Breednet Results

COFFS HARBOUR - Friday, May 5

Race 1 - Komatsu Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 0:46.50 (34.23)
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: B J Hudson
R: M Bennett (57)
7/4F
3f snippetson (AUS) x fictional (AUS) (danehill (USA))
Winning siblings: Kung Fu Kitty, Velvet Brown, War Chief,
This nick: 9 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
6/1
T: Mick O'Neill
R: Ms R Murray (59)
6/1
5g za-im (GB) x coradeym (AUS) (general nediym (AUS))
3
2.6
11/4
T: B D Bellamy
R: S Lisnyy (59)
11/4
3g hidden dragon (AUS) x lotsahula (AUS) (sequalo (AUS))
4
2.7
25/1
T: Donna Stoddart
R: S Traecey (57)
25/1
5
3
20/1
T: P A Smith
R: R Spokes (57)
20/1
5m manton (AUS) x spirit of tudor (AUS) (snippets (AUS))
6
4.1
25/1
T: G J Howells
R: C P Franklin (59)
25/1
6g ready's image (USA) x topsinga (NZ) (danasinga (AUS))
7
4.7
30/1
T: G J Howells
R: Ms K Stanley (57)
30/1
3f swift alliance (AUS) x frisco miss (AUS) (frisco view (USA))
8
4.8
12/1
T: Jai Phillips
R: A Adkins (57)
12/1
3f exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
9
5.6
20/1
T: P Cheers
R: M Paget (59)
20/1
3g bon hoffa (AUS) x aphrodisiac (AUS) (zoffany (USA))
10
6.7
30/1
T: B D Bellamy
R: W D'Avila (57)
30/1
4m dylan thomas (IRE) x allisonic (AUS) (peintre celebre (USA))
11
10.8
20/1
T: Jessica McCusker
R: S Thurlow (57)
20/1
4m el nino (USA) x hazy heights (AUS) (fasliyev (USA))
12
12.4
15/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (54.5)
15/1
2f snippetson (AUS) x lacet (AUS) (peintre celebre (USA))
Race 2 - Aj Pipelines Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:14.22 (34.55)
Prizemoney: $20,000
1
14/1
T: N L Hilton
R: C P Franklin (55)
14/1
3f hinchinbrook (AUS) x ranchy (USA) (siphon (BRZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
10/1
T: G D Yorke
R: Ms B Hodder (55)
10/1
3f skilled (AUS) x gotta have soul (AUS) (hussonet (USA))
3
2.9
14/1
T: J D Shelton
R: M Paget (55)
14/1
3f ready's image (USA) x topsinga (NZ) (danasinga (AUS))
4
3.2
30/1
T: M P O'Neill
R: R J Agnew (57)
30/1
3g al aseel (AUS) x horbury terrace (AUS) (fantastic light (USA))
5
4
11/2
T: C J Bashford
R: A Adkins (55)
11/2
3f duporth (AUS) x crafty belle (AUS) (commands (AUS))
6
4.2
15/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (55)
15/1
3f moshe (AUS) x herewegoagain (AUS) (hussonet (USA))
7
4.7
4/5F
T: Kevin King
R: Ms K Stanley (55)
4/5F
8
5.3
10/1
T: P J Cunningham
R: Ms R Murray (55)
10/1
3f statue of liberty (USA) x passing by (AUS) (charge forward (AUS))
9
7
10/1
T: S G Morton
R: P Graham (55)
10/1
3f duporth (AUS) x komachi (AUS) (commands (AUS))
10
9.3
100/1
T: Morgan Butler
R: S Lisnyy (57)
100/1
3g snippetson (AUS) x sweet magic (AUS) (magic albert (AUS))
11
12.7
80/1
T: P A Smith
R: M Bennett (57)
80/1
3g duke of marmalade (IRE) x sophia lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
13.3
100/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (52)
100/1
3f bradbury's luck (AUS) x faisande (AUS) (quest for fame (GB))
13
16.9
100/1
T: H R Dew
R: Shane Arnold (57)
100/1
Race 3 - Great Northern Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(7) Time: 1:19.42 (37.67)
Prizemoney: $20,000
1
Zarco (14)
8/1
T: Paul Matts
R: S Thurlow (55)
8/1
6g za-im (GB) x frisco's lass (AUS) (frisco view (USA))
Winning siblings: Frisco Albert,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: Ms J Lynch
R: A Adkins (57)
7/1
4g magic albert (AUS) x savanna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
3
1.3
2/1F
T: A J Edmonds
R: L P Rolls (59)
2/1F
3g dream ahead (USA) x excellent lady (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
3.9
5/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (55)
5/1
4g court command (AUS) x western cent (AUS) (best western (AUS))
5
4.6
20/1
T: G D Yorke
R: Ms B Hodder (55)
20/1
6
5
9/1
T: Sharlee Hoffman
R: W D'Avila (55)
9/1
4g bushranger (IRE) x danazira (NZ) (danasinga (AUS))
6
5
5/1
T: W J Gavenlock
R: M Bennett (56.5)
5/1
6m tale of the cat (USA) x alpha gun (AUS) (nuclear freeze (USA))
8
5.6
30/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (55)
30/1
5g aussie rules (USA) x the zealot (AUS) (bellotto (USA))
9
6
20/1
T: B J Ratcliff
R: S Lisnyy (55)
20/1
3f bon hoffa (AUS) x she's no miss (AUS) (desert king (IRE))
10
6.1
20/1
T: R N Godbolt
R: M Paget (55.5)
20/1
4m casino prince (AUS) x provokes (AUS) (octagonal (NZ))
11
9.7
20/1
T: Colin Hughes
R: Jackson Murphy (53.5)
20/1
6m manton (AUS) x rose of ghataas (AUS) (ghataas (GB))
12
16.2
80/1
T: H R Dew
R: R J Agnew (55)
80/1
4g snippetson (AUS) x miriwinni (NZ) (star way (GB))
13
16.5
40/1
T: Grant Marshall
R: Ms A Threadwell (55)
40/1
4m star witness (AUS) x double malt (CAN) (whiskey wisdom (CAN))
Race 4 - Reg Latter Electrical Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 1:20.65 (34.43)
Prizemoney: $20,000
1
Lawan (1)
3/1
T: J L Jarvis
R: Ms M Weir (61.5)
3/1
3g lonhro (AUS) x nanda kot (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 34 runners; 29 winners; 2 SW. Details
2
0.5
15/1
T: M P Quinn
R: A Adkins (58)
15/1
3f foxwedge (AUS) x muzareta (AUS) (fasliyev (USA))
3
1.8
11/2
T: D D Schmidt
R: Jackson Murphy (55.5)
11/2
4m dylan thomas (IRE) x arisen (AUS) (king of kings (IRE))
4
3.8
2/1F
T: T M Whittington
R: Jesse Graham (53.5)
2/1F
4m duporth (AUS) x chula vista (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4
40/1
T: Ms J Hardy
R: Mikiko Nakao (52.5)
40/1
4m choisir (AUS) x pamper me (AUS) (vettori (IRE))
6
5.2
12/1
T: M C Dickson
R: Carla Dougherty (51)
12/1
6m via corone (AUS) x little nellie (AUS) (picnicker (AUS))
7
5.3
11/2
T: Ms J Hardy
R: Olivia Pickering (56)
11/2
3g good journey (USA) x miss covet (AUS) (covetous (AUS))
8
6.4
10/1
T: T G Hardy
R: Ms N Burrells (52.5)
10/1
5g written tycoon (AUS) x kingston kate (AUS) (hurricane sky (AUS))
9
7
15/1
T: Ms D Trembath
R: Ms J Worley (58)
15/1
3g all american (AUS) x bit of a gal (AUS) (desert king (IRE))
Race 5 - Reece Plumbing Plate (C1) (2000m)
Class: Class 1 Track: Soft(7) Time: 2:09.66 (38.56)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: Ms L Garrett
R: M McGuren (59)
13/2
4g sebring (AUS) x gods order (AUS) (commands (AUS))
This nick: 21 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
1.3
14/1
T: W J Gavenlock
R: M Bennett (56.5)
14/1
3
2.3
7/1
T: S S Cunningham
R: A Adkins (56.5)
7/1
4g street cry (IRE) x mayfield (GB) (danehill (USA))
4
2.6
15/4
T: R J Knight
R: P Graham (59)
15/4
6g thorn park (AUS) x zambria (NZ) (zabeel (NZ))
5
3.3
7/2F
T: P A Youngberry
R: Ms R Murray (57)
7/2F
5m choisir (AUS) x larenco (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
3.8
4/1
T: A Parramore
R: Jackson Murphy (57.5)
4/1
4g excellent art (GB) x ellen may (AUS) (danzero (AUS))
7
4.9
15/1
T: Shane Everson
R: M Paget (59)
15/1
4g al maher (AUS) x brecon rose (NZ) (honor grades (USA))
8
7.3
25/1
T: Q J Scott
R: Ms K Stanley (59)
25/1
4g red arrow (AUS) x encosterino (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
8.1
20/1
T: Paul Grills
R: Ms J Worley (57.5)
20/1
10
8.3
30/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (53.5)
30/1
6g royal academy (USA) x our kitty (NZ) (tale of the cat (USA))
11
10.2
100/1
T: Tess Wilkes
R: Ms B Hodder (59)
100/1
6g god's own (AUS) x classic dream (AUS) (regal classic (CAN))
12
14
Marvel (5)
20/1
T: P Cheers
R: C P Franklin (59)
20/1
5g oratorio (IRE) x peggy fue (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
13
27.2
20/1
T: B J Hudson
R: S Lisnyy (54.5)
20/1
4m artie schiller (USA) x redance (AUS) (redoute's choice (AUS))
14
48.7
100/1
T: Nick Mitchell
R: W D'Avila (54.5)
100/1
6m shinzig (AUS) x africana (AUS) (johannesburg (USA))
Race 6 - Coffs Coast Security (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(7) Time: 1:26.78 (38.78)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: Mick O'Neill
R: Ms R Murray (59.5)
7/1
5g bulleton (AUS) x nelsonic (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.4
9/1
T: D J Bougoure
R: B Looker (54.5)
9/1
3
0.7
14/1
T: Paul Matts
R: Olivia Pickering (51)
14/1
4m time thief (AUS) x suspend (AUS) (brief truce (USA))
4
1.8
16/1
T: John Bannister
R: Ms A Threadwell (56)
16/1
5
3.4
13/2
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55.5)
13/2
5g starcraft (NZ) x helluva party (AUS) (dante's fury (AUS))
6
3.5
20/1
T: L E Smerdon
R: W D'Avila (54.5)
20/1
7
4.6
9/2F
T: Peter Reynolds
R: A Adkins (58)
9/2F
4g commands (AUS) x defrock (AUS) (canny lad (AUS))
8
5
6/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (57)
6/1
7m host (CHI) x pure sugar (AUS) (arena (AUS))
9
6.1
9/2F
T: Paul Grills
R: P Graham (58.5)
9/2F
5g any given saturday (USA) x final file (AUS) (pride of place (AUS))
10
6.5
Onslow (2)
8/1
T: Brad Munro
R: Jesse Graham (58)
8/1
11
6.6
10/1
T: Reginald Wilkes
R: Shane Arnold (59)
10/1
7g lord jim (ARG) x zoffmena (AUS) (zoffany (USA))
12
8.3
25/1
T: D B Campbell
R: Carla Dougherty (56)
25/1
4g excites (AUS) x whisperings (AUS) (woodman (USA))
13
19.4
50/1
T: S B Lee
R: Ms J Worley (54)
50/1
5g o'reilly (NZ) x wait a minute (NZ) (centaine (AUS))
Race 7 - Rsvp Bridal & Formal Wear-Bm55 (1200m)
Class: Benchmark 55 Track: Soft(7) Time: 1:13.48 (36.82)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: T V Green
R: Ms B Hodder (56.5)
6/1
6g exceed and excel (AUS) x on type (AUS) (zeditave (AUS))
This nick: 8 runners; 8 winners; 2 SW. Details
2
2.8
15/2
T: P A Smith
R: R Spokes (55)
15/2
6m shaft (AUS) x koko magic (AUS) (magic ring (IRE))
3
3.8
8/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (56)
8/1
3f drumbeats (AUS) x lady road (AUS) (sea road (AUS))
4
4.9
6/1
T: Paul Grills
R: Mollie Partridge (59)
6/1
5
5
25/1
T: Ms L Selby
R: Ms R Murray (54)
25/1
7g excites (AUS) x venus rising (AUS) (zeditave (AUS))
6
5.7
2/1F
T: Mick O'Neill
R: B Looker (57.5)
2/1F
6g za-im (GB) x youthful ego (AUS) (youthful legs (USA))
7
6.6
25/1
T: Ms L Selby
R: Ms J Worley (54)
25/1
8
7.1
Ensign (4)
15/4
T: Jason Reilly
R: Carla Dougherty (55)
15/4
5g wicked style (USA) x jerash (AUS) (mukaddamah (USA))
Race 8 - Happy Birthday Mr Tang Hcp-C2 (1000m)
Class: Class 2 Track: Soft(7) Time: 0:58.92 (35.83)
Prizemoney: $20,000
1
7/1
T: B D Bellamy
R: S Lisnyy (54)
7/1
5g za-im (GB) x goodnight kiss (AUS) (sir laurence (NZ))
Winning siblings: Goodos, Kiss 'N' Show,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
30/1
T: L J Clapham
R: M Paget (54)
30/1
5m commands (AUS) x crackle dash (AUS) (hennessy (USA))
3
3.8
20/1
T: H P Ball
R: Kirk Matheson (54)
20/1
4m oratorio (IRE) x lechery (AUS) (tale of the cat (USA))
4
4.4
20/1
T: A J Pilling
R: Jackson Murphy (53)
20/1
7g natural destiny (AUS) x ena's pride (AUS) (lion hunter (AUS))
5
5.1
7/1
T: T W McCarthy
R: P Graham (55.5)
7/1
4m shaft (AUS) x dressage (AUS) (canny lad (AUS))
6
5.3
6/4F
T:
R: M McGuren (56.5)
6/4F
7
5.6
Bitty (7)
30/1
T: Ms S Pepper
R: Ms L G Cheshire (54)
30/1
3f court command (AUS) x bahamian beauty (AUS) (peintre celebre (USA))
8
5.8
50/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (54)
50/1
9
6.5
Ilia (2)
7/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (54)
7/1
5m any given saturday (USA) x pitchinette (AUS) (statue of liberty (USA))
10
6.7
25/1
T: K J Lantry
R: Ms A Threadwell (54)
25/1
4m onemorenomore (AUS) x meddler (AUS) (elvstroem (AUS))
11
6.9
9/2
T: G D Yorke
R: Ms B Hodder (59)
9/2
4g natural destiny (AUS) x pimpala gift (AUS) (canadian silver (CAN))
12
7.3
5/1
T: Sheree McEwan
R: W D'Avila (54)
5/1
4g exceedingly good (AUS) x hieroglyph (AUS) (celestial dancer (IRE))
* Nick figures are for Australasia.