Breednet Results

MORPHETTVILLE PARKS - Wednesday, January 18

Race 1 - Quayclean Mdn Plate (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.46 (34.93)
Prizemoney: $12,000
1
4/5F
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (53.5)
4/5F
3g jet spur (AUS) x hinting (AUS) (danzero (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: P Stokes
R: D Tourneur (56.5)
7/2
3g medaglia d'oro (USA) x very discreet (AUS) (exceed and excel (AUS))
3
0.3
11/2
T: P F Blanch
R: B Claridge (54.5)
11/2
3f time thief (AUS) x delphine (AUS) (cenchire (AUS))
4
2.8
11/2
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Ms C Lindop (54.5)
11/2
5
5
80/1
T: G L Lesnikowski
R: Zac Spain (54)
80/1
5m henrythenavigator (USA) x tremone bay (AUS) (last tycoon (IRE))
6
5.7
100/1
T: J D Smith
R: S Price (58)
100/1
4g foreplay (AUS) x lavish latina (AUS) (peintre celebre (USA))
7
6.3
66/1
T: G P Moody
R: Jamie Kah (56)
66/1
5m marmottan (AUS) x kiseki angel (AUS) (fuji kiseki (JPN))
8
16.3
30/1
T: J E Hickmott
R: J Bowditch (58)
30/1
4g red arrow (AUS) x talkin' about (AUS) (commands (AUS))
Race 2 - Holdfast Insurance (Bm64) (1250m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:14.68 (34.24)
Prizemoney: $15,000
1
2/1
T: P Stokes
R: Ms E Finnegan (55)
2/1
3f hard spun (USA) x hiragana (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Shamusu Sho,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/1
T: P F Blanch
R: B Claridge (57.5)
8/1
3g good journey (USA) x romandrama (AUS) (bellotto (USA))
3
0.3
7/1
T: Jon O'Connor
R: J Holder (56.5)
7/1
3f snitzel (AUS) x touch too much (AUS) (dehere (USA))
4
0.4
15/4
T: P Stokes
R: D Tourneur (56.5)
15/4
3f bernardini (USA) x varenna miss (AUS) (redoute's choice (AUS))
5
1.5
7/4F
T: Lloyd Kennewell
R: J Bowditch (59)
7/4F
3g zoffany (IRE) x mina (AUS) (dracula (AUS))
6
4.9
12/1
T: J F Macmillan
R: Jamie Kah (56)
12/1
Race 3 - Ubet Adelaide Cup 13/3 Hcp-C1 (1550m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:34.99 (35.50)
Prizemoney: $15,000
1
9/2
T: Kerrie Vantijn
R: D Tourneur (59.5)
9/2
4g good journey (USA) x shell i swing (AUS) (celtic swing (GB))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.8
8/1
T: Gordon Carter
R: Jake Toeroek (59.5)
8/1
3
2
10/9F
T: Tony McEvoy
R: Damien Thornton (58.5)
10/9F
4m new approach (IRE) x bal du siecle (GB) (danehill dancer (IRE))
4
3.4
11/2
T: Darren Egan
R: J Bowditch (54)
11/2
5m excites (AUS) x wooden hut (AUS) (woodman (USA))
5
6.1
9/2
T: T T Oxlade
R: J Potter (56)
9/2
4g dylan thomas (IRE) x classic dream (AUS) (regal classic (CAN))
6
12.5
200/1
T: C J Graves
R: W Kerford (54)
200/1
8g reset (AUS) x kasey ann (AUS) (monongahela (USA))
7
19.5
66/1
T: T B Simounds
R: J Maund (54)
66/1
6m gallo di ferro (USA) x why hurry (AUS) (ideal planet (AUS))
8
21.6
20/1
T: K M Sweeney
R: D Caboche (53.5)
20/1
4g mint lane (USA) x eight mile (AUS) (octagonal (NZ))
9
24
50/1
T: A B Beswick
R: Eran Boyd (52)
50/1
6m mugharreb (USA) x pitch (AUS) (at talaq (USA))
Race 4 - Schweppes Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:57.13 (33.37)
Prizemoney: $12,000
1
15/4
T: P Stokes
R: Ms E Finnegan (52.5)
15/4
3f smart missile (AUS) x lahana (AUS) (hussonet (USA))
Winning siblings: Akihiro, Iowa,
This nick: 14 runners; 10 winners; 0 SW. Details
2
3.8
Sicily (12)
8/11F
T: Jon O'Connor
R: Eran Boyd (52.5)
8/11F
3f snitzel (AUS) x napa sky (NZ) (stravinsky (USA))
3
4.3
20/1
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (55)
20/1
5g bon hoffa (AUS) x classy amber (AUS) (rory's jester (AUS))
4
4.6
50/1
T: K M Sweeney
R: Ms C Puls (56)
50/1
4m mint lane (USA) x race memory (AUS) (racer's edge (AUS))
5
6.6
12/1
T: R R Jolly
R: Jake Toeroek (56.5)
12/1
3g street boss (USA) x aerated (AUS) (made of gold (USA))
6
7.9
60/1
T: Kirsten Mooney
R: J Bowditch (54.5)
60/1
3f captain gerrard (IRE) x spring burst (AUS) (exceed and excel (AUS))
7
8
100/1
T: John Hyam
R: J Holder (56)
100/1
4m hussonet (USA) x ask no questions (AUS) (regal classic (CAN))
8
8.2
12/1
T: Chris Bieg
R: Jamie Kah (54.5)
12/1
3f pluck (USA) x quality time (AUS) (elusive quality (USA))
9
9.1
100/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (51.5)
100/1
3f moshe (AUS) x zakuska (AUS) (snippets (AUS))
10
9.7
50/1
T: David Tootell
R: Zac Spain (56)
50/1
11
11.4
10/1
T: P W Jolly
R: M F Poon (54)
10/1
4m reaan (AUS) x tricolore (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
12.1
66/1
T: Ryan Balfour
R: Todd Pannell (56)
66/1
Race 5 - James Boag's Premium (Bm60) (1950m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 2:01.61 (36.75)
Prizemoney: $15,000
1
8/1
T: Ryan Balfour
R: S Cahill (59)
8/1
7g dansili (GB) x abu zayan (GB) (mark of esteem (IRE))
Winning siblings: Hyacintha, Sound Works, Woodbine Miss,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: Darren Egan
R: M F Poon (53.5)
5/2F
5m bianconi (USA) x tis isat (AUS) (lujain (USA))
3
1.7
Moosem (5)
9/1
T: David Tootell
R: Jake Toeroek (57.5)
9/1
6g street cry (IRE) x jumlah (NZ) (catbird (AUS))
4
2.6
5/1
T: P Stokes
R: D Tourneur (58.5)
5/1
4m savabeel (AUS) x talista belle (NZ) (snippets (AUS))
5
3.2
7/2
T: R R Jolly
R: Eran Boyd (55.5)
7/2
4g red arrow (AUS) x shady grove (AUS) (legion (AUS))
6
3.3
11/1
T: Ms P Trenwith
R: S Price (60.5)
11/1
7g choisir (AUS) x royal magenta (AUS) (royal academy (USA))
7
9.4
7/1
T: Anthony Webster
R: D Tootell (56)
7/1
8
11.3
Benefit (10)
40/1
T: D C Saxon
R: Sairyn Fawke (51)
40/1
8g reset (AUS) x lucky lady (GB) (nashwan (USA))
9
34.9
50/1
T: Paul Holtham
R: D Caboche (53.5)
50/1
8g greenwood lake (USA) x la pic (AUS) (piccolo (GB))
Race 6 - Adelaide Galvanising Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 0:57.31 (33.48)
Prizemoney: $15,000
1
5/1
T: R R Jolly
R: M F Poon (56.5)
5/1
4g congrats (USA) x dancesteps (NZ) (danehill (USA))
This nick: 13 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: G V Richards
R: Jake Toeroek (56)
5/1
4g excites (AUS) x run bella run (AUS) (more than ready (USA))
3
2.1
14/1
T: Ms J Giles
R: Ms C Puls (55)
14/1
5g bianconi (USA) x leta (AUS) (zabaleta (USA))
4
2.4
4/7F
T: P Stokes
R: Ms E Finnegan (54.5)
4/7F
4m street cry (IRE) x gabbidon (AUS) (bel esprit (AUS))
5
3.5
30/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (55)
30/1
4g nicconi (AUS) x mcflurry (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.7
30/1
T: J G Bates
R: Todd Pannell (56)
30/1
5m court command (AUS) x dellwood diva (AUS) (general nediym (AUS))
7
3.9
100/1
T: Mark Moosha
R: Eran Boyd (52)
100/1
5g bernardini (USA) x brilliantes (AUS) (falvelon (AUS))
8
8.1
30/1
T: W F Francis and G Kent
R: Sairyn Fawke (51)
30/1
9
15.7
100/1
T: R H Wilkinson
R: Damien Thornton (54)
100/1
Race 7 - Ubet (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:24.91 (34.15)
Prizemoney: $15,000
1
2/1F
T: P Stokes
R: Ms E Finnegan (55)
2/1F
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
2
11/4
T: Ryan Balfour
R: D Caboche (57)
11/4
5m blevic (AUS) x soul queen (AUS) (danehill (USA))
3
2.2
11/1
T: Chris Bieg
R: Jake Toeroek (57.5)
11/1
5m henrythenavigator (USA) x kusha (AUS) (king of kings (IRE))
4
3.1
9/2
T: G D Searle
R: J Potter (57.5)
9/2
7m mossman (AUS) x glenmorangie (AUS) (langfuhr (CAN))
5
3.2
13/2
T: Chris Bieg
R: Jamie Kah (57.5)
13/2
4m beneteau (AUS) x babieta (AUS) (jeune (GB))
6
4.3
40/1
T: Stephen Theodore
R: Zac Spain (54)
40/1
4m mossman (AUS) x sassybella (NZ) (viking ruler (AUS))
7
4.8
20/1
T: Ms Y Forrest
R: Todd Pannell (60.5)
20/1
6m akhadan (AUS) x beema chick (AUS) (mr. henrysee (USA))
8
6.7
Yen (10)
60/1
T: K M Sweeney
R: B Claridge (54)
60/1
6m haradasun (AUS) x desert ash (AUS) (woodman (USA))
9
8.9
20/1
T: Scott Whittle
R: Eran Boyd (54.5)
20/1
9m hold that tiger (USA) x emmooki (AUS) (lunchtime (GB))
10
10.3
150/1
T: J Dunn
R: Sairyn Fawke (51)
150/1
6m excites (AUS) x perfect stranger (AUS) (red ransom (USA))
Race 8 - Mac: Stop Drug Driving (Bm56) (1250m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(3) Time: 1:13.94 (34.88)
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: Ms P Trenwith
R: Sairyn Fawke (57)
3/1
5m grey swallow (IRE) x giant mystique (AUS) (giant's causeway (USA))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
30/1
T: Ryan Balfour
R: S Cahill (58.5)
30/1
5g al maher (AUS) x crystal clear (CHI) (golden voyager (USA))
3
2.1
6/1
T: G V Richards
R: B Claridge (57)
6/1
4
2.2
7/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Eran Boyd (58.5)
7/1
5
3.3
14/1
T: K M Sweeney
R: Todd Pannell (57)
14/1
5g mint lane (USA) x socially (AUS) (gloaming kaoru (AUS))
6
4.3
11/4F
T: G P Moody
R: Jamie Kah (60)
11/4F
6g husson (ARG) x royal snip (AUS) (royal academy (USA))
7
5.4
20/1
T: W F Francis and G Kent
R: Jake Toeroek (56.5)
20/1
4m nadeem (AUS) x fair cielo (AUS) (king of kings (IRE))
8
7.4
25/1
T: J Dunn
R: J Bowditch (56)
25/1
5m wilander (AUS) x our prima donna (AUS) (carnegie (IRE))
9
11
8/1
T: G D Searle
R: P Denton (59.5)
8/1
6g astronomer royal (USA) x charlotte larousse (AUS) (king charlemagne (USA))
10
11.8
15/2
T: Kym Healy
R: J Holder (58)
15/2
5g wanted (AUS) x jubilant spirit (AUS) (hurricane sky (AUS))
11
12.2
66/1
T: J Dunn
R: M F Poon (53)
66/1
7g host (CHI) x going to extremes (USA) (nasty and bold (USA))
12
13.9
150/1
T: G Dunn
R: Ms T Zanker (56.5)
150/1
* Nick figures are for Australasia.