Breednet Results

GAWLER - Monday, April 13

Race 1 - Happy Easter Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:33.96 (37.95)
Prizemoney: $15,750
1
12/1
T: D E Magro
R: Sairyn Fawke (59)
12/1
3g akeed mofeed (GB) x malala (AUS) (strada (AUS))
Winning siblings: Surely Nobel,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: R & C Jolly
R: Lachlan Neindorf (54.5)
3/1
3
1.3
9/10F
T: Glenn Dix
R: R J Hurdle (59.5)
9/10F
4
1.7
14/1
T: K M McAnulty & C Binnie
R: J Holder (58)
14/1
4g duporth (AUS) x hertz (AUS) (flying spur (AUS))
5
1.9
100/1
T: Ms S Ratsch
R: Ms K Bishop (56)
100/1
5m drumbeats (AUS) x ready to race (AUS) (more than ready (USA))
6
2.2
3/1
T: D R Jolly
R: Margaret Collett (53)
3/1
3f dundeel (NZ) x feng shui baby (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 2 - Terrace Function Centre Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:13.43 (37.26)
Prizemoney: $15,750
1
8/11F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (56)
8/11F
Winning siblings: Bingo, Brook's Pleasure, Shipwrecked,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
35/10
T: D E Magro
R: Sairyn Fawke (59)
35/10
4g denman (AUS) x isle royale (AUS) (scenic (IRE))
3
1.3
20/1
T: W P Bencic
R: Lachlan Neindorf (57.5)
20/1
4g written tycoon (AUS) x zest a second (AUS) (barely a moment (AUS))
4
1.7
20/1
T: T R Montgomerie
R: J Potter (59)
20/1
5
1.8
15/1
T: R & C Jolly
R: Ms C Jones (58)
15/1
3g akeed mofeed (GB) x elusive diva (AUS) (elusive quality (USA))
6
2.9
50/1
T: Robert Atkinson
R: Teagan Voorham (55.5)
50/1
7
5.3
7/1
T: Ms S Hayes
R: S Price (59)
7/1
8
16.7
40/1
T: G D Searle
R: J Maund (58)
40/1
3g foxwedge (AUS) x woodland nymph (NZ) (woodborough (USA))
9
18.8
150/1
T: Ms J Virgin
R: Lizzie Annells (56)
150/1
10
22.7
100/1
T: G D Searle
R: Ms E Finnegan (59)
100/1
5g pendragon (NZ) x mencik (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
33
15/1
T: P Stokes
R: Kayla Crowther (56)
15/1
Race 3 - G&J Civil (Bm62) (1100m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(4) Time: 1:06.35
Prizemoney: $18,000
1
55/10
T: R H Wilkinson
R: Eran Boyd (61.5)
55/10
4m ambidexter (AUS) x arayofgrey (AUS) (stargazer (NZ))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/1F
T: D E Magro
R: J Holder (62)
2/1F
7m hard spun (USA) x dutch harbor (AUS) (rubiton (AUS))
3
2
5/1
T: B Mueller & K Letts-Maund
R: Margaret Collett (57)
5/1
6m sharkbite (AUS) x just flipper (AUS) (dolphin street (FR))
4
3.9
11/1
T: R A Campbell
R: S Cahill (59)
11/1
5m barbados (AUS) x quench (AUS) (dehere (USA))
5
4.1
8/1
T: Ms E Hubbard
R: D Tourneur (61)
8/1
6m wilful default (AUS) x freres (AUS) (mr. henrysee (USA))
6
4.2
12/1
T: R & C Jolly
R: Lachlan Neindorf (58.5)
12/1
4m akeed mofeed (GB) x sophina (AUS) (bianconi (USA))
7
4.7
28/10
T: Ms K Byrnes
R: R J Hurdle (61)
28/10
3f shooting to win (AUS) x trustam (AUS) (stratum (AUS))
Race 4 - Holdfast Insurance (Bm54) (1200m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(4) Time: 1:12.57 (36.83)
Prizemoney: $18,000
1
Issara (10)
25/10F
T: Jon O'Connor
R: R J Hurdle (60)
25/10F
4m unencumbered (AUS) x charzoo (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Banchory's Choice, Charzooka, Sottero,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.1
35/10
T: Shayne Cahill
R: S Cahill (60.5)
35/10
4g skilled (AUS) x angel's walk (NZ) (entrepreneur (GB))
3
1.4
7/1
T: W P Bencic
R: S Price (61)
7/1
4
2.2
6/1
T: Ms J Giles
R: Lachlan Neindorf (59)
6/1
6m lago delight (AUS) x fayrouz (AUS) (sovereign red (NZ))
5
2.4
25/1
T: A B Beswick
R: J Potter (59.5)
25/1
5g zoffany (IRE) x city art (AUS) (excellent art (GB))
6
3.5
12/1
T: D J Halliday
R: Kayla Crowther (57)
12/1
7
3.6
7/1
T: Aimee Bush
R: Sairyn Fawke (61)
7/1
6m face value (AUS) x arctic cash (AUS) (dash for cash (AUS))
8
3.7
60/1
T: T R Montgomerie
R: Ms E Finnegan (57.5)
60/1
7g o'reilly (NZ) x flutter (NZ) (savabeel (AUS))
9
6.2
7/1
T: Ms K Byrnes
R: D Tourneur (61.5)
7/1
3g savabeel (AUS) x prickle (NZ) (pins (AUS))
10
7.6
Zaazoe (16)
80/1
T: Ms T Kropej
R: Lizzie Annells (53)
80/1
8m zariz (AUS) x miss zorro (AUS) (blazing sword (AUS))
11
10
40/1
T: Kirsten Mooney
R: Jake Toeroek (60.5)
40/1
9g ready's image (USA) x honor the dance (NZ) (honor grades (USA))
Race 5 - Specsavers Gawler (Bm62) (1700m)
Class: Benchmark 62 Track: Good(4) Time: 1:45.81 (37.62)
Prizemoney: $18,000
1
11/1
T: Ms S Nolan
R: Ms C Jones (60)
11/1
5g floral pegasus (AUS) x safety first (AUS) (well protected (AUS))
Winning siblings: First Stimulus, Safety Peg,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3.3
35/10
T: Will Clarken
R: J Holder (60)
35/10
4g camelot (GB) x allez france (AUS) (hennessy (USA))
3
5.1
15/10F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (59)
15/10F
3f not a single doubt (AUS) x hello (USA) (smoke glacken (USA))
4
5.2
Motell (10)
65/10
T: Jon O'Connor
R: P Gatt (58.5)
65/10
3g uncle mo (USA) x tell someone (NZ) (o'reilly (NZ))
5
9.1
3/1
T: Jake Stephens
R: Lachlan Neindorf (59.5)
3/1
4g rebel raider (AUS) x get up stand up (AUS) (california dane (AUS))
6
9.6
20/1
T: Ms N Bruggemann
R: J Potter (59)
20/1
6g bel esprit (AUS) x louis leggs (USA) (louis quatorze (USA))
7
11.1
40/1
T: G D Searle
R: Margaret Collett (53)
40/1
4m the factor (USA) x wild storm (CHI) (hussonet (USA))
8
11.2
20/1
T: L Macdonald & A Gluyas
R: Sophie Logan (58.5)
20/1
4m rebel raider (AUS) x khandallah (AUS) (kitten's joy (USA))
Race 6 - Barossa Cup (Bm66) (1500m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(4) Time: 1:32.41 (36.48)
Prizemoney: $18,000
1
14/10F
T: T & C McEvoy
R: Jake Toeroek (62)
14/10F
3g fastnet rock (AUS) x my tusker (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Special Favour, Total Secret,
This nick: 5 runners; 5 winners; 2 SW. Details
2
2
12/1
T: Grant Young
R: J Holder (60)
12/1
3
2.5
Igitur (2)
55/10
T: Ms E Hubbard
R: Margaret Collett (58)
55/10
6g helmet (AUS) x gaudeamus (USA) (distorted humor (USA))
4
3.8
32/10
T: R & C Jolly
R: Ms C Jones (59)
32/10
4g pierro (AUS) x we betcha (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
5.4
25/1
T: G D Searle
R: Ms K Bishop (57)
25/1
4m carlton house (USA) x amadis (AUS) (new approach (IRE))
6
6.5
Ahmad (6)
60/1
T: D C Saxon
R: D Tourneur (58)
60/1
7
7
20/1
T: J Dunn
R: Lachlan Neindorf (54.5)
20/1
4g albrecht (AUS) x fearless babe (AUS) (royal academy (USA))
8
7.2
35/10
T: Chris Bieg
R: R J Hurdle (60.5)
35/10
6g wanted (AUS) x miss stone (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 7 - Coopers Brewery Hcp (C2) (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:06.27 (34.73)
Prizemoney: $18,000
1
Aten (3)
12/10F
T: T & C McEvoy
R: Margaret Collett (57.5)
12/10F
3f fighting sun (AUS) x somethin' leicajem (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
Winning siblings: Brustar, Miss Jenny, Shelley's Girl,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
35/10
T: R A Campbell
R: B Vorster (56)
35/10
3f akeed mofeed (GB) x antrim's legend (USA) (giant's causeway (USA))
3
5.3
18/10
T: G D Fryer
R: Sairyn Fawke (58)
18/10
3f salade (AUS) x rocchetta miss (AUS) (aussie rules (USA))
4
5.7
8/1
T: D C Saxon
R: D Tourneur (61.5)
8/1
5
9.6
Tilbury (13)
200/1
T: Ms T Kropej
R: Ms C Lions (56)
200/1
5m smart missile (AUS) x queen hazel (USA) (monarchos (USA))
6
11.8
60/1
T: J Dunn
R: J Holder (56)
60/1
7g rothesay (AUS) x ten eighty (NZ) (volksraad (GB))
7
15.1
60/1
T: D J Halliday
R: J Potter (56)
60/1
5g commands (AUS) x sastruga (AUS) (elusive quality (USA))
8
15.8
150/1
T: Alexander Justice
R: Ms K Bishop (56)
150/1
* Nick figures are for Australasia.