Breednet Results

TOOWOOMBA - Friday, June 26

Race 1 - Hygain Plate (C2) (1300m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:20.65 (37.22)
Prizemoney: $19,000
1
10/9F
T: M G Nolan
R: Leslie Tilley (59.5)
10/9F
3g mahisara (AUS) x country command (AUS) (court command (AUS))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/4
T: Desleigh Forster
R: Taylor Marshall (56)
7/4
3f golden archer (AUS) x germayne lass (AUS) (stromberg carlson (AUS))
3
1.6
Scilago (10)
40/1
T: Leon Elliott
R: Madeleine Wishart (58.5)
40/1
4g scintillo (GB) x head sail (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
2.6
16/1
T: M A Kropp
R: P Hamilton (60)
16/1
4g roc de cambes (NZ) x abashed (AUS) (last tycoon (IRE))
5
2.7
14/1
T: T J Dougall
R: K Yoshida (57.5)
14/1
3f instinction (AUS) x index page (AUS) (greenwood lake (USA))
6
4
30/1
T: Kerry Baumann
R: Adin Thompson (60)
30/1
4g equiano (FR) x m'indigo (AUS) (fastnet rock (AUS))
7
6.3
12/1
T: Michael Costa
R: N Tomizawa (58.5)
12/1
4g eurozone (AUS) x aaleyah (AUS) (ferocity (AUS))
8
8.8
12/1
T: Matt Boland
R: Hannah Phillips (60)
12/1
Race 2 - Weston Kitchens (Bm58) (1050m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(4) Time: 1:04.04 (36.12)
Prizemoney: $19,000
1
8/1
T: Michael Costa
R: N Tomizawa (62.5)
8/1
Winning siblings: Casino Card, Chilli, Engulf, Hooked, Oh Mona, Vulpes,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
12/1
T: Thomas Lunney
R: N Fazackerley (58.5)
12/1
5g players choice (AUS) x sweet sweet love (AUS) (easy rocking (AUS))
3
1
9/2
T: K R Kemp
R: Madeleine Wishart (57.5)
9/2
6m exceedingly good (AUS) x thumb (AUS) (octagonal (NZ))
4
1.2
11/1
T: L J Hatch
R: James Orman (58.5)
11/1
3g seidnazar (AUS) x picabelle (AUS) (piccolo (GB))
5
2
7/2
T: Robert G Smith
R: Alex Patis (60)
7/2
4m golden archer (AUS) x heart'n soul (AUS) (show a heart (AUS))
6
3.5
8/1
T: E J Hayes
R: G Geran (59.5)
8/1
5m keano (NZ) x spy valley (NZ) (o'reilly (NZ))
7
4.3
16/1
T: K R Kemp
R: K Yoshida (59.5)
16/1
6g hidden dragon (AUS) x mystic belle (AUS) (success express (USA))
8
4.4
13/4F
T: M A Currie
R: Taylor Marshall (58.5)
13/4F
9
7.2
50/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (57.5)
50/1
6g authorized (IRE) x quite likely (AUS) (grand lodge (USA))
10
9.2
9/1
T: Todd Banks
R: P Hamilton (61)
9/1
Race 3 - Toowoomba Truck Spares (Bm60) (1880m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:59.60 (38.41)
Prizemoney: $19,000
1
7/4F
T: M A Kropp
R: G Geran (60)
7/4F
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
3/1
T: Ms R Wrigley
R: James Orman (56.5)
3/1
9g hidden dragon (AUS) x dalmaara (AUS) (almaarad (IRE))
3
0.3
13/2
T: M A Currie
R: N Fazackerley (56.5)
13/2
4
1.8
5/1
T: Scott Pedron
R: Ms R Palmer (55.5)
5/1
6g excites (AUS) x chantilly babe (AUS) (dehere (USA))
5
2.6
5/1
T: A & T Sweeney
R: Leslie Tilley (61)
5/1
8g haradasun (AUS) x mystifying (NZ) (last tycoon (IRE))
6
2.8
16/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (54.5)
16/1
3f not a single doubt (AUS) x apple martini (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
3.6
30/1
T: Kerry Baumann
R: N Tomizawa (59)
30/1
8
13.6
Balius (1)
40/1
T: L F Mawn
R: Matthew Palmer (61)
40/1
7g lonhro (AUS) x miss mycenae (UAE) (mark of esteem (IRE))
Race 4 - Audi Centre Toowoomba Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:01.95 (36.21)
Prizemoney: $19,000
1
Uralba (9)
11/2
T: E Ropiha
R: Madeleine Wishart (54.5)
11/2
Winning siblings: Countof Montecarlo,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
5/2F
T: L Richardson
R: James Orman (56.5)
5/2F
4m bradbury's luck (AUS) x snappy loup (AUS) (loup sauvage (USA))
3
2.6
15/2
T: Matt Boland
R: Alex Patis (56)
15/2
3c trusting (AUS) x quest for arms (AUS) (money or the gun (AUS))
4
2.7
11/1
T: B D Azel
R: G Geran (58)
11/1
3g longhorn (AUS) x myra's grace (AUS) (dark lord (NZ))
5
3.5
13/2
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (53.5)
13/2
4m lope de vega (IRE) x poison (AUS) (grand lodge (USA))
6
3.6
11/4
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (54.5)
11/4
7
5.1
25/1
T: Thomas Lunney
R: Jordan Grob (56)
25/1
3f players choice (AUS) x sweet sweet love (AUS) (easy rocking (AUS))
8
6.4
10/1
T: J A Hanna
R: Adin Thompson (58)
10/1
3g jet spur (AUS) x bovespa (NZ) (more than ready (USA))
9
9.9
25/1
T: K J Jones
R: K Yoshida (56.5)
25/1
5m captain sonador (AUS) x pearly way (AUS) (coolong road (NZ))
Race 5 - Focus Hr Hcp (1210m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:15.52 (37.21)
Prizemoney: $19,000
1
9/1
T: M G Nolan
R: R M Goldsbury (57.5)
9/1
2c golden archer (AUS) x ski treasure (AUS) (portland pirate (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
5/2
T: K R Kemp
R: Madeleine Wishart (53.5)
5/2
2f rubick (AUS) x albadeen (AUS) (general nediym (AUS))
4
2.3
9/4
T: Tony & Maddysen Sears
R: James Orman (60)
9/4
5
2.4
14/1
T: M G Nolan
R: Leslie Tilley (56)
14/1
6
3.7
9/1
T: M G Nolan
R: Emma Ljung (56)
9/1
2g mahisara (AUS) x little slapper (AUS) (danzero (AUS))
7
4.7
60/1
T: Matt Boland
R: Montanna Savva (52.5)
60/1
2g akeed mofeed (GB) x elusive diva (AUS) (elusive quality (USA))
Race 6 - Tab Mdn Plate (1650m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.37 (38.75)
Prizemoney: $19,000
1
9/10F
T: Dale Groves
R: James Orman (58)
9/10F
3g love conquers all (AUS) x amazing grey (AUS) (bradbury's luck (AUS))
Winning siblings: Above The Lot, Luvyoulongtime,
This nick: 6 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
10.5
11/2
T: Matthew Dunn
R: Ms R Palmer (58)
11/2
3g jimmy creed (USA) x belolly (AUS) (bel esprit (AUS))
3
11
15/1
T: R W Stephenson
R: K Yoshida (58)
15/1
3g bianconi (USA) x la sequita (AUS) (brief truce (USA))
4
11.8
5/1
T: T J Dougall
R: Leslie Tilley (56)
5/1
3f top echelon (AUS) x survival miss (AUS) (testafiable (AUS))
5
12.3
20/1
T: P Duff
R: Adin Thompson (56)
20/1
3f falvelon (AUS) x exclude (AUS) (octagonal (NZ))
6
12.7
4/1
T: P Duff
R: Emma Ljung (58)
4/1
3g jet spur (AUS) x empress of rome (AUS) (holy roman emperor (IRE))
7
24
50/1
T: N J Petersen
R: G Geran (56)
50/1
3f epaulette (AUS) x dutchy's lass (AUS) (dutch harry (AUS))
Race 7 - Kennards Hire Mdn Hcp (1650m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:43.76 (39.79)
Prizemoney: $19,000
1
4/1
T: T J Dougall
R: M Hellyer (55)
4/1
6g trusting (AUS) x pergram (AUS) (general nediym (AUS))
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.4
Cesca (3)
15/8
T: Desleigh Forster
R: Taylor Marshall (57.5)
15/8
3f uncle mo (USA) x fuwa (AUS) (encosta de lago (AUS))
3
2.7
6/4F
T: C J Waller
R: James Orman (58)
6/4F
3f pierro (AUS) x fasten (AUS) (bel esprit (AUS))
4
4
12/1
T: Kerry Baumann
R: N Tomizawa (55)
12/1
5g trusting (AUS) x star tour (AUS) (dolphin street (FR))
5
10.8
40/1
T: M Callaghan
R: K Yoshida (55.5)
40/1
5m golden snake (USA) x felony (AUS) (export price (FR))
6
17.3
11/1
T: Dale Groves
R: Leslie Tilley (55.5)
11/1
3g more than ready (USA) x sugar babe (NZ) (exceed and excel (AUS))
7
27.8
20/1
T: Ms L Powell
R: Montanna Savva (57)
20/1
6g markane (AUS) x satin rouge (AUS) (octagonal (NZ))
* Nick figures are for Australasia.