Breednet Results

MT ISA - Saturday, October 5

Race 1 - Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:59.64
Prizemoney: $7,450
1
4/5F
T: Robert Burow
R: Rhiannon Payne (57.5)
4/5F
4m harbour watch (IRE) x singing adelaide (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Falie,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2
13/2
T: D Finter
R: D W Ballard (59.5)
13/2
5g desert king (IRE) x medici mistress (AUS) (weasel clause (AUS))
3
9.5
30/1
T: Tanya Parry
R: T Brummell (59.5)
30/1
5g the hammer (AUS) x finer feelings (AUS) (secret savings (USA))
4
10.5
25/1
T: Tanya Parry
R: T A Hill (59.5)
25/1
4g monashee mountain (USA) x octante (AUS) (octagonal (NZ))
5
13.7
30/1
T: Tanya Parry
R: J Hoopert (57.5)
30/1
6
16.5
11/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (59.5)
11/1
4g collate (AUS) x farafran (IRE) (rainbow quest (USA))
7
16.6
9/1
T: G A Tipping
R: M Cullen (57.5)
9/1
4m declaration of war (USA) x tempting lady (AUS) (northern meteor (AUS))
8
19.3
13/2
T: J R Jackson
R: Raymond Hancock (57.5)
13/2
5m captain sonador (AUS) x bee queen (AUS) (palace music (USA))
Race 2 - (Bm50) (1000m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:00.44
Prizemoney: $8,000
1
5/4F
T: Tanya Parry
R: K Ballard (58)
5/4F
6m sebring (AUS) x chicago seven (AUS) (canny lad (AUS))
Winning siblings: Enchantrix,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
2
20/1
T: Tanya Parry
R: Raymond Hancock (57.5)
20/1
6g nothing to lose (USA) x peal of thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
3
6
14/1
T: J R Jackson
R: T Brummell (57.5)
14/1
9g dane shadow (AUS) x curtail (AUS) (catrail (USA))
4
6.1
9/4
T: Scott Seymour
R: A Spradau (64.5)
9/4
8g encosta de lago (AUS) x amber plate (AUS) (rustic amber (IRE))
5
10.6
25/1
T: G A Tipping
R: Rhiannon Payne (62)
25/1
7g ferocity (AUS) x frilly (AUS) (tsuimai (AUS))
6
11.3
20/1
T: Tanya Parry
R: T A Hill (57.5)
20/1
5m bearcat (AUS) x babylonia (AUS) (chimes square (AUS))
7
16.1
Bamby (7)
30/1
T: Justin Bawden
R: S Mossman (58.5)
30/1
7g falvelon (AUS) x marsh harrier (USA) (woodman (USA))
8
18.1
3/1
T: K D Krogh
R: J Babarovich (60)
3/1
6m show a heart (AUS) x pedantic (AUS) (peintre celebre (USA))
Race 3 - (Bm69) (1000m)
Class: Benchmark 69 Track: Good(3) Time: 0:58.35
Prizemoney: $7,450
1
Safdie (5)
8/1
T: Jason Babarovich
R: J Babarovich (59.5)
8/1
6g moshe (AUS) x initial venture (AUS) (hennessy (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.8
9/4
T: D Finter
R: D W Ballard (63)
9/4
7m golden snake (USA) x medici mistress (AUS) (weasel clause (AUS))
3
7.6
6/1
T: Tanya Parry
R: T A Hill (63)
6/1
7g wicked style (USA) x star lion (AUS) (lion hunter (AUS))
4
14.5
16/1
T: Tanya Parry
R: K Ballard (62)
16/1
9g haradasun (AUS) x august queen (USA) (sovereign dancer (USA))
5
17.5
30/1
T: Tanya Parry
R: Raymond Hancock (57.5)
30/1
6g master of design (AUS) x cos snip (AUS) (snippets (AUS))
6
17.7
9/10F
T: Robert Burow
R: J Hoopert (61)
9/10F
7
29.4
11/1
T: Robert Burow
R: Rhiannon Payne (58.5)
11/1
6g snitzel (AUS) x dab (NZ) (volksraad (GB))
Race 4 - Plate (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:12.42
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: Jason Babarovich
R: J Babarovich (59.5)
4/1
5g al samer (AUS) x gudwill (AUS) (will dancer (FR))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
25/1
T: D R Ballard
R: K Ballard (59)
25/1
4m unencumbered (AUS) x bravisa (AUS) (brave warrior (AUS))
3
2.1
Alik (1)
7/4F
T: Jay Morris
R: Raymond Hancock (61)
7/4F
5g all too hard (AUS) x kerimba (IRE) (sinndar (IRE))
4
4.5
30/1
T: Jason Babarovich
R: S Mossman (57.5)
30/1
5m top echelon (AUS) x lunar rose (AUS) (moon rocket (JPN))
5
8
25/1
T: S J Royes
R: T Brummell (61)
25/1
7g testa rossa (AUS) x miffy (AUS) (flying spur (AUS))
6
8.4
6/1
T: Tanya Parry
R: T A Hill (59.5)
6/1
7g pins (AUS) x enjoy (NZ) (o'reilly (NZ))
7
9.4
Raptor (5)
12/1
T: S J Royes
R: Rhiannon Payne (61)
12/1
8
10.1
12/1
T: D R Ballard
R: D W Ballard (61)
12/1
6g not a single doubt (AUS) x simply fantastic (AUS) (fantastic light (USA))
9
11.9
50/1
T: Croydon Hampton
R: J Hoopert (61)
50/1
6g falvelon (AUS) x evening vision (AUS) (ombra della sera (AUS))
10
17.4
20/1
T: G A Tipping
R: M Cullen (59.5)
20/1
Race 5 - Ccc/Spring Cup (1450m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:29.41
Prizemoney: $20,000
1
2/5F
T: D Finter
R: D W Ballard (63.5)
2/5F
6g golden snake (USA) x magic idol (AUS) (rubiton (AUS))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
5/1
T: G A Tipping
R: Rhiannon Payne (58)
5/1
8g testa rossa (AUS) x joffa rose (AUS) (durbridge (AUS))
3
5.5
20/1
T: K D Krogh
R: Raymond Hancock (56.5)
20/1
5g star witness (AUS) x rock princess (AUS) (elvstroem (AUS))
4
13
Kapset (4)
20/1
T: S J Royes
R: T Brummell (56)
20/1
8g reset (AUS) x kapala (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
13.2
20/1
T: K D Krogh
R: J Babarovich (57)
20/1
6
16.9
5/1
T: Robert Burow
R: J Hoopert (56)
5/1
6g equiano (FR) x peacock sally (USA) (marquetry (USA))
* Nick figures are for Australasia.