Breednet Results

MURRAY BRIDGE GH - Wednesday, July 22

Race 1 - Carlton Draught Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:51.72
Prizemoney: $15,750
1
1/1F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (55.5)
1/1F
2f nicconi (AUS) x gleams (AUS) (northern meteor (AUS))
Winning siblings: Favra,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
11/4
T: Chris Bieg
R: Jake Toeroek (55.5)
11/4
2f choisir (AUS) x blonde humor (USA) (distorted humor (USA))
3
3.5
20/1
T: G V Richards
R: Teagan Voorham (57.5)
20/1
2g super one (AUS) x bayley's find (AUS) (henrythenavigator (USA))
4
3.9
80/1
T: Ms J Giles
R: Anna Jordsjo (55.5)
80/1
2f host (CHI) x nelcitus (AUS) (adam (AUS))
5
4.7
16/1
T: Shayne Cahill
R: J Holder (57.5)
16/1
2g ambidexter (AUS) x gidget's girl (AUS) (untouchable (AUS))
6
6.2
20/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (57.5)
20/1
7
6.4
9/2
T: P Stokes
R: Kayla Crowther (57.5)
9/2
2g nicconi (AUS) x apparel (AUS) (barathea (IRE))
8
7.9
14/1
T: D E Magro
R: Sairyn Fawke (57.5)
14/1
2g barbados (AUS) x wyara miss (AUS) (mutahassin (AUS))
9
8.5
60/1
T: J Dunn
R: Sophie Logan (56)
60/1
2g zebedee (GB) x chaste away (AUS) (blevic (AUS))
10
9.8
150/1
T: T H Jolly
R: Ms C Lions (55.5)
150/1
2f typhon (AUS) x eagle juan (AUS) (darbonne (USA))
Race 2 - Tab Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.97 (33.31)
Prizemoney: $15,750
1
8/11F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (57)
8/11F
3f redoute's choice (AUS) x joy toy (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Fred, State Of Play, Strawb, Toyshop,
This nick: 62 runners; 50 winners; 8 SW. Details
2
1.3
9/4
T: P Stokes
R: Sophie Logan (53.5)
9/4
3
7.6
15/1
T: D Clarken & O Macgillivray
R: Anna Jordsjo (55)
15/1
2f spill the beans (AUS) x queen of peace (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
7.8
30/1
T: Ryan Balfour
R: D Tourneur (57)
30/1
3f eurozone (AUS) x ekkareeza (AUS) (freeze (AUS))
5
10.3
100/1
T: Grant Young
R: Margaret Collett (54)
100/1
6
10.8
16/1
T: Ryan Balfour
R: J Holder (57)
16/1
3f dissident (AUS) x quipster (AUS) (snippets (AUS))
7
11.3
80/1
T: M J Seyers
R: Jacob Opperman (54)
80/1
3f foxwedge (AUS) x downstream (AUS) (rakti (GB))
8
12.5
150/1
T: Ms K Duffie
R: M Vassallo (57.5)
150/1
4m all too hard (AUS) x sun valley (NZ) (van nistelrooy (USA))
9
13.7
15/2
T: Chris Nash
R: Todd Pannell (57)
15/2
3f akeed mofeed (GB) x x star (USA) (pulpit (USA))
10
14
100/1
T: G P Moody
R: R J Hurdle (57)
100/1
3f hinchinbrook (AUS) x foscat (AUS) (catrail (USA))
Race 3 - Fibretrack Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.14 (34.72)
Prizemoney: $15,750
1
15/4
T: Ms S Murphy
R: Jacob Opperman (54.5)
15/4
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
5/2F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (55.5)
5/2F
2g olympic glory (IRE) x real special (AUS) (thunder gulch (USA))
3
0.4
4/1
T: Jake Stephens
R: Todd Pannell (57.5)
4/1
3g fiorente (IRE) x extra virgin (AUS) (keep the faith (AUS))
4
1.1
4/1
T: B C Mueller
R: J Potter (57.5)
4/1
3g barbados (AUS) x nelcitus (AUS) (adam (AUS))
5
2.1
100/1
T: John Hyam
R: Jessica Eaton (58)
100/1
4g glass harmonium (IRE) x mrs hadlee (AUS) (hat trick (JPN))
6
2.8
50/1
T: J E Hickmott
R: K H Zechner (55.5)
50/1
2g more than ready (USA) x kimiko (AUS) (keep the faith (AUS))
7
2.9
Pivot (11)
200/1
T: J E Hickmott
R: M Vassallo (57.5)
200/1
3g rubick (AUS) x blessingindisguise (AUS) (god's own (AUS))
8
3
25/1
T: J Dodgson
R: Sairyn Fawke (57.5)
25/1
3g tough speed (USA) x french lace (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
9
3.1
25/1
T: J F Macmillan
R: Ms K Bishop (58)
25/1
5g poet's voice (GB) x ya michelle (AUS) (success express (USA))
10
3.2
15/2
T: Ryan Balfour
R: D Tourneur (58)
15/2
4g hussonet (USA) x wicked secrets (AUS) (keep the faith (AUS))
11
3.6
16/1
T: S R Turner
R: R J Hurdle (58)
16/1
5g bushranger (IRE) x galactic honour (AUS) (honours list (IRE))
12
7.6
100/1
T: Ms K Byrnes
R: Eran Boyd (55.5)
100/1
2g sizzling (AUS) x bundleofjoy (AUS) (fantastic light (USA))
Race 4 - Christmas Cup Sunday 6/12 Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:37.60 (34.45)
Prizemoney: $15,750
1
6/1
T: P Stokes
R: Jake Toeroek (57.5)
6/1
3g terango (AUS) x serene lass (AUS) (not a single doubt (AUS))
Winning siblings: Gracena, Terbium,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
3.8
9/4
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (55.5)
9/4
2c fastnet rock (AUS) x wild mia (USA) (wildcat heir (USA))
3
4
200/1
T: Luke O'Connor
R: K H Zechner (57.5)
200/1
3g dissident (AUS) x indulgent (AUS) (stravinsky (USA))
4
4.1
12/1
T: Bob Richard
R: Anna Jordsjo (57.5)
12/1
5
5.4
13/2
T: P F Blanch
R: D Tourneur (55.5)
13/2
2g dedline (AUS) x courage tattoo (AUS) (red ransom (USA))
6
6.1
Sarnia (14)
9/1
T: D R Jolly
R: Kayla Crowther (55.5)
9/1
3f dundeel (NZ) x garden island (AUS) (fasliyev (USA))
7
9.1
60/1
T: Grant Young
R: Todd Pannell (58)
60/1
5g silent action (AUS) x dublev (AUS) (blevic (AUS))
8
12.5
7/4F
T: Travis Doudle
R: J Holder (57.5)
7/4F
3c savabeel (AUS) x hiragana (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
14.1
80/1
T: Peter Hardacre
R: Ms K Bishop (57.5)
80/1
3g dalakhani (IRE) x don't tell suzy (AUS) (high chaparral (IRE))
10
16.4
60/1
T: D E Magro
R: Sairyn Fawke (57.5)
60/1
3g akeed mofeed (GB) x mystic moment (AUS) (barely a moment (AUS))
11
17.7
200/1
T: Grant Kluske
R: Teagan Voorham (58)
200/1
4g makfi (GB) x western star (NZ) (high chaparral (IRE))
Race 5 - Irongate (Bm60) (2000m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 2:04.09 (35.19)
Prizemoney: $18,000
1
5/2F
T: Ms S Jaensch
R: Kayla Crowther (58.5)
5/2F
4g sebring (AUS) x just our girl (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Battlecruiser,
This nick: 72 runners; 46 winners; 5 SW. Details
2
0.2
20/1
T: M J Seyers
R: Jacob Opperman (56)
20/1
5g savabeel (AUS) x persian dynasty (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1.2
7/2
T: Ms S Murphy
R: K H Zechner (58)
7/2
5g bullet train (GB) x cor corz (NZ) (stravinsky (USA))
4
2.1
40/1
T: B J Jones
R: J Potter (59)
40/1
6g redoute's choice (AUS) x eau de joie (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
2.7
5/1
T: J E Hickmott
R: B Vorster (56.5)
5/1
3g bullet train (GB) x love buggy (AUS) (favorite trick (USA))
6
2.9
66/1
T: M J Seyers
R: Anna Jordsjo (54)
66/1
7g hussonet (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
7
3.9
10/1
T: J R Searle
R: D Tourneur (54)
10/1
8
4.5
13/2
T: D E Magro
R: J Holder (58)
13/2
7g hard spun (USA) x wisteria island (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
4.7
Shots (4)
8/1
T: Jake Stephens
R: Todd Pannell (58.5)
8/1
3g dalakhani (IRE) x detox (AUS) (golden snake (USA))
10
6.8
20/1
T: Grant Young
R: Sophie Logan (52.5)
20/1
11
36
16/1
T: Grant Young
R: Margaret Collett (55)
16/1
Race 6 - Gold Cup Friday 16/10 (Bm54) (1600m)
Class: Benchmark 54 Track: Good(4) Time: 1:37.08 (36.06)
Prizemoney: $18,000
1
15/4F
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (59.5)
15/4F
5g reaan (AUS) x marana majic (AUS) (scenic (IRE))
Winning siblings: Arjae, Bianmagic, My Golden Chain,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
16/1
T: D I Dodson
R: Lizzie Annells (57)
16/1
4g dr doute's (AUS) x la dreamer (AUS) (flying spur (AUS))
3
0.6
25/1
T: Ms H Lehmann
R: Anna Jordsjo (56)
25/1
4g hussonet (USA) x sphynx (AUS) (tale of the cat (USA))
4
1.8
14/1
T: G P Moody
R: J Potter (59)
14/1
6m stratum (AUS) x recently (AUS) (red ransom (USA))
5
2.2
4/1
T: Ms S Nolan
R: R J Hurdle (61)
4/1
5g ambidexter (AUS) x pocket fortyniner (AUS) (way of light (USA))
6
2.4
6/1
T: W A Bogarts
R: Margaret Collett (56.5)
6/1
4g war (AUS) x carmenesque (AUS) (scenic (IRE))
7
2.5
10/1
T: Robert Schultz
R: Sophie Logan (57.5)
10/1
5g mulaazem (AUS) x solamina (AUS) (scenic (IRE))
8
2.6
30/1
T: D W O'Leary
R: D Tourneur (55)
30/1
9g authorized (IRE) x carlin (AUS) (scenic (IRE))
9
2.7
12/1
T: Cody Reardon
R: Teagan Voorham (54)
12/1
4m charge forward (AUS) x zumanity (NZ) (o'reilly (NZ))
10
2.8
16/1
T: Ms H Lehmann
R: S Cahill (61)
16/1
11
4.9
150/1
T: Kirsten Mooney
R: Eran Boyd (54)
150/1
9g ready's image (USA) x honor the dance (NZ) (honor grades (USA))
12
5.4
40/1
T: Luke O'Connor
R: K H Zechner (60)
40/1
5g americain (USA) x not jude's choice (AUS) (celtic swing (GB))
13
5.5
Dyadamo (13)
100/1
T: R V Nicholson
R: Libby Halliday (53)
100/1
6g uncle mo (USA) x flying dialogue (USA) (fusaichi pegasus (USA))
14
9.1
Mihany (10)
4/1
T: D C Saxon
R: J Maund (59)
4/1
8g redoute's choice (AUS) x snowdrift (FR) (polish precedent (USA))
Race 7 - Bridges Event Centre Hcp (62) (1200m)
Class: Restricted 62 Track: Good(4) Time: 1:11.07 (34.08)
Prizemoney: $18,000
1
13/8F
T: T & C McEvoy
R: B Vorster (59.5)
13/8F
3g fastnet rock (AUS) x sister havana (NZ) (general nediym (AUS))
This nick: 8 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
Conconi (10)
9/1
T: Ms E Hubbard
R: Eran Boyd (56)
9/1
5m bianconi (USA) x sea conquest (AUS) (el moxie (USA))
3
1.5
9/1
T: Will Clarken
R: Margaret Collett (53)
9/1
6g high chaparral (IRE) x miss mushu (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
1.6
7/2
T: D I Dodson
R: Kayla Crowther (58)
7/2
5m red arrow (AUS) x second dance (AUS) (second empire (IRE))
5
2.2
6/1
T: Ms K Byrnes
R: D Tourneur (58.5)
6/1
4g dalghar (FR) x press leak (USA) (rock of gibraltar (IRE))
6
2.4
16/1
T: Jake Stephens
R: Todd Pannell (57.5)
16/1
4m fiorente (IRE) x iota of luck (AUS) (blevic (AUS))
7
3.8
20/1
T: M A O'Leary
R: Ms C Jones (58)
20/1
4g equiano (FR) x alezzie (AUS) (court of jewels (NZ))
8
4
50/1
T: Shayne Cahill
R: R J Hurdle (58)
50/1
5g americain (USA) x la poupee (AUS) (dash for cash (AUS))
9
4.4
12/1
T: D C Saxon
R: J Holder (57)
12/1
7g shamardal (USA) x antiquities (GB) (kaldounevees (FR))
10
4.7
40/1
T: G P Moody
R: J Potter (55)
40/1
9g husson (ARG) x royal snip (AUS) (royal academy (USA))
11
4.8
40/1
T: Grant Young
R: Sophie Logan (54.5)
40/1
5g all american (AUS) x stormy miss (AUS) (more than ready (USA))
Race 8 - Weddings At Event Centre-Bm56 (1000m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(4) Time: 0:58.01 (33.49)
Prizemoney: $18,000
1
15/1
T: G V Richards
R: Lizzie Annells (61)
15/1
4g bradbury's luck (AUS) x ghost story (JPN) (dance in the dark (JPN))
Winning siblings: Macedonianprincess, Rock Dancer, Tontoro,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
30/1
T: Ms S Murphy
R: Ms C Jones (61.5)
30/1
4g fastnet rock (AUS) x velocitea (NZ) (volksraad (GB))
3
1.6
8/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (56.5)
8/1
4g kuroshio (AUS) x jillheroo (AUS) (von costa de hero (AUS))
4
2.6
Trip (5)
9/1
T: D R Jolly
R: Margaret Collett (56)
9/1
5
2.7
5/1
T: Ms H Lehmann
R: Kayla Crowther (56)
5/1
5m captain gerrard (IRE) x dinky (AUS) (elvstroem (AUS))
6
3.9
30/1
T: Francis Smith
R: Ms K Bishop (56)
30/1
3g mint lane (USA) x nilreen (AUS) (general nediym (AUS))
7
4.7
150/1
T: Kirsten Mooney
R: K H Zechner (57.5)
150/1
7g redoute's choice (AUS) x regrowth (AUS) (unbridled's song (USA))
8
5
Devonte (15)
9/2
T: Steven Schrader
R: Anna Jordsjo (56.5)
9/2
4g denman (AUS) x belolly (AUS) (bel esprit (AUS))
9
5.2
5/1
T: Travis Doudle
R: Jacob Opperman (60.5)
5/1
10
6.3
15/4F
T: Shayne Cahill
R: Todd Pannell (57)
15/4F
6g dream ahead (USA) x chiasmus (AUS) (octagonal (NZ))
11
7.1
30/1
T: R V Nicholson
R: Libby Halliday (56.5)
30/1
6g oamaru force (AUS) x paula's gift (AUS) (spartacus (AUS))
12
7.5
11/1
T: D W O'Leary
R: D Tourneur (59)
11/1
4m dark valley (AUS) x arinna (AUS) (lake coniston (IRE))
13
9.2
30/1
T: Ms K Letts-Maund
R: J Maund (56.5)
30/1
4m akeed mofeed (GB) x sophina (AUS) (bianconi (USA))
14
10.4
150/1
T: Grant Kluske
R: Teagan Voorham (55.5)
150/1
6m zoffany (IRE) x dodged a bullet (AUS) (success express (USA))
* Nick figures are for Australasia.