Breednet Results

BEAUDESERT - Friday, April 13

Race 1 - Trackside Photography Hcp-C4 (1400m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:22.22 (35.68)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: M G Nolan
R: Jackson Murphy (53.5)
5/2
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Deitch (1)
15/4
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (59)
15/4
6g denman (AUS) x amish (AUS) (canny lad (AUS))
3
0.7
9/4F
T: P Duff
R: B N Stewart (57.5)
9/4F
4g over (AUS) x novatrice (AUS) (danetrice (AUS))
4
2
15/2
T: Gregory Cornish
R: Michael Murphy (54)
15/2
5m outback prince (AUS) x moongambler (AUS) (victory note (USA))
5
4
14/1
T: Ms J Crompton
R: Ms T Harrison (54)
14/1
5g rothesay (AUS) x flo jo (AUS) (danzero (AUS))
6
7.5
11/2
T: L H Wheeler
R: L R Dittman (57.5)
11/2
Race 2 - Paradigm Homes Mdn Hcp (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:02.32 (35.07)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: Ben Ahrens
R: James Orman (57)
5/4F
3g captain sonador (AUS) x too few (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
7/2
T: Chris Munce
R: Q Krogh (54.5)
7/2
3f snitzel (AUS) x driven snow (USA) (storm cat (USA))
3
1.2
3/1
T: Chris Anderson
R: Anthony Allen (56)
3/1
3f your song (AUS) x bondarenko (NZ) (pins (AUS))
4
4.5
16/1
T: Selina Leef
R: A Spinks (54)
16/1
5m mosayter (USA) x longroadhome (AUS) (lonhro (AUS))
5
7.8
9/1
T: Bruce Hill
R: Matthew Palmer (55.5)
9/1
3g mossman (AUS) x wonderworld (AUS) (more than ready (USA))
6
13.6
30/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (57.5)
30/1
5m exceedingly good (AUS) x to love with love (GB) (cadeaux genereux (GB))
7
14.6
40/1
T: Tony Haydon
R: N Thomas (56.5)
40/1
8
14.7
25/1
T: S W Golinski
R: Ms A Badger (58)
25/1
3g raheeb (AUS) x cee eight lav (AUS) (show a heart (AUS))
Race 3 - Barrier Reef Pools Mdn Hcp (1050m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:02.45 (34.94)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: Bette Anne Harden
R: L P Rolls (56.5)
5/4F
3f foreplay (AUS) x bonaire beach (AUS) (grand lodge (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
4/1
T: Ben Ahrens
R: Anthony Allen (56)
4/1
4m rothesay (AUS) x countless moments (AUS) (success express (USA))
3
3.3
13/2
T: J L Johnston
R: N Thomas (55)
13/2
3g masked assassin (AUS) x too nice (AUS) (shadow creek (NZ))
4
4.1
100/1
T: M T Eggleston
R: J Woodhouse (57.5)
100/1
4g meld (AUS) x black britty (AUS) (anglia (AUS))
5
4.3
7/4
T: D Leech
R: V D Johnston (58)
7/4
3g all american (AUS) x komachi (AUS) (commands (AUS))
6
12.8
60/1
T: Neil Hocking
R: A Spinks (54)
60/1
3f o'lonhro (AUS) x angelic (AUS) (giant's causeway (USA))
7
16.8
30/1
T: P Sutton
R: Sally Sweeney (52)
30/1
5g ad valorem (USA) x slinky minx (AUS) (hennessy (USA))
Race 4 - Beaudesert Soft Drinks Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:22.42 (35.28)
Prizemoney: $16,000
1
5/1
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (57)
5/1
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/8
T: W J Phelan
R: R Fradd (58.5)
15/8
3f falvelon (AUS) x miss jinx (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.6
9/1
T: M A Kropp
R: R M Goldsbury (52.5)
9/1
3f drumbeats (AUS) x beach lady (NZ) (scaredee cat (NZ))
4
4.4
6/4F
T: R L Heathcote
R: Taylor Marshall (56.5)
6/4F
5
5.9
15/2
T: L G Ross
R: M McGillivray (55)
15/2
3f red element (AUS) x marni (AUS) (galileo (IRE))
6
13.9
30/1
T: H J Norman
R: Ms R Palmer (54.5)
30/1
3g lonhro (AUS) x murray mary (NZ) (black minnaloushe (USA))
Race 5 - Anzac Day Races Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:04.04 (34.62)
Prizemoney: $16,000
1
11/4F
T: Donald Pearson
R: L R Dittman (55.5)
11/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/2
T: Marcus Wilson
R: R Fradd (54)
15/2
5g encosta de lago (AUS) x passageway (USA) (gold fever (USA))
3
1.8
11/1
T: Jon Walk
R: J L Taylor (54)
11/1
4g clang (AUS) x jess sar belle (AUS) (brahms (USA))
4
1.9
30/1
T: Michael Frappell
R: Tiffani Brooker (56)
30/1
5g tycoon ruler (AUS) x miss ceeshee (AUS) (monashee mountain (USA))
5
2.1
11/1
T: Peter Rowe
R: L P Rolls (58)
11/1
4g husson (ARG) x snip it fast (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
2.5
7/2
T: L J Gough
R: Michael Murphy (58)
7/2
5g natural destiny (AUS) x academy pride (AUS) (lion hunter (AUS))
7
4.8
Armet (1)
5/1
T: Ms A Willick
R: M Hellyer (59)
5/1
4g helmet (AUS) x sunflower street (AUS) (fantastic light (USA))
8
6.6
15/2
T: Clinton Garland
R: A Spinks (54.5)
15/2
4g love conquers all (AUS) x achar (NZ) (entrepreneur (GB))
Race 6 - XXXX Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:03.96 (34.15)
Prizemoney: $16,000
1
8/11F
T: Ms H Page
R: Daniel Griffin (58)
8/11F
3f real saga (AUS) x love's great (AUS) (choisir (AUS))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
3.5
15/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (56.5)
15/1
5m meld (AUS) x mystic scene (AUS) (falvelon (AUS))
3
3.7
3/1
T: Garry Osborne
R: M Shimodaira (52)
3/1
5m conatus (AUS) x lauxes (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
5.2
25/1
T: J C Smerdon
R: Shannon Doyle (55.5)
25/1
4m stravinsky (USA) x limpopo (NZ) (exceed and excel (AUS))
5
8.5
16/1
T: Desleigh Forster
R: James Orman (56)
16/1
2f golden archer (AUS) x rosaria (AUS) (rory's jester (AUS))
6
10.5
30/1
T: Norma King
R: Ms R Palmer (54)
30/1
7
14
6/1
T: S W Kendrick
R: Corey Bayliss (53.5)
6/1
3f all american (AUS) x patronage (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 7 - Logan And Albert Hotel Hcp-C1 (1650m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:40.32 (36.63)
Prizemoney: $16,000
1
Brains (2)
4/1
T: T J Gollan
R: V D Johnston (57)
4/1
3g stryker (AUS) x absolute harmony (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Bay Harmony, Makedon, Microwave Jenny,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
2
10/1
T: M F Hemmings
R: Michael Murphy (56.5)
10/1
5m drumbeats (AUS) x nano (AUS) (king of kings (IRE))
3
2.4
7/4F
T: L J Gough
R: James Orman (56)
7/4F
4g nicconi (AUS) x street jam (AUS) (flying spur (AUS))
4
3.9
40/1
T: Florence Braybrook
R: L P Rolls (54)
40/1
5g monaco consul (NZ) x terrified (AUS) (johannesburg (USA))
5
4.4
80/1
T: K and G Mayberry
R: Ms S Bogenhuber (54)
80/1
4g drumbeats (AUS) x leave it to chance (AUS) (lucky owners (NZ))
6
4.7
4/1
T: L G Ross
R: Taylor Marshall (55)
4/1
7
6
20/1
T: D J Duryea
R: M Hellyer (57)
20/1
5g bernardini (USA) x percussive (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
7.3
14/1
T: T J Gollan
R: S Cormack (57)
14/1
9
9.1
Pendigo (13)
10/1
T: R L Lyford
R: Anthony Allen (54)
10/1
8g pendragon (NZ) x zazabelle (NZ) (zabeel (NZ))
10
9.4
6/1
T: Michael Frappell
R: Sally Sweeney (53)
6/1
5g outback prince (AUS) x jayvees salute (AUS) (rock of cashel (IRE))
* Nick figures are for Australasia.