Breednet Results

TOOWOOMBA - Saturday, April 21

Race 1 - Happy 85th Joyful Collins-Bm60 (1880m)
Class: Benchmark 60 Track: Soft(5) Time: 1:57.72 (37.68)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54.5)
4/1
4g trusting (AUS) x strawberry malt (AUS) (lion hunter (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (54)
30/1
4m savabeel (AUS) x melodious (AUS) (lucky owners (NZ))
3
1.8
3/1
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (56)
3/1
6g redoute's choice (AUS) x tears i cry (USA) (chester house (USA))
4
2.6
9/4F
T: Ben Currie
R: Baylee Nothdurft (58)
9/4F
5
3.6
5/2
T: Paula Cartledge
R: M Schrapel (53.5)
5/2
6
4.6
15/1
T: Steven Thomas
R: R Faehr (54)
15/1
6g lucky owners (NZ) x polo lounge (NZ) (defensive play (USA))
7
5.1
30/1
T: J A Hanna
R: Ms R Ride (54.5)
30/1
Race 2 - Living Turf Hcp (C1) (1300m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:20.10 (36.06)
Prizemoney: $14,000
1
2/1F
T: T J Sears
R: N Tomizawa (54.5)
2/1F
3f red dazzler (AUS) x ceramic (AUS) (lonhro (AUS))
Winning siblings: Red Doulton, Redstone,
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
3/1
T: T J Sears
R: Emma Ljung (57)
3/1
4m choisir (AUS) x corinella (NZ) (high chaparral (IRE))
3
2.2
100/1
T: Jenna Amory
R: Leslie Tilley (54)
100/1
4m monashee mountain (USA) x powderhall (AUS) (dash for cash (AUS))
4
3.8
11/2
T: G A Betros
R: Baylee Nothdurft (55)
11/2
3g raheeb (AUS) x southern aurora (AUS) (mail train (AUS))
5
3.9
6/1
T: K R Kemp
R: Nicholas Keal (54.5)
6/1
3g teofilo (IRE) x real allure (AUS) (lure (USA))
6
4
15/1
T: M A Kropp
R: Ms R Ride (56)
15/1
3g roc de cambes (NZ) x five sails (NZ) (yachtie (AUS))
7
7.3
13/4
T: Ben Currie
R: Ms R Williams (59.5)
13/4
5g easy rocking (AUS) x staratan (AUS) (spartacus (AUS))
Race 3 - Coca Cola Amatil Mdn Plate (1650m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:42.10 (36.98)
Prizemoney: $14,000
1
7/4F
T: M G Nolan
R: Ms S Bogenhuber (55)
7/4F
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
10/1
T: B C Gill
R: K Yoshida (57)
10/1
3g drumbeats (AUS) x abode (AUS) (strategic (AUS))
3
3.9
9/4
T: K R Kemp
R: N Tomizawa (55)
9/4
3f bradbury's luck (AUS) x grager (AUS) (kalanisi (IRE))
4
5.4
4/1
T: G L Wiles
R: R M Goldsbury (55.5)
4/1
3g ferocity (AUS) x courallie star (AUS) (pure theatre (AUS))
5
11.2
12/1
T: K T Webb
R: R Goltz (57)
12/1
6
11.6
7/1
T: M A Kropp
R: Ms R Williams (55)
7/1
3f reliable man (GB) x she's invincible (NZ) (elusive city (USA))
7
12.6
80/1
T: Tanya Parry
R: Leslie Tilley (57)
80/1
3g sidereus (AUS) x flaxen belle (AUS) (choisir (AUS))
8
12.8
50/1
T: Dirk Dobbin
R: Ms R Ride (55)
50/1
3f anglia (AUS) x rogue diamond (AUS) (honours list (IRE))
Race 4 - Pro-Clear Mdn Hcp (1300m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:21.07 (37.35)
Prizemoney: $14,000
1
Mezcal (4)
10/9F
T: Rochelle Smith
R: R Goltz (56.5)
10/9F
3f real saga (AUS) x tequilakoko (AUS) (galileo (IRE))
Winning siblings: Zoff Of The World,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1
T: Rochelle Smith
R: Sally Sweeney (55)
20/1
3
2.8
50/1
T: Michael Frappell
R: Ms R Williams (58)
50/1
4g drumbeats (AUS) x stella vera (AUS) (rory's jester (AUS))
4
2.9
100/1
T: Joe Gleeson
R: Leslie Tilley (54)
100/1
5
7.4
7/2
T: J H Manzelmann
R: D A Evans (54.5)
7/2
3f bradbury's luck (AUS) x tides of fun (AUS) (rory's jester (AUS))
6
8.9
Tatoi (1)
15/4
T: A Ross and T Sweeney
R: Baylee Nothdurft (57)
15/4
4g equiano (FR) x brideshead (USA) (rahy (USA))
7
9.2
25/1
T: J Bannon
R: Emma Ljung (54)
25/1
3f onemorenomore (AUS) x bechwat (AUS) (danzero (AUS))
8
12
5/1
T: Tanya Parry
R: N Tomizawa (54)
5/1
Race 5 - M&K Construction Group (Bm70) (1650m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:42.30 (36.95)
Prizemoney: $14,000
1
4/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (58)
4/1
4m red dazzler (AUS) x elsa (AUS) (lion cavern (USA))
Winning siblings: Burmese Ruby, Manzano,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
13/2
T: P M Kalinowski
R: N Nishio (57)
13/2
7g oratorio (IRE) x spy's lass (AUS) (spectacular spy (USA))
3
4.3
13/4
T: L D Wanless
R: D A Evans (57.5)
13/4
4m zoffany (IRE) x green mirage (AUS) (green desert (USA))
4
4.5
15/8F
T: S J Royes
R: Baylee Nothdurft (56.5)
15/8F
7g all bar one (AUS) x royal insight (AUS) (royal academy (USA))
5
7.3
14/1
T: H R Richardson
R: Sally Sweeney (54.5)
14/1
5g mossman (AUS) x gould (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
9.1
7/2
T: Leslie Baker
R: Nicholas Keal (59.5)
7/2
5g redoute's choice (AUS) x pure beauty (AUS) (elusive quality (USA))
Race 6 - Art & Soul (Bm75) (1210m)
Class: Benchmark 75 Track: Soft(5) Time: 1:13.60 (37.05)
Prizemoney: $14,000
1
13/8
T: L J Hatch
R: Baylee Nothdurft (56)
13/8
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.3
60/1
T: Steven Thomas
R: R Goltz (54)
60/1
7g thunder king (AUS) x marine rose (AUS) (sea road (AUS))
3
4.3
9/10F
T: Ben Currie
R: Nicholas Keal (59.5)
9/10F
5g kaphero (AUS) x apologies (AUS) (giant's causeway (USA))
4
4.6
4/1
T: Donald Baker
R: Ms S Bogenhuber (57.5)
4/1
5m reward for effort (AUS) x my fashion (AUS) (snippetson (AUS))
5
5.4
14/1
T: G R Schwenke
R: Ms R Williams (56.5)
14/1
6m tycoon ruler (AUS) x miss monash (AUS) (general monash (USA))
Race 7 - Mittys Hcp (C2) (1000m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 0:58.64 (34.14)
Prizemoney: $14,000
1
9/10F
T: C J White
R: Leslie Tilley (59)
9/10F
4g jet spur (AUS) x carnivale queen (AUS) (starcraft (NZ))
This nick: 3 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
10.8
7/2
T: M G Nolan
R: Baylee Nothdurft (53)
7/2
3f real saga (AUS) x cascada (AUS) (lonhro (AUS))
3
12.1
Evamac (6)
15/1
T: E Ropiha
R: Sally Sweeney (52)
15/1
3f longhorn (AUS) x mayamac (AUS) (sequalo (AUS))
4
12.9
5/2
T: Ben Currie
R: Ms S Bogenhuber (58.5)
5/2
5
13.2
40/1
T: S N Rodgers
R: Hannah English (53.5)
40/1
4g wicked style (USA) x zerotami (AUS) (tsuimai (AUS))
6
28.7
Nozawa (1)
20/1
T: M Park
R: N Tomizawa (59.5)
20/1
6g haradasun (AUS) x alpine club (SAF) (model man (SAF))
* Nick figures are for Australasia.