Breednet Results

PENOLA - Friday, February 23

Race 1 - Barry Maney Ford Mdn Plate (1700m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:45.84
Prizemoney: $13,000
1
4/6F
T: R C Bruhn
R: Declan Bates (56)
4/6F
4m host (CHI) x dol de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Blacktein, Redeeka,
This nick: 10 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
3
Muckup (2)
11/1
T: L J Cadzow
R: Ms K Bishop (58)
11/1
6g red arrow (AUS) x rosy vista (AUS) (rubiton (AUS))
3
3.3
22/10
T: Stephen Theodore
R: Ms E Finnegan (58)
22/10
4g poet's voice (GB) x colourist (AUS) (danzero (AUS))
4
4
20/1
T: S R Turner
R: Sairyn Fawke (58)
20/1
5g strategic (AUS) x lettered (AUS) (commands (AUS))
5
5.6
100/1
T: B D Carraill
R: A K Chan (56.5)
100/1
4g tickets (AUS) x newbold lass (AUS) (st. covet (AUS))
6
14.8
8/1
T: Ms B O'Loughlin
R: D Tourneur (55)
8/1
3f anacheeva (AUS) x charming charge (AUS) (rory's jester (AUS))
Race 2 - Ubet Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.49
Prizemoney: $13,000
1
11/10F
T: Ms S Jaensch
R: Justin Huxtable (55)
11/10F
This nick: 5 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: S R Turner
R: Sairyn Fawke (56)
30/1
5m krupt (AUS) x laynlow (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.3
20/1
T: P F Ryan
R: Ms J Beriman (55)
20/1
3f master of design (AUS) x piccadilly (AUS) (royal academy (USA))
4
1.7
30/1
T: Bob and Kane Post
R: D Tourneur (55)
30/1
3f moshe (AUS) x authentic rose (AUS) (genuine (JPN))
5
1.8
30/1
T: R D Daniel
R: Ms E Finnegan (56)
30/1
5m solo flyer (AUS) x palace fire (AUS) (palace music (USA))
6
3.8
2/1
T: S Morrish
R: Lucinda Doodt (54)
2/1
4m equiano (FR) x rubellite (AUS) (rubiton (AUS))
7
5.5
55/10
T: P A Preusker
R: Ms C Puls (58)
55/10
4g atomic (AUS) x dirt music (AUS) (jeune (GB))
8
8.5
20/1
T: I T Gilcrist
R: Ms K Bishop (58)
20/1
4g moshe (AUS) x elkie rulz (AUS) (el moxie (USA))
9
9.8
40/1
T: K M Elford
R: J Potter (55)
40/1
3f trusting (AUS) x scarlet (CHI) (dushyantor (USA))
Race 3 - Katnook Estate Winery Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:19.83
Prizemoney: $13,000
1
65/10
T: R V Nicholson
R: Sairyn Fawke (58)
65/10
4g uncle mo (USA) x flying dialogue (USA) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Evil Roadster,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/1
T: Ms S Jaensch
R: Justin Huxtable (58)
5/1
4g gonski (AUS) x nurney girl (AUS) (scenic (IRE))
3
1.3
Dabay (3)
25/10F
T: Ms S Hayes
R: Ms E Finnegan (58)
25/10F
4
1.5
20/1
T: D I Dodson
R: Declan Bates (57)
20/1
5
3.7
35/10
T: Lynne Halliday
R: Ms C Puls (58)
35/10
5g nom du jeu (NZ) x malissimo (NZ) (howbaddouwantit (USA))
6
4.2
5/1
T: Bob and Kane Post
R: D Tourneur (56)
5/1
5m gallo di ferro (USA) x chelise marie (AUS) (bletchencore (AUS))
7
5.9
12/1
T: K M Elford
R: J Potter (58)
12/1
7g bootleg (AUS) x miss bayview (AUS) (clear choice (USA))
8
6
25/1
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (58)
25/1
9
6.8
30/1
T: Ms A McGrath
R: J Maund (58)
30/1
6g written tycoon (AUS) x zarana (AUS) (commands (AUS))
10
7.2
40/1
T: Scott McIntyre
R: Cody Collins (53)
40/1
5m sharkbite (AUS) x happy amber (AUS) (happy giggle (AUS))
Race 4 - Coopers Brewery (Bm60) (1100m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:04.62
Prizemoney: $15,000
1
16/10F
T: Daniel Bowman
R: Ms J Beriman (58)
16/10F
5m gonski (AUS) x fast fav (AUS) (fasliyev (USA))
Winning siblings: Day To Favour,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
45/10
T: D M Koch
R: Sairyn Fawke (55)
45/10
7g churchill downs (AUS) x heatalon (AUS) (falvelon (AUS))
3
6.3
25/10
T: P A Preusker
R: Declan Bates (58.5)
25/10
5m bon hoffa (AUS) x hookup (AUS) (portland pirate (AUS))
4
7.1
16/1
T: Stephen Lenehan
R: J Maund (56)
16/1
4m walking or dancing (NZ) x circus rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
5
8.1
15/1
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (56.5)
15/1
9g centre stalls (IRE) x santoza (AUS) (aloha run (AUS))
6
10
15/2
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (55)
15/2
6g shamardal (USA) x miss bax (AUS) (canny lad (AUS))
7
10.2
8/1
T: Ned Walker
R: Ms E Finnegan (57.5)
8/1
Race 5 - Pinkerton, Palm, Hamlyn (Bm72) (1300m)
Class: Benchmark 72 Track: Good(4) Time: 1:18.36
Prizemoney: $15,000
1
4/1
T: Jamie Opperman
R: D Tourneur (59)
4/1
6g good journey (USA) x blue music (AUS) (bluebird (USA))
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1F
T: R C Bruhn
R: Ms E Finnegan (57)
3/1F
5m turffontein (AUS) x bellamo (AUS) (blevic (AUS))
3
0.7
4/1
T: L A Creek
R: Declan Bates (56.5)
4/1
4g new approach (IRE) x choice of colours (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
2.6
45/10
T: Ms S Jaensch
R: J Potter (55.5)
45/10
5
3.7
30/1
T: P A Preusker
R: Ms C Puls (57)
30/1
7g de beers (NZ) x traditional blues (AUS) (traditional means (AUS))
6
4.8
7/1
T: Ms S Jaensch
R: Justin Huxtable (58)
7/1
8g commands (AUS) x zerelda (NZ) (zabeel (NZ))
7
7.7
200/1
T: I Boettcher
R: Ms K Bishop (54)
200/1
8
9
5/1
T: D M Koch
R: Sairyn Fawke (57)
5/1
6g good journey (USA) x princess taylah (AUS) (turtle island (IRE))
Race 6 - Lawrence Irrigation (Bm56) (1400m)
Class: Benchmark 56 Track: Good(4) Time: 1:24.59
Prizemoney: $15,000
1
11/10F
T: Jamie Opperman
R: Declan Bates (59)
11/10F
5g bianconi (USA) x dol de lago (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Blacktein, Miel De Lago,
This nick: 18 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
6
9/1
T: G C Smith
R: Ms C Puls (54.5)
9/1
3
6.8
14/1
T: Bob and Kane Post
R: D Tourneur (57.5)
14/1
6g brief truce (USA) x settles (AUS) (settlement day (USA))
4
7.4
100/1
T: Ms V Dishon
R: Ms K Bishop (54)
100/1
6m kaphero (AUS) x bannick lass (AUS) (picnicker (AUS))
5
7.9
40/1
T: R D Daniel
R: J Potter (57)
40/1
5g trotamondo (CHI) x zakynthos olives (AUS) (honour and glory (USA))
6
8.8
35/10
T: D I Dodson
R: Justin Huxtable (57)
35/10
7
10.2
Scroll (6)
8/1
T: Trevor White
R: Sairyn Fawke (55.5)
8/1
6g exceed and excel (AUS) x orelia (AUS) (octagonal (NZ))
8
11.3
40/1
T: R D Daniel
R: A K Chan (52.5)
40/1
9
12.2
16/1
T: Ned Walker
R: Ms E Finnegan (56.5)
16/1
8m testafiable (AUS) x thelnor (AUS) (hurricane sky (AUS))
10
12.7
10/1
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (54)
10/1
5g lope de vega (IRE) x glimmering hope (USA) (belong to me (USA))
11
28.7
200/1
T: G J Phillips
R: J Maund (54)
200/1
8g green perfume (USA) x star miss (AUS) (alannon (AUS))
Race 7 - Cameron Lock Conveyancing-Bm60 (1700m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:44.65
Prizemoney: $15,000
1
6/1
T: S G Padman
R: R J Hurdle (58)
6/1
4m good journey (USA) x baroness rose (AUS) (southern appeal (USA))
Winning siblings: Ballypatrick, Motzart, Tipperary Lil,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.8
6/1
T: Peter Hardacre
R: Justin Huxtable (59)
6/1
4m commands (AUS) x tahnee topaz (AUS) (lonhro (AUS))
3
3.3
11/1
T: Ms S Murphy
R: Victor Wong (56.5)
11/1
4
3.4
20/1
T: B D Carraill
R: Sairyn Fawke (55)
20/1
6g manton (AUS) x poison (AUS) (grand lodge (USA))
5
3.8
12/10F
T: R J Gilcrist
R: Ms K Bishop (59)
12/10F
5m grey swallow (IRE) x kensington palace (AUS) (kingston rule (USA))
6
3.9
15/1
T: R V Nicholson
R: J Maund (54)
15/1
5m al samer (AUS) x coppelius (USA) (pleasant colony (USA))
7
4.1
16/1
T: R D Daniel
R: Ms E Finnegan (54)
16/1
6m strada (AUS) x zakynthos olives (AUS) (honour and glory (USA))
8
5.5
60/1
T: I T Gilcrist
R: A K Chan (52.5)
60/1
5m rebel raider (AUS) x tillzaway (AUS) (king of brooklyn (AUS))
9
7.2
8/1
T: Ms B O'Loughlin
R: D Tourneur (57)
8/1
10
7.9
30/1
T: P A Preusker
R: Declan Bates (57)
30/1
6g gallant guru (AUS) x party player (NZ) (defensive play (USA))
11
9.3
66/1
T: D N Kolpin
R: Ms C Puls (54)
66/1
5g widden valley (AUS) x glow baby (AUS) (rancho ruler (AUS))
12
11.2
50/1
T: Ms B O'Loughlin
R: Cody Collins (53)
50/1
6g super kid (NZ) x barilla (AUS) (dubai creek (AUS))
* Nick figures are for Australasia.