Breednet Results

DOOMBEN - Friday, January 26

Race 1 - Sky Thoroughbred Central Mdn (1110m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.88 (34.54)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: S W Kendrick
R: Adam Sewell (52.5)
20/1
4m magnus (AUS) x invited (AUS) (iglesia (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/2
T: D J Hansen
R: R Fradd (56)
9/2
3g excelebration (IRE) x satirical lady (AUS) (giant's causeway (USA))
3
2.8
20/1
T: Ms H Page
R: Jackson Murphy (56)
20/1
4g jet spur (AUS) x a happy day (AUS) (commands (AUS))
4
4.5
Metis (3)
4/9F
T: T J Gollan
R: J Byrne (57.5)
4/9F
4m i am invincible (AUS) x mehitabel (NZ) (tale of the cat (USA))
5
5.2
8/1
T: Ms S Grills
R: J Lloyd (55.5)
8/1
4m more than ready (USA) x hurtle myrtle (AUS) (dane shadow (AUS))
6
7.5
40/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: G Colless (56)
40/1
4m sebring (AUS) x fiery sunset (AUS) (thunder gulch (USA))
7
9.2
25/1
T: T D Hall
R: Tiffani Brooker (55)
25/1
4m written tycoon (AUS) x ferrinko (AUS) (shinko forest (IRE))
Race 2 - Dolly's Dream Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.42 (34.42)
Prizemoney: $20,000
1
4/6F
T: R L Heathcote
R: R Fradd (57)
4/6F
3g love conquers all (AUS) x sahifa (AUS) (lion hunter (AUS))
Winning siblings: Adamdeeant, Ifaconican, Stravinska,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3.3
20/1
T: B K Wakefield
R: B N Stewart (57)
20/1
3
3.5
15/2
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (57)
15/2
3g sequalo (AUS) x count the silver (AUS) (canadian silver (CAN))
4
4.7
12/1
T: Bevan Johnson
R: J Byrne (57)
12/1
3g real saga (AUS) x tee hannah (AUS) (lion hunter (AUS))
6
6.6
Naked (6)
9/1
T: B J Lockwood
R: R McMahon (57)
9/1
3g arlington (AUS) x lady godiva (AUS) (quest for fame (GB))
7
7.9
150/1
T: E R Singh
R: Jackson Murphy (54)
150/1
3g husson (ARG) x poplars (NZ) (pins (AUS))
8
8.4
100/1
T: J E Murdoch
R: A Spinks (57)
100/1
3g husson (ARG) x bellagamba (AUS) (danzero (AUS))
9
9.1
9/2
T: S W Kendrick
R: D J Browne (57)
9/2
3g star witness (AUS) x body language (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 3 - Www.Brc.Com.Au Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.00 (34.20)
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: T J Gollan
R: J Byrne (57)
9/4
3f star witness (AUS) x bleveeka (AUS) (blevic (AUS))
Winning siblings: Eastern Stone,
This nick: 4 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
4/5F
T: S W Kendrick
R: D J Browne (57)
4/5F
3f fastnet rock (AUS) x pear tart (AUS) (dehere (USA))
2019 Inglis Australian Easter Yearling Sale
Vendor: Coolmore Stud, Jerrys Plains
Buyer: Passed in - $ 300,000
3
1.5
10/1
T: Louise White
R: G Colless (57)
10/1
4
2.4
11/1
T: B J Lockwood
R: B Pengelly (57)
11/1
3f rothesay (AUS) x dark delilah (NZ) (more than ready (USA))
5
3.9
80/1
T: Ms H Page
R: M Hellyer (57)
80/1
3f real saga (AUS) x love's great (AUS) (choisir (AUS))
6
4
100/1
T: B K Wakefield
R: M Cahill (57)
100/1
3f rothesay (AUS) x ghost story (JPN) (dance in the dark (JPN))
7
4.8
30/1
T: Chris Munce
R: Ron Stewart (57)
30/1
8
5.5
150/1
T: L G Ross
R: Anthony Allen (57)
150/1
3f red element (AUS) x marni (AUS) (galileo (IRE))
9
7.5
40/1
T: M J Dunn
R: R Fradd (57)
40/1
3f golden archer (AUS) x fantastic bella (AUS) (fantastic light (USA))
10
9.5
60/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (55.5)
60/1
11
11.8
50/1
T: T J Gollan
R: J Lloyd (57)
50/1
3f starcraft (NZ) x amalie (AUS) (redoute's choice (AUS))
Race 4 - Kodi's Message Plate (C2) (1660m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:40.31 (35.00)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: Ben Currie
R: R Fradd (57)
20/1
5m jet spur (AUS) x zip (AUS) (cossack warrior (AUS))
Winning siblings: Firstinbestdressed, Steel Zip,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
Arazona (10)
6/1
T: L F Birchley
R: B N Stewart (57)
6/1
3
2.7
6/1
T: S B Lee
R: J Byrne (57.5)
6/1
4g street cry (IRE) x disputes (AUS) (manton (AUS))
4
3.4
3/1
T: L D Kelly
R: R Plumb (57.5)
3/1
3g hinchinbrook (AUS) x carlton ace (AUS) (bianconi (USA))
5
3.5
3/1F
T: David Vandyke
R: D J Browne (57.5)
3/1F
5g savabeel (AUS) x cinnie (NZ) (keeper (AUS))
6
8.8
60/1
T: B and D Guy
R: C Whiteley (57)
60/1
6m magic albert (AUS) x quite likely (AUS) (grand lodge (USA))
7
11.3
Namib (7)
4/1
T: B J Lockwood
R: R McMahon (57)
4/1
4m artie schiller (USA) x desert pegasus (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
16.8
40/1
T: Shane Sigvart
R: Luke Tarrant (54)
40/1
9
28.3
11/1
T: R L Heathcote
R: Ron Stewart (57)
11/1
4m stratum (AUS) x girl in a storm (AUS) (metal storm (FR))
Race 5 - Girl's Day Out Raceday Hcp-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:09.78 (34.00)
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (55)
13/8F
4g dream ahead (USA) x excellent lady (AUS) (exceed and excel (AUS))
Winning siblings: Diala, Petits Filous,
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
2.5
6/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (57)
6/1
3
2.6
Crusher (15)
8/1
T: Ben Currie
R: Jackson Murphy (51)
8/1
3f snitzel (AUS) x rock idol (AUS) (flying spur (AUS))
4
3.1
100/1
T: S A Mackinnon
R: Tiffani Brooker (53.5)
100/1
5
3.8
9/1
T: M J Dunn
R: Boris Thornton (55)
9/1
4g denman (AUS) x vicereine (GB) (zamindar (USA))
6
4.3
12/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (54)
12/1
4m not a single doubt (AUS) x nessun dorma (AUS) (belong to me (USA))
7
4.5
11/4
T: M J Dunn
R: R Fradd (54)
11/4
4m high chaparral (IRE) x single spice (AUS) (not a single doubt (AUS))
8
5.3
20/1
T: Chris Munce
R: M Hellyer (57)
20/1
5g nicconi (AUS) x decibeel (NZ) (zabeel (NZ))
Race 6 - Pink Lady Plate (C1) (2240m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 2:20.39 (35.14)
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: T J Gollan
R: J Byrne (59)
9/4
This nick: 12 runners; 11 winners; 2 SW. Details
2
0.2
11/4
T: J W Zielke
R: R Plumb (57.5)
11/4
3g bullet train (GB) x sigidas (AUS) (perugino (USA))
3
6.7
Usena (9)
2/1F
T: B S Baldwin
R: R Fradd (57)
2/1F
4m sebring (AUS) x trina (AUS) (elvstroem (AUS))
4
9.2
20/1
T: B and D Guy
R: Ron Stewart (57)
20/1
4m daliapour (IRE) x lady angela (AUS) (air de france (USA))
5
10.2
12/1
T: Jennifer Fraser
R: Tiffani Brooker (57.5)
12/1
6
10.9
Esor (12)
40/1
T: R R Wilson
R: N Thomas (54)
40/1
4m shaft (AUS) x lights image (AUS) (fantastic light (USA))
7
11
25/1
T: B J Dais
R: Q Krogh (51)
25/1
4m trusting (AUS) x rock to rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
11.2
Eungai (10)
40/1
T: Daniel Bowen
R: M Cahill (56)
40/1
4g lucky owners (NZ) x magic model (AUS) (choisir (AUS))
9
13.7
60/1
T: Dale Murray
R: Ms R Ride (55)
60/1
10
15.7
60/1
T: Price Hill
R: Jackson Murphy (56)
60/1
8g pure theatre (AUS) x movie theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
11
27.7
25/1
T: Ms C Allardyce
R: B N Stewart (59)
25/1
5g grand harmony (AUS) x arise to fame (AUS) (quest for fame (GB))
Race 7 - Big Screen On The Green (Bm65) (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:20.92 (34.99)
Prizemoney: $20,000
1
6/4F
T: M J Dunn
R: R Fradd (57.5)
6/4F
4m rothesay (AUS) x top hana (IRE) (pivotal (GB))
Winning siblings: Top Society,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
13/2
T: Ben Currie
R: Boris Thornton (55.5)
13/2
4m snitzel (AUS) x linear (NZ) (align (AUS))
3
1.6
9/1
T: Ms K Doughty
R: Ms R Palmer (56.5)
9/1
3f jet spur (AUS) x eminence grise (AUS) (sea road (AUS))
4
3
11/2
T: B and D Healey
R: Adam Sewell (58.5)
11/2
5m real saga (AUS) x hill of peace (GB) (danehill (USA))
5
3.5
14/1
T: Tony Haydon
R: Luke Tarrant (56)
14/1
4m moshe (AUS) x tulssami (AUS) (testa rossa (AUS))
6
3.6
15/4
T: A J Edmonds
R: J Lloyd (56.5)
15/4
4m sebring (AUS) x henbane (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.9
20/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (55.5)
20/1
4m all american (AUS) x first date (AUS) (flying spur (AUS))
8
5.9
Verily (10)
30/1
T: B J Smith
R: L V Cassidy (56)
30/1
4m jet spur (AUS) x wayne's gold (AUS) (golden snake (USA))
9
6.1
40/1
T: F Adams
R: Jackson Murphy (56)
40/1
5m time thief (AUS) x precious find (AUS) (tale of the cat (USA))
Race 8 - Events At Brc (Bm65) (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:20.08 (34.50)
Prizemoney: $20,000
1
4/6F
T: L F Birchley
R: B N Stewart (57.5)
4/6F
4g o'lonhro (AUS) x aprisa (AUS) (viscount (AUS))
Winning siblings: Apriano, Cash Appraisal,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
12/1
T: K M Schweida
R: J L Taylor (59)
12/1
6g starcraft (NZ) x calveen (NZ) (canny lad (AUS))
3
3
20/1
T: R L Heathcote
R: D J Browne (56.5)
20/1
4g street cry (IRE) x ah ha (NZ) (encosta de lago (AUS))
4
3.3
11/4
T: Ben Currie
R: Ms R Ride (58.5)
11/4
5g dreamscape (AUS) x elmira (AUS) (timber country (USA))
5
10.8
14/1
T: G R Duncan
R: Adam Sewell (57)
14/1
6g written tycoon (AUS) x temple fire (AUS) (bletchingly (AUS))
6
13.8
11/1
T: T N Miller
R: L V Cassidy (59.5)
11/1
5g real saga (AUS) x cruyff i'm good (AUS) (johan cruyff (GB))
* Nick figures are for Australasia.