4m Wanted x Mixxer (Twining (USA))
5
1.3
11/2
T: J R Welsh
R: Ms S Thornton (56.5)
11/2
5g Lonhro x Bashful Girl (Perugino (USA))
6
1.5
40/1
T: R J Besanko
R: Thomas Stockdale (58.5)
40/1
9h Commands x Special Test (Octagonal (NZ))
7
2.7
30/1
T: D G Timms
R: B Werner (57.5)
30/1
5g Henrythenavigator (USA) x Gals (Galileo (IRE))
8
4.0
25/1
T: Peter Gelagotis
R: Beau Mertens (57)
25/1
6g Rios (NZ) x Shinead (NZ) (Danasinga )
9
4.1
100/1
T: Wez Hunter
R: Ben Thompson (54)
100/1
4m Stryker x Little Dorrit (IRE) (Sadler's Wells (USA))
10
4.3
20/1
T: J W Gilligan
R: Ethan Brown (57.5)
20/1
7g Encosta De Lago x Ballermoss (NZ) (Lord Ballina )
11
5.0
7/1
T: T Busuttin and N Young
R: M J Walker (58.5)
7/1
4g Pins x Baas (Anabaa (USA))
12
5.5
9/1
T: M M Laurie
R: N Callow (56.5)
9/1
4m Skilled x Lady Green (Grandera (IRE))
Race 9 - Ladbrokes (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Soft(5) Time: 1:40.01 (36.12)
Prizemoney: $25,000
1
7/4F
T: T Busuttin and N Young
R: N Callow (56.5)
7/4F
3c Jimmy Choux (NZ) x Calypso Miss (NZ) (Elnadim (USA))
Winning siblings: Chev Chelios, Red Peony,
2
0.5
14/1
T: D M Noonan
R: Thomas Stockdale (58)
14/1
8g Danzero x Modave (NZ) (Montjeu (IRE))
3
1.3
8/1
T: I R Hutchins
R: Patrick Moloney (57.5)
8/1
5m Wanted x Razero (Danzero )
4
2.5
Prepee (6)
20/1
T: Mark C Webb
R: Ethan Brown (57)
20/1
6m Domesday x Fabergine (Beautiful Crown (USA))
5
2.7
12/1
T: John Pascoe
R: Ben Thompson (58)
12/1
4g Bel Esprit x Yasey San (Yasey (JPN))
6
3.4
15/4
T: Peter Gelagotis
R: Beau Mertens (58.5)
15/4
5r Wanted x Georgia (Naturalism (NZ))
7
4.7
20/1
T: Ms A Bennett
R: Ms N Beriman (56)
20/1
6g U S Ranger (USA) x Chichen Itza (NZ) (Kaapstad (NZ))
8
5.4
11/1
T: Mark C Webb
R: B Werner (59)
11/1
6m Reset x Atlantico (NZ) (Redoute's Choice )
9
5.9
12/1
T: Aaron Purcell
R: M J Walker (60)
12/1
4g Casino Prince x Minerva (Military Plume (NZ))
10
9.2
Zlatan (3)
50/1
T: L M Childs
R: Teodore Nugent (56)
50/1
10g Dash For Cash x Rimmel (Big Tram (NZ))
11
12.9
12/1
T: T A Scanlon
R: Brandon Stockdale (59)
12/1
5m Nicconi x Artwear (Royal Academy (USA))