Breednet Results

COFFS HARBOUR - Thursday, August 3

Race 1 - Ooh Media Showcase Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.68 (36.39)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: Ms J Hardy
R: Cejay Graham (54)
4/1
4m danewin (AUS) x hussidora (AUS) (hussonet (USA))
Winning siblings: Dreams Of Platinum, Schilldora,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.3
11/1
T: W J Gavenlock
R: B Looker (59)
11/1
4g hinchinbrook (AUS) x solchow (AUS) (statue of liberty (USA))
3
0.5
16/1
T: M R Stitt
R: S Thurlow (56.5)
16/1
3g artie schiller (USA) x osaka sun (AUS) (any given saturday (USA))
4
4
5/1
T: Ms D Cunningham
R: M Paget (59)
5/1
5g mustaneer (USA) x bellequalo (AUS) (sequalo (AUS))
5
5.1
10/1
T: P A Smith
R: R Spokes (59)
10/1
4g pluck (USA) x vestry (AUS) (marscay (AUS))
6
6.4
60/1
T: P J Clark
R: Ms J Worley (59)
60/1
7g valixir (IRE) x rebaceda (AUS) (success express (USA))
7
7.4
5/2F
T: G C Kilner
R: Kirk Matheson (54.5)
5/2F
3f so you think (NZ) x baby angel (AUS) (lucky owners (NZ))
8
7.6
25/1
T: Ms F Firth
R: Carla Dougherty (54)
25/1
4m gio ponti (USA) x high style (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
7.8
12/1
T: S B Lee
R: L P Rolls (59)
12/1
4g drumbeats (AUS) x point one (AUS) (general nediym (AUS))
10
10.5
Ahern (16)
30/1
T: Paul Matts
R: P Graham (59)
30/1
4g poet's voice (GB) x mymy justine (AUS) (canny lad (AUS))
11
10.9
7/1
T: Daniel Want
R: C P Franklin (59)
7/1
6g wicked style (USA) x tarantella (AUS) (palace music (USA))
12
19.2
20/1
T: K J Lantry
R: A Gibbons (59)
20/1
4g showcasing (GB) x game call (NZ) (montjeu (IRE))
Race 2 - Holcim Merv Mercer Mile Hcp-C2 (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:36.98 (37.33)
Prizemoney: $30,000
1
11/2
T: P A Smith
R: R Spokes (56)
11/2
4g onemorenomore (AUS) x tully thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/1
T: Allan Kehoe
R: J L Taylor (55)
11/1
4m shrapnel (AUS) x ellehro (AUS) (lonhro (AUS))
3
1.5
3/1F
T: T W McCarthy
R: Cejay Graham (55.5)
3/1F
5g rothesay (AUS) x romance (AUS) (viscount (AUS))
4
2
30/1
T: W J Gavenlock
R: Kirk Matheson (57)
30/1
5g zariz (AUS) x mother's eyes (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
2.3
Joueur (7)
20/1
T: Scott Henley
R: J Woodhouse (55)
20/1
5g casino prince (AUS) x casigris (USA) (cozzene (USA))
6
2.7
20/1
T: A Parramore
R: Jackson Murphy (52.5)
20/1
6m onemorenomore (AUS) x madam bligh (AUS) (nine carat (USA))
7
3.5
20/1
T: S J Phelps
R: L P Rolls (54)
20/1
6g natural destiny (AUS) x rose general (AUS) (general nediym (AUS))
8
5
7/1
T: Donna Stoddart
R: S Traecey (59)
7/1
7g danerich (AUS) x up over girl (AUS) (western symphony (USA))
9
5.8
16/1
T: K J Lantry
R: A Gibbons (58)
16/1
8g iffraaj (GB) x centime (NZ) (centaine (AUS))
10
6.6
20/1
T: M R Stitt
R: Ms J Worley (54)
20/1
5m duporth (AUS) x toby bess (AUS) (king of kings (IRE))
11
6.8
Accord (16)
20/1
T: Ms C Rode
R: Josh Adams (54)
20/1
7g dubawi (IRE) x fairy bride (USA) (ferdinand (USA))
12
7.1
60/1
T: W J Gavenlock
R: M Paget (54)
60/1
7g duke of marmalade (IRE) x timely moment (AUS) (peintre celebre (USA))
13
7.2
40/1
T: J W Marzol
R: S Lisnyy (54)
40/1
5m sebring (AUS) x foxsphere (AUS) (foxhound (USA))
14
7.6
15/1
T: Ms J Hardy
R: P Graham (54)
15/1
5m choisir (AUS) x pamper me (AUS) (vettori (IRE))
15
11.6
9/1
T: A F Ryan
R: B Looker (54)
9/1
5m natural destiny (AUS) x golden dreams (AUS) (legal opinion (AUS))
Race 3 - Eagles Coffs Plumbing Hcp (800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:45.08 (33.35)
Prizemoney: $35,000
1
11/1
T: Terry Evans
R: Chelsea Ings (58)
11/1
7g holy roman emperor (IRE) x pokey hill (AUS) (rory's jester (AUS))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: T S Howlett
R: Josh Adams (54.5)
9/2
6m i am invincible (AUS) x cupro (AUS) (naturalism (NZ))
3
0.9
5/2F
T: Q J Scott
R: J Woodhouse (62)
5/2F
8g za-im (GB) x glow of light (AUS) (king ivor (AUS))
4
1.1
11/1
T: S B Lee
R: Cejay Graham (55.5)
11/1
7g stratum (AUS) x tango amigo's (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
2.3
11/1
T: Ms J Hardy
R: Mikiko Nakao (51)
11/1
6g za-im (GB) x cajun comet (AUS) (filante (NZ))
6
3.8
12/1
T: J L Jarvis
R: S Traecey (54)
12/1
7
4.1
15/4
T: Mick O'Neill
R: Ms R Murray (54)
15/4
6g za-im (GB) x wozza ball (NZ) (jetball (AUS))
8
5.6
40/1
T: Ms J Lynch
R: Chloe Baker (53)
40/1
9
6.2
6/1
T: Ms S Grills
R: M Paget (55.5)
6/1
8g bite the bullet (USA) x secluded star (AUS) (skilful star (AUS))
10
7.1
80/1
T: Ms J Crompton
R: Ms J Worley (54)
80/1
Race 4 - Schweppes Ken Howard Cup (2000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:04.46 (38.16)
Prizemoney: $35,000
1
30/1
T: Ms J Pratten
R: J Innes Jnr (54)
30/1
6m teranaba (AUS) x sarab miss (AUS) (dubai destination (USA))
Winning siblings: I'm Callin' Dibs,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
3
1
25/1
T: S B Lee
R: A Gibbons (54)
25/1
8g home on the grange (AUS) x flaming bullet (AUS) (bite the bullet (USA))
4
1.7
11/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (54)
11/1
6g starcraft (NZ) x helluva party (AUS) (dante's fury (AUS))
5
2.6
15/2
T: W Oakenfull
R: Ms J Worley (54)
15/2
7g street cry (IRE) x viennese (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
2.7
7/2F
T: M C Conners
R: A Adkins (56)
7/2F
7
4.2
5/1
T: Ms J Hardy
R: K McEvoy (60)
5/1
7g halling (USA) x red shareef (GB) (marju (IRE))
8
6.1
Douro (10)
9/2
T: Terry Evans
R: M Paget (54)
9/2
6g flying spur (AUS) x morgalicious (NZ) (stravinsky (USA))
9
7.5
60/1
T: K G Faulds
R: P Graham (54)
60/1
6g pentire (GB) x nobody listens (NZ) (kilimanjaro (GB))
10
9.6
11/2
T: Ms L Selby
R: Ms R Murray (54)
11/2
5g husson (ARG) x salix caprea (AUS) (catbird (AUS))
11
10
100/1
T: J D Shelton
R: B Looker (54)
100/1
7g magic albert (AUS) x alemar (AUS) (bureaucracy (NZ))
12
11.9
150/1
T: Morgan Butler
R: Josh Adams (54)
150/1
Race 5 - All Ways Party Hire Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:10.94 (35.74)
Prizemoney: $30,000
1
11/4F
T: David Pfieffer
R: K McEvoy (54)
11/4F
5m savabeel (AUS) x america bay (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Enterprise Mount, Rock Forward,
This nick: 6 runners; 5 winners; 2 SW. Details
2
1
14/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (56.5)
14/1
5g bon hoffa (AUS) x jinx johnson (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.3
4/1
T: W J Gavenlock
R: Ms R Murray (56)
4/1
5m henny hughes (USA) x clochette (AUS) (last tycoon (IRE))
4
3
7/2
T: Allan Kehoe
R: J L Taylor (58.5)
7/2
5g sebring (AUS) x gourmet garage (NZ) (canny lad (AUS))
5
3.8
5/1
T: S B Lee
R: Carla Dougherty (55)
5/1
4g drumbeats (AUS) x jetling (AUS) (jet spur (AUS))
6
5.4
20/1
T: J D Shelton
R: M Paget (54)
20/1
7
6.2
16/1
T: Donna Stoddart
R: S Traecey (54)
16/1
7g ready's image (USA) x fablay (AUS) (molokai prince (AUS))
8
6.6
10/1
T: Scott Henley
R: J Innes Jnr (56)
10/1
5g street sense (USA) x spurani (AUS) (flying spur (AUS))
9
6.9
30/1
T: Paul Matts
R: Olivia Pickering (51)
30/1
5m time thief (AUS) x suspend (AUS) (brief truce (USA))
10
7.2
Text Me (10)
20/1
T: G J Howells
R: C P Franklin (55)
20/1
5g felix the cat (USA) x frisco miss (AUS) (frisco view (USA))
Race 6 - Coffs Harbour Toyota Sprint (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:10.42 (35.50)
Prizemoney: $40,000
1
13/4F
T: W T Wilkes
R: Chloe Baker (53)
13/4F
Winning siblings: Gripped, Lucciola Belle, Monaco Sniper,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
15/2
T: D Lane
R: J L Taylor (55)
15/2
6g haradasun (AUS) x ionica (AUS) (commands (AUS))
3
0.8
9/1
T: Melissa Dennett
R: Josh Adams (58)
9/1
6g ad valorem (USA) x hypodermiss (AUS) (more than ready (USA))
4
1.2
8/1
T: M C Conners
R: A Adkins (54)
8/1
6m commands (AUS) x distant victory (USA) (distant view (USA))
5
1.7
Dantga (5)
11/1
T: Daniel Want
R: C P Franklin (55.5)
11/1
7g danasinga (AUS) x tolga (AUS) (mossman (AUS))
6
2.7
10/1
T: Ms C Rode
R: R Spokes (59)
10/1
5g equiano (FR) x motown melody (AUS) (commands (AUS))
7
3.2
11/1
T: Sally Taylor
R: M Paget (54)
11/1
7m commands (AUS) x whipper snipper (AUS) (snippets (AUS))
8
3.8
9/1
T: T G Hardy
R: Cejay Graham (51)
9/1
6g dubleo (USA) x elite encore (AUS) (king's theatre (IRE))
9
4.4
12/1
T: P J Cunningham
R: Jackson Murphy (52.5)
12/1
5g easy rocking (AUS) x hawaiian thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
10
5.3
8/1
T: B J Dodson
R: Ms R Murray (54.5)
8/1
11
5.4
100/1
T: W J Gavenlock
R: Kirk Matheson (54)
100/1
9g untouchable (AUS) x timber lass (AUS) (timber country (USA))
12
6.2
11/1
T: S W Thompson
R: B Looker (55)
11/1
8g snippetson (AUS) x shahzadi (AUS) (desert king (IRE))
13
7.8
20/1
T: A Parramore
R: R Thompson (59.5)
20/1
Race 7 - Carlton Draught Coffs Harb Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:37.59 (35.93)
Prizemoney: $80,000
1
9/1
T: Paul Murray
R: R Thompson (57.5)
9/1
7g darci brahma (NZ) x bye bye affair (USA) (black tie affair (IRE))
Winning siblings: Don Sebastian,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: Paul Murray
R: R Spokes (57)
20/1
7g choisir (AUS) x see the gold (AUS) (mr. henrysee (USA))
3
0.5
30/1
T: J A Sprague
R: Josh Adams (54)
30/1
5g stravinsky (USA) x the glitter (NZ) (centaine (AUS))
4
0.9
80/1
T: T G Hardy
R: P Graham (54)
80/1
5
1.2
100/1
T: P J Cunningham
R: Ms J Worley (54)
100/1
6m dane shadow (AUS) x hooplahula (AUS) (strategic (AUS))
6
1.7
5/4F
T: David Pfieffer
R: K McEvoy (61.5)
5/4F
5g artie schiller (USA) x enrich (USA) (dynaformer (USA))
7
2.1
20/1
T: M R Stitt
R: A Adkins (54)
20/1
8g not a single doubt (AUS) x stunning spirit (AUS) (beautiful crown (USA))
8
3.1
8/1
T: D Lane
R: J L Taylor (55.5)
8/1
5g krupt (AUS) x grail queen (AUS) (lake coniston (IRE))
9
3.3
14/1
T: K J Lantry
R: A Gibbons (57)
14/1
7g henny hughes (USA) x red nile (AUS) (el qahira (NZ))
10
3.7
Sofin (2)
15/4
T: S D Fry
R: B Looker (58.5)
15/4
7m casino prince (AUS) x tomescu (AUS) (galileo (IRE))
11
3.8
20/1
T: M C Conners
R: J Innes Jnr (54.5)
20/1
10g refuse to bend (IRE) x laelene (AUS) (naturalism (NZ))
12
5.1
30/1
T: Ms L Selby
R: Ms R Murray (54)
30/1
8g oasis dream (GB) x hi calypso (IRE) (in the wings (GB))
13
5.2
100/1
T: S Spackman
R: S Lisnyy (54)
100/1
8g bel danoro (AUS) x limbea (NZ) (zabeel (NZ))
14
6.3
Onslow (18)
300/1
T: Brad Munro
R: Kirk Matheson (54)
300/1
15
6.4
200/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (54)
200/1
8g purrealist (AUS) x bavosa (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
16
8.2
40/1
T: J D Shelton
R: M Paget (56)
40/1
Race 8 - Allied Ac/Refrigeration (Bm60) (1000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 0:57.20 (34.50)
Prizemoney: $30,000
1
5/1
T: B D Bellamy
R: Chloe Baker (58)
5/1
Winning siblings: Murphy's Prospect, Puro Sangue, Till, Tomboy,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.8
80/1
T: Morgan Butler
R: Josh Adams (54)
80/1
8g elusive quality (USA) x nurmaah (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
3.8
5/2F
T: B D Bellamy
R: Cejay Graham (57.5)
5/2F
5m supreme class (AUS) x deejay's girl (AUS) (frisco view (USA))
4
4.2
14/1
T: B D Bellamy
R: S Traecey (54)
14/1
5
4.3
10/1
T: B D Bellamy
R: S Lisnyy (55)
10/1
6g za-im (GB) x goodnight kiss (AUS) (sir laurence (NZ))
6
4.8
100/1
T: D Simonetta
R: R J Agnew (61.5)
100/1
7m kaphero (AUS) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
7
5
9/1
T: D T Kelly
R: A Adkins (55)
9/1
8
5.2
7/2
T: A Parramore
R: Carla Dougherty (59)
7/2
9
5.4
11/1
T: W J Gavenlock
R: Ms R Murray (54)
11/1
10
8.6
30/1
T: K J Lantry
R: A Gibbons (56.5)
30/1
5g iffraaj (GB) x centime (NZ) (centaine (AUS))
11
8.8
60/1
T: B J Hudson
R: B Looker (56.5)
60/1
7g natural destiny (AUS) x in calcutta (NZ) (magic ring (IRE))
12
9.5
Tiaconi (11)
16/1
T: B D Bellamy
R: Jackson Murphy (56.5)
16/1
6m nicconi (AUS) x coast city (AUS) (carnegie (IRE))
13
11.2
20/1
T: Sarah Gaffaney
R: P Graham (59)
20/1
6g nidan (AUS) x dancing bird (AUS) (sinatra (NZ))
14
13.1
50/1
T: G N Nielsen
R: Mikiko Nakao (57)
50/1
7g ukok warrior (AUS) x iona (AUS) (acecay (AUS))
* Nick figures are for Australasia.