Breednet Results

NARROMINE - Thursday, November 28

Race 1 - Ag N Vet Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:44.89
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: Justin W Stanley
R: Billy Cray (57)
20/1
7m ad valorem (USA) x pantilla (AUS) (umatilla (NZ))
Winning siblings: Snow's A Lady,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Harabel (11)
20/1
T: Kylie Kennedy
R: D Northey (57)
20/1
5m haradasun (AUS) x my tinkerbel (AUS) (bel esprit (AUS))
3
0.2
9/1
T: Ms A Smith
R: A Cavallo (57.5)
9/1
3g sidestep (AUS) x shoctonic (AUS) (choisir (AUS))
4
0.7
11/1
T: Brett Thompson
R: Ashley Morgan (55.5)
11/1
5
2
12/1
T: David J Smith
R: J Pracey-Holmes (59)
12/1
4g fubu (AUS) x mollybegood (AUS) (knowledge (AUS))
6
3.2
11/4
T: Derek Piper
R: G M Ryan (57)
11/4
4m hinchinbrook (AUS) x lady briony (AUS) (bubble gum fellow (JPN))
7
3.3
60/1
T: A L McRae
R: M A Cahill (57)
60/1
4m benfica (AUS) x balcony (AUS) (grand lodge (USA))
8
3.4
20/1
T: R C Robb
R: Wendy Peel (59)
20/1
4g fast 'n' famous (AUS) x very ready (AUS) (more than ready (USA))
9
4.3
11/8F
T: Ms G Williams
R: Clayton Gallagher (59)
11/8F
5g arlington (AUS) x danzing shadow (AUS) (dane shadow (AUS))
10
6.2
8/1
T: Kody Nestor
R: G Buckley (57.5)
8/1
Race 2 - Narromine Hardware (Bm58) (800m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 0:44.40
Prizemoney: $22,000
1
15/1
T: Dennis Bush
R: M A Cahill (57.5)
15/1
6m poet's voice (GB) x danrory (AUS) (danehill (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
0.1
10/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (59)
10/1
5m denman (AUS) x via (USA) (southern halo (USA))
3
0.2
20/1
T: Bryan Dixon
R: Angela Cooper (60)
20/1
4
1.3
10/9F
T: A L McRae
R: G Buckley (61)
10/9F
4g pellizotti (AUS) x tactical miss (AUS) (strategic (AUS))
5
1.6
15/2
T: M R Mulholland
R: A Cavallo (58)
15/2
6g ready's image (USA) x make me dance (AUS) (country reel (USA))
6
1.7
30/1
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (57.5)
30/1
6m choisir (AUS) x skullas sister (AUS) (beautiful crown (USA))
7
3
Denace (10)
5/2
T: Brett Thompson
R: Ashley Morgan (56)
5/2
3f denman (AUS) x strace (AUS) (stratum (AUS))
8
3.3
20/1
T: A L McRae
R: J Pracey-Holmes (57.5)
20/1
10g refuse to bend (IRE) x vin de france (AUS) (air de france (USA))
9
4.3
60/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (55.5)
60/1
4m runs to win (AUS) x fairweather (AUS) (hurricane sky (AUS))
10
5.4
30/1
T: Michael Denison
R: A Banks (57.5)
30/1
7g snippetson (AUS) x sippa bubbly (AUS) (beautiful crown (USA))
Race 3 - Alan Lloyd Memorial Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.57
Prizemoney: $22,000
1
13/2
T: M R Mulholland
R: A Cavallo (59)
13/2
3g albrecht (AUS) x star of athena (AUS) (fantastic light (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4F
T: M C Lynch
R: M A Cahill (59)
7/4F
4m supreme class (AUS) x maramonde (AUS) (monde bleu (GB))
3
1.5
16/1
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (53.5)
16/1
6m dr doute's (AUS) x cloudscape (AUS) (intergaze (AUS))
4
1.8
2/1
T: W Collison
R: D Northey (56.5)
2/1
3f zariz (AUS) x miss ginger nut (AUS) (magic albert (AUS))
5
5.1
13/2
T: R C Robb
R: Wendy Peel (57)
13/2
4g pierro (AUS) x her diamond rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
5.5
30/1
T: A L McRae
R: G Buckley (58)
30/1
3g shrapnel (AUS) x commands space (AUS) (commands (AUS))
7
5.6
15/1
T: C Lundholm
R: G M Ryan (57.5)
15/1
3g more than ready (USA) x fast shanti (AUS) (fastnet rock (AUS))
8
6.5
25/1
T: M J Lunn
R: Brooke Stower (56.5)
25/1
6m host (CHI) x darsawye (AUS) (eagle eyed (USA))
9
6.6
100/1
T: Justin Bowen
R: J Pracey-Holmes (57)
100/1
3g star witness (AUS) x this magic moment (AUS) (magic albert (AUS))
10
9.5
Tolinga (13)
60/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms T Jeffries (56.5)
60/1
5m zariz (AUS) x koninderie (AUS) (monongahela (USA))
11
12
40/1
T: M J Lunn
R: A Banks (57.5)
40/1
4m fighting sun (AUS) x scarcity (AUS) (encosta de lago (AUS))
12
12.3
Howard (6)
50/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (57.5)
50/1
3g domesday (AUS) x lisa's bewitched (NZ) (magic of sydney (AUS))
Race 4 - Narromine Shire Council (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 1:38.48
Prizemoney: $22,000
1
Bansuri (11)
14/1
T: Kylie Kennedy
R: Clayton Gallagher (54.5)
14/1
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
25/1
T: Terry Fulwood
R: Angela Cooper (51)
25/1
4m tickets (AUS) x favourite way (AUS) (strategic (AUS))
3
0.4
11/1
T: W Collison
R: D Northey (56.5)
11/1
4g krupt (AUS) x amorelle dehere (AUS) (dehere (USA))
4
1.5
5/1
T: Ms C Monaghan
R: M A Cahill (59)
5/1
4g smart missile (AUS) x cara y cruz (USA) (king of kings (IRE))
5
2
20/1
T: Bryan Dixon
R: G M Ryan (59)
20/1
5g onemorenomore (AUS) x zobeide (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
2.6
30/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (59)
30/1
7
2.7
60/1
T: Kylie Kennedy
R: Brooke Stower (57)
60/1
6m starcraft (NZ) x lucky in love (AUS) (lucky owners (NZ))
8
2.8
40/1
T: Michael Denison
R: A Banks (59)
40/1
6g testa rossa (AUS) x saranah gold (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
3
2/5F
T: Brett Thompson
R: Ashley Morgan (59)
2/5F
4g tavistock (NZ) x keepthechange (NZ) (keeper (AUS))
10
6.2
30/1
T: Roy L McCabe
R: A Cavallo (57)
30/1
5m intergaze (AUS) x intermingle (AUS) (rhythm (USA))
11
8.4
80/1
T: G D Lunn
R: N Tomizawa (59)
80/1
5g needs further (AUS) x ecosse (AUS) (west quest (CAN))
12
10.9
100/1
T: Ms W Ings
R: J Pracey-Holmes (59)
100/1
5g tavistock (NZ) x ria's pride (NZ) (savabeel (AUS))
Race 5 - Kb Concrete (Bm66) (1600m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 1:36.66
Prizemoney: $22,000
1
8/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (59.5)
8/1
7g husson (ARG) x salinger (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Agerstown, Blackjack Princess,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/2
T: M C Lynch
R: M A Cahill (57)
7/2
5m roc de cambes (NZ) x innocent lady (NZ) (viking ruler (AUS))
3
1
Caszar (1)
7/4F
T: B N Molloy
R: G M Ryan (60)
7/4F
7g zariz (AUS) x casscede bay (AUS) (marcede (AUS))
4
3.3
6/1
T: Connie Greig
R: Ms M Weir (54)
6/1
6m strada (AUS) x allates (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
3.8
5/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (56.5)
5/1
6
4.8
13/2
T: M R Mulholland
R: Ms A Stanley (55)
13/2
7
8.1
15/1
T: Ms C Monaghan
R: G Buckley (56)
15/1
8g more than ready (USA) x st. kate (AUS) (danehill (USA))
8
8.6
100/1
T: M J Lunn
R: D Northey (55)
100/1
6g sidereus (AUS) x dazzling beauty (AUS) (red dazzler (AUS))
9
13.9
40/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (59)
40/1
6g sebring (AUS) x forward love (AUS) (charge forward (AUS))
10
15.3
100/1
T: Michael Plummer
R: Ms T Jeffries (54)
100/1
8g bon hoffa (AUS) x crimson abbey (AUS) (red ransom (USA))
Race 6 - Rushweld Engineering Hcp (1300m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:16.60
Prizemoney: $22,000
1
Valree (5)
5/1
T: R P Northam
R: D Northey (57)
5/1
6m ad valorem (USA) x fame for three (AUS) (quest for fame (GB))
Winning siblings: Mr Hussill, Unique Shadow,
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
2.3
2/1F
T: Ms J Clement
R: Ms M Weir (57)
2/1F
3
3.8
5/1
T: M K Mason
R: Clayton Gallagher (57.5)
5/1
8g dubleo (USA) x romantic gaze (AUS) (intergaze (AUS))
4
4.5
3/1
T: Kody Nestor
R: J Pracey-Holmes (59)
3/1
8g bel danoro (AUS) x delightful success (AUS) (success express (USA))
5
4.8
9/2
T: Ms G Williams
R: Wendy Peel (54)
9/2
7m nicconi (AUS) x mischievous (AUS) (red ransom (USA))
6
5.1
20/1
T: M R Mulholland
R: Ms A Stanley (58)
20/1
8g lonhro (AUS) x lamarr (AUS) (quest for fame (GB))
7
5.8
25/1
T: Dar Lunn
R: Billy Cray (54)
25/1
8
7.7
40/1
T: G L Bignell
R: A Banks (54)
40/1
7g redoute's choice (AUS) x pure beauty (AUS) (elusive quality (USA))
9
9.3
150/1
T: Michael Plummer
R: Ms T Jeffries (54)
150/1
10
10.4
100/1
T: M G Cooper
R: Angela Cooper (51)
100/1
7m reward for effort (AUS) x meribel (AUS) (centaine (AUS))
Race 7 - Ag Auto Spark (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:17.68
Prizemoney: $22,000
1
5/2F
T: R C Robb
R: Clayton Gallagher (58.5)
5/2F
Winning siblings: Petalulu,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/2
T: Peter W Stanley
R: Ms A Stanley (55.5)
9/2
5m olympus (AUS) x kindilan (AUS) (shagny (USA))
3
2.2
15/2
T: S C Jones
R: G Buckley (60.5)
15/2
6g sebring (AUS) x quiet name (IRE) (danehill (USA))
4
3.4
Purest (11)
20/1
T: Connie Greig
R: Ashley Morgan (54)
20/1
7m stratum (AUS) x chaste (AUS) (lonhro (AUS))
5
3.5
9/1
T: G D Lunn
R: Billy Cray (58.5)
9/1
6
3.7
25/1
T: M E Jones
R: J Pracey-Holmes (56)
25/1
4g duporth (AUS) x cellar edition (AUS) (brocco (USA))
7
4.1
15/1
T: G L Bignell
R: D Northey (57.5)
15/1
4g exceed and excel (AUS) x tears i cry (USA) (chester house (USA))
8
4.5
11/2
T: Justin W Stanley
R: G M Ryan (57)
11/2
6g ready's image (USA) x inoseyou (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
4.7
Imapoet (10)
12/1
T: T S Howlett
R: Ms M Weir (54.5)
12/1
4m poet's voice (GB) x ioness (AUS) (canny lad (AUS))
10
5.8
5/1
T: Kody Nestor
R: K J Cowan (55)
5/1
4m denman (AUS) x filming (AUS) (brocco (USA))
11
6.3
66/1
T: Bryan Dixon
R: M A Cahill (58)
66/1
6g wanted (AUS) x suite lioness (AUS) (lion heart (USA))
12
9.8
100/1
T: Karen Lunn
R: A Banks (54)
100/1
6g bon hoffa (AUS) x packed house (NZ) (jetball (AUS))
Race 8 - Ag Auto Spark (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:17.18
Prizemoney: $22,000
1
9/2
T: R W Howe
R: Ashley Morgan (55)
9/2
7g northern meteor (AUS) x conquistar (NZ) (danasinga (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2
6/1
T: M J Lunn
R: Ms M Weir (58.5)
6/1
5g sepoy (AUS) x pottery (AUS) (choisir (AUS))
3
3.5
16/1
T: J A Sylvester
R: Brooke Stower (57)
16/1
5g domesday (AUS) x always loyal (AUS) (bradbury's luck (AUS))
4
3.6
5/2F
T: Kathryn Cahill
R: M A Cahill (57.5)
5/2F
5
4.1
10/1
T: Roy L McCabe
R: A Cavallo (56.5)
10/1
6
4.7
40/1
T: Bryan Dixon
R: Angela Cooper (51)
40/1
7m intergaze (AUS) x tudor lane (AUS) (varick (USA))
7
5.8
Adsum (1)
5/2
T: C Lundholm
R: G M Ryan (59)
5/2
5g sebring (AUS) x chordata (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
9.9
50/1
T: Ms K McCarroll
R: K J Cowan (54.5)
50/1
9g hurricane sky (AUS) x greta bridge (AUS) (blackfriars (AUS))
9
10
12/1
T: Darren Hyde
R: A Banks (58)
12/1
5g bullet train (GB) x rich addiction (AUS) (last tycoon (IRE))
10
10.2
Zouzoom (10)
30/1
T: B T Parker
R: Clayton Gallagher (54.5)
30/1
5g zizou (AUS) x mardi's magic (AUS) (kenny's best pal (AUS))
11
10.5
100/1
T: Connie Greig
R: Rasit Yetimova (58.5)
100/1
12
16.8
Myvatn (12)
100/1
T: G R Brooker
R: J Pracey-Holmes (55)
100/1
* Nick figures are for Australasia.