Breednet Results

MURRAY BRIDGE - Wednesday, March 1

Race 1 - Classicbet Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:50.65 (33.34)
Prizemoney: $12,000
1
12/10F
T: Scott Trenowden
R: S Price (57)
12/10F
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
12/1
T: B O Potter
R: J Potter (56)
12/1
5m sharkbite (AUS) x crann olog (NZ) (align (AUS))
3
0.8
28/10
T: Ms J Hardy
R: Victor Wong (56)
28/10
4
4.2
32/10
T: B J Jones
R: Justin Huxtable (55)
32/10
5
5.4
25/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (55)
25/1
3f skilled (AUS) x hutt's image (AUS) (spectrum (IRE))
6
7.7
12/1
T: Ms J Hardy
R: Jake Toeroek (57)
12/1
3g exceed and excel (AUS) x plucky lady (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
13
15/1
T: Ms S Kotz
R: M Neilson (57)
15/1
3g evacuate (AUS) x gold act (AUS) (devaraja (NZ))
Race 2 - Festival Hire Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:12.77 (34.61)
Prizemoney: $12,000
1
14/10F
T: Ms N Bruggemann
R: J Potter (57.5)
14/10F
4m haradasun (AUS) x danish puss (AUS) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Keep The Dane,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/1
T: Ms E Hubbard
R: M F Poon (56)
11/1
3
1.5
4/1
T: J Dunn
R: J Bowditch (56.5)
4/1
3f toorak toff (AUS) x respect sensei (AUS) (rory's jester (AUS))
4
2.8
25/10
T: G P Moody
R: Justin Huxtable (55.5)
25/10
4m reward for effort (AUS) x randhawa (NZ) (monolith (AUS))
5
4.7
60/1
T: M A Faust
R: S Price (57.5)
60/1
4m de beers (NZ) x queen tatiana (AUS) (military plume (NZ))
6
4.8
11/1
T: Ryan Balfour
R: P Gatt (57.5)
11/1
7
6.3
12/1
T: Kym Healy
R: D Tourneur (56.5)
12/1
8
7.1
40/1
T: G Dunn
R: Ms T Zanker (57.5)
40/1
5m all american (AUS) x leica ruby rose (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
9
17.4
20/1
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (57.5)
20/1
Race 3 - Tailem Bend Racing Club (Bm64) (1600m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:38.63 (35.97)
Prizemoney: $15,000
1
15/10F
T: S Burford
R: Jake Toeroek (57.5)
15/10F
4g blevic (AUS) x soft (AUS) (sanction (AUS))
Winning siblings: Holy Guacamoley, Jacks Journey,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
32/10
T: Stephen Theodore
R: J Bowditch (55.5)
32/10
4m mossman (AUS) x sassybella (NZ) (viking ruler (AUS))
3
3.4
15/2
T: D W O'Leary
R: M F Poon (56.5)
15/2
6g authorized (IRE) x carlin (AUS) (scenic (IRE))
4
3.9
65/10
T: J E Hickmott
R: Sairyn Fawke (54)
65/10
7g danerich (AUS) x watange trice (AUS) (keltrice (AUS))
5
5.3
32/10
T: J W Peacock
R: P Denton (59)
32/10
6g hussonet (USA) x legal engagement (AUS) (thunder gulch (USA))
6
5.5
14/1
T: Grant Young
R: Ms C Lindop (54)
14/1
5g mosayter (USA) x dydeedoe (AUS) (king of kings (IRE))
Race 4 - Rivers Edge Caravan Park-Bm64 (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 0:58.04 (34.00)
Prizemoney: $15,000
1
3/1
T: S Burford
R: Jake Toeroek (56)
3/1
5g keep the faith (AUS) x she rules (AUS) (rancho ruler (AUS))
Winning siblings: Braeburn Park, Rulesofengagement,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
15/10F
T: B C Mueller
R: J Holder (59)
15/10F
4g oamaru force (AUS) x wise as an owl (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1
3/1
T: M J Seyers
R: D Tourneur (57.5)
3/1
4g o'lonhro (AUS) x dubloons (AUS) (made of gold (USA))
4
1.4
5/1
T: Grant Young
R: Justin Huxtable (57)
5/1
7g snippetson (AUS) x our red star (AUS) (red tony (IRE))
5
1.8
60/1
T: J W Peacock
R: P Denton (56)
60/1
9g reset (AUS) x raffane (AUS) (danehill (USA))
6
2.6
8/1
T: Ms N Bruggemann
R: J Potter (54)
8/1
7
3.7
25/1
T: Ms P Trenwith
R: B Griffiths (55.5)
25/1
5g dylan thomas (IRE) x autumn belle (AUS) (bellotto (USA))
Race 5 - Carlton Draught Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:25.85 (37.04)
Prizemoney: $12,000
1
Touch (14)
4/1
T: T T Oxlade
R: J Potter (56)
4/1
5m danbird (AUS) x garfield's gal (AUS) (catrail (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Pujols (9)
5/1
T: L Macdonald and A Gluyas
R: Ms C Lindop (57)
5/1
3g magic albert (AUS) x jewel vault (AUS) (secret savings (USA))
3
2.5
8/1
T: N W Bracken
R: R J Hurdle (58)
8/1
4g mint lane (USA) x clever cat (AUS) (lion hunter (AUS))
4
3.7
3/1F
T: Michael Vassallo
R: Jake Toeroek (58)
3/1F
6g fomalhaut (USA) x rojah agatori (AUS) (vettori (IRE))
5
3.8
150/1
T: G D Fryer
R: S Price (58)
150/1
4g super kid (NZ) x special kate (AUS) (dolphin street (FR))
6
6.7
66/1
T: Mick Bath
R: P Gatt (58)
66/1
4g foreplay (AUS) x lavish latina (AUS) (peintre celebre (USA))
7
7.8
45/10
T: Julia Macgillivray
R: M Neilson (57)
45/10
3g stryker (AUS) x cranleigh (AUS) (brief truce (USA))
8
9.3
50/1
T: Ms G Davey
R: D Tourneur (58)
50/1
5g akhadan (AUS) x volmiss (AUS) (indian danehill (IRE))
9
14.7
100/1
T: J W Peacock
R: B Griffiths (54)
100/1
3g sepoy (AUS) x clouding over (AUS) (thunder gulch (USA))
10
19.2
Gronky (16)
15/2
T: Lloyd Kennewell
R: Zac Spain (57)
15/2
3g sebring (AUS) x mate (AUS) (dehere (USA))
11
21.1
Seaquel (10)
30/1
T: Ms N Bruggemann
R: W Kerford (57)
30/1
3g king of danes (AUS) x kasseki (AUS) (semipalatinsk (USA))
12
28.2
Sagano (3)
7/1
T: S Burford
R: J Frew (58)
7/1
Race 6 - Rob Hughes Agencies (Bm60) (2400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 2:34.87
Prizemoney: $15,000
1
Discern (11)
8/1
T: D C Saxon
R: M F Poon (52.5)
8/1
5g street cry (IRE) x celadon (NZ) (danehill (USA))
This nick: 35 runners; 28 winners; 6 SW. Details
2
0.1
20/1
T: Ms S Nolan
R: R J Hurdle (55)
20/1
7g mugharreb (USA) x lady scenita (AUS) (scenic (IRE))
3
0.3
9/1
T: M A Faust
R: S Price (58)
9/1
7g dubai destination (USA) x cloudy skies (IRE) (sadler's wells (USA))
4
0.4
35/10
T: B D Brook
R: D Tourneur (55)
35/10
5g oratorio (IRE) x sajeune (AUS) (jeune (GB))
5
0.9
10/1
T: Ms N Bruggemann
R: J Potter (56.5)
10/1
5g gonski (AUS) x crude (AUS) (ghataas (GB))
6
1
28/10F
T: Grant Young
R: Kayla Crowther (58.5)
28/10F
7g stratum (AUS) x pilya (USA) (gulch (USA))
7
1.2
8/1
T: K and H Frew
R: P Gatt (56)
8/1
8g ice point (ARG) x hello doctor (AUS) (dr johnson (USA))
8
3.1
12/1
T: Grant Young
R: Ms C Lindop (55)
12/1
7g yamanin vital (NZ) x nancy wake (NZ) (personal escort (USA))
9
12.1
5/1
T: Nick Smart
R: S Cahill (57.5)
5/1
4m congrats (USA) x double bay (USA) (war chant (USA))
10
31.4
66/1
T: W P Bencic
R: Zac Spain (54)
66/1
6g benicio (AUS) x emmy's jester (AUS) (catbird (AUS))
Race 7 - Sue Connolly Memorial (Bm56) (1200m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(3) Time: 1:12.48 (36.55)
Prizemoney: $15,000
1
150/1
T: W P Bencic
R: R J Hurdle (55.5)
150/1
6g oratorio (IRE) x la mambo (AUS) (marscay (AUS))
Winning siblings: Fivestar Lass, Jomambo,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.4
28/10F
T: Greg Connor
R: M F Poon (58)
28/10F
4g excites (AUS) x run bella run (AUS) (more than ready (USA))
3
0.6
65/10
T: Ms K Byrnes
R: D Tourneur (57)
65/10
4
1.1
55/10
T: Alexander Justice
R: D Caboche (57)
55/10
5m o'lonhro (AUS) x rapid sensation (AUS) (success express (USA))
5
1.2
8/1
T: J W Peacock
R: J Bowditch (57)
8/1
7g stromberg carlson (AUS) x western roll (AUS) (best western (AUS))
6
1.5
35/10
T: M A Lockyer
R: J Holder (59.5)
35/10
6m keltrice (AUS) x shuttlebug (AUS) (shuttlecock corner (USA))
7
3.4
8/1
T: S Burford
R: Jake Toeroek (56)
8/1
5m king cugat (USA) x space bubble (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
8
4.1
10/1
T: Ms K Byrnes
R: Ms C Lindop (57.5)
10/1
5m churchill downs (AUS) x lara tycoon (AUS) (last tycoon (IRE))
9
4.2
25/1
T: J Dodgson
R: P Gatt (60)
25/1
7g written tycoon (AUS) x marvella (AUS) (shovhog (AUS))
10
6.6
20/1
T: J Dunn
R: Victor Wong (53)
20/1
7g akhadan (AUS) x vandeclare (AUS) (marquee star (AUS))
11
6.8
30/1
T: M L Mychajlin
R: J Maund (56)
30/1
12
9.7
30/1
T: B J Jones
R: Justin Huxtable (54)
30/1
8g o'reilly (NZ) x i'm in heaven (NZ) (volksraad (GB))
Race 8 - Sambec Sheds (Bm60) (1400m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:25.96 (36.19)
Prizemoney: $15,000
1
32/10
T: D W O'Leary
R: M F Poon (57)
32/10
8g gallo di ferro (USA) x venerable (AUS) (desert king (IRE))
Winning siblings: Calibrium, Taipan Tommy,
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
35/10
T: Ms E Hubbard
R: D Tootell (59)
35/10
6g sharkbite (AUS) x green mirage (AUS) (green desert (USA))
3
1.2
28/10F
T: S Burford
R: Jake Toeroek (59.5)
28/10F
4g purrealist (AUS) x bella grande (AUS) (marauding (NZ))
4
2
Alitaka (10)
11/1
T: Kym Healy
R: J Potter (55)
11/1
5g wanted (AUS) x jubilant spirit (AUS) (hurricane sky (AUS))
5
3
20/1
T: Ms N Bruggemann
R: Kayla Crowther (56.5)
20/1
10g elusive quality (USA) x gerber (AUS) (palace music (USA))
6
3.4
9/1
T: C J Cox
R: Ms C Lindop (58)
9/1
5g dane shadow (AUS) x pharonia (AUS) (general nediym (AUS))
7
4.2
20/1
T: J Dodgson
R: Justin Huxtable (52.5)
20/1
5m choisir (AUS) x cap juluca (NZ) (carnegie (IRE))
8
6
16/1
T: Grant Young
R: S Cahill (57)
16/1
5g nicconi (AUS) x sobraine (AUS) (favorite trick (USA))
9
6.4
40/1
T: Heath Montgomerie
R: D Caboche (53.5)
40/1
7m fraar (USA) x bobbie deegs (AUS) (snippets (AUS))
10
7
14/1
T: Chris Bieg
R: R J Hurdle (55)
14/1
4g bernardini (USA) x pixels (AUS) (zabeel (NZ))
11
7.2
20/1
T: J A Glatz
R: B Griffiths (53.5)
20/1
7g god's own (AUS) x acapulco princess (AUS) (swamp king (USA))
12
9.3
20/1
T: Deane Pannell
R: Ms T Zanker (57)
20/1
* Nick figures are for Australasia.