Breednet Results

TAREE - Sunday, February 10

Race 1 - Gloucester Cup Tues 30/4 Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.31 (36.88)
Prizemoney: $22,000
1
6/1
T: W T Wilkes
R: A Gibbons (56.5)
6/1
3f bel esprit (AUS) x off the planet (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Shining Star, Write On, Writeoff,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.8
15/2
T: Ms C Murnane
R: C G O'Brien (59)
15/2
4g delago deluxe (AUS) x increase (AUS) (zeditave (AUS))
2018 MM Gold Coast Yearling Sale Book 2
$50,000
Vendor: Newhaven Park Boorowa NSW
Buyer: Apollo Ng
3
2.6
15/2
T: R R Milligan
R: M Bennett (56.5)
15/2
3f ad valorem (USA) x bedizened (AUS) (commands (AUS))
4
2.8
20/1
T: M J Robinson
R: P Graham (57)
20/1
3g home on the grange (AUS) x table jest (AUS) (table limit (USA))
5
3.2
Kid Mac (17)
25/1
T: K G Faulds
R: Ms B Hodder (55.5)
25/1
4g monde bleu (GB) x bisraami (AUS) (raami (GB))
6
3.3
Brooke (13)
30/1
T: R H Holloway
R: A Layt (56)
30/1
5m northern meteor (AUS) x bundleofjoy (AUS) (fantastic light (USA))
7
3.6
100/1
T: R R Milligan
R: B Looker (55)
100/1
3f dream ahead (USA) x desert trick (GB) (green desert (USA))
8
4.2
150/1
T: S J Hodge
R: Ms L Day (53.5)
150/1
3f magic albert (AUS) x defuse (AUS) (switch in time (IRE))
9
5.1
15/8F
T: Matthew Smith
R: S Guymer (57)
15/8F
4m choisir (AUS) x kagami (AUS) (octagonal (NZ))
10
5.2
40/1
T: P M Perry
R: Travis Wolfgram (58.5)
40/1
3c dream ahead (USA) x little black fish (AUS) (tale of the cat (USA))
11
8.2
150/1
T: R and D Phegan
R: M Paget (59)
150/1
4g benfica (AUS) x graceful touch (AUS) (spectacular spice (USA))
12
10
150/1
T: Michael McLellan
R: A E Denby (58)
150/1
3g walking or dancing (NZ) x repercussions (AUS) (quest for fame (GB))
13
19.3
Miler (12)
150/1
T: Nicole Hudson
R: Ms M Weir (56.5)
150/1
3f zoffany (IRE) x malabo (AUS) (dubawi (IRE))
Race 2 - Saxbys Soft Drinks Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:26.40 (38.16)
Prizemoney: $22,000
1
11/8F
T: Ms K Waugh
R: C Lever (57)
11/8F
4m equiano (FR) x devonshire (AUS) (racer's edge (AUS))
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
13/2
T: M R Stitt
R: P Graham (59)
13/2
4g dream ahead (USA) x shadedah (AUS) (danewin (AUS))
3
1
5/2
T: J G Sargent
R: Travis Wolfgram (57)
5/2
4m mastercraftsman (IRE) x torch (NZ) (deputy governor (USA))
4
1.2
11/1
T: P M Perry
R: S Guymer (58.5)
11/1
3g hinchinbrook (AUS) x italian romance (AUS) (honours list (IRE))
5
3.1
30/1
T: Garry Hampson
R: R Thompson (59)
30/1
4g ocean park (NZ) x warm whispers (NZ) (stravinsky (USA))
6
3.5
12/1
T: J A Sprague
R: B Looker (56.5)
12/1
3f o'reilly (NZ) x darya ye noor (AUS) (al samer (AUS))
7
5.3
10/1
T: W T Wilkes
R: M McGuren (59)
10/1
8
7.3
60/1
T: G R Wright
R: M Paget (57)
60/1
4m lucas cranach (GER) x zoff lea (AUS) (shrewdy (AUS))
9
8.5
100/1
T: Ms M De Gonneville
R: Jenny Duggan (56.5)
100/1
3f camelot (GB) x gothic gold (AUS) (tiger hill (IRE))
10
9.1
20/1
T: Ben Hill
R: J Kehoe (57)
20/1
4m star witness (AUS) x burnley (AUS) (god's own (AUS))
11
30.8
150/1
T: Ms J Lynch
R: Mollie Partridge (57.5)
150/1
4g all american (AUS) x egerszegi (AUS) (danehill (USA))
300
100/1
T: J A Sprague
R: L Cumberland (56.5)
100/1
3f murtajill (AUS) x itstheritz (AUS) (charge forward (AUS))
Race 3 - Ronald McDonald House Mdn (1250m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:14.86 (37.74)
Prizemoney: $22,000
1
13/2
T: Nick Mitchell
R: B Looker (59)
13/2
4g sebring (AUS) x rock success (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Winning siblings: Entourage,
This nick: 18 runners; 13 winners; 0 SW. Details
2
3.3
9/4F
T: Ms K Petrick
R: S Guymer (54.5)
9/4F
3g helmet (AUS) x purity (AUS) (ferocity (AUS))
3
3.5
9/2
T: Tim McIntosh
R: M McGuren (59.5)
9/2
4
3.6
15/2
T: Paul Robbins
R: C Lever (55.5)
15/2
4g jimmy choux (NZ) x classic blonde (NZ) (king's chapel (AUS))
5
5.5
80/1
T: N H Boyle
R: D McLellan (54)
80/1
6
5.7
16/1
T: George Wright Jnr
R: Jenny Duggan (54)
16/1
3g big brown (USA) x miss fascinator (AUS) (fasliyev (USA))
7
6.2
100/1
T: J D Shelton
R: M Paget (54.5)
100/1
4m may'haab (AUS) x misty pegasus (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
6.5
40/1
T: Luke A Thomas
R: A Gibbons (56)
40/1
4m bernardini (USA) x wildesong (AUS) (unbridled's song (USA))
9
6.7
Trescha (14)
12/1
T: T J Bartley
R: Ms R Murray (54)
12/1
3f albrecht (AUS) x meghalaya (AUS) (amalfi (NZ))
10
7.5
30/1
T: W T Wilkes
R: C G O'Brien (57.5)
30/1
3g eurozone (AUS) x addictive (AUS) (flying spur (AUS))
11
12
150/1
T: Tanya Parry
R: P Graham (55)
150/1
3f delago deluxe (AUS) x love buggy (AUS) (favorite trick (USA))
12
12.2
3/1
T: J G Sargent
R: Travis Wolfgram (57.5)
3/1
3g dalghar (FR) x kerfuffle (NZ) (kaapstad (NZ))
13
14.7
150/1
T: B Robinson
R: L Cumberland (54)
150/1
3f alamosa (NZ) x my savona (AUS) (hotel grand (AUS))
14
17.4
80/1
T: Scott Cooper
R: A Layt (54)
80/1
4m tickets (AUS) x mama's dream (AUS) (show a heart (AUS))
Race 4 - Wingham Beef Exports 6/4 (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:18.09 (36.21)
Prizemoney: $22,000
1
9/1
T: W T Wilkes
R: Ms L Day (57.5)
9/1
5g murtajill (AUS) x subtle miss (AUS) (nadeed (USA))
Winning siblings: Bored, Soiled, Subtle Cove, Subtle Winner,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
4/6F
T: K A Lees
R: A Gibbons (60.5)
4/6F
3g domesday (AUS) x sexy siren (AUS) (excites (AUS))
3
1.8
5/1
T: R R Milligan
R: M Bennett (59)
5/1
4g all american (AUS) x stormy empress (AUS) (king's best (USA))
4
4.7
30/1
T: Luke Hilton
R: Jenny Duggan (56.5)
30/1
5
5
9/1
T: Roy Franklin
R: R Thompson (58)
9/1
5m all american (AUS) x rechichi (AUS) (elvstroem (AUS))
6
5.1
60/1
T: Ms B Mackie
R: L Cumberland (55.5)
60/1
4m eavesdropper (USA) x zaracer (AUS) (zariz (AUS))
7
5.9
100/1
T: Ms J Lynch
R: P Graham (54.5)
100/1
6g magic albert (AUS) x savanna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
9
9
30/1
T: Aiden St Vincent
R: Ms R Murray (57)
30/1
4g excelebration (IRE) x red roses too (AUS) (not a single doubt (AUS))
10
13.2
11/1
T: P M Perry
R: C Lever (58.5)
11/1
11
17.1
30/1
T: M P Quinn
R: B Looker (54)
30/1
4m magic albert (AUS) x elishir (AUS) (spectacular spy (USA))
Race 5 - We Race Again Mon 25 Feb-Bm58 (1000m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 0:58.87 (36.55)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: R N Godbolt
R: Mollie Partridge (57.5)
4/1
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
6/1
T: R J Barnes
R: Ms B Hodder (58.5)
6/1
3
0.7
7/2
T: P M Perry
R: C Lever (58)
7/2
3g choisir (AUS) x morning light (AUS) (danehill (USA))
4
0.8
5/1
T: Terry Evans
R: C G O'Brien (61)
5/1
4g all too hard (AUS) x ashenti (AUS) (ashkalani (IRE))
5
1.2
5/2F
T: Aiden St Vincent
R: J Watkins (57)
5/2F
6
2.6
9/1
T: Mark Cross
R: Olivia Pickering (56)
9/1
5m reward for effort (AUS) x paradise mill (USA) (horse chestnut (SAF))
7
3
Sheoak (8)
30/1
T: D Wagstaff
R: A E Denby (57)
30/1
5m congrats (USA) x casuarina (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
3.6
25/1
T: D and R Simonetta
R: M Paget (54.5)
25/1
7g more than ready (USA) x corton charlemagne (AUS) (king charlemagne (USA))
9
5.6
Wolfram (10)
60/1
T: M P O'Neill
R: P Graham (56)
60/1
5g al aseel (AUS) x horbury terrace (AUS) (fantastic light (USA))
Race 6 - Tab.Com.Au (Bm66) (1250m)
Class: Benchmark 66 Track: Good(3) Time: 1:14.93 (37.11)
Prizemoney: $22,000
1
1/1F
T: M P Byers
R: R Thompson (56.5)
1/1F
6m dubai's choice (AUS) x eyewina (AUS) (marwina (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
11/1
T: P M Perry
R: S Guymer (56)
11/1
4g pierro (AUS) x wittenoom way (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
1.2
20/1
T: Colt Prosser
R: P Graham (55)
20/1
6m congrats (USA) x book lover (AUS) (mossman (AUS))
4
1.7
Vacate (3)
11/4
T: B J Dodson
R: M Bennett (59)
11/4
4g exceed and excel (AUS) x caveat (AUS) (elusive quality (USA))
5
3.1
25/1
T: R T Dawson
R: Ms L Day (55)
25/1
9g youthful legs (USA) x grenadier grey (AUS) (military plume (NZ))
6
4.5
9/1
T: R N Godbolt
R: Mollie Partridge (57)
9/1
7g al samer (AUS) x dix (AUS) (strategic (AUS))
7
7.2
60/1
T: D and R Simonetta
R: M Paget (54.5)
60/1
8m kaphero (AUS) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
100
5/1
T: Ms J Graham
R: Travis Wolfgram (59)
5/1
4g smart missile (AUS) x mallard (NZ) (falkirk (NZ))
Race 7 - Hannam Vale Cup 15 March-Bm58 (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:39.36 (37.73)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: D and R Simonetta
R: M Paget (59)
12/1
7g elvstroem (AUS) x rosa's wish (AUS) (rory's jester (AUS))
Winning siblings: Occidentalis,
This nick: 20 runners; 12 winners; 1 SW. Details
2
0.2
14/1
T: L J Tilley
R: Ms R Murray (54)
14/1
6m hinchinbrook (AUS) x bridie belle (NZ) (al akbar (AUS))
3
0.7
7/4F
T: Aiden St Vincent
R: J Watkins (60)
7/4F
5g show a heart (AUS) x pachanga (NZ) (redoute's choice (AUS))
4
0.8
Marfaz (6)
2/1
T: P M Perry
R: S Guymer (56.5)
2/1
5
1.4
15/2
T: Sally Taylor
R: M Bennett (57)
15/2
5g may'haab (AUS) x woolwich woman (AUS) (quest for fame (GB))
6
3.2
50/1
T: Jason Waters
R: L Cumberland (54)
50/1
7
3.5
80/1
T: P Cheers
R: Ms L Day (52.5)
80/1
8
4.5
20/1
T: Dean Jackson
R: A Gibbons (58)
20/1
6g street sense (USA) x esther (AUS) (fasliyev (USA))
9
5.2
14/1
T: M J Robinson
R: P Graham (59.5)
14/1
10
6.1
14/1
T: Colt Prosser
R: Ms B Hodder (56.5)
14/1
6m dane fever (AUS) x cosmetic crown (AUS) (beautiful crown (USA))
11
6.4
50/1
T: P Cheers
R: A Layt (54.5)
50/1
8g bernardini (USA) x feast (AUS) (grand lodge (USA))
12
6.5
80/1
T: Colin Hughes
R: Ms K Stanley (54)
80/1
5g raheeb (AUS) x strike on goal (NZ) (van nistelrooy (USA))
* Nick figures are for Australasia.