Breednet Results

GUNNEDAH - Saturday, October 7

Race 1 - The Shearing Shed Manilla Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:35.62 (39.37)
Prizemoney: $10,000
1
13/8F
T: Ms M Moses
R: Vad Bolozhinskyi (59)
13/8F
4g duporth (AUS) x snow way (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
This nick: 8 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
1
30/1
T: Sally Torrens
R: Carla Dougherty (56)
30/1
5g artie schiller (USA) x lilmizo (AUS) (octagonal (NZ))
3
3
13/2
T: B T Parker
R: D Northey (59)
13/2
4g mutawaajid (AUS) x space gala (AUS) (galileo (IRE))
4
6.9
9/4
T: Marcus Wilson
R: Kody Nestor (59)
9/4
4g love conquers all (AUS) x whiner (AUS) (street cry (IRE))
5
10.3
50/1
T: Dar Lunn
R: G Snowden (54.5)
50/1
6
12.2
100/1
T: C R Dixon
R: Ms J Drury (57)
100/1
4m arlington (AUS) x royal poser (AUS) (benicio (AUS))
7
15.5
30/1
T: Ms S Grills
R: Jamie Gibbons (55)
30/1
4m arlington (AUS) x lunalana (AUS) (dexter (GB))
8
18.1
16/1
T: G D Lunn
R: Kaylee Kirkwood (57.5)
16/1
6g dubleo (USA) x allates (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
21.5
150/1
T: M Boland
R: Ms E Webster-Hawes (59)
150/1
5g teofilo (IRE) x snowtime (AUS) (royal academy (USA))
10
21.7
12/1
T: Sharlee Hoffman
R: Ms J Worley (59)
12/1
4g captain sonador (AUS) x falvalady (AUS) (falvelon (AUS))
11
22.6
15/1
T: Lee Lunn
R: G M Ryan (57)
15/1
4m nothin' leica dane (AUS) x tully lea (NZ) (senor pete (USA))
12
23.4
80/1
T: Ms G Williams
R: Chris C Williams (57)
80/1
13
25.9
11/1
T: G L Woodward
R: J Pracey-Holmes (54.5)
11/1
3f host (CHI) x guide (AUS) (grand lodge (USA))
14
28.8
100/1
T: Ms S Bigg
R: L Cumberland (59)
100/1
7g de beers (NZ) x dublev (AUS) (blevic (AUS))
Race 2 - Oaktree Retire. Villages-Bm64 (2700m)
Class: Benchmark 46 Track: Good(3) Time: 2:58.13
Prizemoney: $10,000
1
6/4F
T: Adam Duggan
R: Kody Nestor (61)
6/4F
Winning siblings: Billum,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: G D Lunn
R: G M Ryan (59)
3/1
6m hard spun (USA) x reine du soir (AUS) (peintre celebre (USA))
3
1.1
3/1
T: Paul Grills
R: Ms J Worley (59)
3/1
4
4.5
Jeewan (6)
16/1
T: Dean Jackson
R: J Pracey-Holmes (56.5)
16/1
5g more than ready (USA) x el daana (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
7.1
50/1
T: Natalie Pearce
R: L Cumberland (54)
50/1
6
8
8/1
T: Leon Cross
R: D Northey (57.5)
8/1
7
8.8
8/1
T: A D McHardie
R: G Snowden (61)
8/1
6g youthful legs (USA) x shine the silver (AUS) (canadian silver (CAN))
Race 3 - Congrats Gunnedah Bulldogs Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.21 (35.16)
Prizemoney: $10,000
1
2/1F
T: Michael Plummer
R: Kody Nestor (57)
2/1F
4g poet's voice (GB) x remotely (AUS) (manton (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: Cody Morgan
R: Ms J Drury (55.5)
9/2
3
4
3/1
T: Melissa Dennett
R: L Cumberland (55.5)
3/1
3f your song (AUS) x mocks (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
4.4
20/1
T: Ms D Wilson
R: Ms J Worley (55.5)
20/1
4g soldier's tale (USA) x incur (AUS) (danzero (AUS))
5
4.7
15/2
T: P H Bloomfield
R: G M Ryan (55.5)
15/2
4m onemorenomore (AUS) x eureka moment (AUS) (general nediym (AUS))
6
4.8
16/1
T: G L Woodward
R: J Pracey-Holmes (55.5)
16/1
4m dylan thomas (IRE) x maid of antrim (AUS) (high yield (USA))
7
5.2
9/1
T: L K Roberts
R: Kaylee Kirkwood (54)
9/1
5g henny hughes (USA) x cool awesome (AUS) (just awesome (AUS))
8
5.3
12/1
T: Ms G Williams
R: Chris C Williams (54)
12/1
6g intergaze (AUS) x engage her (AUS) (revoque (IRE))
9
7.9
25/1
T: Scott Dixon
R: Vad Bolozhinskyi (59)
25/1
10
9.1
100/1
T: William Wain
R: Jamie Gibbons (55.5)
100/1
4m star witness (AUS) x specialisor (NZ) (don eduardo (NZ))
11
13.5
100/1
T: Ms J Holton
R: G Snowden (55.5)
100/1
4m dream ballad (AUS) x princess bambi (AUS) (youthful legs (USA))
Race 4 - Tab - Have A Quaddie (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:57.10 (34.10)
Prizemoney: $10,000
1
20/1
T: A M Martyn
R: Ms E Webster-Hawes (54)
20/1
5g monashee mountain (USA) x sharope dancer (AUS) (general nediym (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
2
4/1
T: D Wagstaff
R: Kody Nestor (57)
4/1
7m sharkbite (AUS) x rock the media (AUS) (easy rocking (AUS))
3
3.8
7/2
T: L J Jeffriess
R: G Snowden (57.5)
7/2
5g snippetson (AUS) x black stockings (AUS) (danehill dancer (IRE))
4
5.5
3/1F
T: Connie Greig
R: Chris C Williams (54)
3/1F
5m danewin (AUS) x ausbred rose (AUS) (hussonet (USA))
5
6
4/1
T: G A O'Brien
R: G M Ryan (58.5)
4/1
5m big brown (USA) x living hell (AUS) (danehill (USA))
6
7
10/1
T: S W Thompson
R: Vad Bolozhinskyi (54)
10/1
5g choisir (AUS) x ausbred chic (AUS) (grand lodge (USA))
7
7.2
Wedel (6)
20/1
T: Zach Hatch
R: L Cumberland (56)
20/1
5g youthful legs (USA) x kambli (AUS) (kenfair (NZ))
8
7.3
50/1
T: Sally Taylor
R: J Pracey-Holmes (54)
50/1
5m all bar one (AUS) x lena for luck (AUS) (rory's jester (AUS))
9
8
12/1
T: Jeremy Everson
R: Jamie Gibbons (57)
12/1
6g bianconi (USA) x entice (AUS) (last tycoon (IRE))
10
8.1
30/1
T: Leon Cross
R: Ms J Worley (54)
30/1
4m bernardini (USA) x champagne dance (AUS) (encosta de lago (AUS))
11
8.6
100/1
T: Kylie Kennedy
R: Kaylee Kirkwood (52.5)
100/1
12
8.8
12/1
T: Nathaniel Scott
R: Carla Dougherty (51)
12/1
6g ready as (AUS) x ocean hawk (NZ) (yachtie (AUS))
Race 5 - I Rennie Mem Manilla Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:36.06 (35.31)
Prizemoney: $10,000
1
9/4
T: Paul Grills
R: Ms J Worley (54)
9/4
6g any given saturday (USA) x final file (AUS) (pride of place (AUS))
Winning siblings: Final Tiger,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/8F
T: Mark Hatch
R: G M Ryan (54.5)
11/8F
7g street cry (IRE) x little chloe (AUS) (danehill (USA))
3
1.4
20/1
T: Ms L Selby
R: Ms M Toms (56)
20/1
8g oasis dream (GB) x hi calypso (IRE) (in the wings (GB))
4
3.1
7/1
T: Melissa Dennett
R: Kaylee Kirkwood (59.5)
7/1
7g dylan thomas (IRE) x montana gold (AUS) (bluebird (USA))
5
4.3
12/1
T: Troy O'Neile
R: L Cumberland (54)
12/1
7g oratorio (IRE) x claire fraser (USA) (gone west (USA))
6
4.4
6/1
T: G L Woodward
R: J Pracey-Holmes (54)
6/1
6g dylan thomas (IRE) x maid of antrim (AUS) (high yield (USA))
7
10.4
14/1
T: William Wain
R: Jamie Gibbons (58.5)
14/1
9g bel esprit (AUS) x sans lee (AUS) (strategic (AUS))
Race 6 - Bective Station-C Eather-Bm50 (1300m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:17.57 (35.76)
Prizemoney: $10,000
1
9/2
T: Bryan Dixon
R: J Pracey-Holmes (57)
9/2
6m home on the grange (AUS) x tinonee road (AUS) (proud knight (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3.8
12/1
T: C P Porter
R: Ms E Webster-Hawes (56)
12/1
10g bite the bullet (USA) x our miss (AUS) (eagle eyed (USA))
3
4
30/1
T: Theresa Lennon
R: D Northey (58)
30/1
8m casino prince (AUS) x smart rhythm (AUS) (canny lad (AUS))
4
4.5
20/1
T: T J Fahey
R: Ms K Adams (56)
20/1
6m red arrow (AUS) x villa albani (AUS) (mossman (AUS))
5
4.7
7/2
T: G D Lunn
R: Chris C Williams (60)
7/2
7g easy rocking (AUS) x cantantes (AUS) (just awesome (AUS))
6
4.8
9/1
T: Theresa Lennon
R: Vad Bolozhinskyi (60.5)
9/1
8g aussie rules (USA) x mrs. ledden (AUS) (ignatius (USA))
7
4.9
11/8F
T: Luke A Thomas
R: Kody Nestor (59)
11/8F
4m time thief (AUS) x pegasus (AUS) (orpen (USA))
8
5.5
Finnero (13)
20/1
T: Jason Waters
R: L Cumberland (54.5)
20/1
6g tale of the cat (USA) x santenay (NZ) (faltaat (USA))
9
6.6
80/1
T: Jeremy Everson
R: G Snowden (55.5)
80/1
7g mutawaajid (AUS) x call me back (AUS) (wily trader (AUS))
10
8.1
100/1
T: G W Shields
R: Carla Dougherty (51)
100/1
11
10.9
66/1
T: Ms S Bigg
R: Ms J Worley (54.5)
66/1
8g elusive city (USA) x shutricia (NZ) (grosvenor (NZ))
12
11
20/1
T: L K Roberts
R: Kaylee Kirkwood (53)
20/1
9g dash for cash (AUS) x blanchett (AUS) (testa rossa (AUS))
* Nick figures are for Australasia.