Breednet Results

WYONG - Friday, August 5

Race 1 - Hog's Breath Cafe Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(10) Time: 1:23.33 (36.01)
Prizemoney: $27,000
1
6/4F
T: A J Cummings
R: Tommy Berry (56.5)
6/4F
This nick: 16 runners; 14 winners; 0 SW. Details
2
1.5
10/1
T: T J Bartley
R: G Buckley (58)
10/1
6m tale of the cat (USA) x alpha gun (AUS) (nuclear freeze (USA))
3
2.3
7/2
T: J and G Lee
R: Rachel King (54)
7/2
4m henny hughes (USA) x satirical impact (AUS) (distorted humor (USA))
4
2.4
9/4
T: J C Coyle
R: M McGillivray (57.5)
9/4
6g dane shadow (AUS) x violet elizabeth (AUS) (quest for fame (GB))
5
2.8
7/1
T: J L Roberts
R: Ms R Murray (58)
7/1
5g any given saturday (USA) x la bayadere (AUS) (danehill dancer (IRE))
6
5.3
16/1
T: C J Gleeson
R: J Penza (56)
16/1
6g danzero (AUS) x tristram star (AUS) (spectrum (IRE))
Race 2 - Advance Design Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:43.19 (35.46)
Prizemoney: $27,000
1
9/4
T: Anne-Marie Ruttley
R: Tommy Berry (56)
9/4
5g bryannbo's gift (NZ) x dutch vision (AUS) (semipalatinsk (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
4
7/4F
T: A J Cummings
R: A Adkins (52.5)
7/4F
3
4.8
5/1
T: R J Davies
R: R Thompson (54)
5/1
5g where's that tiger (USA) x titania (AUS) (jade hunter (USA))
4
5.6
9/4
T: C J Waller
R: R Hutchings (56.5)
9/4
5
6.4
20/1
T: Stephen Schofield
R: S Lisnyy (54)
20/1
5g henrythenavigator (USA) x top category (AUS) (tale of the cat (USA))
Race 3 - Farrar Legal Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Heavy(9) Time: 1:23.42 (35.56)
Prizemoney: $27,000
1
11/2
T: S I Singleton
R: Ms K O'Hara (55)
11/2
3f roman emperor (NZ) x my savona (AUS) (hotel grand (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4
T: A J Denham
R: R Thompson (55)
7/4
3
4
7/4F
T: J and G Lee
R: A Adkins (53)
7/4F
3f oratorio (IRE) x lady gulch (AUS) (thunder gulch (USA))
4
7.3
13/4
T: David Payne
R: Ms J Taylor (55)
13/4
3f myboycharlie (IRE) x fidelias dance (GB) (danehill dancer (IRE))
Race 4 - Club Toukley Rsl Prov Plate-C3 (1200m)
Class: Class 3 Track: Heavy(9) Time: 1:12.03 (35.30)
Prizemoney: $27,000
1
3/1
T: R H Holloway
R: B Spriggs (57)
3/1
5g dubai's choice (AUS) x whyceebee (AUS) (rustic amber (IRE))
Winning siblings: Hipersona,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/10F
T: T J Bartley
R: Tim Clark (54.5)
9/10F
3g duporth (AUS) x montclair (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
1.9
15/4
T: A J Cummings
R: C Reith (54)
15/4
5g manhattan rain (AUS) x miss exxi (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
2
Clint (3)
20/1
T: W T Prain
R: J Penza (57)
20/1
6g choisir (AUS) x dodge city kitty (NZ) (elusive city (USA))
5
8.3
13/2
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (55.5)
13/2
5g myboycharlie (IRE) x friendly conflict (AUS) (kenny's best pal (AUS))
Race 5 - Wideline Windows & Doors Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Heavy(8) Time: 1:06.41 (35.62)
Prizemoney: $27,000
1
4/9F
T: P and P Snowden
R: J Parr (57)
4/9F
Winning siblings: Bollinger Rose, Villermont,
This nick: 9 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
7/1
T: Joseph Pride
R: Tim Clark (57)
7/1
4m lookin at lucky (USA) x cara y cruz (USA) (king of kings (IRE))
3
2.3
3/1
T: J G Sargent
R: R Hutchings (56.5)
3/1
3g star witness (AUS) x lamiraqui (AUS) (choisir (AUS))
4
6.2
80/1
T: L J Tilley
R: G Buckley (57)
80/1
4m raheeb (AUS) x relaxingly (AUS) (nice balance (USA))
5
11.5
Deus (1)
14/1
T: A J Cummings
R: T Angland (59)
14/1
4g written tycoon (AUS) x danari (AUS) (danehill (USA))
6
22.7
14/1
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (57)
14/1
4m murtajill (AUS) x mother's milk (NZ) (savabeel (AUS))
Race 6 - Confidence Insured (Bm60) (1100m)
Class: Benchmark 60 Track: Heavy(8) Time: 1:05.64 (35.63)
Prizemoney: $27,000
1
11/4
T: K J Berry
R: Tommy Berry (60)
11/4
4g shellscrape (AUS) x dan baroness (AUS) (statue of liberty (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
10/9F
T: Angela Davies
R: Nick Heywood (57)
10/9F
4m time thief (AUS) x dodged a bullet (AUS) (success express (USA))
3
3
20/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56)
20/1
7m choisir (AUS) x centous (AUS) (dash for cash (AUS))
4
3.5
11/1
T: Scott Wade
R: Ms N Burrells (51)
11/1
9m exceed and excel (AUS) x watermark (GB) (rainbow quest (USA))
5
4.2
9/2
T: C E Conners
R: T Angland (56.5)
9/2
8h acclamation (GB) x trinity joy (GB) (vettori (IRE))
6
6
20/1
T: G McFarlane
R: Tim Clark (57.5)
20/1
6g statue of liberty (USA) x sunkita (AUS) (black kite (AUS))
7
13.8
15/2
T: Ms K Gavenlock
R: J Parr (57.5)
15/2
6g henny hughes (USA) x irish loup (AUS) (loup sauvage (USA))
Race 7 - Priority Business Lawyers-Bm65 (1350m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(8) Time: 1:22.33 (36.83)
Prizemoney: $27,000
1
9/2
T: W M Slinkard
R: R Brewer (58)
9/2
6g trotamondo (CHI) x gypsy violin (NZ) (stravinsky (USA))
Winning siblings: I Am Gypsy,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
8/1
T: C E Conners
R: Tommy Berry (61)
8/1
5g olympus (AUS) x first touch (AUS) (mull of kintyre (USA))
3
1.5
9/2
T: G McFarlane
R: G Schofield (57)
9/2
8g elvstroem (AUS) x that's me (AUS) (maizcay (AUS))
4
2
7/2F
T: C J Waller
R: Tim Clark (54)
7/2F
4m snitzel (AUS) x modave (NZ) (montjeu (IRE))
5
2.6
6/1
T: G McFarlane
R: C Reith (56)
6/1
6g domesday (AUS) x gold earrings (AUS) (fimiston (AUS))
6
2.8
6/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (61)
6/1
7
4.7
8/1
T: A J Cummings
R: T Angland (58.5)
8/1
5g war pass (USA) x splendid thing (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.1
11/2
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (57)
11/2
5m snippetson (AUS) x pie 'n the sky (AUS) (zeditave (AUS))
Race 8 - Bj Howes Metaland Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Heavy(8) Time: 1:40.21 (36.69)
Prizemoney: $27,000
1
12/1
T: Jason Attard
R: J Penza (55)
12/1
5g oratorio (IRE) x reverie (AUS) (zabeel (NZ))
Winning siblings: Full Revs, Hear The Beat,
This nick: 7 runners; 7 winners; 1 SW. Details5 runners; 7 winners; 1 SW. Details
2
1
11/2
T: F T Cowell
R: Alena Skerritt (51)
11/2
5m red element (AUS) x extension of life (AUS) (flying spur (AUS))
3
1.3
10/1
T: L J Tilley
R: A Gibbons (54)
10/1
6g starcraft (NZ) x sylvaner (NZ) (danasinga (AUS))
4
1.8
11/1
T: Stephen Schofield
R: S Lisnyy (54)
11/1
4g stratum (AUS) x princess ruhie (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
3.6
4/1
T: Donna Grisedale
R: G Buckley (59)
4/1
5g street cry (IRE) x original choice (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
3.9
7/2
T: W T Prain
R: M McGillivray (56)
7/2
6g valixir (IRE) x october miss (AUS) (octagonal (NZ))
7
4
6/4F
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (54)
6/4F
4m lonhro (AUS) x willow creek (AUS) (tale of the cat (USA))
* Nick figures are for Australasia.