Breednet Results

SUNSHINE COAST - Sunday, July 14

Race 1 - Jade Lily Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:59.34 (35.13)
Prizemoney: $21,000
1
4/1
T: Ms K Geran
R: G Geran (57)
4/1
3g spirit of boom (AUS) x court bell (AUS) (bel esprit (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Hinano (5)
8/1
T: M J Mair
R: Daniel Griffin (57)
8/1
3g chosen to fly (AUS) x shadow princess (AUS) (ombra della sera (AUS))
3
1.6
2/1
T: L F Birchley
R: R Wiggins (57)
2/1
3g easy rocking (AUS) x urbane (AUS) (commands (AUS))
4
2.4
11/8F
T: R R Wilson
R: Ms T Harrison (57)
11/8F
5
4.2
20/1
T: T B Thomas
R: Adin Thompson (55)
20/1
3g spirit of boom (AUS) x heart of cortona (AUS) (show a heart (AUS))
6
4.3
12/1
T: Natalie McCall
R: Tiffani Brooker (57)
12/1
3g delago deluxe (AUS) x zabere (AUS) (dehere (USA))
Race 2 - Rivershore Resort Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 0:59.82 (34.90)
Prizemoney: $21,000
1
15/4
T: B J Smith
R: A Spinks (57)
15/4
Winning siblings: Cabot Cove, Kusama, Make My Own Luck,
This nick: 8 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.8
8/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (57)
8/1
3f straight (AUS) x ishi naughty (NZ) (ishiguru (USA))
3
2.8
20/1
T: Tony Haydon
R: Daniel Griffin (57)
20/1
3f bianconi (USA) x red emblem (AUS) (red dazzler (AUS))
4
3.3
20/1
T: J L Johnston
R: Luke Tarrant (57)
20/1
3f show a heart (AUS) x some joy (AUS) (my joy (AUS))
5
4.6
20/1
T: M A Kropp
R: G Geran (57)
20/1
6
6.4
6/1
T: M J Lakey
R: M McGillivray (57)
6/1
3f bradbury's luck (AUS) x vipera gold (AUS) (golden snake (USA))
7
7.2
25/1
T: Tony Haydon
R: M R Du Plessis (57)
25/1
3f real saga (AUS) x she's a rock star (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
8
7.5
9/10F
T: Steven O'Dea
R: Ron Stewart (57)
9/10F
3f mahisara (AUS) x port of africa (AUS) (cape cross (IRE))
Race 3 - Suncoast Bricklaying Hcp (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Soft(6) Time: 1:26.20 (36.49)
Prizemoney: $21,000
1
12/1
T: Ms R Wrigley
R: Luke Tarrant (54)
12/1
8g hidden dragon (AUS) x dalmaara (AUS) (almaarad (IRE))
Winning siblings: Father Dex, Velonmaara, What Do You Want,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/2
T: L F Birchley
R: R Wiggins (55.5)
9/2
3g per incanto (USA) x da vinci code (NZ) (danasinga (AUS))
3
0.3
10/9F
T: B S Baldwin
R: N Day (56.5)
10/9F
5g rothesay (AUS) x art gallery (AUS) (marju (IRE))
4
1.8
66/1
T: J L Johnston
R: N Thomas (54)
66/1
7g patapan (USA) x kashann (NZ) (kashani (USA))
5
1.9
5/1
T: G R Duncan
R: M R Du Plessis (57.5)
5/1
6g pins (AUS) x enjoy (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.9
16/1
T: Jon Walk
R: Adin Thompson (52)
16/1
5g poet's voice (GB) x ready on sunday (AUS) (more than ready (USA))
7
4.3
10/1
T: Ms M Hassam
R: R Goltz (54)
10/1
4g easy rocking (AUS) x o'tonda (NZ) (o'reilly (NZ))
8
7.3
5/1
T: T J Hurley
R: M McGillivray (58)
5/1
Race 4 - Westcon Site Management Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:27.36 (37.01)
Prizemoney: $21,000
1
5/2
T: M J Lakey
R: C Whiteley (55)
5/2
3f red element (AUS) x justifier (AUS) (catbird (AUS))
Winning siblings: Flame Of Liberty, Justasaga,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.2
60/1
T: Gregory Cornish
R: Daniel Griffin (55.5)
60/1
5m parameter (AUS) x edel vanessa (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.5
10/1
T: D J Hansen
R: J Byrne (55)
10/1
4
1.5
Taveuni (13)
2/1F
T: Natalie McCall
R: Tiffani Brooker (55)
2/1F
3f chosen to fly (AUS) x nero velluto (AUS) (ombra della sera (AUS))
5
2.5
25/1
T: S A Mackinnon
R: N Thomas (57)
25/1
6
3.5
8/1
T: L F Birchley
R: Adin Thompson (55)
8/1
3g all american (AUS) x gag order (AUS) (conatus (AUS))
7
3.6
Chipo (1)
40/1
T: Billy Healey
R: N Day (57.5)
40/1
5g stryker (AUS) x wychette (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
3.8
9/1
T: John Holcombe
R: S Cormack (57)
9/1
3g super easy (NZ) x eagle feather (AUS) (quest for fame (GB))
9
3.9
Slave (7)
11/2
T: B J Lockwood
R: Ryan Maloney (57)
11/2
10
5.4
100/1
T: Kym Afford
R: Hannah Phillips (54)
100/1
5m stratum (AUS) x fearless babe (AUS) (royal academy (USA))
11
11.9
Prunda (6)
100/1
T: Shane Parsons
R: Ms T Harrison (57)
100/1
100
0
20/1
T: Ms G Heinrich
R: Ron Stewart (55)
20/1
3f big brown (USA) x wide open (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 5 - Quality Style Developments-C1 (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 1:40.28 (35.87)
Prizemoney: $30,000
1
9/2
T: K C Anderson
R: A Spinks (55)
9/2
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
15/2
T: Dale Groves
R: R Goltz (57.5)
15/2
3g fastnet rock (AUS) x elite circle (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
0.3
10/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (55.5)
10/1
4
0.8
9/4F
T: T J Hurley
R: M McGillivray (58.5)
9/4F
3g mahisara (AUS) x thundering girl (AUS) (thunder gulch (USA))
5
1.8
9/1
T: I P Prizeman
R: Taylor Williams (54.5)
9/1
4m captain sonador (AUS) x stolen thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
6
3.1
8/1
T: John Holcombe
R: S Cormack (59)
8/1
7
3.3
14/1
T: B J Dais
R: Luke Tarrant (54)
14/1
4m all too hard (AUS) x go kate go (AUS) (more than ready (USA))
8
3.5
Maglev (8)
12/1
T: Anderson Heathcote Racing
R: M Hellyer (55.5)
12/1
4g bullet train (GB) x cassandra's choice (NZ) (darci brahma (NZ))
9
3.6
5/1
T: Chris Munce
R: J Byrne (58.5)
5/1
3g pierro (AUS) x mourasana (GB) (shirocco (GER))
Race 6 - Jades Legacy Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Soft(6) Time: 1:12.94 (36.40)
Prizemoney: $21,000
1
9/4F
T: S A Mackinnon
R: N Thomas (54.5)
9/4F
Winning siblings: Bugalugs,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/1
T: Tony Haydon
R: M R Du Plessis (54)
9/1
5g duporth (AUS) x whoever (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
1.3
8/1
T: Glenn Richardson
R: Ron Stewart (54.5)
8/1
4m drumbeats (AUS) x kosa (AUS) (sequalo (AUS))
4
2.8
11/4
T: L G Ross
R: Adin Thompson (52)
11/4
4m casino prince (AUS) x lemon reef (USA) (lemon drop kid (USA))
5
3.3
5/1
T: G R Duncan
R: Ms S Lacy (54)
5/1
7g volksraad (GB) x downloaded (AUS) (catcher in the rye (IRE))
6
3.8
15/1
T: B C Gill
R: Luke Tarrant (54)
15/1
4m hidden dragon (AUS) x maximum chance (AUS) (jan murray (USA))
7
4.3
6/1
T: S W Kendrick
R: M Hellyer (54)
6/1
4m written tycoon (AUS) x egic (AUS) (strategic (AUS))
8
4.4
66/1
T: T N Miller
R: Ms T Harrison (54)
66/1
9
10.9
30/1
T: Beau Gorman
R: Madeleine Wishart (52)
30/1
4g set alight (USA) x girly moment (AUS) (barely a moment (AUS))
Race 7 - G J Gardner Homes (Bm65) (1800m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(6) Time: 1:52.38 (38.24)
Prizemoney: $21,000
1
7/2
T: T J Hurley
R: J Byrne (54)
7/2
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/4F
T: L F Birchley
R: M McGillivray (56.5)
9/4F
3g stratum (AUS) x recently (AUS) (red ransom (USA))
3
1.6
11/2
T: Rob Davidson
R: N Thomas (54)
11/2
5m time thief (AUS) x may expire (AUS) (twining (USA))
4
3.5
9/2
T: Steven O'Dea
R: Ron Stewart (56.5)
9/2
5g so you think (NZ) x heretis (AUS) (dehere (USA))
5
7.3
12/1
T: D J Bougoure
R: Tiffani Brooker (56)
12/1
6
7.5
40/1
T: F N Phillips
R: Luke Tarrant (55.5)
40/1
5g choistar (AUS) x titanius (NZ) (thorn park (AUS))
7
10.8
15/2
T: J G Symons and S Laxon
R: S Cormack (58.5)
15/2
6g postponed (USA) x mrs petrov (AUS) (king's best (USA))
8
24.5
7/1
T: B J Lockwood
R: Taylor Williams (54)
7/1
4m rothesay (AUS) x dark delilah (NZ) (more than ready (USA))
Race 8 - Our Angel Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(6) Time: 0:59.12 (34.85)
Prizemoney: $21,000
1
10/9F
T: David Vandyke
R: Ryan Maloney (59)
10/9F
3g zoustar (AUS) x princess emmy (NZ) (king's chapel (AUS))
Winning siblings: Amuri, Partyhouse, Princess Kandis, Thurlow,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: Ms G Heinrich
R: L R Dittman (58)
5/1
3g denman (AUS) x starfish (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2.6
Doom (5)
4/1
T: K M Schweida
R: Ms T Harrison (57.5)
4/1
5g natural destiny (AUS) x domina (AUS) (flying spur (AUS))
4
5.1
15/1
T: B S Baldwin
R: R Goltz (56)
15/1
3g smart missile (AUS) x millennial (AUS) (hatta's mill (GB))
5
5.2
9/1
T: Thomas Lunney
R: Adin Thompson (56)
9/1
3f epaulette (AUS) x warrior girl (AUS) (ombra della sera (AUS))
6
7.2
100/1
T: B C Gill
R: Luke Tarrant (54)
100/1
4g drumbeats (AUS) x abode (AUS) (strategic (AUS))
7
7.7
20/1
T: S W Kendrick
R: Ron Stewart (54)
20/1
3f zoustar (AUS) x elegant jewel (AUS) (mister c. (USA))
8
8
80/1
T: R R Wilson
R: N Thomas (54)
80/1
6m real saga (AUS) x grigingly (AUS) (telesto (NZ))
9
8.4
9/1
T: D J Hansen
R: J Byrne (55.5)
9/1
3f publishing (AUS) x cluey chloe (AUS) (sequalo (AUS))
10
10.4
40/1
T: M J Mair
R: Taylor Williams (55.5)
40/1
4g congrats (USA) x joie d'esprit (AUS) (danasinga (AUS))
11
11.7
100/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (54)
100/1
4m zoffany (IRE) x seasons joy (AUS) (fasliyev (USA))
* Nick figures are for Australasia.