Breednet Results

WYONG - Thursday, May 3

Race 1 - Hma Group Mdn Hcp (1600m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:37.42 (34.76)
Prizemoney: $30,000
1
Tunero (1)
4/6F
T: C J Waller
R: A Hyeronimus (59)
4/6F
3g teofilo (IRE) x sweet little lies (AUS) (elusive quality (USA))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.3
Cormac (3)
2/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (57.5)
2/1
3
4.6
8/1
T: Wayne Austin
R: Alena Skerritt (52)
8/1
4
6.2
25/1
T: K J Parker
R: J Ford (54.5)
25/1
5
8.2
40/1
T: M and D Kearney
R: R Brewer (56.5)
40/1
6
13.7
15/1
T: B Robinson
R: Tim Clark (56.5)
15/1
3g big brown (USA) x spice temple (AUS) (more than ready (USA))
7
17.3
80/1
T: Jamie Thomsen
R: K Jennings (57.5)
80/1
3g medaglia d'oro (USA) x hillfa (AUS) (danehill (USA))
Race 2 - Hma Instrumentation Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Soft(6) Time: 1:20.43 (34.60)
Prizemoney: $30,000
1
7/4F
T: M, W and J Hawkes
R: K Jennings (59)
7/4F
Winning siblings: Chevy Nova, Prospero,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.3
11/1
T: James Cummings
R: J R Collett (57)
11/1
3f poet's voice (GB) x high school (GB) (sadler's wells (USA))
3
4.1
11/4
T: C J Waller
R: R Hutchings (59)
11/4
3g high chaparral (IRE) x zarock (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
4
5.2
2/1
T: M and D Kearney
R: Tim Clark (59)
2/1
4g hard spun (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
5
8.7
30/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (59)
30/1
3g redwood (GB) x imposingly (AUS) (zabeel (NZ))
6
10.5
11/1
T: J L Roberts
R: A Hyeronimus (59)
11/1
5g zabeel (NZ) x eloa (NZ) (volksraad (GB))
Race 3 - Hma Power Generation Hcp (C1) (1600m)
Class: Class 1 Track: Soft(5) Time: 1:38.84 (34.52)
Prizemoney: $30,000
1
4/9F
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (59)
4/9F
4g star witness (AUS) x la fantastique (AUS) (fantastic light (USA))
Winning siblings: Legal Girl,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
1.3
11/1
T: P M Perry
R: Tim Clark (58)
11/1
3
2.8
16/1
T: David Payne
R: K S Latham (57.5)
16/1
3f so you think (NZ) x winning betsy (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
3
7/1
T: K A Lees
R: A Bullock (59)
7/1
3g medaglia d'oro (USA) x emblem of hope (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
5
3.6
12/1
T: W J Gavenlock
R: J R Collett (56.5)
12/1
4g fastnet rock (AUS) x delta girl (NZ) (general nediym (AUS))
6
4.2
8/1
T: G Portelli
R: R Dolan (54)
8/1
4m northern meteor (AUS) x school blue (AUS) (geiger counter (USA))
7
4.4
40/1
T: A D Smith
R: J Ford (54)
40/1
3f excites (AUS) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
8
11.2
100/1
T: O Jiricka
R: Ms K Bell-Pitomac (53)
100/1
5m bon hoffa (AUS) x hot lips (AUS) (military plume (NZ))
Race 4 - Hma Materials Handling Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 1:04.37 (34.46)
Prizemoney: $40,000
1
4/9F
T: Ms K Waugh
R: Tim Clark (57)
4/9F
3f nicconi (AUS) x oxford princess (AUS) (magic ring (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
8/1
T: R T Leemon
R: J R Collett (54.5)
8/1
4m buriton (NZ) x monte ivy (AUS) (noverre (USA))
3
2.6
16/1
T: G W Moore
R: G Buckley (56)
16/1
3g golden archer (AUS) x musical orbit (AUS) (palace music (USA))
4
3.9
7/1
T: Ms C Murnane
R: C G O'Brien (58)
7/1
3g delago deluxe (AUS) x increase (AUS) (zeditave (AUS))
5
6.5
15/1
T: P Cheers
R: Rachel Hunt (52.5)
15/1
4m henrythenavigator (USA) x daydream express (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
6
6.9
16/1
T: John Thompson
R: J Ford (58)
16/1
3g stratum (AUS) x tonkatsu (AUS) (clang (AUS))
7
7.1
30/1
T: Stephen Schofield
R: Alena Skerritt (51.5)
30/1
8
7.3
40/1
T: J and G Lee
R: Ms M Weir (51.5)
40/1
4m oratorio (IRE) x lady gulch (AUS) (thunder gulch (USA))
9
8
40/1
T: D Lane
R: Travis Wolfgram (56)
40/1
2g foxwedge (AUS) x easy to read (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 5 - Hma Flow & Industrial Mdn (2100m)
Class: Maiden Track: Soft(5) Time: 2:11.60 (36.21)
Prizemoney: $30,000
1
7/2
T: P M Perry
R: J R Collett (58)
7/2
3g all too hard (AUS) x ashley's kitty (USA) (tale of the cat (USA))
Winning siblings: Chasing Comets, Concealed,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
3
9/4F
T: John Thompson
R: B Avdulla (58)
9/4F
3
4.5
13/4
T: K J Parker
R: K Jennings (58)
13/4
3g tartan bearer (IRE) x cupcakes (AUS) (anabaa (USA))
4
7.7
60/1
T: David Payne
R: Rachel King (58)
60/1
3g reliable man (GB) x oh so royal (AUS) (danzero (AUS))
5
7.8
80/1
T: J G Sargent
R: Ms J Taylor (56)
80/1
3f so you think (NZ) x corkage (NZ) (zabeel (NZ))
6
9.5
11/1
T: G W Moore
R: R Hutchings (59)
11/1
7
9.9
16/1
T: Jackson Pallot
R: B Spriggs (56)
16/1
3f arena (AUS) x palace capers (AUS) (archregent (CAN))
8
12.4
30/1
T: David Payne
R: Rachel Hunt (55)
30/1
3g reliable man (GB) x grave (AUS) (singspiel (IRE))
9
17.2
40/1
T: D Lane
R: Mitchell Bell (57)
40/1
5m mosayter (USA) x star gold (AUS) (luskin star (AUS))
10
24.2
6/1
T: Cameron Crockett
R: R Dolan (55)
6/1
3g denman (AUS) x crown ruby (AUS) (rubiton (AUS))
11
32
150/1
T: Ms S Jeffries
R: Ms K Bell-Pitomac (54)
150/1
6m aussie rules (USA) x secret glance (AUS) (high rolling (AUS))
12
37.1
20/1
T: Edward Cummings
R: Tim Clark (58)
20/1
3g casino prince (AUS) x terrestria (NZ) (encosta de lago (AUS))
Race 6 - Hma Geotechnical (Bm65) (1100m)
Class: Benchmark 65 Track: Soft(5) Time: 1:03.48 (33.96)
Prizemoney: $30,000
1
5/2
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (59.5)
5/2
3g denman (AUS) x coolroom candidate (AUS) (mister c. (USA))
Winning siblings: Coolring, Kashiwa,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
Wander (3)
8/11F
T: Richard Litt
R: B Avdulla (60)
8/11F
3g lonhro (AUS) x mayfield (GB) (danehill (USA))
3
3.8
15/2
T: B A Partelle
R: Tim Clark (60.5)
15/2
4g sepoy (AUS) x further (AUS) (more than ready (USA))
2018 MM Adelaide Yearling Sale
$47,500
Vendor: Bowness Stud Young NSW
Buyer: Gordon Richards Racing
4
3.9
Shalama (10)
50/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (54)
50/1
8g bureaucracy (NZ) x laura's girl (AUS) (oliver's lot (AUS))
5
5.4
20/1
T: Grant Allard
R: J Ford (56.5)
20/1
5g ready's image (USA) x sasheen (AUS) (hennessy (USA))
6
6.4
12/1
T: R A Freedman
R: Rachel Hunt (56.5)
12/1
7
7.2
30/1
T: J L Roberts
R: Kellie Holding (55)
30/1
4g moshe (AUS) x sleek'n'sassy (AUS) (danehill star (AUS))
8
18.5
30/1
T: J and G Lee
R: J P Morris (57.5)
30/1
5g darci brahma (NZ) x cats whiskers (NZ) (one cool cat (USA))
Race 7 - Hma Wear Solutions (Bm70) (1100m)
Class: Benchmark 70 Track: Soft(5) Time: 1:03.68 (34.17)
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: G Waterhouse and A Bott
R: Rachel King (57)
5/4F
4m foxwedge (AUS) x cinque (AUS) (red ransom (USA))
Winning siblings: Sport Chic,
This nick: 6 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
2.5
12/1
T: J and G Lee
R: J P Morris (59)
12/1
5m tickets (AUS) x crimson joy (AUS) (red ransom (USA))
3
2.7
30/1
T: J N Englebrecht
R: Kellie Holding (53.5)
30/1
5m dreamscape (AUS) x megie moo (AUS) (pauillac (AUS))
4
3.2
14/1
T: J C Coyle
R: Ms J Taylor (57)
14/1
5m murtajill (AUS) x mother's milk (NZ) (savabeel (AUS))
5
3.4
12/1
T: K A Lees
R: B Avdulla (58)
12/1
6
5.3
Pandeia (10)
16/1
T: Grant Young
R: J Ford (54)
16/1
4m ad valorem (USA) x miss canny (AUS) (canny lad (AUS))
7
5.5
80/1
T: J N Englebrecht
R: G Buckley (56)
80/1
8m any given saturday (USA) x expozay (AUS) (naturalism (NZ))
8
5.6
11/4
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (57)
11/4
3f fastnet rock (AUS) x secret silence (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
9
5.8
7/1
T: K A Lees
R: J R Collett (57.5)
7/1
3f all too hard (AUS) x headway (AUS) (charge forward (AUS))
10
5.9
Kandy (1)
30/1
T: K A Lees
R: Ms L Day (56.5)
30/1
3f congrats (USA) x sri lanka (AUS) (sri pekan (USA))
Race 8 - Hma Gtech Cyclones Hcp (C2) (1350m)
Class: Class 2 Track: Soft(5) Time: 1:20.18 (35.36)
Prizemoney: $30,000
1
9/1
T: P M Perry
R: Tim Clark (54.5)
9/1
3g nicconi (AUS) x space odyssey (AUS) (stratum (AUS))
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1
T: John Thompson
R: A Hyeronimus (61)
4/1
3g lope de vega (IRE) x family jewels (AUS) (secret savings (USA))
3
1
9/2
T: James Cummings
R: B Avdulla (57.5)
9/2
3f street cry (IRE) x grilse (USA) (rahy (USA))
4
3.3
8/1
T: Joseph Pride
R: J R Collett (58)
8/1
3g manhattan rain (AUS) x princess ruhie (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
3.6
8/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (57.5)
8/1
3g so you think (NZ) x soft landing (AUS) (al maher (AUS))
6
5
60/1
T: J C Coyle
R: Rachel King (54)
60/1
5g excites (AUS) x eight of diamonds (AUS) (lion heart (USA))
7
5.9
20/1
T: Grant Marshall
R: G Buckley (59.5)
20/1
4g helmet (AUS) x dawn attack (IRE) (fantastic light (USA))
8
6.4
15/2
T: P and P Snowden
R: K Jennings (59.5)
15/2
3g uncle mo (USA) x victory tycoon (AUS) (secret savings (USA))
9
8.2
9/4F
T: J M Austin
R: Mitchell Bell (57.5)
9/4F
3g california dane (AUS) x eyenar (AUS) (jetball (AUS))
10
23.9
30/1
T: R T Leemon
R: R Hutchings (57.5)
30/1
6g elvstroem (AUS) x rosa's wish (AUS) (rory's jester (AUS))
* Nick figures are for Australasia.