Breednet Results

KEMBLA GRANGE - Tuesday, April 30

Race 1 - Berkeley Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.28 (33.93)
Prizemoney: $35,000
1
Defeat (3)
3/1
T: T J Bartley
R: Billy Owen (56.5)
3/1
3g i am invincible (AUS) x shepishir (AUS) (shepherd's field (USA))
Winning siblings: Magic Dust, Master Shep,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
4/11F
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57)
4/11F
5m foxwedge (AUS) x occurrence (AUS) (choisir (AUS))
3
2.5
25/1
T: G D Hickman
R: C Reith (59)
25/1
4g redoute's show (AUS) x italian beauty (AUS) (elusive quality (USA))
4
3.7
7/1
T: R T Leemon
R: C G O'Brien (59)
7/1
5g street sense (USA) x gold cachet (AUS) (mister c. (USA))
5
6.7
25/1
T: Ms G Markwell
R: C Lever (56.5)
25/1
3f smart missile (AUS) x in paradise (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 2 - Duck Creek Dash Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.10 (34.00)
Prizemoney: $35,000
1
13/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58)
13/4
3f dream ahead (USA) x more than royal (AUS) (more than ready (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/15F
T: R and M Freedman
R: K S Latham (57)
8/15F
3f more than ready (USA) x ready diva (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
0.7
20/1
T: D R Mirfin
R: C Lever (59)
20/1
3g kaphero (AUS) x that's not apt (AUS) (foreplay (AUS))
4
2.1
11/2
T: David Payne
R: J R Collett (55)
11/2
3f star witness (AUS) x smash hit (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
2.9
20/1
T: K A Lees
R: Mitchell Bell (55)
20/1
3f all too hard (AUS) x rhema (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
6
5.2
40/1
T: Matthew Smith
R: Ms K O'Hara (55)
40/1
3f myboycharlie (IRE) x mossletta (AUS) (mossman (AUS))
7
5.4
50/1
T: C Karakatsanis
R: K Jennings (57)
50/1
3f swiss ace (AUS) x lago de plume (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 3 - Mullet Creek Mile Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:36.63 (35.43)
Prizemoney: $35,000
1
8/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Billy Owen (56.5)
8/1
3g choisir (AUS) x sacred voyage (AUS) (dubai destination (USA))
Winning siblings: Kimitonara,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: A J Cummings
R: A Hyeronimus (58.5)
9/2
3g savabeel (AUS) x the jewel (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.8
5/4F
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (58.5)
5/4F
3g savabeel (AUS) x i do (NZ) (no excuse needed (GB))
4
1.9
7/4
T: R J Quinton
R: S Clipperton (56.5)
7/4
5
9.1
9/1
T: R and M Freedman
R: C Reith (58.5)
9/1
3g so you think (NZ) x that's leila (AUS) (street sense (USA))
6
10.4
100/1
T: Tom Higgins
R: Ms J Taylor (59)
100/1
4g ocean park (NZ) x sara ann (NZ) (stravinsky (USA))
Race 4 - Unanderra Conditional (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(3) Time: 1:36.87 (36.29)
Prizemoney: $35,000
1
3/1
T: Ms G Markwell
R: J R Collett (58)
3/1
4g tickets (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
Winning siblings: Chilli Beauty, Turf Speedie, Violacea,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/4F
T: P J Korn
R: Ms W Costin (58.5)
9/4F
3
0.7
13/4
T: David Pfieffer
R: R Dolan (58.5)
13/4
4g fastnet rock (AUS) x allez france (AUS) (hennessy (USA))
4
1.2
12/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (54)
12/1
4g harbour watch (IRE) x katushka (AUS) (half hennessy (AUS))
5
3.2
9/2
T: S B Hill
R: Billy Owen (58)
9/2
6g high chaparral (IRE) x tahni girl (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
4.5
9/2
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56.5)
9/2
Race 5 - Dapto Mdn Hcp (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:25.15 (35.14)
Prizemoney: $35,000
1
12/1
T: R and M Freedman
R: C Reith (57)
12/1
3f dundeel (NZ) x funzero (AUS) (danzero (AUS))
Winning siblings: Garros,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.5
2/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Billy Owen (56.5)
2/1
3g so you think (NZ) x sam i am (NZ) (thorn park (AUS))
3
3.8
14/1
T: K J Parker
R: A Layt (55.5)
14/1
4g burgundy (NZ) x hypernova (NZ) (high chaparral (IRE))
4
5.1
Kooza (2)
6/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: A Hyeronimus (58)
6/4F
5
5.2
11/2
T: G D Hickman
R: J R Collett (55.5)
11/2
5m dr doute's (AUS) x cloudscape (AUS) (intergaze (AUS))
6
6.5
4/1
T: Mark Newnham
R: S Clipperton (56.5)
4/1
3f pierro (AUS) x angel face (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 6 - Farmborough Heights Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:10.66 (33.73)
Prizemoney: $35,000
1
8/11F
T: Bjorn Baker
R: A Hyeronimus (57)
8/11F
3g snitzel (AUS) x femina fashion (AUS) (shamardal (USA))
Winning siblings: Amica, Fantastic Man,
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1
4/1
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (54)
4/1
4g teofilo (IRE) x mycup runneth over (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
3
3/1
T: R and M Freedman
R: C Reith (58)
3/1
3g sizzling (AUS) x surrealist (AUS) (kenny's best pal (AUS))
4
3.2
14/1
T: R J Quinton
R: Rachel King (54)
14/1
3f denman (AUS) x filming (AUS) (brocco (USA))
5
6.1
30/1
T: C E Conners
R: Jean Van Overmeire (55)
30/1
3f charge forward (AUS) x lightly dusted (AUS) (gilded time (USA))
6
6.2
12/1
T: S J Bennett
R: K Jennings (58)
12/1
Race 7 - Kanahooka (Bm64) (2000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 2:06.56 (34.85)
Prizemoney: $35,000
1
3/1F
T: Ms T Bateup
R: Rachel King (54.5)
3/1F
4m stryker (AUS) x adequate (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Adequacy, Titaness,
This nick: 14 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1
13/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (55.5)
13/2
6m snippetson (AUS) x elegant beauty (NZ) (sir tristram (IRE))
3
1.8
15/4
T: A J Cummings
R: Travis Wolfgram (55.5)
15/4
3f road to rock (AUS) x lovetheoneyourwith (AUS) (tale of the cat (USA))
4
5.3
20/1
T: Ms M Harrison
R: Ms J Taylor (57)
20/1
5m trotamondo (CHI) x accademia (AUS) (royal academy (USA))
5
6.3
9/2
T: Natalie Jarvis
R: C Lever (59)
9/2
4g denman (AUS) x valentine rose (NZ) (black minnaloushe (USA))
6
6.4
4/1
T: C Karakatsanis
R: J R Collett (55.5)
4/1
4m excelebration (IRE) x symileo (AUS) (galileo (IRE))
7
6.5
10/1
T: W M Slinkard
R: R Brewer (58)
10/1
7g strada (AUS) x frizzle (AUS) (anglia (AUS))
8
7
100/1
T: G L Shaw
R: Brock Ryan (52)
100/1
8g bachelor duke (USA) x ave maree (NZ) (cape cross (IRE))
9
11
7/1
T: T J Robinson
R: R Dolan (57.5)
7/1
5g authorized (IRE) x sol mere (AUS) (royal academy (USA))
* Nick figures are for Australasia.