Breednet Results

ROSEHILL - Saturday, January 31

Race 1 - Www.Theslipper.Com.Au Hcp (1100m)
Class: Open Track: Good Time: 1:03.94
Prizemoney: $70,000
1
4/1
T: J C COYLE
R: R M QUINN (54.00)
4/1
2f shamardal (USA) x centrefold angel (NZ) (centaine (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1.3
9/10F
T: MS G WATERHOUSE
R: B SHINN (56.00)
9/10F
3
1.3
13/2
T: J DENHAM
R: C MUNCE (56.00)
13/2
2f dehere (USA) x feather duster (AUS) (end sweep (USA))
4
6.9
25/1
T: DAVID PAYNE
R: J LLOYD (54.00)
25/1
5
7
12/1
T: J A O'SHEA
R: TIM CLARK (54.00)
12/1
6
8.3
25/1
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (54.00)
25/1
2c more than ready (USA) x spire (AUS) (danehill (USA))
7
8.4
66/1
T: A J CUMMINGS
R: D NIKOLIC (55.50)
66/1
2c falvelon (AUS) x beale street blues (AUS) (semipalatinsk (USA))
8
11.4
FAUVE (8)
16/1
T: G A RYAN
R: G SCHOFIELD (53.50)
16/1
2f elvstroem (AUS) x bektris (AUS) (sir tristram (IRE))
Race 2 - Epar Hcp (2000m)
Class: Rest 2 Metro Wins Track: Good Time: 2:03.68
Prizemoney: $70,000
1
6/4F
T: C J WALLER
R: N RAWILLER (56.00)
6/4F
4g viscount (AUS) x rain in spain (AUS) (marauding (NZ))
Winning siblings: Leonids, Rain Attack, Rain Melody,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: G A RYAN
R: B SHINN (57.00)
5/2
4g faltaat (USA) x be cool (NZ) (grosvenor (NZ))
3
1.3
9/4
T: C J WALLER
R: J FORD (56.50)
9/4
4g danehill dancer (IRE) x revised (AUS) (personal hope (USA))
4
3.9
30/1
T: MS D POIDEVIN-LAINE
R: D NIKOLIC (56.50)
30/1
7g commands (AUS) x raiderette (AUS) (lunchtime (GB))
5
9.9
20/1
T: S FARLEY
R: MS K O'HARA (56.00)
20/1
6
10.7
100/1
T: VIC BATES
R: R M QUINN (56.00)
100/1
8g generous (IRE) x snap (NZ) (kingdom bay (NZ))
Race 3 - Shift2neutral Hcp (78) (1500m)
Class: Restricted 78 Track: Good Time: 1:30.06
Prizemoney: $70,000
1
2/5F
T: J DENHAM
R: D NIKOLIC (58.00)
2/5F
3g danasinga (AUS) x jacqwin (AUS) (bluebird (USA))
Winning siblings: Moment To Savour, Polish, Preside,
This nick: 3 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
1
12/1
T: C J WALLER
R: N RAWILLER (56.00)
12/1
3c ekraar (USA) x illuminate (NZ) (desert sun (GB))
3
2.3
11/1
T: E B MURRAY
R: G SCHOFIELD (55.50)
11/1
3g half hennessy (AUS) x see the stars (AUS) (mr. henrysee (USA))
4
3.7
14/1
T: ROD CRAIG
R: B SHINN (55.50)
14/1
3g intergaze (AUS) x come in glory (AUS) (zeditave (AUS))
5
4.5
25/1
T: DAVID PAYNE
R: C MUNCE (55.00)
25/1
3g montjeu (IRE) x valley court (NZ) (pompeii court (USA))
6
7
9/1
T: KEVIN MOSES
R: TIM CLARK (53.00)
9/1
3f noverre (USA) x twiggy (AUS) (barathea (IRE))
7
11.5
150/1
T: BRIAN SUTTON
R: MS N LYE (53.00)
150/1
3g fasliyev (USA) x crisp (AUS) (zeditave (AUS))
Race 4 - The Big6 Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good Time: 1:10.10
Prizemoney: $70,000
1
7/2F
T: MS G WATERHOUSE
R: N RAWILLER (57.00)
7/2F
3g danehill dancer (IRE) x joleur (AUS) (bite the bullet (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.5
7/2F
T: M, W and J HAWKES
R: TIM CLARK (53.50)
7/2F
3c danehill dancer (IRE) x show of force (AUS) (luskin star (AUS))
3
1
COURT (7)
9/1
T: C E CONNERS
R: D NIKOLIC (53.50)
9/1
3f anabaa (USA) x splish (AUS) (zeditave (AUS))
4
2.5
8/1
T: C J WALLER
R: C MUNCE (55.50)
8/1
3c red ransom (USA) x flurry (FR) (groom dancer (USA))
5
3.8
7/2F
T: G A RYAN
R: G SCHOFIELD (55.50)
7/2F
3g elusive city (USA) x clinique (NZ) (dance floor (USA))
6
4.6
13/2
T: G PORTELLI
R: B SHINN (56.50)
13/2
3g over (AUS) x golf circuit (AUS) (groucho (AUS))
7
4.9
20/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (51.50)
20/1
3c belong to me (USA) x haunting memory (AUS) (crown jester (AUS))
8
5.4
20/1
T: DAVID PAYNE
R: J FORD (55.50)
20/1
3g montjeu (IRE) x endless joy (NZ) (centaine (AUS))
Race 5 - Veolia Environmental Serv (81) (1100m)
Class: Restricted 81 Track: Good Time: 1:04.19
Prizemoney: $70,000
1
11/2
T: JOSEPH PRIDE
R: TIM CLARK (56.00)
11/2
5g strategic (AUS) x roseville (AUS) (yallah prince (AUS))
Winning siblings: Iandra, Poet's Advocate, Rubirose,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
8/1
T: J R WENMAN
R: J GRISEDALE (59.00)
8/1
4g monashee mountain (USA) x oro verde (AUS) (rory's jester (AUS))
3
0.2
5/1
T: P M PERRY
R: PETER WELLS (53.50)
5/1
4g magic albert (AUS) x sweet rory (AUS) (rory's jester (AUS))
4
0.5
YOBURG (5)
15/2
T: G PORTELLI
R: TOMMY BERRY (54.50)
15/2
4g johannesburg (USA) x you jest (AUS) (rory's jester (AUS))
5
1.3
GURU (2)
7/1
T: G H WALTER
R: R M QUINN (58.50)
7/1
4g ishiguru (USA) x st martha (NZ) (bigstone (IRE))
6
1.5
12/1
T: E B MURRAY
R: G SCHOFIELD (58.00)
12/1
4g danetime (IRE) x see the gold (AUS) (mr. henrysee (USA))
7
1.7
5/2F
T: T J BARTLEY
R: D NIKOLIC (55.00)
5/2F
3g magic albert (AUS) x elishir (AUS) (spectacular spy (USA))
8
1.9
16/1
T: A J CUMMINGS
R: C MUNCE (56.50)
16/1
7g intergaze (AUS) x arromanches (AUS) (brocco (USA))
9
4.9
25/1
T: ROD CRAIG
R: D M GANDERTON (56.00)
25/1
7g intergaze (AUS) x clever caper (NZ) (clay hero (AUS))
10
13.9
66/1
T: MS G ENGLEBRECHT
R: J FORD (57.00)
66/1
6g danehill (USA) x dosthill (USA) (diesis (GB))
Race 6 - Green Day At The Gardens Wltr (1500m)
Class: Welter Track: Good Time: 1:29.31
Prizemoney: $70,000
1
5/2
T: MS G WATERHOUSE
R: B SHINN (56.00)
5/2
Winning siblings: Northern Meteor,
This nick: 1 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
2.5
15/8F
T: JOSEPH PRIDE
R: N RAWILLER (59.00)
15/8F
6g carnegie (IRE) x escada (NZ) (centaine (AUS))
3
1
13/4
T: J DENHAM
R: C MUNCE (54.00)
13/4
4g street cry (IRE) x monetary (USA) (diesis (GB))
4
4.8
15/1
T: MS G WATERHOUSE
R: D M GANDERTON (54.00)
15/1
7g adventurous (AUS) x lexington star (AUS) (sovereign run (AUS))
5
8.3
15/2
T: C J WALLER
R: D NIKOLIC (56.00)
15/2
8g tale of the cat (USA) x zahra (NZ) (zabeel (NZ))
6
8.6
SWAT (9)
50/1
T: A J DENHAM
R: M BEADMAN (52.00)
50/1
7
9
80/1
T: R S ENGLEBRECHT
R: TIM CLARK (55.50)
80/1
6g zabeel (NZ) x eastern princess (NZ) (pompeii court (USA))
8
15
100/1
T: ROD CRAIG
R: G SCHOFIELD (54.00)
100/1
9
18
100/1
T: C KARAKATSANIS
R: T ANGLAND (54.00)
100/1
7g bianconi (USA) x cousin peg (AUS) (bletchingly (AUS))
Race 7 - Rosehill Event Centre Hcp (86) (1100m)
Class: Restricted 86 Track: Good Time: 1:03.97
Prizemoney: $70,000
1
9/4F
T: DAVID PAYNE
R: G SCHOFIELD (58.00)
9/4F
3f rock of gibraltar (IRE) x highest cool (FR) (highest honor (FR))
Winning siblings: Anavila, Christmas Commands,
This nick: 3 runners; 1 winners; 1 SW. Details
2
0.3
6/1
T: PETER SNOWDEN
R: D NIKOLIC (58.00)
6/1
4m canny lad (AUS) x peach (AUS) (vain (AUS))
3
1.3
CAJOU (3)
9/2
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (57.50)
9/2
4
2.9
13/2
T: C J WALLER
R: M BEADMAN (54.50)
13/2
6m snippets (AUS) x garden walk (NZ) (grosvenor (NZ))
5
3.9
10/1
T: G H WALTER
R: C MUNCE (54.00)
10/1
6
4.4
14/1
T: G PORTELLI
R: D M GANDERTON (55.50)
14/1
4m commands (AUS) x catrille (AUS) (catrail (USA))
7
4.8
11/2
T: G A RYAN
R: B SHINN (55.50)
11/2
4m beautiful crown (USA) x hot lips (AUS) (military plume (NZ))
8
5.2
12/1
T: R H THOMSEN
R: MS K O'HARA (55.00)
12/1
5m commands (AUS) x noonabelle (AUS) (red anchor (NZ))
9
6.5
40/1
T: G D HICKMAN
R: TOMMY BERRY (51.00)
40/1
10
9.5
100/1
T: MS P CALLAUGHAN
R: PETER WELLS (51.50)
100/1
6m sports works (AUS) x ophira (AUS) (prego (IRE))
11
9.7
80/1
T: STEVEN WILSON
R: J GRISEDALE (54.00)
80/1
5m orpen (USA) x gladys rose (AUS) (captain piper (AUS))
Race 8 - Staffing Solutions Hcp (87) (1300m)
Class: Restricted 87 Track: Good Time: 1:17.04
Prizemoney: $70,000
1
10/9F
T: MS G WATERHOUSE
R: N RAWILLER (58.00)
10/9F
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1
LEDGER (2)
30/1
T: T J ROBINSON
R: PETER WELLS (56.00)
30/1
7g hennessy (USA) x tayarra (NZ) (sackford (USA))
3
1.4
66/1
T: W J FARROW
R: TOMMY BERRY (54.00)
66/1
8g baryshnikov (AUS) x anna liffey (AUS) (dieu d'or (AUS))
4
1.6
11/2
T: T R MARTIN
R: J GRISEDALE (53.50)
11/2
5
2.9
10/1
T: PETER SNOWDEN
R: D NIKOLIC (55.50)
10/1
4m viscount (AUS) x clochan (AUS) (haulpak (AUS))
6
4.4
60/1
T: DENISE MCGRATH
R: T JONES (54.00)
60/1
7
4.6
30/1
T: RICK WORTHINGTON
R: C MUNCE (55.50)
30/1
5g carnegie (IRE) x zamsong (NZ) (zabeel (NZ))
8
4.8
11/1
T: J DENHAM
R: G SCHOFIELD (54.00)
11/1
5m desert sun (GB) x sky queen (NZ) (hey baba riba (NZ))
9
7.7
4/1
T: PETER SNOWDEN
R: R M QUINN (56.50)
4/1
4m commands (AUS) x rompers (AUS) (grosvenor (NZ))
10
7.8
20/1
T: G A RYAN
R: B SHINN (56.50)
20/1
5g lion hunter (AUS) x like a rose (AUS) (total look (USA))
11
7.9
200/1
T: J R WENMAN
R: M BEADMAN (51.00)
200/1
6g danasuria (AUS) x oro verde (AUS) (rory's jester (AUS))
12
9.7
100/1
T: K R PARSONS
R: J FORD (56.00)
100/1
7g shinko forest (IRE) x make believe (GB) (caerleon (USA))
* Nick figures are for Australasia.