Breednet Results

MURWILLUMBAH - Sunday, May 31

Race 1 - O'Keefe Transport Hcp (C2) (1550m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:34.29 (36.92)
Prizemoney: $20,000
1
7/4F
T: M J Dunn
R: M Mc Guren (56)
7/4F
4m epaulette (AUS) x arcangela (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: So Bella Arella,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: D J Graham
R: Leah Kilner (55.5)
5/2
3
2.8
Delius (8)
9/1
T: L J Clapham
R: R Spokes (55)
9/1
5g street cry (IRE) x libretto (IRE) (singspiel (IRE))
4
3.4
13/2
T: Edward O'Rourke
R: M Bennett (58)
13/2
3g holy roman emperor (IRE) x phocis (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
3.6
9/1
T: M J Dunn
R: C P Franklin (56)
9/1
4g mahisara (AUS) x bilinga bay (AUS) (dubai destination (USA))
6
7.3
20/1
T: M J Dunn
R: Ms B Hodder (56.5)
20/1
3g excites (AUS) x pea biggy (NZ) (pentire (GB))
7
15.1
6/1
T: S B Lee
R: B Looker (56)
6/1
4m love conquers all (AUS) x amazing grey (AUS) (bradbury's luck (AUS))
Race 2 - Moo Moo Cafe (Bm58) (2020m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 2:08.42 (36.70)
Prizemoney: $20,000
1
3/1
T: W R Pholi
R: Ms B Hodder (57.5)
3/1
5g dash for cash (AUS) x miss rosedale (AUS) (celtic swing (GB))
Winning siblings: Miss Realist, Mr Obvious, Mr Opurrtunist,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
6/1
T: S B Lee
R: B Looker (57)
6/1
4g all american (AUS) x ausbred silk (AUS) (deputy governor (USA))
3
2.2
9/2
T: M J Dunn
R: Olivia Pickering (56)
9/2
4m zoustar (AUS) x fondle (NZ) (o'reilly (NZ))
4
2.9
5/2
T: Ms J Hardy
R: J Grisedale (61)
5/2
5
3.1
9/4F
T: Ms M Brosnan
R: M Mc Guren (60)
9/4F
5g nadeem (AUS) x centaine gu li (NZ) (centaine (AUS))
Race 3 - Pottsville Tavern Mdn Hcp (1550m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:36.28 (38.38)
Prizemoney: $20,000
1
11/2
T: D J Graham
R: Ms B Hodder (58.5)
11/2
3f hidden dragon (AUS) x jazz fusion (AUS) (old deuteronomy (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
30/1
T: D Chujo
R: B Looker (57)
30/1
3
1.8
9/4F
T: P J Evans
R: Leah Kilner (57)
9/4F
4
2.1
8/1
T: S B Lee
R: J Grisedale (58)
8/1
5
2.2
25/1
T: K J Randall
R: Olivia Pickering (57)
25/1
4g shrapnel (AUS) x envy (AUS) (hussonet (USA))
6
2.3
5/2
T: M J Dunn
R: M Mc Guren (57)
5/2
3f wandjina (AUS) x idriess (AUS) (anabaa (USA))
7
5.1
13/2
T: L J Clapham
R: R Spokes (57)
13/2
3g bernardini (USA) x mystic elle (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
9.5
150/1
T: N H Boyle
R: Paul Payne (57)
150/1
3f longhorn (AUS) x leica rose (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
9
10.1
7/1
T: S B Laming
R: C P Franklin (57)
7/1
3f darci brahma (NZ) x cascade emerald (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 4 - Cunningham Property Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:05.62 (36.50)
Prizemoney: $20,000
1
13/8F
T: M J Dunn
R: Ms B Hodder (59)
13/8F
4g roc de cambes (NZ) x taupaki flight (NZ) (british banker (CAN))
Winning siblings: Centurion, Rocette Lady,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
15/4
T: M J Dunn
R: M Mc Guren (59)
15/4
3g more than ready (USA) x borobodur (AUS) (strategic (AUS))
3
2.8
15/4
T: Angela Graham
R: M Bennett (59)
15/4
4g your song (AUS) x think fast (AUS) (lucky owners (NZ))
4
3.6
5/2
T: S B Lee
R: J Grisedale (59)
5/2
3g testa rossa (AUS) x lady schiller (AUS) (artie schiller (USA))
5
6.3
40/1
T: D A McColm
R: C P Franklin (57)
40/1
3f pluck (USA) x heart of mine (AUS) (show a heart (AUS))
6
7.6
100/1
T: Alan Boyd
R: R Spokes (57)
100/1
3f love conquers all (AUS) x miss jinx (AUS) (flying spur (AUS))
7
7.7
25/1
T: Ethan Ensby
R: Noriyuki Masuda (57)
25/1
4m dalghar (FR) x hobbs (AUS) (flying spur (AUS))
8
8.8
30/1
T: N H Boyle
R: Olivia Pickering (55)
30/1
7m sharkbite (AUS) x metoka (AUS) (staroka (AUS))
Race 5 - Joe Booth Transport (Bm58) (1010m)
Class: Benchmark 58 Track: Soft(5) Time: 1:00.16 (36.05)
Prizemoney: $20,000
1
5/2F
T: Michael Costa
R: B Looker (58.5)
5/2F
Winning siblings: Casino Card, Chilli, Engulf, Hooked, Oh Mona, Vulpes,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.5
11/4
T: Ms K Purdy
R: Leah Kilner (57)
11/4
3f magnus (AUS) x junk in the trunk (AUS) (shinko forest (IRE))
3
2.3
25/1
T: D D Schmidt
R: Ms K Stanley (55)
25/1
6g foreplay (AUS) x misdeeds (AUS) (marwina (AUS))
4
2.6
4/1
T: S B Lee
R: J Grisedale (59.5)
4/1
4m canford cliffs (IRE) x astinella (USA) (aldebaran (USA))
5
2.8
13/2
T: Daniel Bowen
R: M Mc Guren (56)
13/2
5g choisir (AUS) x princess jay (JPN) (forty niner (USA))
6
3.4
30/1
T: D Chujo
R: Noriyuki Masuda (55)
30/1
5g magic albert (AUS) x sandalwood (NZ) (sandtrap (USA))
7
3.5
25/1
T: R E Pilling
R: Olivia Pickering (53)
25/1
8g bushranger (IRE) x our magic choice (NZ) (stravinsky (USA))
8
5.9
9/1
T: Angela Plumb
R: C P Franklin (56.5)
9/1
3f carlton house (USA) x mollycat (AUS) (catbird (AUS))
9
6.1
7/1
T: Owen Glue
R: Ms B Hodder (57)
7/1
4m instinction (AUS) x rosie o' rosie (AUS) (semipalatinsk (USA))
Race 6 - Imperial Hotel (Bm66) (1200m)
Class: Benchmark 66 Track: Soft(5) Time: 1:12.00 (35.88)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: S B Lee
R: J Grisedale (59)
13/4
5g all too hard (AUS) x mid summer music (AUS) (oamaru force (AUS))
Winning siblings: Euphoric Summer, Fast Summer Rock,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/4F
T: M J Dunn
R: Ms B Hodder (58)
5/4F
3f not a single doubt (AUS) x regrowth (AUS) (unbridled's song (USA))
3
0.8
20/1
T: Mick O'Neill
R: M Bennett (61)
20/1
9g za-im (GB) x baby doll (AUS) (royal troubador (NZ))
4
1.2
Axella (4)
15/4
T: M J Dunn
R: M Mc Guren (60)
15/4
4m stratum (AUS) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
5
3.1
12/1
T: Fleur Blanch
R: B Looker (57.5)
12/1
6
4.3
16/1
T: W K Sutton
R: Olivia Pickering (53)
16/1
6m falvelon (AUS) x burning fig (AUS) (show a heart (AUS))
7
5.3
7/1
T: S Cumming
R: Leah Kilner (62.5)
7/1
7g encosta de lago (AUS) x passageway (USA) (gold fever (USA))
8
7.2
66/1
T: P J Evans
R: R Spokes (55)
66/1
9g chateau istana (GB) x kea leah (NZ) (volksraad (GB))
Race 7 - Boom Evolution Hcp (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:11.80 (36.51)
Prizemoney: $20,000
1
10/1
T: S J Campbell
R: B Looker (59)
10/1
3g hinchinbrook (AUS) x noanoa (AUS) (reset (AUS))
Winning siblings: Big Brook,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
2/5F
T: M J Dunn
R: M Mc Guren (61)
2/5F
3f sebring (AUS) x sayahailmary (AUS) (keep the faith (AUS))
3
0.7
30/1
T: J D Shelton
R: Ms K Stanley (55)
30/1
4g publishing (AUS) x o'sasha (NZ) (o'reilly (NZ))
4
1.1
30/1
T: Carolyn Halliday
R: Olivia Pickering (53)
30/1
4m alert (ARG) x yodalla (AUS) (tobougg (IRE))
5
2.8
16/1
T: Angela Plumb
R: C P Franklin (56)
16/1
3g poet's voice (GB) x terrordini (AUS) (bernardini (USA))
6
4.6
12/1
T: Mick O'Neill
R: Ms B Hodder (55)
12/1
4m frisco view (USA) x woz one (AUS) (carry the flag (GB))
7
6.1
25/1
T: W K Sutton
R: Leah Kilner (55)
25/1
8
7.1
40/1
T: A J Pilling
R: Noriyuki Masuda (57)
40/1
3g spirit of boom (AUS) x everybodys talking (AUS) (unbridled's song (USA))
9
7.7
7/1
T: S B Lee
R: J Grisedale (56.5)
7/1
3f whittington (AUS) x rock of diamonds (AUS) (fastnet rock (AUS))
* Nick figures are for Australasia.