Breednet Results

GOLD COAST - Friday, June 26

Race 1 - Vale John Wilcock Mdn Hcp (900m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:52.66 (34.41)
Prizemoney: $21,000
1
15/8F
T: K M Schweida
R: G Colless (57.5)
15/8F
3f spirit of boom (AUS) x nobody's girl (AUS) (quest for fame (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
Palate (14)
15/2
T: S J Morrisey
R: J Woodhouse (55)
15/2
2020 MM Gold Coast Yearling Sale Book 2
$140,000
Vendor: Yarramalong Park, Kalbar, Qld
Buyer: John Morrisey
3
1.3
66/1
T: James Hepworth
R: Adam Spinks (55)
66/1
3g whittington (AUS) x global connection (AUS) (onemorenomore (AUS))
4
1.4
15/2
T: Tony & Maddysen Sears
R: M Cahill (57.5)
15/2
3f sidereus (AUS) x secratalo (AUS) (sequalo (AUS))
5
2.4
8/1
T: S J Morrisey
R: A Chau (59.5)
8/1
3g i am invincible (AUS) x regatta parade (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
3.7
12/1
T: M T Eggleston
R: N Fazackerley (58)
12/1
3g meld (AUS) x strachelle (AUS) (stravinsky (USA))
7
3.8
11/1
T: Jon Walk
R: Ms T Harrison (56.5)
11/1
5m husson (ARG) x hidden jewel (AUS) (hidden dragon (AUS))
8
5.1
40/1
T: G P Stephens
R: Justin Huxtable (58)
40/1
4g mahisara (AUS) x suretoscore (AUS) (zeditave (AUS))
9
6.1
15/4
T: Steven O'Dea
R: Ms S Thornton (57.5)
15/4
3f turffontein (AUS) x blue stocking (AUS) (royal academy (USA))
10
7.6
30/1
T: T D Cowan
R: Shannon Doyle (58)
30/1
11
8.1
40/1
T: R G Howard
R: Sheriden Tomlinson (58)
40/1
12
12.9
Xuannu (13)
12/1
T: Angela Plumb
R: Alex Patis (53.5)
12/1
3f love conquers all (AUS) x agape (AUS) (victory note (USA))
Race 2 - Olmedo @ Aquis In 2020 Hcp-C3 (900m)
Class: Class 3 Track: Soft(6) Time: 0:52.12 (34.09)
Prizemoney: $21,000
1
Tullio (2)
13/8F
T: T J Gollan
R: Baylee Nothdurft (59.5)
13/8F
4g more than ready (USA) x military rose (AUS) (general nediym (AUS))
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.5
11/2
T: A J & T Edmonds
R: R Fradd (56)
11/2
4m the factor (USA) x fledgling (AUS) (more than ready (USA))
3
1.5
Social (4)
6/1
T: K R Kemp
R: A Chau (58)
6/1
7m tycoon ruler (AUS) x clear run (AUS) (scenic (IRE))
4
2.5
11/2
T: Tony & Maddysen Sears
R: Ms T Harrison (58)
11/2
4g monashee mountain (USA) x tolart (AUS) (show a heart (AUS))
5
2.6
20/1
T: A J & T Edmonds
R: Anthony Allen (55)
20/1
3f unencumbered (AUS) x corsaire (AUS) (anabaa (USA))
6
3.6
40/1
T: S J Morrisey
R: J Woodhouse (57.5)
40/1
4g jimmy choux (NZ) x musigny (AUS) (reset (AUS))
7
3.7
150/1
T: David Scanes
R: Alannah Fancourt (55)
150/1
6m red element (AUS) x priced (AUS) (alannon (AUS))
9
5.5
5/1
T: Stephen Kirkwood
R: M Hellyer (56)
5/1
10
6.3
200/1
T: Scott Barker
R: J L Taylor (55)
200/1
6m kaphero (AUS) x our option (AUS) (final card (AUS))
11
6.5
40/1
T: F Adams
R: N Fazackerley (58)
40/1
4g falvelon (AUS) x miss glamour puss (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 3 - Dubious @ Aquis In 2020 Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:12.58 (36.94)
Prizemoney: $21,000
1
Igor (8)
5/1
T: Kacy Fogden
R: A Mallyon (58.5)
5/1
This nick: 17 runners; 16 winners; 2 SW. Details
2
1.8
5/2F
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (59)
5/2F
2g olympic glory (IRE) x moral minefield (AUS) (all bar one (AUS))
3
2
8/1
T: Chris Munce
R: Justin Huxtable (58.5)
8/1
2g rich enuff (AUS) x dukemore (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
4
Nicks (12)
8/1
T: S W Kendrick
R: Jake Bayliss (57)
8/1
2f pierro (AUS) x rock beauty (AUS) (stratum (AUS))
5
4.4
7/1
T: Melissa Leitch
R: Jag Guthmann-Chester (56)
7/1
2f no nay never (USA) x snippet street (AUS) (street cry (IRE))
6
5.9
10/1
T: Ms L Garrett
R: Daniel Griffin (58.5)
10/1
2g spill the beans (AUS) x cyrenia (AUS) (stratum (AUS))
7
6.1
10/1
T: B & D Guy
R: Ryan Maloney (59)
10/1
2g street boss (USA) x kona (AUS) (new approach (IRE))
8
7.4
150/1
T: Rodney Hurley
R: Ms T Harrison (58)
150/1
2g real saga (AUS) x sklodowska (AUS) (mossman (AUS))
9
7.9
66/1
T: S J Morrisey
R: N Tomizawa (59)
66/1
10
8.1
8/1
T: Ms H Page
R: J L Taylor (57)
8/1
11
9.1
60/1
T: B & D Guy
R: Shannon Doyle (57)
60/1
2f golden archer (AUS) x athena mana mou (AUS) (mull of kintyre (USA))
12
12.6
Jabbar (2)
14/1
T: J A Gilmore
R: G Colless (59)
14/1
2g jabali (AUS) x familial (AUS) (encosta de lago (AUS))
13
14.4
30/1
T: K M Schweida
R: M R Du Plessis (56)
30/1
2f wandjina (AUS) x moretti (AUS) (more than ready (USA))
Race 4 - Pierata @ Aquis In 2020 (C1) (1800m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:54.73 (36.32)
Prizemoney: $21,000
1
12/1
T: T D Cowan
R: A Chau (57.5)
12/1
3f olympic glory (IRE) x crystal event (USA) (event of the year (USA))
Winning siblings: Eugenie, She's Fast,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Quotant (11)
12/1
T: B Lineburg
R: M Hellyer (55)
12/1
4m the factor (USA) x umagal (AUS) (galileo (IRE))
3
0.7
7/2F
T: N G McBurney
R: L V Cassidy (59.5)
7/2F
3g choisir (AUS) x miss gilly (NZ) (keeper (AUS))
4
1.5
4/1
T: L D Kelly
R: L R Dittman (59.5)
4/1
3g olympic glory (IRE) x phaedra (AUS) (hussonet (USA))
5
2.5
9/1
T: A J & T Edmonds
R: Anthony Allen (60)
9/1
4g dundeel (NZ) x fast gal (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
5.2
8/1
T: C J Waller
R: M Cahill (59.5)
8/1
3g ocean park (NZ) x chorus (NZ) (danasinga (AUS))
8
7.2
8/1
T: David Vandyke
R: Jake Bayliss (59.5)
8/1
3g sebring (AUS) x summer laugh (USA) (distorted humor (USA))
9
8.5
30/1
T: J J Hubbard
R: Ms T Harrison (60)
30/1
10
13
30/1
T: Lauren Abbott
R: A Mallyon (60)
30/1
4g reliable man (GB) x my hope (NZ) (howbaddouwantit (USA))
11
20.3
40/1
T: Diane Murphy
R: Chris Taylor (60)
40/1
4g medaglia d'oro (USA) x meidung (AUS) (bernardini (USA))
Race 5 - Tab Hcp (C4) (1300m)
Class: Class 4 Track: Soft(6) Time: 1:19.11 (35.53)
Prizemoney: $21,000
1
5/2F
T: B J Lockwood
R: S Cormack (57.5)
5/2F
4m fruehling (IRE) x tafeer (AUS) (shamardal (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/2
T: Chris Munce
R: Sheriden Tomlinson (59)
15/2
3
2
4/1
T: J C Smerdon
R: Ryan Maloney (56.5)
4/1
5g needs further (AUS) x satin choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
2017 MM Tasmanian Yearling Sale
$12,000
Vendor: Armidale Stud Carrick Tas
Buyer: Ken Keys
4
2.4
20/1
T: Angela Plumb
R: Alex Patis (53)
20/1
4g pierro (AUS) x tempting (AUS) (dane shadow (AUS))
5
3.4
20/1
T: Gary Doughty
R: S Galloway (55)
20/1
4m drumbeats (AUS) x natural glamour (NZ) (the commander (NZ))
6
4.4
9/2
T: A J & T Edmonds
R: R Fradd (57)
9/2
4g rothesay (AUS) x cee eight lav (AUS) (show a heart (AUS))
7
5.4
14/1
T: Rob Davidson
R: Madeleine Wishart (53.5)
14/1
3g love conquers all (AUS) x maggi mee (AUS) (prince arthur (AUS))
8
5.6
50/1
T: W P Nugent
R: A Spinks (55)
50/1
6g foxwedge (AUS) x dynamic love (AUS) (brave warrior (AUS))
9
6.9
80/1
T: Gary Doughty
R: Jag Guthmann-Chester (55)
80/1
4m starmaker (AUS) x double dutch (AUS) (snippets (AUS))
10
13.2
15/4
T: L D Kelly
R: M Cahill (57.5)
15/4
3g so you think (NZ) x zefta (AUS) (zeditave (AUS))
Race 6 - Tab Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:25.23 (36.27)
Prizemoney: $21,000
1
15/4
T: C J Waller
R: G Colless (58.5)
15/4
4g kodiac (GB) x inyordreams (GB) (teofilo (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
100/1
T: T D Cowan
R: A Chau (56)
100/1
3
4.2
20/1
T: Gary Doughty
R: Jag Guthmann-Chester (58)
20/1
3g smart missile (AUS) x tasmania (GB) (rock of gibraltar (IRE))
4
4.3
9/1
T: Diane Murphy
R: J L Taylor (58)
9/1
3g saperavi (NZ) x patient (NZ) (doctor david (USA))
5
6.3
25/1
T: L D Kelly
R: Daniel Griffin (56)
25/1
6
7
13/8F
T: B & D Guy
R: Ryan Maloney (58)
13/8F
3g muhtathir (GB) x suvretta queen (IRE) (polish precedent (USA))
7
8
Rozeira (15)
5/1
T: Chris Munce
R: M R Du Plessis (56)
5/1
3f sizzling (AUS) x elitist (AUS) (stratum (AUS))
8
11.8
20/1
T: J & C Meagher
R: M Hellyer (58)
20/1
3g foxwedge (AUS) x high ideal (AUS) (bel esprit (AUS))
9
11.9
6/1
T: C J Waller
R: M Cahill (58)
6/1
3g bel esprit (AUS) x dream gal (NZ) (dream well (FR))
10
12.6
Riverky (21)
150/1
T: S R Kurz
R: S Galloway (58.5)
150/1
4g domesday (AUS) x river lena (IRE) (spectrum (IRE))
11
14.4
Eastman (19)
100/1
T: D J Duryea
R: A Spinks (58.5)
100/1
12
17.1
100/1
T: Ms K Stabe
R: Alannah Fancourt (58.5)
100/1
5g top echelon (AUS) x dutchy's lass (AUS) (dutch harry (AUS))
13
17.6
100/1
T: Angela Plumb
R: Michael Murphy (58)
100/1
14
18.1
80/1
T: S W Golinski
R: Matthew Palmer (58.5)
80/1
5g raheeb (AUS) x cee eight lav (AUS) (show a heart (AUS))
15
39.1
Hooning (12)
100/1
T: Angela Plumb
R: Shannon Doyle (56.5)
100/1
4m fiorente (IRE) x driving louise (AUS) (bernardini (USA))
Race 7 - Dubious @ Aquis In 2020 (Bm72) (1100m)
Class: Benchmark 72 Track: Soft(6) Time: 1:04.61 (35.03)
Prizemoney: $21,000
1
7/2
T: Kacy Fogden
R: A Mallyon (58.5)
7/2
3f i am invincible (AUS) x elimbari (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Amanito, Riapinka, Vanbari,
This nick: 20 runners; 11 winners; 1 SW. Details
2
3.5
7/1
T: L D Kelly
R: M Cahill (61.5)
7/1
3
3.7
6/4F
T: Michael Costa
R: R Fradd (57)
6/4F
3f delago deluxe (AUS) x danagall (NZ) (chagall (AUS))
4
4.1
8/1
T: B J Dais
R: Sheriden Tomlinson (58.5)
8/1
6g snippetson (AUS) x time alone (AUS) (danehill (USA))
5
5.3
9/2
T: S W Kendrick
R: Ryan Maloney (61.5)
9/2
3g hallowed crown (AUS) x excessively (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
5.5
Nakanai (13)
100/1
T: M T Eggleston
R: N Fazackerley (55)
100/1
11g mister kwila (AUS) x shinko fortune (AUS) (shinko forest (IRE))
7
6.5
50/1
T: David Reynolds
R: Ms L Mc Coy (59.5)
50/1
8
8.3
16/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (60.5)
16/1
5g foxwedge (AUS) x pinocchio (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
9.5
20/1
T: L H Wheeler
R: Alannah Fancourt (57)
20/1
8g oratorio (IRE) x legal tactics (AUS) (victory note (USA))
Race 8 - XXXX Dry (Bm65) (2200m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(6) Time: 2:20.53 (37.53)
Prizemoney: $30,000
1
10/1
T: R L Cameron
R: Sheriden Tomlinson (56.5)
10/1
6m time thief (AUS) x celti lass (AUS) (greenlander (GB))
Winning siblings: Limerick Star,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/2
T: G R Duncan
R: S Cormack (60)
5/2
6m uncle mo (USA) x stolen thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
3
2.9
9/10F
T: T J Gollan
R: Ryan Maloney (59.5)
9/10F
3g sacred falls (NZ) x port providence (GB) (red ransom (USA))
4
3.6
15/1
T: David Murphy
R: Jake Bayliss (57)
15/1
4m americain (USA) x rose of dana (NZ) (volksraad (GB))
5
3.7
11/1
T: Michael Frappell
R: Boris Thornton (58.5)
11/1
5g tycoon ruler (AUS) x add it up (AUS) (langfuhr (CAN))
6
10.2
30/1
T: Kerry Baumann
R: Daniel Griffin (59)
30/1
8g pins (AUS) x post thyme (NZ) (postponed (USA))
7
14
30/1
T: L Richardson
R: Brooke Ainsworth (55)
30/1
5m tickets (AUS) x clonakilty (NZ) (stravinsky (USA))
8
14.5
100/1
T: Courtney Rabjones-Tyrell
R: Anthony Allen (55)
100/1
6g savabeel (AUS) x affairoftheheart (NZ) (fusaichi pegasus (USA))
9
18
30/1
T: P M Busuttin
R: M Hellyer (57.5)
30/1
10
18.2
30/1
T: B K Wakefield
R: L V Cassidy (57.5)
30/1
4g sizzling (AUS) x addiction (AUS) (viscount (AUS))
11
21.4
Mogul (12)
100/1
T: David Scanes
R: Alannah Fancourt (55)
100/1
6g uncle mo (USA) x astonish (GB) (cape cross (IRE))
Race 9 - Vale Ben Moore Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:12.19 (35.98)
Prizemoney: $21,000
1
11/8F
T: T J Gollan
R: Ryan Maloney (58)
11/8F
3f redoute's choice (AUS) x madam tracy (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 62 runners; 50 winners; 8 SW. Details
2
0.2
13/4
T: T J Gollan
R: Baylee Nothdurft (59)
13/4
3g olympic glory (IRE) x nayana (AUS) (iglesia (AUS))
3
1.2
12/1
T: C J Waller
R: M Cahill (58)
12/1
3g dissident (AUS) x certitude (AUS) (not a single doubt (AUS))
4
1.4
30/1
T: Chris Munce
R: Justin Huxtable (60.5)
30/1
4g easy rocking (AUS) x urbane (AUS) (commands (AUS))
5
2.4
13/2
T: Ms G Heinrich
R: Minonette Kennedy (55)
13/2
6
2.6
16/1
T: M A Currie
R: Michael Murphy (58.5)
16/1
4g foxwedge (AUS) x angora (AUS) (barathea (IRE))
7
3.6
66/1
T: S J Morrisey
R: A Spinks (55)
66/1
4g reliable man (GB) x anna maria (NZ) (ustinov (AUS))
8
4
60/1
T: Ms H Page
R: Anthony Allen (56)
60/1
5m jet spur (AUS) x a happy day (AUS) (commands (AUS))
9
4.5
100/1
T: Gary Doughty
R: Jag Guthmann-Chester (55)
100/1
3g mahisara (AUS) x wood lane (IRE) (sadler's wells (USA))
10
4.9
Fa Fa (12)
30/1
T: R L Heathcote
R: Ms S Thornton (57.5)
30/1
11
6.2
Osaycan (14)
15/1
T: L D Kelly
R: A Mallyon (57)
15/1
12
6.6
Aiolos (18)
20/1
T: D J Roberts
R: S Cormack (56.5)
20/1
5g charge forward (AUS) x le sillage (AUS) (encosta de lago (AUS))
13
7
100/1
T: S J Morrisey
R: J Woodhouse (55)
100/1
3f spirit of boom (AUS) x regal tier (AUS) (royal academy (USA))
14
7.5
Luana (16)
60/1
T: Ms H Page
R: J L Taylor (55.5)
60/1
3f bel esprit (AUS) x kahala dreams (AUS) (more than ready (USA))
15
12.7
25/1
T: A J & T Edmonds
R: Jake Bayliss (59.5)
25/1
4g choisir (AUS) x berning affair (AUS) (bernardini (USA))
* Nick figures are for Australasia.