Breednet Results

DALBY - Thursday, September 26

Race 1 - U14 Devils Tjrl Premiers Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:24.35 (38.90)
Prizemoney: $17,000
1
4/1
T: C Smith
R: Adam Sewell (57)
4/1
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/4
T: G K Taylor
R: R Goltz (54.5)
11/4
3g dreamscape (AUS) x pimpala lass (AUS) (frisco view (USA))
3
2.3
9/4F
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (57)
9/4F
4g dawn approach (IRE) x jemsa (USA) (street cry (IRE))
4
3.1
8/1
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (54)
8/1
5g onemorenomore (AUS) x zobeide (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
3.2
40/1
T: Geoff Hardy
R: Madeleine Wishart (55.5)
40/1
6
7.7
100/1
T: P McEwan
R: S Apthorpe (57)
100/1
4g primus (AUS) x egic (AUS) (strategic (AUS))
7
11.5
30/1
T: K J Jones
R: Zoe White (57)
30/1
5g pins (AUS) x pomellato (NZ) (zabeel (NZ))
8
19.8
3/1
T: C Smith
R: Joshua Oliver (57)
3/1
4g snitzel (AUS) x brandish (AUS) (elusive quality (USA))
Race 2 - Cherrie Willett Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:23.94 (37.76)
Prizemoney: $17,000
1
15/2
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (57)
15/2
4m reliable man (GB) x wee tipple (NZ) (centaine (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: W P Nugent
R: Emma Ljung (57)
4/1
3
2.4
9/2
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (54)
9/2
5m canford cliffs (IRE) x whippy van (AUS) (street cry (IRE))
4
4.2
Lips (5)
25/1
T: Garry Osborne
R: J Hodge (57)
25/1
4m eurozone (AUS) x cross dresser (NZ) (cape cross (IRE))
5
4.4
11/4F
T: J W Zielke
R: R Goltz (54.5)
11/4F
6
4.9
7/2
T: Leon Phillips
R: T K Allan (57)
7/2
4m denman (AUS) x cuddlesome (AUS) (canny lad (AUS))
7
5.9
Elysia (4)
66/1
T: K Hickmott
R: Ms C Eaton (57)
66/1
5m medaglia d'oro (USA) x lindabrava (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
6.4
8/1
T: Glenn Richardson
R: Hannah English (57)
8/1
9
10.2
16/1
T: M G Nolan
R: Joshua Oliver (57)
16/1
4m hussonet (USA) x delicious belle (AUS) (commands (AUS))
10
11.5
150/1
T: Geoff Hardy
R: Madeleine Wishart (55.5)
150/1
4m drumbeats (AUS) x wishenda (AUS) (private agenda (AUS))
Race 3 - Watch Nrlgf @ Leaguesy (Bm60) (800m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 0:45.29 (34.63)
Prizemoney: $17,000
1
9/2
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (59)
9/2
Winning siblings: Chrysin, Djerassi,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
30/1
T: Janene Armstrong
R: Hannah Phillips (54)
30/1
6g sidereus (AUS) x catalan miss (AUS) (tale of the cat (USA))
3
1.4
13/2
T: P R Clarke
R: R Goltz (60.5)
13/2
4
1.8
2/1F
T: B D Azel
R: Nicholas Keal (59.5)
2/1F
5m longhorn (AUS) x mary's magique (AUS) (northern glow (AUS))
5
2.3
11/2
T: Tony & Maddysen Sears
R: N Thomas (59)
11/2
4g real saga (AUS) x gran torino (AUS) (shovhog (AUS))
6
2.6
30/1
T: Damien Rideout
R: Joshua Oliver (59)
30/1
7
2.9
7/1
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (58)
7/1
5g tycoon ruler (AUS) x little missie (AUS) (special dane (AUS))
8
3
Avasa (8)
11/2
T: Ms J Crompton
R: Zoe White (57)
11/2
6m falvelon (AUS) x latch key kid (AUS) (taimazov (ARG))
9
4
12/1
T: William Pugsley
R: Tessa Townsend (55.5)
12/1
7m denman (AUS) x exceed expectation (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 4 - Dalby Leagues Club (Bm58) (1788m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:51.66 (36.32)
Prizemoney: $17,000
1
4/1
T: Bryan Dixon
R: Sheriden Tomlinson (55)
4/1
6g mutawaajid (AUS) x space gala (AUS) (galileo (IRE))
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
Zagaya (1)
5/2F
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (60)
5/2F
8g i am invincible (AUS) x tokaleya (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.4
Inkulu (10)
6/1
T: S L Smith
R: R Goltz (54)
6/1
8g denman (AUS) x greeting (AUS) (canny lad (AUS))
4
0.9
13/4
T: Tony & Maddysen Sears
R: Emma Ljung (54)
13/4
6m sebring (AUS) x survival (AUS) (lonhro (AUS))
5
2.2
14/1
T: G R Schwenke
R: J Hodge (54.5)
14/1
6
4
14/1
T: B J Hudson
R: Leslie Tilley (54.5)
14/1
5g rock 'n' pop (AUS) x clarissa (NZ) (zabeel (NZ))
7
4.1
25/1
T: K Hickmott
R: Ms C Eaton (54)
25/1
7g nothing to lose (USA) x missoni (AUS) (knowledge (AUS))
8
4.6
8/1
T: Glenn Richardson
R: Ms S Lacy (54)
8/1
7g domesday (AUS) x jig time lady (AUS) (zeditave (AUS))
9
4.7
16/1
T: M A Kropp
R: Hannah English (54)
16/1
7g wicked style (USA) x criolla (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 5 - Tab @ Leagues Club Plate (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:24.97 (35.22)
Prizemoney: $17,000
1
8/15F
T: Tony & Maddysen Sears
R: N Thomas (59)
8/15F
Winning siblings: Etrangere, Later Baby,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/1
T: Dale Groves
R: R Goltz (59)
7/1
4g fastnet rock (AUS) x elite circle (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.6
Bonsea (1)
25/1
T: B J Costello
R: Madeleine Wishart (57.5)
25/1
7g bon hoffa (AUS) x see the ocean (AUS) (canny lad (AUS))
4
0.8
7/1
T: K R Kemp
R: K Yoshida (57.5)
7/1
6g hidden dragon (AUS) x mystic belle (AUS) (success express (USA))
5
0.9
12/1
T: Corey & Kylie Geran
R: Ms S Lacy (57)
12/1
6m oratorio (IRE) x carat cake (AUS) (marwina (AUS))
6
1.2
8/1
T: L J Hatch
R: Joshua Oliver (57.5)
8/1
7
3.7
100/1
T: P B Moncrieff
R: Sheriden Tomlinson (55.5)
100/1
5g dixie prospect (USA) x sutton destiny (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
3.8
30/1
T: G Barbierato
R: Hannah Phillips (57)
30/1
5m mail train (AUS) x ruby red dress (AUS) (prince of birds (USA))
9
6.3
30/1
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (55.5)
30/1
5m canford cliffs (IRE) x little beautiful (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 6 - Book Xmas Party @leaguesy-Bm55 (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:04.42 (35.65)
Prizemoney: $17,000
1
9/2
T: N J O'Toole
R: Hannah English (59.5)
9/2
6m choisir (AUS) x scarlet spur (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Luciana Girl, Miss Antares,
This nick: 18 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
1
11/1
T: Darryl Knight
R: Ms C Eaton (57.5)
11/1
3
1.2
12/1
T: Leon Phillips
R: T K Allan (56)
12/1
4
1.7
40/1
T: Corey & Kylie Geran
R: Ms S Lacy (56)
40/1
5m foreplay (AUS) x imtops (AUS) (high rolling (AUS))
5
1.9
30/1
T: J S Dixon
R: Yvette Lewis (58)
30/1
7m oratorio (IRE) x tycoon stella (AUS) (falvelon (AUS))
6
2.7
Evamac (6)
5/2F
T: E Ropiha
R: Montanna Savva (56.5)
5/2F
5m longhorn (AUS) x mayamac (AUS) (sequalo (AUS))
7
2.9
7/1
T: Damien Rideout
R: Joshua Oliver (58)
7/1
4m wicked style (USA) x fusil de eve (AUS) (chateau istana (GB))
8
3
6/1
T: Sharon Pomerenke
R: Tessa Townsend (56.5)
6/1
5m your song (AUS) x she's in demand (AUS) (commands (AUS))
9
6.3
7/2
T: M A Kropp
R: Leslie Tilley (59.5)
7/2
5m tycoon ruler (AUS) x dusty taan (AUS) (danasuria (AUS))
10
11.6
25/1
T: R W Stephenson
R: R Goltz (59)
25/1
5m denman (AUS) x spectrum's image (AUS) (spectrum (IRE))
Race 7 - U18 Devils Trl Premiers (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(3) Time: 1:04.68 (34.93)
Prizemoney: $17,000
1
10/1
T: Kieran Kirwin
R: Montanna Savva (58)
10/1
6g lope de vega (IRE) x panhandle (AUS) (starcraft (NZ))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/8F
T: C Smith
R: Leslie Tilley (58.5)
15/8F
4g terango (AUS) x rustic rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
3
0.5
8/1
T: Glenn Richardson
R: P Hamblin (61)
8/1
7g snitzel (AUS) x morrego (AUS) (more than ready (USA))
4
1.5
20/1
T: T J Dougall
R: Joshua King (60)
20/1
7g walking or dancing (NZ) x toogoolawah (AUS) (legal opinion (AUS))
5
2.5
11/4
T: Bryan Dixon
R: Yvette Lewis (57)
11/4
4g bel esprit (AUS) x sable (NZ) (danasinga (AUS))
6
2.7
7/2
T: L J Hatch
R: Sheriden Tomlinson (58.5)
7/2
7
4
20/1
T: J H Hearne
R: M Schrapel (57.5)
20/1
7g bernardini (USA) x cosmic dust (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
5.5
50/1
T: G Barbierato
R: Ms C Eaton (56.5)
50/1
6g alert (ARG) x imabarmaid (AUS) (duntroon digger (AUS))
* Nick figures are for Australasia.