Breednet Results

GATTON - Friday, October 26

Race 1 - Rock Trade Industries Mdn Hcp (860m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:50.16 (33.99)
Prizemoney: $14,000
1
4/9F
T: G F Burns
R: A Spinks (55)
4/9F
3g poet's voice (GB) x jillilikes (AUS) (falvelon (AUS))
Winning siblings: Aerostar, Jillies Jet, Peony Rose,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
4/1
T: A W Doyle
R: K Yoshida (59)
4/1
4g mulaazem (AUS) x nada (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
2.5
50/1
T: Selina Leef
R: M Shimodaira (52)
50/1
6m mosayter (USA) x longroadhome (AUS) (lonhro (AUS))
4
2.6
60/1
T: B J Hudson
R: P Romeo (54)
60/1
5m star witness (AUS) x silver stash (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
2.8
12/1
T: Jason Gregory
R: Baylee Nothdurft (56.5)
12/1
4m the hammer (AUS) x crack the kitty (AUS) (hawk wing (USA))
6
3.3
40/1
T: B J Costello
R: Ms S Bogenhuber (54)
40/1
7
4.6
9/1
T: J H Manzelmann
R: Jackson Murphy (54)
9/1
3g the factor (USA) x diamantina (FR) (linamix (FR))
8
10.1
150/1
T: S Essery
R: Ms R Ride (54)
150/1
5m pluck (USA) x dash of lime (AUS) (spartacus (AUS))
9
15.6
20/1
T: B Robinson
R: R Plumb (58.5)
20/1
7g salt lake city (USA) x corteza (AUS) (zephyr zip (NZ))
Race 2 - Lockyer Valley Painting Hcp-55 (860m)
Class: Restricted 55 Track: Good(4) Time: 0:50.28 (33.81)
Prizemoney: $14,000
1
20/1
T: Norma King
R: Joshua King (59)
20/1
5g commands (AUS) x magic duck (AUS) (magic ring (IRE))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
30/1
T: Jeff Dunn
R: Baylee Nothdurft (56.5)
30/1
5m statue of liberty (USA) x tandy (AUS) (thunder gulch (USA))
3
1.2
7/2
T: P McEwan
R: Sally Sweeney (56)
7/2
5m starcraft (NZ) x acrylic (AUS) (lion heart (USA))
4
1.5
Voanaba (10)
20/1
T: Gregory Cornish
R: Jag Guthmann-Chester (56)
20/1
6m teranaba (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
5
1.7
5/2
T: B J Hudson
R: Jackson Murphy (55)
5/2
5g onemorenomore (AUS) x qahira (AUS) (holy roman emperor (IRE))
6
1.9
5/2F
T: Garry Osborne
R: R Goltz (56.5)
5/2F
6m conatus (AUS) x lauxes (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
2.4
30/1
T: Ms J Anderson
R: Beau Appo (57.5)
30/1
4g golden archer (AUS) x proximity (AUS) (with class (CAN))
8
4.7
8/1
T: G P Maroney
R: K Yoshida (56)
8/1
8g over (AUS) x just joyce (AUS) (springsteen (AUS))
9
4.8
6/1
T: Donald Baker
R: N Fazackerley (54)
6/1
10
6.3
80/1
T: Ms S Murdoch
R: M Shimodaira (55)
80/1
9g purrealist (AUS) x quiet name (IRE) (danehill (USA))
Race 3 - Vanderfield John Deere (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:04.59 (34.48)
Prizemoney: $14,000
1
10/1
T: J P Wallace
R: Carly Frater-Hill (55.5)
10/1
4g jet spur (AUS) x class of gold (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Richest,
This nick: 6 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2.8
10/1
T: Patrick Sexton
R: Ms S Bogenhuber (58)
10/1
4m masked assassin (AUS) x diasco (AUS) (mr. innocent (AUS))
3
3.1
7/2
T: Troy Pascoe
R: Clayton Gallagher (57.5)
7/2
5m poet's voice (GB) x lana belle (AUS) (fuji kiseki (JPN))
4
3.3
10/9F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (57.5)
10/9F
6m dubleo (USA) x homegrown (AUS) (snippets (AUS))
5
17.6
20/1
T: Kym Afford
R: N Thomas (57.5)
20/1
4g walking or dancing (NZ) x crooked smile (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
77.6
13/2
T: S and A Barling
R: Taylor Marshall (57)
13/2
4g eavesdropper (USA) x prend (AUS) (honour and glory (USA))
300
0
6/1
T: M J Lakey
R: A Spinks (59)
6/1
Race 4 - Oz Lav Plumbing (Bm55) (1100m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:04.82 (35.60)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: D J Hansen
R: Taylor Williams (58)
4/1
5m ad valorem (USA) x cone (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Joint Initiative, Mcgovern, Sagason,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
25/1
T: Scott Barker
R: Ms L G Cheshire (57.5)
25/1
5m kaphero (AUS) x our option (AUS) (final card (AUS))
3
2.8
9/1
T: R G Lipp
R: R Plumb (59)
9/1
5g ferocity (AUS) x vintage class (AUS) (more than ready (USA))
4
2.9
15/2
T: R W Stephenson
R: R Goltz (57.5)
15/2
4m denman (AUS) x spectrum's image (AUS) (spectrum (IRE))
5
3.1
7/1
T: Billy Healey
R: N Fazackerley (55.5)
7/1
5g walking or dancing (NZ) x rockabillybabe (AUS) (distant music (USA))
6
3.5
Fatz (5)
12/1
T: R K Mahon
R: Ms C Eaton (58)
12/1
5m court command (AUS) x lyricalworks (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
3.8
11/1
T: M Callaghan
R: S Apthorpe (54.5)
11/1
6g tycoon ruler (AUS) x lokesa (AUS) (snaadee (USA))
8
4.3
9/4F
T: Ben Currie
R: Ms S Bogenhuber (57)
9/4F
4m exceedingly good (AUS) x koitaki (AUS) (chateau istana (GB))
9
5.6
15/4
T: C A Cousins
R: Carly Frater-Hill (55.5)
15/4
5g pressday (AUS) x starry eire (AUS) (honour and glory (USA))
Race 5 - McNeil Farms Mdn Hcp (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.79 (34.50)
Prizemoney: $14,000
1
8/11F
T: D J Bougoure
R: B N Stewart (56)
8/11F
Winning siblings: Harpers Bight,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2019 Inglis Scone Yearling Sale
$35,000
Vendor: Waylon J Stud, Wamuran, Qld
Buyer: F Stockdale
2019 Inglis Ready 2 Race Sale
Vendor: Frankie J. Stockdale Racing, Pakenham, Vic
Buyer: Withdrawn
2
3.3
9/2
T: R G Lipp
R: K Yoshida (57)
9/2
4m lope de vega (IRE) x ladyofdistinction (NZ) (darci brahma (NZ))
3
6.6
Genoa (6)
30/1
T: Marcus Wilson
R: Joshua Oliver (55.5)
30/1
3g eurozone (AUS) x grager (AUS) (kalanisi (IRE))
4
7.1
5/1
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (55)
5/1
3g excelebration (IRE) x corkage (NZ) (zabeel (NZ))
5
8.4
Bondage (10)
9/2
T: K R Kemp
R: Beau Appo (54)
9/2
3f spirit of boom (AUS) x tied up (AUS) (woodman (USA))
6
8.9
50/1
T: Brett Sturgess
R: Ms L G Cheshire (55.5)
50/1
7
13.4
20/1
T: Gregory Cornish
R: Jag Guthmann-Chester (55.5)
20/1
3g top echelon (AUS) x maid of the manor (AUS) (royal academy (USA))
Race 6 - Best Employment Gatton (Bm55) (1600m)
Class: Benchmark 55 Track: Good(4) Time: 1:37.50 (36.08)
Prizemoney: $14,000
1
9/1
T: B J Squair
R: K Yoshida (56.5)
9/1
4m toorak toff (AUS) x comedy on the run (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Like 'Em Sassy,
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: B and D Guy
R: B N Stewart (57.5)
11/2
5m wicked style (USA) x queen mai (AUS) (darbonne (USA))
3
0.9
20/1
T: Paul Butterworth
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
20/1
4m rothesay (AUS) x multiple wins (USA) (sea salute (USA))
4
1.1
11/1
T: Norma King
R: Joshua King (57)
11/1
5g solo flyer (AUS) x quiet as (AUS) (octagonal (NZ))
5
2.4
16/1
T: R Heilbronn
R: J L Taylor (57.5)
16/1
5m danesis (IRE) x graciously (NZ) (carnegie (IRE))
6
3.2
10/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (58)
10/1
4g wanted (AUS) x cheeky nature (USA) (tiznow (USA))
7
4
4/1
T: Ben Currie
R: Carly Frater-Hill (59.5)
4/1
4m hinchinbrook (AUS) x roman sandals (AUS) (holy roman emperor (IRE))
8
6
5/2F
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (59)
5/2F
9
6.5
14/1
T: Paul Butterworth
R: Brooke Ainsworth (56.5)
14/1
10
8.5
15/2
T: Billy Healey
R: Clayton Gallagher (56.5)
15/2
6g medaglia d'oro (USA) x pouter (AUS) (dubawi (IRE))
Race 7 - Memorial Raceday 22/11 (Bm75) (860m)
Class: Benchmark 75 Track: Good(4) Time: 0:49.96 (33.61)
Prizemoney: $16,000
1
9/4F
T: E Ropiha
R: K Yoshida (58)
9/4F
6g sequalo (AUS) x our canny (AUS) (canny lad (AUS))
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1
T: Steven Thomas
R: G Geran (58)
20/1
5g denman (AUS) x vicereine (GB) (zamindar (USA))
3
1
11/2
T: R W Stephenson
R: R Goltz (56)
11/2
5g lonhro (AUS) x dominions (AUS) (canny lad (AUS))
4
1.1
Saipan (1)
13/2
T: Ben Currie
R: Beau Appo (62.5)
13/2
6g saint thomas (AUS) x church on sunday (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
5
1.3
15/2
T: Ben Currie
R: Carly Frater-Hill (59)
15/2
6m nicconi (AUS) x perilla (FR) (mark of esteem (IRE))
6
1.8
6/1
T: A Donnelly
R: Emma Ljung (60)
6/1
9g bagger vance (AUS) x exceptions (AUS) (shovhog (AUS))
7
3.1
20/1
T: Gregory Cornish
R: Jag Guthmann-Chester (56)
20/1
9g sequalo (AUS) x pleasure seeker (AUS) (nine carat (USA))
8
4.9
80/1
T: S N Rodgers
R: Leslie Tilley (57)
80/1
9g one cool cat (USA) x nella dane (AUS) (danehill (USA))
9
6.2
15/2
T: W Oakenfull
R: Joshua Oliver (61)
15/2
7g northern meteor (AUS) x basra (AUS) (desert king (IRE))
10
10.5
11/2
T: Ben Ahrens
R: Ms S Bogenhuber (57)
11/2
8g natural destiny (AUS) x send a diva (AUS) (send a sign (AUS))
* Nick figures are for Australasia.