Breednet Results

BORDERTOWN - Tuesday, January 30

Race 1 - Pooginagoric Turkey Farm Mdn (1550m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:36.74
Prizemoney: $13,000
1
20/1
T: Peter Hardacre
R: Ms E Finnegan (56)
20/1
4m grey swallow (IRE) x whispering queen (USA) (king of the heap (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
14/10F
T: T T Oxlade
R: J Potter (56)
14/10F
4m shrewd rhythm (AUS) x julie marie (AUS) (dubai destination (USA))
3
4.6
22/10
T: Craig Stewart
R: Ms C Lindop (58)
22/10
4g wanted (AUS) x sparkling now (AUS) (bellotto (USA))
4
6.2
Muckup (2)
12/1
T: L J Cadzow
R: J Maund (58)
12/1
6g red arrow (AUS) x rosy vista (AUS) (rubiton (AUS))
5
6.7
35/10
T: Ms B O'Loughlin
R: D Tourneur (54.5)
35/10
3f anacheeva (AUS) x charming charge (AUS) (rory's jester (AUS))
6
7.4
50/1
T: S R Turner
R: Justin Huxtable (56.5)
50/1
3g elvstroem (AUS) x the rossa (AUS) (dehere (USA))
7
12.9
25/1
T: R J Gilcrist
R: Ms C Puls (58)
25/1
4g dylan thomas (IRE) x salila (IRE) (sadler's wells (USA))
8
13.7
30/1
T: S R Turner
R: P Gatt (58)
30/1
5g strategic (AUS) x lettered (AUS) (commands (AUS))
9
14.8
25/1
T: B D Carraill
R: Sairyn Fawke (58)
25/1
4g tickets (AUS) x newbold lass (AUS) (st. covet (AUS))
10
16.4
66/1
T: R D Daniel
R: Ms K Walters (58)
66/1
5g solo flyer (AUS) x i'm blessed (AUS) (luskin star (AUS))
Race 2 - Tatiara Industrial Repairs Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:13.39
Prizemoney: $13,000
1
5/1
T: Ms J Giles
R: Ms C Puls (56)
5/1
4m hard spun (USA) x taransay (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Braemar, Housay, Paible,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
1.3
6/1
T: R V Nicholson
R: J Maund (58)
6/1
4g uncle mo (USA) x flying dialogue (USA) (fusaichi pegasus (USA))
3
4.1
14/10F
T: Bob and Kane Post
R: D Tourneur (56)
14/10F
5m gallo di ferro (USA) x chelise marie (AUS) (bletchencore (AUS))
4
7
16/1
T: S R Turner
R: P Gatt (56.5)
16/1
5
7.1
5/1
T: S R Turner
R: Sairyn Fawke (56)
5/1
5m krupt (AUS) x laynlow (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
9.3
40/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (54.5)
40/1
3f mulaazem (AUS) x entranz (AUS) (elvstroem (AUS))
7
12
55/10
T: D W O'Leary
R: Justin Huxtable (58)
55/10
4g bon hoffa (AUS) x souffle (AUS) (at talaq (USA))
8
23.1
50/1
T: Kaye Edwards
R: Ms K Bishop (56.5)
50/1
3g real jester (AUS) x alco's pal (AUS) (kenny's best pal (AUS))
Race 3 - Michelle's Pet Service (Bm56) (1300m)
Class: Benchmark 56 Track: Soft(5) Time: 1:19.02
Prizemoney: $15,000
1
12/1
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (56.5)
12/1
9g centre stalls (IRE) x santoza (AUS) (aloha run (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
65/10
T: J R Searle
R: Ms E Finnegan (55.5)
65/10
6m starcraft (NZ) x new page (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.9
Scroll (8)
4/1
T: Trevor White
R: Sairyn Fawke (55.5)
4/1
6g exceed and excel (AUS) x orelia (AUS) (octagonal (NZ))
4
2
4/1
T: Ms J Giles
R: Ms C Puls (56)
4/1
5g red arrow (AUS) x makabelle (AUS) (prince of birds (USA))
5
11
6/1
T: Jamie Opperman
R: D Tourneur (56.5)
6/1
6
15.9
35/10F
T: Ms S Murphy
R: Ms K Walters (57)
35/10F
6m musee d'orsay (AUS) x miss icon (AUS) (clay hero (AUS))
7
16.5
14/1
T: Lorna Delaney
R: J Maund (54)
14/1
4m toorak toff (AUS) x untainted (AUS) (hussonet (USA))
8
18
20/1
T: R D Daniel
R: P Gatt (58.5)
20/1
5g trotamondo (CHI) x zakynthos olives (AUS) (honour and glory (USA))
9
21
7/1
T: C B Oxlade
R: Ms C Lindop (59)
7/1
4g smart missile (AUS) x gift bouquet (AUS) (king's high (AUS))
Race 4 - Murch Plumbing & Roofing-Bm80 (2000m)
Class: Benchmark 80 Track: Soft(5) Time: 2:07.82
Prizemoney: $15,000
1
7/1
T: Ms S Jaensch
R: Justin Huxtable (54)
7/1
Winning siblings: Balla's Esprit, Scarlet Star,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Athos (4)
45/10
T: Ms S Murphy
R: Ms E Finnegan (54)
45/10
6g awesome again (CAN) x wild soiree (USA) (fusaichi pegasus (USA))
3
0.7
12/1
T: I T Gilcrist
R: Ms K Bishop (54)
12/1
6g written tycoon (AUS) x elkie rulz (AUS) (el moxie (USA))
4
1.8
35/10
T: M A O'Leary
R: Cody Collins (56)
35/10
11g blevic (AUS) x surging tide (NZ) (crested wave (USA))
5
1.9
16/10F
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (54.5)
16/10F
7g authorized (IRE) x pick o' the bunch (AUS) (fantastic light (USA))
6
2.3
9/1
T: R J Gilcrist
R: Ms C Lindop (54)
9/1
5g teofilo (IRE) x la sizeranne (NZ) (stravinsky (USA))
7
6.5
8/1
T: R J Wilson
R: J Maund (56.5)
8/1
5g blevic (AUS) x nikita jane (AUS) (fraar (USA))
Race 5 - F A Mastrangelo Drafting-Bm72 (1300m)
Class: Benchmark 72 Track: Soft(5) Time: 1:19.44
Prizemoney: $15,000
1
4/5F
T: Jamie Opperman
R: D Tourneur (57.5)
4/5F
6g good journey (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
28/10
T: D I Dodson
R: J Potter (57)
28/10
3
1.3
20/1
T: Ms H Lehmann
R: Ms K Bishop (55.5)
20/1
7g blevic (AUS) x ma' haba (AUS) (market force (AUS))
4
1.4
9/1
T: D W O'Leary
R: Victor Wong (54)
9/1
9g gallo di ferro (USA) x arinna (AUS) (lake coniston (IRE))
5
6.8
5/1
T: S R Turner
R: P Gatt (59)
5/1
7g written tycoon (AUS) x flirted (AUS) (bluebird (USA))
Race 6 - McCarthy Transport Hcp (C2) (2000m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 2:06.29
Prizemoney: $15,000
1
45/10
T: Peter Hardacre
R: Justin Huxtable (56.5)
45/10
6m testafiable (AUS) x hillview ridge (AUS) (dieu d'or (AUS))
Winning siblings: Majestic Ridge,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
14/1
T: D I Dodson
R: J Potter (57.5)
14/1
3
2.9
25/1
T: L J Cadzow
R: Ms K Bishop (57.5)
25/1
6g niccolini (AUS) x bellavinda (AUS) (euclase (AUS))
4
4.3
Discern (10)
45/10
T: D C Saxon
R: Ms E Finnegan (55.5)
45/10
6g street cry (IRE) x celadon (NZ) (danehill (USA))
5
5.8
32/10F
T: R J Gilcrist
R: Ms C Lindop (58)
32/10F
5g high chaparral (IRE) x string of pearls (IRE) (danehill dancer (IRE))
6
6.3
8/1
T: Bob and Kane Post
R: D Tourneur (57)
8/1
6g rakti (GB) x gold import (AUS) (export price (FR))
7
6.9
8/1
T: Kaye Edwards
R: Alice Lindsay (53)
8/1
5m sharkbite (AUS) x spectrums quest (AUS) (spectrum (IRE))
8
9.7
Wilkin (6)
30/1
T: Kaye Edwards
R: Sairyn Fawke (57.5)
30/1
5g strategic maneuver (AUS) x alco's pal (AUS) (kenny's best pal (AUS))
9
10
20/1
T: D N Kolpin
R: Ms C Puls (57)
20/1
5g widden valley (AUS) x glow baby (AUS) (rancho ruler (AUS))
10
13.5
7/1
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (55)
7/1
5g lope de vega (IRE) x glimmering hope (USA) (belong to me (USA))
11
27.2
30/1
T: M A O'Leary
R: J Maund (58)
30/1
4g good journey (USA) x cante grande (AUS) (kailey senor (USA))
12
30.8
25/1
T: M J Seyers
R: P Gatt (57.5)
25/1
Race 7 - Allendale Stud (Bm60) (1100m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 1:05.69
Prizemoney: $15,000
1
12/10F
T: D L Hewitt
R: Justin Huxtable (58)
12/10F
7m keltrice (AUS) x shuttlebug (AUS) (shuttlecock corner (USA))
Winning siblings: Snugasabuginarug,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Brobak (4)
35/10
T: Krystal Trembath
R: Ms C Puls (57.5)
35/10
5g dane shadow (AUS) x pure fire (AUS) (scenic (IRE))
3
1.1
30/1
T: D I Dodson
R: J Maund (55.5)
30/1
4
1.2
45/10
T: J R Searle
R: D Tourneur (55.5)
45/10
6g enemy of average (AUS) x lapwing (AUS) (free flyer (IRE))
5
3.4
10/1
T: Ms I Peskett
R: Sairyn Fawke (56.5)
10/1
8m old deuteronomy (USA) x darsawye (AUS) (eagle eyed (USA))
6
3.6
16/1
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (54)
16/1
5g sebring (AUS) x chance bye (AUS) (snitzel (AUS))
7
4
66/1
T: J R Searle
R: Ms C Lindop (54)
66/1
8
5.8
9/1
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (55.5)
9/1
5m red element (AUS) x vermont eagle (AUS) (octagonal (NZ))
Race 8 - Stirling Vineyards Serv.-Bm60 (1550m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 1:36.97
Prizemoney: $15,000
1
11/1
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (55)
11/1
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
18/10F
T: Ms S Jaensch
R: Justin Huxtable (59)
18/10F
3
1.4
12/1
T: R V Nicholson
R: J Maund (54)
12/1
5m al samer (AUS) x coppelius (USA) (pleasant colony (USA))
4
2
45/10
T: Ms B O'Loughlin
R: D Tourneur (56.5)
45/10
5
5.2
25/1
T: Peter Hardacre
R: P Gatt (55.5)
25/1
5m foreplay (AUS) x whispering queen (USA) (king of the heap (USA))
6
5.3
11/1
T: B D Carraill
R: Sairyn Fawke (55.5)
11/1
6g manton (AUS) x poison (AUS) (grand lodge (USA))
7
5.4
11/1
T: Ned Walker
R: Ms E Finnegan (55.5)
11/1
8m testafiable (AUS) x thelnor (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
5.5
30/1
T: I T Gilcrist
R: Ms K Bishop (54.5)
30/1
5m rebel raider (AUS) x tillzaway (AUS) (king of brooklyn (AUS))
9
5.9
14/1
T: Jordan Frew
R: J Potter (54)
14/1
8g magic albert (AUS) x alemar (AUS) (bureaucracy (NZ))
10
11.6
35/10
T: J R Searle
R: D Caboche (57)
35/10
* Nick figures are for Australasia.