Breednet Results

WYONG - Wednesday, April 4

Race 1 - Prov. Championship Final Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:11.24 (34.79)
Prizemoney: $30,000
1
2/1
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (56.5)
2/1
3g your song (AUS) x belisarda (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Cat Tales, Fortnite, I Am Wanted,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
7/4F
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (56.5)
7/4F
3
0.6
7/2
T: J C Coyle
R: Ms K O'Hara (56.5)
7/2
4
0.8
11/2
T: Joseph Pride
R: C W Brown (58)
11/2
3g so you think (NZ) x unconditional love (AUS) (elusive quality (USA))
5
1
12/1
T: Stephen Schofield
R: Alena Skerritt (52.5)
12/1
Race 2 - John Books Memorial Mdn Hcp (1350m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:21.12 (34.82)
Prizemoney: $30,000
1
10/9
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (58)
10/9
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
8/11F
T: M G Price
R: J Parr (56.5)
8/11F
3f exceed and excel (AUS) x emotional circus (AUS) (elusive quality (USA))
3
9.2
30/1
T: M D Nyhan
R: Ms W Costin (56.5)
30/1
7m skalato (AUS) x lady lionheart (AUS) (lion hunter (AUS))
Race 3 - Karvon Property Valuers Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 0:57.75 (33.67)
Prizemoney: $30,000
1
1/5F
T: M, W and J Hawkes
R: B Avdulla (58.5)
1/5F
3g duporth (AUS) x anuket (AUS) (nuclear freeze (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
12/1
T: G R Nickson
R: R Thompson (56.5)
12/1
3f choisir (AUS) x ivyrose (AUS) (strategic (AUS))
3
3.3
9/2
T: Ms G Markwell
R: K S Latham (57)
9/2
5m written tycoon (AUS) x badger's catch (AUS) (belong to me (USA))
4
4
50/1
T: P J Evans
R: A Adkins (56.5)
50/1
5
4.8
80/1
T: John Thompson
R: B McDougall (56.5)
80/1
3f excites (AUS) x zedi power (AUS) (zeditave (AUS))
6
14.1
66/1
T: G L Andrews
R: J Parr (59)
66/1
4g dixie prospect (USA) x fetching (GB) (zamindar (USA))
Race 4 - Early Bird M'ship At Wyong Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:38.05 (34.54)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: C J Waller
R: Ms K O'Hara (56.5)
5/2
3f makfi (GB) x rosa's spur (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Charming Pat, Chiaretta, Members Joy,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/2
T: Joseph Pride
R: B Avdulla (58.5)
7/2
3g sufficient (NZ) x kaapdiva (NZ) (kaapstad (NZ))
3
0.3
20/1
T: A and E Cummings
R: C W Brown (56.5)
20/1
3f your song (AUS) x royal feeling (AUS) (viscount (AUS))
4
1.8
2/1F
T: Cameron Crockett
R: A Hyeronimus (58.5)
2/1F
3g bullet train (GB) x duchess daisy (AUS) (royal academy (USA))
5
2
Vindex (1)
9/2
T: P W Burgun
R: J Parr (59)
9/2
4g fastnet rock (AUS) x mithila (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
4.9
8/1
T: C J Waller
R: G Schofield (58.5)
8/1
3g redoute's choice (AUS) x all enfield (AUS) (red ransom (USA))
7
7.7
30/1
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (58.5)
30/1
3g americain (USA) x paris tryst (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 5 - Wyong Farmers Market 7/4-Bm70 (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:37.88 (37.17)
Prizemoney: $30,000
1
2/1F
T: J A Gilmore
R: R Thompson (61.5)
2/1F
4g pluck (USA) x dirty (AUS) (hussonet (USA))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (57.5)
5/1
6g danzero (AUS) x wai lin (AUS) (scenic (IRE))
3
1.4
15/1
T: S J Hodge
R: Ms M Weir (51.5)
15/1
9g king cugat (USA) x tegan sky (AUS) (royal academy (USA))
4
1.5
8/1
T: A G Scorse
R: G Buckley (58)
8/1
7g nadeem (AUS) x antonicheva (IRE) (sadler's wells (USA))
5
2.3
7/1
T: G R Nickson
R: Rachel Hunt (51)
7/1
5g beneteau (AUS) x la petite coquette (AUS) (invincible spirit (IRE))
6
2.6
5/2
T: K A Lees
R: A Bullock (60)
5/2
5g teofilo (IRE) x whos mindin who (IRE) (danehill dancer (IRE))
7
8.9
10/1
T: D I Atkins
R: B Avdulla (58.5)
10/1
Race 6 - Www.Tab.Com.Au Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 0:57.58 (33.61)
Prizemoney: $30,000
1
4/1
T: Ms G Englebrecht
R: Ms K O'Hara (57.5)
4/1
4m tickets (AUS) x rosiesingstheblues (AUS) (king of roses (AUS))
Winning siblings: Iva Lilo,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1
9/10F
T: J R Gask
R: B Avdulla (59)
9/10F
3g i am invincible (AUS) x cantakitwithya (AUS) (secret savings (USA))
3
3.5
2/1
T: K A Lees
R: G Schofield (57)
2/1
3f all too hard (AUS) x headway (AUS) (charge forward (AUS))
4
7.5
11/1
T: Mitch Newman
R: Josh Adams (55)
11/1
5
9.6
50/1
T: Sheree McEwan
R: Ms C R Van Der Werf (54)
50/1
6g za-im (GB) x coradeym (AUS) (general nediym (AUS))
Race 7 - Sponsor Opportunities Plate-C1 (2100m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 2:11.02 (36.08)
Prizemoney: $30,000
1
15/4
T: Glen Thompson
R: C W Brown (59)
15/4
4g street sense (USA) x teralani (AUS) (danehill dancer (IRE))
This nick: 12 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
1.8
6/4
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (54)
6/4
3f fastnet rock (AUS) x satinka (NZ) (stravinsky (USA))
3
1.9
11/8F
T: J G Sargent
R: J Parr (59)
11/8F
5g pendragon (NZ) x redoutebelle (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
7.9
66/1
T: Stephen Schofield
R: Ms K Adams (59)
66/1
6g dubleo (USA) x celebrity status (NZ) (centaine (AUS))
5
8.4
50/1
T: J G Sargent
R: Ms W Costin (55)
50/1
3g helmet (AUS) x royal reign (NZ) (viscount (AUS))
6
23.4
100/1
T: Nick Mitchell
R: A E Denby (54.5)
100/1
4m mutawaajid (AUS) x ebtisam (AUS) (bao lack (USA))
7
29.7
13/2
T: A and E Cummings
R: G Schofield (55)
13/2
Race 8 - Carlton Draught Hcp (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:20.31 (35.17)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: R Dolan (51)
25/1
5g commands (AUS) x mezmar (AUS) (marwina (AUS))
Winning siblings: Extreme Thrill, Snicki Minaj,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/2
T: G Portelli
R: Josh Adams (55)
15/2
4m northern meteor (AUS) x school blue (AUS) (geiger counter (USA))
3
0.3
9/1
T: R L Pearse
R: G Buckley (57)
9/1
4
0.4
6/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (57.5)
6/1
5
2
4/13F
T: G Waterhouse and A Bott
R: J Parr (60)
4/13F
3g snitzel (AUS) x loveday (AUS) (danzero (AUS))
6
6.7
66/1
T: Ms C Reid
R: Chloe Baker (53)
66/1
5g zariz (AUS) x queen's theatre (AUS) (king's theatre (IRE))
* Nick figures are for Australasia.