Breednet Results

COFFS HARBOUR - Sunday, May 17

Race 1 - Leading Edge Telecoms Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:26.40 (38.72)
Prizemoney: $9,000
1
LASTPIC (14)
7/4F
T: T G HARDY
R: JOSHUA JONES (54.00)
7/4F
2f falbrav (IRE) x la favorita (USA) (seattle dancer (USA))
Winning siblings: Rossarita,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
15/4
T: J A SPRAGUE
R: A CHAU (56.00)
15/4
5m lion hunter (AUS) x grand watch (AUS) (grand lodge (USA))
3
3.4
14/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (58.00)
14/1
3c way of light (USA) x olympia (AUS) (scenic (IRE))
4
4.1
25/1
T: MS C UNDERHILL
R: Y FUJIMOTO (58.00)
25/1
5g dodge (AUS) x some alibhai (NZ) (alibhai (NZ))
5
5.1
13/2
T: MS C CHAPMAN
R: A HYERONIMUS (56.50)
13/2
3g total look (USA) x swift lass (AUS) (monongahela (USA))
6
7.6
25/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (58.00)
25/1
4h canadian silver (CAN) x zedlin (AUS) (zeditave (AUS))
7
8.2
16/1
T: T G HARDY
R: L CUMBERLAND (56.50)
16/1
6g buriton (NZ) x lady burten (AUS) (unbeaten (AUS))
8
11.4
4/1
T: S B LEE
R: C WHITELEY (58.00)
4/1
4g sunday knight (AUS) x tasty (AUS) (lunchtime (GB))
9
13.5
12/1
T: MS L WATKINS
R: MS V SCHUBERT (56.00)
12/1
4m dexter (GB) x auntie dot (AUS) (pauillac (AUS))
10
14.2
25/1
T: TRENT GREENTREE
R: MS J DRURY (56.00)
25/1
3g danehill dancer (IRE) x phone pal (USA) (phone trick (USA))
11
16.5
10/1
T: B J DODSON
R: D PEISLEY (56.00)
10/1
5m langfuhr (CAN) x assumpta (AUS) (northern regent (CAN))
12
23.4
25/1
T: D B CAMPBELL
R: MS E KEHOE (56.00)
25/1
5g reenact (AUS) x old flowers (AUS) (whiskey road (USA))
13
33.1
30/1
T: P A SMITH
R: R SPOKES (58.00)
30/1
3g mister kwila (AUS) x fame cove (AUS) (mighty avalanche (AUS))
14
33.5
50/1
T: TOM HIGGINS
R: M LORD (58.00)
50/1
5g hot piper (AUS) x encouraging miss (AUS) (encouraging (AUS))
Race 2 - Coffs Kids Day Out Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:00.34 (37.09)
Prizemoney: $9,000
1
9/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (55.50)
9/1
4g sequalo (AUS) x likewise (AUS) (ocean glory (AUS))
Winning siblings: Wise Men Say,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
FRERES (15)
8/1
T: PAUL ISAAC
R: MS J DRURY (52.50)
8/1
4m mr. henrysee (USA) x super super name (AUS) (timber country (USA))
3
1.5
5/1
T: G D YORKE
R: S SHIRAHAMA (52.00)
5/1
4m falvelon (AUS) x beach barbie (AUS) (kenny's best pal (AUS))
4
7.2
4/1
T: M J ROBINSON
R: S THURLOW (57.50)
4/1
3g danachenka (AUS) x bullet's bliss (AUS) (bite the bullet (USA))
5
7.4
13/4F
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (55.50)
13/4F
6
7.8
25/1
T: S J FITZSIMMONS
R: A CHAU (55.00)
25/1
4g essemell (AUS) x play the flute (AUS) (star flute (AUS))
7
9.7
25/1
T: T G HARDY
R: L CUMBERLAND (53.00)
25/1
8
10.2
20/1
T: G J HOWELLS
R: A HYERONIMUS (56.50)
20/1
4g kaaptive edition (NZ) x lake nona (AUS) (noalcoholic (FR))
9
10.5
40/1
T: J P MCGEE
R: R J AGNEW (54.00)
40/1
3f shrewdy (AUS) x courting (AUS) (tierce (AUS))
10
10.9
10/1
T: J GALLAGHER
R: M DOLENDO (54.50)
10/1
11
11.5
JASK (3)
5/1
T: TOM HIGGINS
R: M LORD (57.50)
5/1
4m johannesburg (USA) x heister (AUS) (marauding (NZ))
12
12.8
30/1
T: MS C UNDERHILL
R: Y FUJIMOTO (54.00)
30/1
5m frisco view (USA) x whoopsa (AUS) (table limit (USA))
13
15.6
25/1
T: J P ROACH
R: JOSHUA JONES (57.50)
25/1
3c all courage (AUS) x kindilan (AUS) (shagny (USA))
14
17.1
8/1
T: K J LANTRY
R: D PEISLEY (56.00)
8/1
3f hawk wing (USA) x mauresmo (AUS) (dehere (USA))
Race 3 - Go Takeover Target Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Slow Time: 1:00.36 (36.65)
Prizemoney: $9,000
1
5/1
T: F J TANNER
R: MS J DRURY (52.50)
5/1
5m frisco view (USA) x at the top (AUS) (red bletch (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/1F
T: STUART PHEGAN
R: S THURLOW (55.50)
4/1F
3f bianconi (USA) x stash the loot (AUS) (secret savings (USA))
3
1.3
4/1F
T: T G HARDY
R: JOSHUA JONES (55.50)
4/1F
2g marwina (AUS) x natism lady (AUS) (naturalism (NZ))
4
4.9
6/1
T: B D BELLAMY
R: S SHIRAHAMA (53.00)
6/1
3f hayil (USA) x wozza ball (NZ) (jetball (AUS))
5
6.5
14/1
T: B R O'HARA
R: A HYERONIMUS (54.00)
14/1
3f full and by (NZ) x sceptic (AUS) (scrupules (IRE))
6
7.6
9/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (57.00)
9/1
7
7.9
16/1
T: D G HODGE
R: M KNIGHT (54.00)
16/1
3g zaha (CAN) x thinkalong (AUS) (bite the bullet (USA))
8
10.2
10/1
T: MS F FIRTH
R: D R COLEMAN (54.00)
10/1
5m jeune (GB) x most beautiful (AUS) (bluebird (USA))
9
11.6
6/1
T: G J HOWELLS
R: B LOOKER (56.00)
6/1
10
12.3
30/1
T: R R MILLIGAN
R: A CHAU (57.00)
30/1
11
13.5
30/1
T: MS C UNDERHILL
R: Y FUJIMOTO (55.50)
30/1
3f frisco view (USA) x whoopsa (AUS) (table limit (USA))
12
16
10/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (57.50)
10/1
3g hayil (USA) x sly rhythm (AUS) (marauding (NZ))
13
16.7
40/1
T: S FRY
R: MS B HODDER (51.00)
40/1
5g more money (NZ) x tuckarimba bree (AUS) (latin pilgrim (AUS))
Race 4 - Coffs Racehorse Owners Hcp-C1 (1000m)
Class: Class 1 Track: Slow Time: 0:59.95 (37.02)
Prizemoney: $9,000
1
7/1
T: KEVIN TONKS
R: R SPOKES (57.50)
7/1
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
12/1
T: G J HOWELLS
R: ALVIN NG (50.00)
12/1
4m honours list (IRE) x not visual (AUS) (zeditave (AUS))
3
2.3
5/2F
T: LEON FOX
R: MS J DRURY (57.00)
5/2F
3g way of light (USA) x atomic melody (AUS) (geiger counter (USA))
4
3.7
TOPMISS (10)
8/1
T: STUART PHEGAN
R: S THURLOW (55.50)
8/1
4m high yield (USA) x mariton (AUS) (marscay (AUS))
5
4.5
5/1
T: A M FLATLEY
R: JOSHUA JONES (57.50)
5/1
3f ice point (ARG) x countback (AUS) (geiger counter (USA))
6
5.6
14/1
T: R N GODBOLT
R: L CUMBERLAND (52.50)
14/1
2f frisco view (USA) x making flight (AUS) (flight bijou (NZ))
7
5.9
12/1
T: S B LEE
R: C WHITELEY (54.50)
12/1
4m fasliyev (USA) x la cauchemard (AUS) (luskin star (AUS))
8
6
14/1
T: R R MILLIGAN
R: MS V SCHUBERT (56.50)
14/1
4g ghataas (GB) x zetay (NZ) (palace music (USA))
9
6.1
12/1
T: MS L WATKINS
R: R J AGNEW (55.50)
12/1
10
7
16/1
T: D B CAMPBELL
R: A HYERONIMUS (54.00)
16/1
4m rossini (USA) x regal servant (NZ) (vice regal (NZ))
11
10.9
9/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (56.50)
9/1
3g filante (NZ) x canny belle (AUS) (canny lad (AUS))
12
13.7
14/1
T: J L FLETCHER
R: A CHAU (57.50)
14/1
6g lion hunter (AUS) x sister gabriel (AUS) (fortunino (AUS))
13
14
14/1
T: J A JANIAK
R: B LOOKER (56.50)
14/1
14
29.7
12/1
T: K J LANTRY
R: D PEISLEY (55.50)
12/1
3c frisco view (USA) x clicquot (AUS) (luskin star (AUS))
Race 5 - Fast Signs'n'stickers Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Slow Time: 1:26.22 (38.51)
Prizemoney: $9,000
1
7/1
T: MS S BIRNEY
R: D PEISLEY (54.50)
7/1
4g dolphin street (FR) x rose by rose (AUS) (kingston dancer (USA))
Winning siblings: Roses Rose,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
7/1
T: G D YORKE
R: Y FUJIMOTO (54.00)
7/1
4h arena (AUS) x lily antoinette (AUS) (zadkine (ITY))
3
1.8
30/1
T: S P CRAMERI
R: ALVIN NG (50.00)
30/1
8g sky chase (NZ) x testing the water (AUS) (bletchingly (AUS))
4
2
11/4F
T: TRENT GREENTREE
R: JOSHUA JONES (55.50)
11/4F
4m fasliyev (USA) x steamheat (USA) (broad brush (USA))
5
2.7
15/2
T: B J DODSON
R: R SPOKES (57.50)
15/2
6
6.3
12/1
T: J GALLAGHER
R: M DOLENDO (54.50)
12/1
5g umatilla (NZ) x a class act (AUS) (brief truce (USA))
7
6.7
7/1
T: W LAWSON
R: MS E KEHOE (52.00)
7/1
4g fantastic light (USA) x twenty one carat (NZ) (sir tristram (IRE))
8
6.8
NIEMCZ (12)
11/1
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (52.50)
11/1
5m grand lodge (USA) x grasmere (IRE) (thatching (IRE))
9
7.2
25/1
T: M J DOUGHERTY
R: S TRAECEY (54.00)
25/1
5h flying spur (AUS) x combination (USA) (topsider (USA))
10
8.1
10/1
T: G D YORKE
R: S THURLOW (57.00)
10/1
4g irish royal (IRE) x shining circle (AUS) (shining finish (GB))
11
8.5
9/2
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (57.00)
9/2
4g nuclear freeze (USA) x canny belle (AUS) (canny lad (AUS))
12
8.9
30/1
T: TOM HIGGINS
R: M LORD (54.00)
30/1
5g danasuria (AUS) x oro verde (AUS) (rory's jester (AUS))
13
10.3
25/1
T: MARNIE NITSCHKE
R: MS V SCHUBERT (54.00)
25/1
5m johan cruyff (GB) x gracious native (AUS) (principality (AUS))
14
11.2
8/1
T: S B LEE
R: C WHITELEY (54.50)
8/1
4h king of kings (IRE) x navy blues (NZ) (blue eyed boy (IRE))
Race 6 - Unreal Estate Hcp (67) (1900m)
Class: Restricted 67 Track: Slow Time: 2:02.60 (39.05)
Prizemoney: $9,000
1
5/1
T: G D YORKE
R: S SHIRAHAMA (52.00)
5/1
6g secret savings (USA) x tilly foster (NZ) (vice regal (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
6/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (56.50)
6/1
3g iglesia (AUS) x rolling along (AUS) (runyon (IRE))
3
2.2
4/1F
T: M J DOUGHERTY
R: S TRAECEY (54.00)
4/1F
5g clang (AUS) x cheriejane (AUS) (special kingdom (AUS))
4
4
9/2
T: B D BELLAMY
R: JOSHUA JONES (58.00)
9/2
5
5
SELKRIG (12)
9/1
T: SHANE EVERSON
R: A HYERONIMUS (54.00)
9/1
6g dexter (GB) x pribor (USA) (private account (USA))
6
6
16/1
T: H KILNER
R: M DOLENDO (54.00)
16/1
4m skalato (AUS) x confetti girl (AUS) (groom dancer (USA))
7
6.7
7/1
T: B J DODSON
R: B LOOKER (54.00)
7/1
6m legal opinion (AUS) x jeminion (AUS) (pantomime prince (AUS))
8
8.3
5/1
T: G D YORKE
R: L CUMBERLAND (54.50)
5/1
5g loup sauvage (USA) x olympia (AUS) (scenic (IRE))
9
8.9
8/1
T: K J LANTRY
R: D PEISLEY (55.50)
8/1
4g galileo (IRE) x mauresmo (AUS) (dehere (USA))
10
9.8
12/1
T: MS B CHEERS
R: MS J DRURY (52.00)
12/1
6g king's best (USA) x pedante (AUS) (danehill (USA))
11
10.3
14/1
T: PHILLIP DONNELLY
R: R SPOKES (57.00)
14/1
5m centro (NZ) x fighting queen (AUS) (phar feather (USA))
12
12.1
16/1
T: B D BELLAMY
R: C WHITELEY (54.00)
16/1
Race 7 - Johnson Concrete Pumping Hcp (1300m)
Class: Open Track: Slow Time: 1:19.48 (37.91)
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (57.50)
4/1
6g hayil (USA) x beating the odds (AUS) (grand chaudiere (CAN))
Winning siblings: Dandy Fine, Grand Mark, Power To Succeed,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
FIORI (6)
12/1
T: B D BELLAMY
R: R SPOKES (54.00)
12/1
6g way of light (USA) x milan (AUS) (snippets (AUS))
3
0.5
3/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (56.00)
3/1
5g black hawk (GB) x kirin lady (AUS) (luskin star (AUS))
4
1.4
6/1
T: T G HARDY
R: JOSHUA JONES (54.00)
6/1
7g shovhog (AUS) x la baguette (NZ) (tights (USA))
5
5.3
12/1
T: B J DODSON
R: D PEISLEY (54.00)
12/1
8g racer's edge (AUS) x philharmonia (NZ) (western symphony (USA))
6
7.1
11/4F
T: R N GODBOLT
R: L CUMBERLAND (53.00)
11/4F
5g black hawk (GB) x innocent affair (AUS) (kingston rule (USA))
7
7.6
NERA (9)
20/1
T: MS L WATKINS
R: MS V SCHUBERT (54.00)
20/1
7g natchez (AUS) x era (AUS) (menzies (AUS))
8
10.4
6/1
T: MS F FIRTH
R: C WHITELEY (54.00)
6/1
Race 8 - Adam's Sawmill Hcp (72) (1000m)
Class: Restricted 72 Track: Slow Time: 1:00.21 (36.68)
Prizemoney: $9,000
1
6/1
T: TRENT GREENTREE
R: JOSHUA JONES (55.00)
6/1
4m snowland (AUS) x gracious era (AUS) (dehere (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
9/1
T: B J DODSON
R: R SPOKES (56.50)
9/1
4g monashee mountain (USA) x look right back (AUS) (success express (USA))
3
0.5
14/1
T: D B CAMPBELL
R: ALVIN NG (53.50)
14/1
9g keltrice (AUS) x creegh dancer (AUS) (will dancer (FR))
4
3.5
14/1
T: G F WANT
R: MS E KEHOE (55.50)
14/1
6m snippets (AUS) x princess matilda (AUS) (success express (USA))
5
4.2
4/1
T: P A SMITH
R: S SHIRAHAMA (55.50)
4/1
6g casual lies (USA) x moon (AUS) (our planet (AUS))
6
4.5
16/1
T: K J LANTRY
R: B LOOKER (56.50)
16/1
4g general nediym (AUS) x cloudlet (AUS) (zephyr zip (NZ))
7
5.7
5/1
T: L A HYSON
R: MS J DRURY (53.00)
5/1
4m mossman (AUS) x contrary lady (AUS) (mister c. (USA))
8
5.8
20/1
T: B D BELLAMY
R: S TRAECEY (54.00)
20/1
6m frisco view (USA) x love of ruby (AUS) (st. jude (AUS))
9
6.5
20/1
T: D G HODGE
R: D PEISLEY (57.00)
20/1
4g zaha (CAN) x thinkalong (AUS) (bite the bullet (USA))
10
7.1
7/2F
T: R R MILLIGAN
R: MS V SCHUBERT (58.50)
7/2F
11
8.6
11/2
T: G D YORKE
R: S THURLOW (56.00)
11/2
4m frisco view (USA) x spy's lass (AUS) (spectacular spy (USA))
12
9.3
30/1
T: H P BALL
R: M DOLENDO (58.50)
30/1
13
9.6
6/1
T: G D YORKE
R: D R COLEMAN (55.50)
6/1
* Nick figures are for Australasia.