Breednet Results

MUSWELLBROOK - Sunday, November 4

Race 1 - Horsepower Mdn Plate (900m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:51.57 (33.20)
Prizemoney: $22,000
1
5/1
T: P M Farrell
R: G M Ryan (55.5)
5/1
3f hinchinbrook (AUS) x so why not (AUS) (not a single doubt (AUS))
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.3
6/4F
T: T J Bartley
R: C Lever (59)
6/4F
4g sepoy (AUS) x gai's choice (AUS) (general nediym (AUS))
3
1.1
8/1
T: Ms T Boyd
R: A Layt (55.5)
8/1
3f myboycharlie (IRE) x king's queen (AUS) (king of kings (IRE))
4
6.6
12/1
T: Simon Casey
R: Reece Jones (54.5)
12/1
3g the factor (USA) x cashkalani (AUS) (ashkalani (IRE))
5
7.5
30/1
T: Troy O'Neile
R: Grace Willoughby (55)
30/1
5m pluck (USA) x sierra leone (GB) (polish precedent (USA))
6
8
80/1
T: P J Eggleston
R: Ms R Murray (57)
80/1
7
8.5
100/1
T: P M Perry
R: J Kehoe (57.5)
100/1
3g honor in war (USA) x our choice (AUS) (choisir (AUS))
8
9.6
20/1
T: P M Farrell
R: M Squires (57)
20/1
4m time thief (AUS) x hot'n'dreamin (AUS) (nothin' leica dane (AUS))
9
10.1
La Loi (6)
3/1
T: S J Gleeson
R: Ashley Morgan (57)
3/1
5m bushranger (IRE) x grande reine (AUS) (helissio (FR))
10
11
100/1
T: Mathew Brunner
R: L Cumberland (59)
100/1
11
12.7
11/1
T: R E Ollerton
R: Josh Adams (55.5)
11/1
3f ad valorem (USA) x love and fear (AUS) (magic winner (AUS))
12
12.9
Pixme (9)
80/1
T: Ms A Rossiter
R: Ms L G Henry (57)
80/1
6m octagonal (NZ) x dawn dance (AUS) (song of tara (IRE))
Race 2 - Magic Millions Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:57.03 (33.96)
Prizemoney: $22,000
1
9/1
T: S Farley
R: C G O'Brien (57)
9/1
3g redente (AUS) x big nell (AUS) (niello (AUS))
Winning siblings: Big Legged Woman, Our Cousin Al,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
1/1F
T: K A Lees
R: A Gibbons (55)
1/1F
3f zoustar (AUS) x dance girl dance (AUS) (made of gold (USA))
3
3.1
13/2
T: C E Ritchie
R: R Thompson (57)
13/2
3g your song (AUS) x de sweet soca song (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.1
8/1
T: Luke A Thomas
R: Josh Adams (55)
8/1
5
3.3
Smoodge (14)
14/1
T: John W Ramsey
R: G Buckley (55)
14/1
3f zizou (AUS) x lonely hour (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
4.3
66/1
T: P M Perry
R: Stephane Joseph (53)
66/1
3g epaulette (AUS) x soho madame (AUS) (falbrav (IRE))
7
4.4
9/1
T: B A Partelle
R: C Lever (55)
9/1
3f sepoy (AUS) x ilithyia (AUS) (spartacus (AUS))
8
5
50/1
T: Aleacia Bennett
R: A Layt (55)
50/1
3f fastnet rock (AUS) x azumi (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
5
60/1
T: P J Eggleston
R: Ms L Day (55.5)
60/1
3g onemorenomore (AUS) x tawfiq valley (AUS) (purrealist (AUS))
10
5.3
30/1
T: R E Ollerton
R: D McLellan (55)
30/1
3f albrecht (AUS) x big issue (AUS) (clang (AUS))
11
5.6
150/1
T: M J Dwyer
R: L Cumberland (55)
150/1
3f albrecht (AUS) x lady astor (AUS) (viscount (AUS))
12
6.6
150/1
T: P J Eggleston
R: Ms R Murray (57)
150/1
3g benfica (AUS) x irish hope (AUS) (marwina (AUS))
13
10.1
150/1
T: P M Perry
R: J Kehoe (57)
150/1
14
14.9
11/1
T: A J Denham
R: G M Ryan (57)
11/1
3g camelot (GB) x morecambe bay (AUS) (diatribe (AUS))
Race 3 - Muswellbrook Cup Day 29/3 Mdn (1500m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:30.21 (35.06)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: S J Gleeson
R: G M Ryan (59)
11/4
5g henrythenavigator (USA) x showgirl (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: The Talisman,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: Ms K Buchanan
R: G Buckley (57)
10/1
4g home on the grange (AUS) x dix (AUS) (strategic (AUS))
3
1.6
6/1
T: R E Ollerton
R: Josh Adams (54)
6/1
4
1.8
13/8F
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
13/8F
4g redoute's choice (AUS) x class success (AUS) (success express (USA))
5
2.3
15/4
T: C E Ritchie
R: R Thompson (55.5)
15/4
3g all too hard (AUS) x samarmeteors (AUS) (northern meteor (AUS))
6
2.4
30/1
T: Jay Hopkins
R: L Cumberland (54)
30/1
7
3.8
20/1
T: D I Atkins
R: D McLellan (55)
20/1
4g smart missile (AUS) x calamba (AUS) (bernardini (USA))
8
9.6
150/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (54)
150/1
3f epaulette (AUS) x irgunette (AUS) (irgun (USA))
9
12
80/1
T: Ms W Ings
R: B Griffiths (54)
80/1
4g big brown (USA) x fujisawa (GB) (green desert (USA))
10
28.6
Seburst (11)
100/1
T: Petra Bullen
R: M Squires (54)
100/1
7m sebring (AUS) x la dee la (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 4 - Adelaide @ Coolmore Hcp (C3) (1500m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:31.02 (34.31)
Prizemoney: $22,000
1
13/8F
T: K A Lees
R: Ms L Day (56.5)
13/8F
5m i am invincible (AUS) x sellout (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Shrug, Svendita,
This nick: 9 runners; 8 winners; 1 SW. Details
2
1
8/1
T: P H Bloomfield
R: G Buckley (55.5)
8/1
7g ad valorem (USA) x desert lark (AUS) (hurricane sky (AUS))
3
1.1
7/1
T: P M Perry
R: Ashley Morgan (54)
7/1
5g foxwedge (AUS) x mia cat dancer (USA) (tactical cat (USA))
4
1.6
7/1
T: Connie Greig
R: R Thompson (57)
7/1
6g mossman (AUS) x mal de mer (AUS) (bahamian bounty (GB))
5
1.8
4/1
T: Grant Marshall
R: C G O'Brien (60)
4/1
5g helmet (AUS) x dawn attack (IRE) (fantastic light (USA))
6
2.6
50/1
T: R E Ollerton
R: A Gibbons (54)
50/1
6m casino prince (AUS) x aromas (AUS) (starcraft (NZ))
7
2.9
5/1
T: P M Perry
R: A Chau (57.5)
5/1
4g pierro (AUS) x wittenoom way (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
3.1
16/1
T: J R Gask
R: C Lever (57)
16/1
9
6.3
Biscuit (12)
66/1
T: Mark De Montfort
R: Ms R Murray (54)
66/1
6g sebring (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
Race 5 - Saunders Motor Group (Bm58) (1280m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:14.97 (34.57)
Prizemoney: $22,000
1
13/4
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (58)
13/4
4m smart missile (AUS) x tiffinco (AUS) (zeditave (AUS))
Winning siblings: Budhwar, Runminderbinderrun,
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Asudem (3)
5/2F
T: Luke A Thomas
R: G M Ryan (57)
5/2F
3g duporth (AUS) x madame medusa (IRE) (mozart (IRE))
3
1.9
6/1
T: John W Ramsey
R: G Buckley (56.5)
6/1
3f congrats (USA) x fitness (AUS) (more than ready (USA))
4
4.7
11/4
T: Tim McIntosh
R: Josh Adams (54.5)
11/4
4m moshe (AUS) x savage impact (AUS) (musee d'orsay (AUS))
5
4.8
20/1
T: L J Tilley
R: R Thompson (56)
20/1
7g real saga (AUS) x talk to the heart (AUS) (show a heart (AUS))
6
5.1
Sithali (10)
40/1
T: R A Bailey
R: Ms M Weir (54.5)
40/1
8g henny hughes (USA) x pranayama (AUS) (commands (AUS))
7
7
10/1
T: Mark De Montfort
R: Ms R Murray (56.5)
10/1
4g dreamscape (AUS) x anton (AUS) (antonius pius (USA))
8
7.3
150/1
T: A D Smith
R: A Layt (54)
150/1
4m excites (AUS) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
9
7.8
50/1
T: K J Lantry
R: Ms L Day (54)
50/1
5g mutawaajid (AUS) x pinko (NZ) (soviet star (USA))
10
7.9
25/1
T: P M Perry
R: C Lever (58.5)
25/1
10g el maggiore (AUS) x golden show (AUS) (made of gold (USA))
11
9.2
40/1
T: Dean Jackson
R: D McLellan (54)
40/1
6g o'reilly (NZ) x miraculous miss (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 6 - Tab.Com.Au Sandy Hollow Cup (1450m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:26.68 (35.11)
Prizemoney: $22,000
1
9/2
T: S J Gleeson
R: Cejay Graham (57.5)
9/2
8g beautiful crown (USA) x kapvadar (NZ) (kaapstad (NZ))
Winning siblings: Danedarra, Kapcat, Kapvalante, Winning Edge,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/2
T: B F Cavanough
R: A Layt (57.5)
7/2
6g commands (AUS) x boca chita (AUS) (elusive quality (USA))
3
0.6
15/1
T: M R Mulholland
R: C Lever (56)
15/1
7g lonhro (AUS) x lamarr (AUS) (quest for fame (GB))
4
1.9
20/1
T: P M Perry
R: Ashley Morgan (54)
20/1
5m zoffany (IRE) x just pamela (AUS) (thunder gulch (USA))
5
2.3
20/1
T: P M Perry
R: Ms R Murray (64)
20/1
6
2.9
7/2
T: R P Northam
R: Josh Adams (54)
7/2
5m dreamscape (AUS) x someday somehow (AUS) (statue of liberty (USA))
7
3.4
12/1
T: Craig Bermingham
R: A Gibbons (54)
12/1
8g exceed and excel (AUS) x chandelier (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
4.8
25/1
T: T and P Vigouroux
R: Ms M Weir (54)
25/1
9g danroad (AUS) x cherkassy (NZ) (sudurka (AUS))
9
5
5/2F
T: Ms G Williams
R: G M Ryan (54)
5/2F
6m nicconi (AUS) x mischievous (AUS) (red ransom (USA))
Race 7 - Godolphin (Bm58) (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 0:57.04 (33.58)
Prizemoney: $22,000
1
40/1
T: Kellie Nicholls
R: Ms M Weir (58.5)
40/1
8g lonhro (AUS) x miss portofino (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Get Pronto, Seporto, Tony Be,
This nick: 51 runners; 40 winners; 2 SW. Details
2
0.5
25/1
T: Connie Greig
R: Reece Jones (51)
25/1
7m kaphero (AUS) x lady chorister (NZ) (rhythm (USA))
3
0.6
7/2F
T: Ms K Buchanan
R: J Kehoe (60.5)
7/2F
4
3.3
9/2
T: Mark Cross
R: Jenny Duggan (55)
9/2
5m reward for effort (AUS) x paradise mill (USA) (horse chestnut (SAF))
5
3.4
4/1
T: L J Fairhall
R: Ms C McPherson (55)
4/1
3f mossman (AUS) x delta shower (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.8
9/1
T: T and P Vigouroux
R: B Griffiths (55)
9/1
8m enemy of average (AUS) x arisara (AUS) (secret savings (USA))
7
4.5
16/1
T: P H Bloomfield
R: Ms R Murray (56)
16/1
5g magic albert (AUS) x you're beautiful (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
4.9
14/1
T: M Dykes
R: Ashley Morgan (55.5)
14/1
9
5.7
16/1
T: P M Farrell
R: G M Ryan (56.5)
16/1
5m star witness (AUS) x rickwin (AUS) (varick (USA))
10
6.1
20/1
T: Luke A Thomas
R: Josh Adams (54.5)
20/1
4m pluck (USA) x faking (AUS) (snitzel (AUS))
11
6.6
7/1
T: Tim McIntosh
R: G Buckley (58.5)
7/1
6m dubleo (USA) x minnesong (AUS) (brahms (USA))
12
6.7
15/1
T: Connie Greig
R: Wendy Peel (52)
15/1
13
9.3
Tempus (9)
150/1
T: M R Mulholland
R: D Pitomac (56)
150/1
* Nick figures are for Australasia.