Breednet Results

FLEMINGTON - Saturday, May 5

Race 1 - Living Legend Graham Salisbury (1100m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:04.94 (34.23)
Prizemoney: $100,000
1
11/2
T: M G Price
R: J Noonan (55)
11/2
2f i am invincible (AUS) x most secret (AUS) (bletchley park (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.1
7/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Jordan Childs (55)
7/1
3
1.4
4/1
T: J F Moloney
R: Patrick Moloney (56.5)
4/1
2f hinchinbrook (AUS) x graceful devil (AUS) (thunder gulch (USA))
4
2.4
7/2F
T: M Ellerton and S Zahra
R: Ben Thompson (55)
7/2F
2f lonhro (AUS) x nakaaya (AUS) (tiger hill (IRE))
5
2.7
6/1
T: M M Laurie
R: A Mallyon (55)
6/1
2f pierro (AUS) x free spirited (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
3.5
6/1
T: D T O'Brien
R: D Moor (55)
6/1
2f shamexpress (NZ) x party royal (NZ) (king's chapel (AUS))
7
5.3
100/1
T: K L Corstens
R: N Callow (55)
100/1
2f kuroshio (AUS) x summer wine (AUS) (murtajill (AUS))
8
5.4
12/1
T: G M Begg
R: L Nolen (55.5)
12/1
2f redoute's choice (AUS) x sasa (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
5.6
Valse (11)
40/1
T: Michelle Payne
R: Fred W Kersley (55)
40/1
2f king of prussia (AUS) x sylvan waltz (AUS) (danehill dancer (IRE))
10
8.1
20/1
T: Andrew Noblet
R: D W Stackhouse (55)
20/1
2f fiorente (IRE) x l'inquisitor (AUS) (blackfriars (AUS))
Race 2 - Living Legend Efficient Hcp (2800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:53.49 (36.09)
Prizemoney: $120,000
1
15/4
T: E V Musgrove
R: Lachlan King (51)
15/4
6g galileo (IRE) x golden ballet (USA) (moscow ballet (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
8/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Jye McNeil (54)
8/1
5g new approach (IRE) x boracay (AUS) (red ransom (USA))
3
1.5
30/1
T: Richard Laming
R: B Park (54)
30/1
6g pentire (GB) x sky trist (NZ) (sir tristram (IRE))
4
5.5
11/2
T: K A Lees
R: C Newitt (54)
11/2
9g dansili (GB) x luna wells (IRE) (sadler's wells (USA))
5
6.3
20/1
T: J S Bull
R: Tahlia Hope (52)
20/1
6
10.1
12/1
T: J A McLean
R: Beau Mertens (54)
12/1
7
15.1
12/1
T: D K Weir
R: D Moor (54)
12/1
5g teofilo (IRE) x irish blessing (AUS) (suave dancer (USA))
8
21.1
Weave (11)
60/1
T: Ms A Yates
R: Chris Caserta (52)
60/1
5g hard spun (USA) x alberghetti (NZ) (carnegie (IRE))
9
71.1
7/2F
T: Liam Howley
R: Fred W Kersley (57.5)
7/2F
6g galileo (IRE) x dietrich (USA) (storm cat (USA))
300
0
15/4
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: C J Parish (54)
15/4
5g sir percy (GB) x ledahead (NZ) (jugalug (NZ))
Race 3 - Akke Van Den Dolder (Bm84) (2000m)
Class: Benchmark 84 Track: Good(4) Time: 2:02.78 (34.70)
Prizemoney: $120,000
1
13/4F
T: D K Weir
R: Jye McNeil (54.5)
13/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
6/1
T: John McArdle
R: B Rawiller (58)
6/1
4m so you think (NZ) x satirical lady (AUS) (giant's causeway (USA))
3
2.1
11/1
T: D I Dodson
R: A K Chan (52)
11/1
5m al maher (AUS) x monte fantastic (NZ) (fantastic light (USA))
4
2.2
5/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Beau Mertens (55)
5/1
4m al maher (AUS) x espalita (AUS) (esperero (USA))
5
2.4
9/2
T: Will Clarken
R: C Newitt (54)
9/2
5m shocking (AUS) x musicanna (GB) (cape cross (IRE))
6
3.7
40/1
T: D K Weir
R: Ethan Brown (56)
40/1
5m zabeel (NZ) x star jasmine (NZ) (encosta de lago (AUS))
7
4.5
20/1
T: Ms B Joseph and P A Jones
R: Ms N Beriman (57.5)
20/1
5m al maher (AUS) x amulette (GB) (mark of esteem (IRE))
8
4.6
5/1
T: C Maher
R: Ben Thompson (54)
5/1
4m redwood (GB) x merci grand (AUS) (choisir (AUS))
9
7.4
30/1
T: Jamie Edwards
R: Ms L J Meech (56)
30/1
6m encosta de lago (AUS) x riva san (AUS) (any given sunday (AUS))
10
8.2
14/1
T: D T O'Brien
R: D Moor (58)
14/1
5m excellent art (GB) x severo (AUS) (danzero (AUS))
Race 4 - Living Legend Rogan Josh Hcp (1700m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:42.34 (35.51)
Prizemoney: $120,000
1
15/2
T: James Cummings
R: Jordan Childs (59)
15/2
3g helmet (AUS) x heat of the fire (AUS) (strategic (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Mieszko (10)
30/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: D Moor (55.5)
30/1
3g magnus (AUS) x babieta (AUS) (jeune (GB))
3
1.5
10/1
T: Dan O'Sullivan
R: Jye McNeil (57.5)
10/1
3f teofilo (IRE) x she's discreet (AUS) (euclase (AUS))
4
1.9
11/4F
T: Archie Alexander
R: Ethan Brown (57)
11/4F
3g pierro (AUS) x sean baile mor (AUS) (cape cross (IRE))
5
2
30/1
T: D T O'Brien
R: Ben Thompson (55)
30/1
3f savabeel (AUS) x lego (NZ) (o'reilly (NZ))
6
2.1
5/1
T: Tony McEvoy
R: Zac Spain (56)
5/1
3g commands (AUS) x port isabel (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.4
11/2
T: D K Weir
R: B Rawiller (58.5)
11/2
3g so you think (NZ) x dance on air (AUS) (perugino (USA))
8
3.7
16/1
T: Jay Hopkins
R: A Mallyon (56)
16/1
3g exceed and excel (AUS) x secret liaison (AUS) (artie schiller (USA))
9
5.2
Keysor (7)
8/1
T: D K Weir
R: Ms L J Meech (56.5)
8/1
10
5.7
10/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Beau Mertens (55.5)
10/1
3f fastnet rock (AUS) x princess coup (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
12.7
40/1
T: R E Laing
R: Chris Caserta (52)
40/1
3f fastnet rock (AUS) x hifalutin (AUS) (peintre celebre (USA))
12
22.7
40/1
T: Robert Kingston
R: Jack Martin (54)
40/1
3f excelebration (IRE) x vereza (NZ) (zabeel (NZ))
Race 5 - Living Legend T.J. Hughes Hcp (1000m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 0:56.80 (33.52)
Prizemoney: $100,000
1
6/4F
T: N D Parnham
R: Fred W Kersley (54.5)
6/4F
6g magnus (AUS) x origami (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Gracious Goddess, Source Of Harmony,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.5
11/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Tahlia Hope (51.5)
11/1
6g amadeus wolf (GB) x paru's pride (AUS) (lion cavern (USA))
3
0.6
11/2
T: C Maher
R: Ben Thompson (55.5)
11/2
5m bel esprit (AUS) x fanciful bella (AUS) (bellotto (USA))
4
2.6
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: N Callow (54)
10/1
6g speed 'n' power (NZ) x madamesta (AUS) (estambul (ARG))
5
3.6
5/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Liam Riordan (53.5)
5/1
7g rock of gibraltar (IRE) x goldberg (AUS) (geiger counter (USA))
6
3.8
8/1
T: D K Weir
R: Ethan Brown (58)
8/1
7
3.9
11/1
T: Jerome Hunter
R: Zac Spain (52)
11/1
4m mint lane (USA) x el milagro (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
4.7
20/1
T: R D Griffiths
R: Chris Caserta (52)
20/1
5m turffontein (AUS) x nuclear dance (AUS) (geiger counter (USA))
Race 6 - Legend John Patterson (Bm78) (1600m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(4) Time: 1:35.67 (34.17)
Prizemoney: $60,000
1
7/2F
T: D T O'Brien
R: D Moor (55)
7/2F
4m mossman (AUS) x never miss (AUS) (intergaze (AUS))
Winning siblings: Clever Fortune,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/1
T: G M Begg
R: Jordan Childs (59.5)
4/1
5g hard spun (USA) x galaxy light (AUS) (way of light (USA))
3
3.4
20/1
T: D W Brown
R: Ben Thompson (56)
20/1
4g hidden dragon (AUS) x blank (AUS) (hussonet (USA))
4
3.5
7/2F
T: M, W and J Hawkes
R: Patrick Moloney (57.5)
7/2F
5g o'reilly (NZ) x floral brook (AUS) (umatilla (NZ))
5
3.7
11/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Jye McNeil (56)
11/1
4g sebring (AUS) x madame medusa (IRE) (mozart (IRE))
6
4.1
Kazio (17)
11/1
T: C W Little
R: D W Stackhouse (55.5)
11/1
4g foreplay (AUS) x winslet (AUS) (grand lodge (USA))
7
5.1
13/2
T: C J Waller
R: B Rawiller (58.5)
13/2
4g mount nelson (GB) x flower market (GB) (cadeaux genereux (GB))
8
5.9
30/1
T: M D Hinton
R: Fred W Kersley (52)
30/1
5m real saga (AUS) x mossvana (AUS) (mossman (AUS))
9
6
Zadon (7)
80/1
T: R D Griffiths
R: Chris Caserta (55.5)
80/1
7g zabeel (NZ) x blagdon (USA) (gone west (USA))
10
7
30/1
T: C J Waller
R: L Nolen (56)
30/1
5g dalakhani (IRE) x censored (GB) (pivotal (GB))
11
8
25/1
T: G Eurell
R: C Newitt (56)
25/1
12
9
25/1
T: G M Carson
R: Jack Martin (54.5)
25/1
7m purrealist (AUS) x enthrall (AUS) (flying spur (AUS))
13
9.2
66/1
T: Robert Kingston
R: Clayton Douglas (56)
66/1
14
15.2
100/1
T: R and S Cameron
R: Jordan Turner (54)
100/1
7g authorized (IRE) x pyramid girl (AUS) (brief truce (USA))
Race 7 - Aust.Trainers' Association Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:22.05 (34.61)
Prizemoney: $100,000
1
10/9F
T: D K Weir
R: D Moor (54)
10/9F
4h stratum (AUS) x dancing (GB) (spectrum (IRE))
This nick: 5 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1.3
9/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Ethan Brown (59)
9/1
3
1.7
20/1
T: C J Waller
R: C Newitt (59.5)
20/1
7g al maher (AUS) x grand ovation (AUS) (scenic (IRE))
4
2.7
40/1
T: M, W and J Hawkes
R: Patrick Moloney (54)
40/1
5
4
25/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Fred W Kersley (58)
25/1
6g oasis dream (GB) x plante rare (IRE) (giant's causeway (USA))
6
4.5
60/1
T: C Maher
R: Liam Riordan (55.5)
60/1
7
4.9
25/1
T: P A Preusker
R: Tahlia Hope (51.5)
25/1
6g kaphero (AUS) x miss nightingale (AUS) (strategic (AUS))
8
5.9
100/1
T: Ms W Kelly
R: C A Robertson (54)
100/1
9
6
10/1
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: A Mallyon (56.5)
10/1
4g so you think (NZ) x black minx (NZ) (lonhro (AUS))
10
7
15/2
T: M D Moroney
R: Jack Martin (56.5)
15/2
8g pins (AUS) x stanica (NZ) (zabeel (NZ))
11
7.4
5/1
T: L and T Corstens
R: Ben Thompson (54)
5/1
6g commands (AUS) x royal lineup (AUS) (viscount (AUS))
Race 8 - Living Legend R.E. M Mallyon (1800m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:48.17 (34.91)
Prizemoney: $100,000
1
13/2
T: James Cummings
R: D W Stackhouse (54.5)
13/2
Winning siblings: Baltic, Caline, Dwindle, Jemadar, Monogram,
This nick: 2 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.2
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Fred W Kersley (60)
9/2
6h flying spur (AUS) x bit of a ride (AUS) (snippets (AUS))
3
1.2
8/1
T: C J Waller
R: C Newitt (54)
8/1
6g first defence (USA) x quickfire (GB) (dubai millennium (GB))
4
1.7
9/4F
T: P A Preusker
R: Tahlia Hope (51.5)
9/4F
5
1.8
15/2
T: D T O'Brien
R: D Moor (54)
15/2
7g encosta de lago (AUS) x private steer (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
5.3
25/1
T: D K Weir
R: B Rawiller (58.5)
25/1
7g high chaparral (IRE) x tamso (USA) (seeking the gold (USA))
7
5.5
60/1
T: M Sell
R: C A Robertson (54)
60/1
6m pentire (GB) x stretto (NZ) (dance floor (USA))
8
7.5
5/1
T: M J Williams
R: Ethan Brown (56)
5/1
7g hard spun (USA) x devon dancer (AUS) (royal academy (USA))
9
8.3
Radical (11)
40/1
T: Jarrod Robinson
R: Ms N Beriman (54)
40/1
6g dubleo (USA) x curlew queen (AUS) (kingston rule (USA))
10
14.3
20/1
T: D W Whitworth
R: Lachlan King (51)
20/1
5g turffontein (AUS) x bad angel (AUS) (court of jewels (NZ))
Race 9 - Living Legend E.J. Didham Hcp (1400m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:22.60 (33.95)
Prizemoney: $120,000
1
2/1F
T: D K Weir
R: Ethan Brown (58)
2/1F
3c toorak toff (AUS) x gold lottey (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
1.8
8/1
T: M G Price
R: Liam Riordan (56.5)
8/1
3g hard spun (USA) x fanza (AUS) (bellotto (USA))
3
2.8
Tbilisi (14)
12/1
T: S J Richards
R: Lachlan King (51)
12/1
3g choisir (AUS) x dubai me roses (AUS) (cape cross (IRE))
4
3.3
12/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (57)
12/1
3g written tycoon (AUS) x biggietupac (AUS) (dubai destination (USA))
5
3.6
20/1
T: James Cummings
R: Jordan Childs (59)
20/1
3g shamardal (USA) x mannington (AUS) (danehill (USA))
6
3.7
50/1
T: R E Laing
R: Chris Caserta (54)
50/1
3c street cry (IRE) x evilweb (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
4.2
25/1
T: Tony McEvoy
R: Beau Mertens (54.5)
25/1
8
5.5
9/1
T: C Maher and D Eustace
R: Ben Thompson (54)
9/1
3f rip van winkle (IRE) x zaloot (NZ) (zabeel (NZ))
9
6.3
13/4
T: Shea Eden
R: Ms N Beriman (54)
13/4
3f ocean park (NZ) x blue rata jewel (NZ) (savabeel (AUS))
10
8.6
12/1
T: Scott Brunton
R: Tahlia Hope (51.5)
12/1
3g artie schiller (USA) x annie's diamond (AUS) (lacryma cristi (IRE))
11
14.6
25/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (56)
25/1
* Nick figures are for Australasia.