Breednet Results

ALBANY - Friday, November 30

Race 1 - Usg Boral Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:32.58 (38.30)
Prizemoney: $14,000
1
13/8
T: S J Wolfe
R: P Hall (56)
13/8
3g dick turpin (IRE) x ambers (AUS) (blackfriars (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.8
5/4F
T: P E Roberts
R: G L Smith (58)
5/4F
4g vital equine (IRE) x national glory (AUS) (royal academy (USA))
3
3.6
30/1
T: P B Hunter
R: Casey Hunter (58)
30/1
4g big brown (USA) x can time (AUS) (danetime (IRE))
4
5.3
Puskas (1)
16/1
T: J D Jachmann
R: L Camilleri (58)
16/1
5g alfred nobel (IRE) x urlay nook (AUS) (blackfriars (AUS))
5
6
5/1
T: Roy Rogers
R: D Staeck (56)
5/1
5m dick turpin (IRE) x miidaughterstorm (AUS) (stormy's son (AUS))
6
14
25/1
T: J D Jachmann
R: P Knuckey (58)
25/1
4g war chant (USA) x ebony buzz (AUS) (blackfriars (AUS))
7
15.3
25/1
T: Roy Rogers
R: J Kokotajlo (56)
25/1
3g dick turpin (IRE) x scuffs (AUS) (speed week (AUS))
8
19.8
150/1
T: K J Allen
R: Jade McNaught (54)
150/1
9
21.8
40/1
T: Samantha Faithfull
R: Natasha Faithfull (58)
40/1
4g frost giant (USA) x aplomb (AUS) (royal academy (USA))
Race 2 - Great Southern Supplies (C2) (1230m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:14.81 (35.72)
Prizemoney: $15,500
1
6/1
T: Roy Rogers
R: D Staeck (59)
6/1
4g danehill express (AUS) x milihalo (AUS) (don't say halo (USA))
This nick: 21 runners; 11 winners; 0 SW. Details
2
1
13/8F
T: P E Roberts
R: G L Smith (59)
13/8F
4g mosayter (USA) x tenets (AUS) (canny lad (AUS))
3
1.8
9/2
T: D M Attwell
R: Natasha Faithfull (58)
9/2
4
1.9
10/1
T: S J Wolfe
R: P Hall (57.5)
10/1
4g oratorio (AUS) x jay els star (AUS) (mapperley's star (AUS))
5
2
16/1
T: Rebecca Wallrodt
R: P Knuckey (58)
16/1
8g dehere (USA) x thong special (AUS) (gold brose (AUS))
6
2.3
13/4
T: D M Attwell
R: Shelby Colgate (54)
13/4
5m murtajill (AUS) x racoff (AUS) (tribu (AUS))
7
2.5
20/1
T: Roy Rogers
R: Casey Hunter (54.5)
20/1
5m lonhro (AUS) x lady mondegreen (AUS) (starcraft (NZ))
8
6.8
15/1
T: P C Western
R: J Kokotajlo (56.5)
15/1
5g more than ready (USA) x gibraltar diva (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 3 - Tabtouch Better Your Bet Mdn (1230m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:15.25 (36.78)
Prizemoney: $14,000
1
7/2
T: S J Wolfe
R: P Knuckey (54)
7/2
3f myboycharlie (IRE) x frankie (AUS) (manhattan rain (AUS))
Winning siblings: Qualify,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: Samantha Faithfull
R: Natasha Faithfull (56)
20/1
6m fath (USA) x reackou (AUS) (kendel star (AUS))
3
2.5
Orasky (9)
5/1
T: Roy Rogers
R: D Staeck (54)
5/1
3f oratorio (AUS) x warshawsky (AUS) (fasliyev (USA))
4
3.8
5/4F
T: S J Wolfe
R: P Hall (56)
5/4F
3g oratorio (AUS) x just as beautiful (AUS) (beautiful crown (USA))
5
4.5
14/1
T: P B Hunter
R: Casey Hunter (56)
14/1
5m oratorio (AUS) x azure (NZ) (kingfisher mill (USA))
6
5
50/1
T: Ms A Crump
R: B Banovic-Edwards (54)
50/1
7
5.1
16/1
T: J D Jachmann
R: Shelby Colgate (54.5)
16/1
3g frost giant (USA) x miss vinnoire (AUS) (blackfriars (AUS))
8
5.5
8/1
T: A W Maley
R: G L Smith (58)
8/1
4g publishing (AUS) x porsha (AUS) (perugino (USA))
9
8.5
30/1
T: P B Hunter
R: L Camilleri (56)
30/1
3g danehill express (AUS) x lenore (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
10
10.5
14/1
T: Roy Rogers
R: J Kokotajlo (56)
14/1
3g ouqba (GB) x no cure (AUS) (fath (USA))
Race 4 - Graham Manley Auto Repairs Hcp (1230m)
Class: BM70+ Track: Good(4) Time: 1:13.38 (35.78)
Prizemoney: $15,500
1
1/2F
T: S J Wolfe
R: P Knuckey (55)
1/2F
4g demerit (AUS) x gold caviar (AUS) (bel esprit (AUS))
This nick: 5 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
6/1
T: Roy Rogers
R: B Banovic-Edwards (50)
6/1
3
4
9/1
T: Roy Rogers
R: D Staeck (61)
9/1
8h secret remedy (AUS) x simmo's speedstar (AUS) (land speed record (AUS))
4
6
30/1
T: D L McAuliffe
R: Jade McNaught (52)
30/1
8g blackfriars (AUS) x there she be (AUS) (bletchley park (IRE))
5
6.5
Rowie (7)
50/1
T: Stephen Sheehy
R: Shelby Colgate (52.5)
50/1
9g flying spur (AUS) x tazkara (FR) (sinndar (IRE))
6
9
9/1
T: Rebecca Wallrodt
R: L Camilleri (54.5)
9/1
7g balmont (USA) x gift of eloquence (AUS) (bletchley park (IRE))
7
11.5
7/1
T: A W Maley
R: J Kokotajlo (56)
7/1
Race 5 - T-Quip Hcp (1600m)
Class: BM58+ Track: Good(4) Time: 1:39.60 (35.72)
Prizemoney: $15,500
1
5/4F
T: S J Wolfe
R: P Knuckey (56)
5/4F
4g oratorio (AUS) x la mia bella (AUS) (vital equine (IRE))
Winning siblings: Town Hall,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: S J Wolfe
R: P Hall (59)
9/2
7g oratorio (AUS) x lungarno (AUS) (barathea (IRE))
3
3.8
11/4
T: P B Hunter
R: Casey Hunter (57.5)
11/4
4
4.3
14/1
T: S J Wolfe
R: Natasha Faithfull (56.5)
14/1
5
5.3
16/1
T: G S Hughes
R: Shelby Colgate (55)
16/1
6g danehill express (AUS) x datina (AUS) (le grand seigneur (CAN))
6
5.4
11/2
T: J D Jachmann
R: D Staeck (54)
11/2
5g alfred nobel (IRE) x twinkle toes (IRE) (danehill (USA))
7
12.5
100/1
T: P B Hunter
R: L Camilleri (57.5)
100/1
Race 6 - Furphy Hcp (C1) (1450m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:29.85 (36.40)
Prizemoney: $15,500
1
Ionyx (5)
8/11F
T: Roy Rogers
R: D Staeck (57)
8/11F
3g dash for cash (AUS) x dark rock (AUS) (blackfriars (AUS))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/4
T: S J Wolfe
R: P Hall (59.5)
9/4
4g demerit (AUS) x runaround (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
1.6
80/1
T: M K Solly
R: J Kokotajlo (54)
80/1
5g black tom (AUS) x second secret (AUS) (mosayter (USA))
4
3
9/1
T: S J Wolfe
R: P Knuckey (58.5)
9/1
4g magic albert (AUS) x cleopatra's party (AUS) (golden snake (USA))
5
3.3
13/2
T: K J Allen
R: Jade McNaught (56)
13/2
4g planet five (USA) x winehorse (AUS) (blackfriars (AUS))
6
3.5
30/1
T: Roy Rogers
R: Casey Hunter (54)
30/1
4m dick turpin (IRE) x oriel (AUS) (oratorio (AUS))
7
4.3
100/1
T: G S Hughes
R: Shelby Colgate (54)
100/1
6m hala bek (IRE) x lacie (AUS) (oratorio (AUS))
8
4.8
20/1
T: Ms A Crump
R: B Banovic-Edwards (55)
20/1
5g hala bek (IRE) x elegancy (AUS) (umatilla (NZ))
Race 7 - Terry Wayne Sharp Memorial-C5 (1100m)
Class: Class 5 Track: Good(4) Time: 1:05.65 (35.34)
Prizemoney: $15,500
1
7/1
T: G S Hughes
R: Shelby Colgate (54.5)
7/1
7g manhattan rain (AUS) x two beauties (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Beckford, Custody, Party,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: D M Attwell
R: Natasha Faithfull (55.5)
25/1
7m oratorio (AUS) x glowing vain (AUS) (kenvain (AUS))
3
1
7/4F
T: Roy Rogers
R: D Staeck (55)
7/4F
4m oratorio (AUS) x countess of tiba (AUS) (second empire (IRE))
4
3.3
Fulzip (7)
15/2
T: J D Jachmann
R: P Knuckey (54.5)
15/2
9g eyeful (AUS) x zipido (AUS) (laranto (AUS))
5
3.5
16/1
T: Nikki Davies
R: L Camilleri (56.5)
16/1
6m turffontein (AUS) x philliann (AUS) (bellotto (USA))
6
5
11/1
T: Mark Westthorp
R: J Kokotajlo (54.5)
11/1
6g planet five (USA) x miss thailand (AUS) (cape cross (IRE))
7
6.8
3/1
T: A W Maley
R: P Hall (57)
3/1
5m scandal keeper (USA) x kensington gem (AUS) (blackfriars (AUS))
8
7.5
13/2
T: A D Smith
R: G L Smith (59)
13/2
5g oratorio (AUS) x movie world (AUS) (arazi (USA))
9
8.8
100/1
T: D M Attwell
R: Casey Hunter (54.5)
100/1
7g my atacanta (IRE) x soviet queen (AUS) (fasliyev (USA))
* Nick figures are for Australasia.