Breednet Results

IPSWICH - Friday, October 5

Race 1 - Brown & Hurley Darra Hcp (C3) (1550m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:34.63 (35.06)
Prizemoney: $16,000
1
5/2
T: S B Laming
R: M Cahill (56)
5/2
4g so you think (NZ) x blarney wish (AUS) (snippets (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
40/1
T: P Duff
R: Dale Smith (54)
40/1
5m rothesay (AUS) x desdemona (AUS) (sequalo (AUS))
3
1.3
10/9F
T: M J Dunn
R: Clayton Gallagher (56)
10/9F
4
1.5
5/2
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (55)
5/2
4g real saga (AUS) x classic covet (AUS) (st. covet (AUS))
5
3.3
11/1
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (54)
11/1
5m wicked style (USA) x queen mai (AUS) (darbonne (USA))
6
5.6
12/1
T: B and D Guy
R: J Byrne (54)
12/1
5m daliapour (IRE) x lady angela (AUS) (air de france (USA))
Race 2 - Graysonline Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:22.26 (35.15)
Prizemoney: $15,000
1
5/4F
T: David Vandyke
R: J Lloyd (57)
5/4F
5g gio ponti (USA) x gosetgo (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
11/1
T: T J Gollan
R: Dale Smith (54.5)
11/1
3
2.8
100/1
T: Mark Renehan
R: M Hellyer (57)
100/1
5g publishing (AUS) x blue butterfly (AUS) (archregent (CAN))
4
4.1
7/2
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (57)
7/2
5
5.1
7/2
T: K M Schweida
R: J Byrne (54.5)
7/2
3g hinchinbrook (AUS) x ultimate rock (AUS) (tale of the cat (USA))
6
5.2
20/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: L V Cassidy (57)
20/1
4g al samer (AUS) x salleache (AUS) (general nediym (AUS))
7
6
12/1
T: B and D Guy
R: M R Du Plessis (54.5)
12/1
3g benfica (AUS) x la redoute (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
8.3
150/1
T: Julieann Lancaster
R: Beau Appo (57)
150/1
4g red element (AUS) x nina mary (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
8.8
12/1
T: M J Dunn
R: Clayton Gallagher (55)
12/1
10
12.1
100/1
T: J Wehlow
R: K Yoshida (57)
100/1
Race 3 - Penske Power Systems Mdn (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:22.43 (35.68)
Prizemoney: $15,000
1
9/4F
T: L J Mayfield-Smith
R: Taylor Marshall (57)
9/4F
4m dane shadow (AUS) x ruffino (AUS) (bianconi (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/1
T: M J Dunn
R: Clayton Gallagher (55)
5/1
4m redoute's choice (AUS) x risk aversion (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3
12/1
T: B and D Guy
R: J Byrne (54.5)
12/1
3f mossman (AUS) x creative chance (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.3
80/1
T: Patrick Sexton
R: R Goltz (57)
80/1
4m murtajill (AUS) x kamulla (AUS) (conatus (AUS))
5
4.6
25/1
T: Ben Ahrens
R: R Wiggins (57)
25/1
7m raheeb (AUS) x rica picante (AUS) (canadian silver (CAN))
6
4.7
9/4F
T: David Vandyke
R: J Lloyd (54.5)
9/4F
7
4.8
Quotant (12)
40/1
T: K M Schweida
R: M R Du Plessis (54.5)
40/1
3f the factor (USA) x umagal (AUS) (galileo (IRE))
8
6.8
80/1
T: D J Hansen
R: Luke Tarrant (54.5)
80/1
3f hinchinbrook (AUS) x muso (AUS) (galileo (IRE))
9
7.8
80/1
T: J L Johnston
R: J L Taylor (57)
80/1
5m masked assassin (AUS) x my tinny (AUS) (shadow creek (NZ))
10
10.6
4/1
T: L D Kelly
R: M McGillivray (54.5)
4/1
3f real saga (AUS) x mishani tabu (AUS) (street cry (IRE))
11
10.9
Luvdisc (10)
25/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (54.5)
25/1
3f show a heart (AUS) x ultrazonal (AUS) (falvelon (AUS))
Race 4 - Jr Stephens & Co Transport-C4 (1350m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:20.83 (35.39)
Prizemoney: $16,000
1
3/1
T: P A Nolan Jnr
R: L V Cassidy (56)
3/1
6g jet spur (AUS) x decadel (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Back When, Give It A Crac, Red Wedding,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2
5/2F
T: W P Nugent
R: J Lloyd (58.5)
5/2F
5g foxwedge (AUS) x dynamic love (AUS) (brave warrior (AUS))
3
3
5/2
T: T J Sears
R: M McGillivray (59)
5/2
5g showcasing (GB) x silkwood (NZ) (grosvenor (NZ))
4
3.1
11/2
T: Ben Currie
R: J Byrne (57)
11/2
5g toorak toff (AUS) x street storm (USA) (stormy atlantic (USA))
5
3.9
40/1
T: D J Hansen
R: M Hellyer (54)
40/1
8m power of destiny (AUS) x kenwest (AUS) (al jaasi (AUS))
6
5.4
Fanx (4)
4/1
T: Marcus Wilson
R: R Plumb (57)
4/1
5g uncle mo (USA) x roman match (AUS) (antonius pius (USA))
7
6.4
100/1
T: A Fisher
R: Brooke Ainsworth (54)
100/1
8g dane shadow (AUS) x te runga (NZ) (nassipour (USA))
8
12.9
150/1
T: Ms D Newham
R: L P Rolls (55.5)
150/1
7g red element (AUS) x a sweetee (AUS) (sequalo (AUS))
Race 5 - T & G Insurance Brokers (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:21.15 (36.05)
Prizemoney: $16,000
1
6/1
T: D J Hansen
R: Luke Tarrant (57.5)
6/1
4g excelebration (IRE) x satirical lady (AUS) (giant's causeway (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
11/4F
T: David Vandyke
R: M Hellyer (58)
11/4F
3
0.9
11/1
T: Jon Walk
R: Dale Smith (54)
11/1
4
1.4
3/1
T: A J Edmonds
R: Ryan Maloney (57)
3/1
5
2.2
13/4
T: L C Morgan
R: Taylor Marshall (55.5)
13/4
6g denman (AUS) x captivating (AUS) (canny lad (AUS))
6
3.5
7/1
T: K R Kemp
R: Emma Ljung (54)
7/1
5m exceedingly good (AUS) x thumb (AUS) (octagonal (NZ))
7
4.8
66/1
T: Michael Frappell
R: N Tomizawa (54)
66/1
6g tycoon ruler (AUS) x miss ceeshee (AUS) (monashee mountain (USA))
8
6.6
12/1
T: G R Schwenke
R: Brooke Ainsworth (55)
12/1
4m al samer (AUS) x xaaroon (AUS) (xaar (GB))
9
35.6
150/1
T: G R Ryan
R: Beau Appo (54)
150/1
Race 6 - Queensland Thermo King (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:05.44 (34.41)
Prizemoney: $16,000
1
9/2
T: T J Gollan
R: J Byrne (58.5)
9/2
This nick: 6 runners; 6 winners; 2 SW. Details
2
0.2
13/4
T: P and W Hulbert
R: R Plumb (59)
13/4
3
0.4
2/1F
T: T J Gollan
R: M McGillivray (55.5)
2/1F
3g snitzel (AUS) x twilight royale (AUS) (testa rossa (AUS))
4
4.2
9/1
T: Ms H Page
R: J Hodge (54.5)
9/1
5g northern meteor (AUS) x chocaholic (AUS) (general nediym (AUS))
5
4.4
3/1
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (58)
3/1
4g exceed and excel (AUS) x de jetcat (AUS) (tale of the cat (USA))
6
5.9
30/1
T: B and D Guy
R: C Whiteley (57)
30/1
4g foxwedge (AUS) x woodland nymph (NZ) (woodborough (USA))
7
8.6
Pitbull (11)
150/1
T: Wayne Graham
R: Brooke Ainsworth (54)
150/1
8
8.7
Bebado (6)
20/1
T: Adrian Coome
R: Dale Smith (57)
20/1
4g benfica (AUS) x star cure (AUS) (mossman (AUS))
9
11.2
100/1
T: Ms J Anderson
R: Beau Appo (54)
100/1
4g golden archer (AUS) x proximity (AUS) (with class (CAN))
10
13.2
100/1
T: Michael Frappell
R: N Tomizawa (57.5)
100/1
Race 7 - Cash Converters Ipswich (C1) (1100m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:05.15 (34.76)
Prizemoney: $16,000
1
3/1
T: T J Gollan
R: J Byrne (59.5)
3/1
4m smart missile (AUS) x eureka moment (AUS) (general nediym (AUS))
Winning siblings: Akeelah,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.4
15/1
T: M T Eggleston
R: L P Rolls (56.5)
15/1
6m meld (AUS) x mystic scene (AUS) (falvelon (AUS))
3
1.4
5/4F
T: David Vandyke
R: J Lloyd (56)
5/4F
4m power (GB) x aninspiration (AUS) (anabaa (USA))
4
1.9
5/2
T: Michael Costa
R: L R Dittman (55)
5/2
3f unencumbered (AUS) x margene (AUS) (magic albert (AUS))
5
2.4
Fatz (3)
14/1
T: R K Mahon
R: Hannah English (55)
14/1
5m court command (AUS) x lyricalworks (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
3.7
25/1
T: A J Cowell
R: Adam Sewell (55.5)
25/1
4m nicconi (AUS) x spice beauty (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.8
15/1
T: David Fletcher
R: Carly Frater-Hill (52)
15/1
4m stryker (AUS) x dinkum star (AUS) (happy giggle (AUS))
* Nick figures are for Australasia.