Breednet Results

COFFS HARBOUR - Sunday, January 12

Race 1 - Insurance Advisernet Mdn Plate (805m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:45.75 (35.72)
Prizemoney: $22,000
1
9/10F
T: J A Sprague
R: R Spokes (55)
9/10F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/2
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (55)
7/2
2f rubick (AUS) x heavensentme (AUS) (holy roman emperor (IRE))
2019 Inglis Classic Yearling Sale - Highway Session
$10,000
Vendor: Widden Stud, Widden Valley
Buyer: Colt Prosser Racing
3
3.1
5/1
T: M R Stitt
R: Brooke Stower (55)
5/1
2f outreach (AUS) x navarino gold (AUS) (lion heart (USA))
4
5.7
10/1
T: S B Lee
R: J Grisedale (55)
10/1
2f the factor (USA) x zembu (AUS) (fuji kiseki (JPN))
5
7.2
9/1
T: R N Godbolt
R: Ms L Day (55)
9/1
2f nicconi (AUS) x xena (AUS) (choisir (AUS))
6
7.3
15/1
T: R N Godbolt
R: Leah Kilner (57)
15/1
2g scissor kick (AUS) x veneers (NZ) (stravinsky (USA))
7
10.8
60/1
T: R N Godbolt
R: Angela Taylor (54)
60/1
8
16.3
30/1
T: R N Godbolt
R: B Looker (55)
30/1
2f epaulette (AUS) x inflict (AUS) (ad valorem (USA))
Race 2 - The Bayrange Group Mdn Plate (1005m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.35 (35.02)
Prizemoney: $22,000
1
2/1
T: Brenden Mackay
R: Leah Kilner (59)
2/1
4g dane shadow (AUS) x popular delusions (USA) (saint ballado (CAN))
Winning siblings: Anaita, Holy Delusions,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
12/1
T: B D Bellamy
R: C Whiteley (57.5)
12/1
3g cluster (AUS) x venus (USA) (atticus (USA))
3
0.9
10/9F
T: W J Gavenlock
R: A Bullock (59)
10/9F
5g dash for cash (AUS) x divine spirit (NZ) (cape cross (IRE))
4
3.6
13/2
T: P A Smith
R: R Spokes (57)
13/2
5
4
30/1
T: J L Jarvis
R: J Grisedale (55.5)
30/1
3f fighting sun (AUS) x northern cath (AUS) (desert king (IRE))
6
4.2
25/1
T: J D Shelton
R: M Mc Guren (57.5)
25/1
3c eurozone (AUS) x special miss (NZ) (darci brahma (NZ))
7
6.6
60/1
T: B D Bellamy
R: Brooke Stower (59)
60/1
6g frisco view (USA) x roccabianca (AUS) (king of danes (AUS))
8
7.2
50/1
T: Philip Donnelly
R: Ms J Worley (59)
50/1
9
7.5
80/1
T: J D Shelton
R: L P Rolls (57.5)
80/1
10
7.7
100/1
T: A J Foran
R: Ms R Murray (55.5)
100/1
3f albrecht (AUS) x fastest dash (AUS) (dash for cash (AUS))
11
10
50/1
T: Carolyn Halliday
R: Ms L G Cheshire (55.5)
50/1
12
14.2
30/1
T: J L Jarvis
R: S Traecey (55.5)
30/1
3f time for war (AUS) x rockover target (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
13
17.8
100/1
T: B D Bellamy
R: B Looker (57)
100/1
4m supreme class (AUS) x official (AUS) (zeditave (AUS))
Race 3 - The Glenn Family Mdn Hcp (1305m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:17.92 (36.99)
Prizemoney: $22,000
1
14/1
T: A F Ryan
R: Ms K Stanley (55)
14/1
4m primus (AUS) x nanny nanssie (AUS) (sequalo (AUS))
Winning siblings: November Storm, Sam's Jewel,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: Ms J Hardy
R: Olivia Pickering (55)
16/1
4m shamus award (AUS) x purringa (AUS) (purrealist (AUS))
3
0.8
11/4F
T: Michael Costa
R: A Chau (56.5)
11/4F
3f declaration of war (USA) x vimala (AUS) (viscount (AUS))
4
2.1
11/1
T: W J Gavenlock
R: L P Rolls (55.5)
11/1
3f dissident (AUS) x ming zhi cosmos (FR) (duke of marmalade (IRE))
5
6.2
Rizzoli (15)
20/1
T: H R Dew
R: Jayden Barrie (53)
20/1
6
6.9
25/1
T: Jason Reilly
R: B Looker (55)
25/1
5m zoffany (IRE) x she's sirius (AUS) (galileo (IRE))
7
7.2
4/1
T: W J Gavenlock
R: A Bullock (59)
4/1
5g snippetson (AUS) x final star (AUS) (delago brom (AUS))
8
7.6
13/4
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (55)
13/4
6m myboycharlie (IRE) x maryann (AUS) (marooned (GB))
9
9.2
66/1
T: Brad Munro
R: R Spokes (57.5)
66/1
3g pierro (AUS) x jazz song (AUS) (fastnet rock (AUS))
10
11.3
9/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (55.5)
9/1
3f more than ready (USA) x not bad (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
11.8
150/1
T: W J Gavenlock
R: C G O'Brien (56)
150/1
3f sizzling (AUS) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
12
11.9
50/1
T: Ms J Hardy
R: M Mc Guren (57)
50/1
4m roman emperor (NZ) x blissful (AUS) (lonhro (AUS))
13
12.2
11/1
T: Nathan Hobson
R: C Whiteley (55.5)
11/1
6g bushranger (IRE) x rainbow arch (AUS) (archway (IRE))
14
14.6
100/1
T: Ms J Lynch
R: Brooke Stower (55)
100/1
5g all american (AUS) x egerszegi (AUS) (danehill (USA))
Race 4 - J&K Jarvis Pink Silks (Bm58) (1305m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:17.76 (35.27)
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: P A Smith
R: Leah Kilner (60)
5/4F
4m killy (AUS) x postcard (AUS) (scenic (IRE))
Winning siblings: City Hall,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/1
T: Donna Grisedale
R: Alannah Fancourt (61.5)
9/1
5m al maher (AUS) x nepean spark (AUS) (loup sauvage (USA))
3
2.5
13/2
T: B J Dodson
R: Brooke Stower (58.5)
13/2
3f strategic maneuver (AUS) x ganda (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.7
9/2
T: K A Lees
R: Ms L Day (57)
9/2
3f exceed and excel (AUS) x pure beauty (AUS) (elusive quality (USA))
5
4.5
9/1
T: Ethan Ensby
R: Ms B Hodder (57)
9/1
4m bernardini (USA) x chinese pretty (AUS) (lion heart (USA))
6
5.2
10/1
T: W J Gavenlock
R: Ms R Murray (60)
10/1
4m stratum (AUS) x feng shui baby (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
5.3
30/1
T: W J Gavenlock
R: Ms K Stanley (56.5)
30/1
5m ocean park (NZ) x fairygem (NZ) (viscount (AUS))
8
6.3
100/1
T: Jessica McCusker
R: Ms M Weir (59)
100/1
6m duporth (AUS) x komachi (AUS) (commands (AUS))
9
6.9
20/1
T: M R Stitt
R: Ms G Mc Donnell (55.5)
20/1
10
7
30/1
T: A F Ryan
R: Ms L G Cheshire (55.5)
30/1
3f red element (AUS) x golden dreams (AUS) (legal opinion (AUS))
11
8.8
Ilia (13)
40/1
T: Shane Everson
R: Olivia Pickering (55)
40/1
8m any given saturday (USA) x pitchinette (AUS) (statue of liberty (USA))
12
10.8
100/1
T: Ms J Lynch
R: Ms J Worley (59)
100/1
5m dash for cash (AUS) x savanna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 5 - Key Employment (Bm58) (1605m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:37.72 (37.87)
Prizemoney: $22,000
1
11/2
T: Tom Higgins
R: Ms M Weir (55.5)
11/2
5m big brown (USA) x nazzuca (AUS) (canny lad (AUS))
Winning siblings: Acraman, General Rippa, Ready Zuca,
This nick: 6 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: Matthew McCudden
R: L P Rolls (57)
5/1
3
0.9
12/1
T: Jason Reilly
R: B Looker (54)
12/1
6g onemorenomore (AUS) x open cut (AUS) (made of gold (USA))
4
2.9
20/1
T: Sean Hendry
R: Ms K Stanley (55.5)
20/1
8g myboycharlie (IRE) x cellito (AUS) (canny lad (AUS))
5
3.2
60/1
T: D & R Simonetta
R: Paul Payne (54)
60/1
9m kaphero (AUS) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
6
4.5
50/1
T: Daniel Want
R: M Paget (55)
50/1
7
4.9
7/2F
T: A J Foran
R: Ms J Worley (55.5)
7/2F
8
7.6
15/1
T: T W McCarthy
R: J Grisedale (54)
15/1
7g raheeb (AUS) x moment to reign (AUS) (barely a moment (AUS))
9
8
16/1
T: S B Lee
R: Kyle Wilson-Taylor (55.5)
16/1
6m bon hoffa (AUS) x serious attitude (AUS) (king cugat (USA))
10
8.2
9/2
T: J D Shelton
R: Anthony Allen (57)
9/2
4m harbour watch (IRE) x apple candy (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
11
9.4
9/2
T: G J Howells
R: R Spokes (55)
9/2
8m dusty moon (AUS) x too dark (AUS) (telesto (NZ))
12
15.1
50/1
T: J I Herriot
R: S Traecey (54.5)
50/1
5g pendragon (NZ) x dream alibi (AUS) (galileo (IRE))
Race 6 - Komatsu W Glenn Pink Silks Cup (1205m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:10.90 (35.36)
Prizemoney: $22,000
1
6/4F
T: Ms J Graham
R: Ms B Hodder (54.5)
6/4F
5g smart missile (AUS) x mallard (NZ) (falkirk (NZ))
Winning siblings: Aesop's Fable, Chicken Dance,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/2
T: B D Bellamy
R: R Spokes (55)
9/2
6g bon hoffa (AUS) x flying cassie (AUS) (volitant (AUS))
3
1.6
11/1
T: Daniel Bowen
R: M Mc Guren (63)
11/1
6m nicconi (AUS) x chloe rose (AUS) (starcraft (NZ))
4
2
14/1
T: Donna Grisedale
R: B Looker (57)
14/1
5
3.5
10/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (61)
10/1
8g street cry (IRE) x original choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.6
40/1
T: Luke Berger
R: Kyle Wilson-Taylor (51)
40/1
6g mastercraftsman (IRE) x jan valachi (NZ) (kingdom bay (NZ))
7
4
Lawan (7)
12/1
T: J L Jarvis
R: Ms L Day (54)
12/1
6g lonhro (AUS) x nanda kot (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
4.3
25/1
T: Mick O'Neill
R: Olivia Pickering (53)
25/1
9g za-im (GB) x baby doll (AUS) (royal troubador (NZ))
9
4.4
20/1
T: Julie Hodder
R: Ms R Murray (54)
20/1
7g more than ready (USA) x patasi (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
4.9
Almas (4)
13/2
T: Tim Davies
R: C G O'Brien (56)
13/2
5g mulaazem (AUS) x canzero (AUS) (danzero (AUS))
11
5.9
30/1
T: I P Cook
R: Ms M Weir (54)
30/1
4g snitzel (AUS) x hasna (AUS) (snippets (AUS))
12
6.4
Rubel (10)
20/1
T: Mark Stewart
R: M Paget (54.5)
20/1
Race 7 - Pier Hotel (Bm58) (1305m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:17.80 (36.41)
Prizemoney: $22,000
1
25/1
T: Fleur Blanch
R: A Bullock (58.5)
25/1
4g eurozone (AUS) x dark brown sugar (AUS) (pendragon (NZ))
Winning siblings: Sugar Zone,
This nick: 8 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
0.5
7/2
T: M J Dunn
R: M Mc Guren (60.5)
7/2
4g smart missile (AUS) x zefta (AUS) (zeditave (AUS))
3
1.8
Boyles (7)
11/8F
T: Aiden St Vincent
R: Anthony Allen (59.5)
11/8F
4g excelebration (IRE) x cuchurita (CHI) (dushyantor (USA))
4
2.1
20/1
T: Donna Grisedale
R: J Grisedale (59.5)
20/1
4g zariz (AUS) x dolled up (AUS) (easy rocking (AUS))
5
2.1
7/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (57)
7/1
4g drumbeats (AUS) x lotsahula (AUS) (sequalo (AUS))
6
2.2
12/1
T: T G Hardy
R: Ms M Weir (58)
12/1
7
2.4
100/1
T: D B Campbell
R: Kyle Wilson-Taylor (55.5)
100/1
5g tickets (AUS) x youthful edition (AUS) (youthful legs (USA))
8
3.2
25/1
T: Donna Grisedale
R: Alannah Fancourt (61)
25/1
9
3.9
30/1
T: G J Howells
R: A Chau (60.5)
30/1
5g kendargent (FR) x ebatana (IRE) (rainbow quest (USA))
10
6.1
6/1
T: Michael Costa
R: N Tomizawa (60.5)
6/1
4g delago deluxe (AUS) x danagall (NZ) (chagall (AUS))
11
7.9
20/1
T: Sean Hendry
R: Ms R Murray (57.5)
20/1
8g dane shadow (AUS) x brown eyed girl (AUS) (sir tristram (IRE))
12
9.9
60/1
T: Daniel Bowen
R: C G O'Brien (57)
60/1
5g so you think (NZ) x freja (AUS) (danehill (USA))
* Nick figures are for Australasia.