Breednet Results

WYONG - Tuesday, March 10

Race 1 - Icl Sierraform Gt Mdn Hcp (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:58.03 (34.11)
Prizemoney: $35,000
1
Rifles (1)
8/11F
T: B A Partelle
R: K S Latham (59)
8/11F
4g smart missile (AUS) x senora (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Winning siblings: Hudson River, Isalute, Paris Romance,
This nick: 7 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
4.5
8/1
T: D Lane
R: D Mc Lellan (55.5)
8/1
3g delago deluxe (AUS) x lucky beauty (AUS) (peintre celebre (USA))
3
5.5
12/1
T: J A Sylvester
R: Ms M Weir (53)
12/1
3f street boss (USA) x van welbilt (AUS) (artie schiller (USA))
5
6.4
5/2
T: Ms K Buchanan
R: J R Collett (57)
5/2
6
8
7/1
T: David Pfieffer
R: Rachel King (55.5)
7/1
3f rubick (AUS) x it had to be you (AUS) (belong to me (USA))
Race 2 - Syngenta Posterity Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.26 (36.16)
Prizemoney: $35,000
1
9/4F
T: M, W & J Hawkes
R: A Adkins (55)
9/4F
2f brazen beau (AUS) x pink (AUS) (bon hoffa (AUS))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
3/1
T: Ms K Waugh
R: S Clipperton (55)
3/1
3
1.8
20/1
T: G Portelli
R: Rachel King (55)
20/1
2f lord kanaloa (JPN) x orgueil (JPN) (deep impact (JPN))
4
3.8
11/2
T: Richard Litt
R: Ms K O'Hara (57)
11/2
5
4.5
8/1
T: A J Cummings
R: Jean Van Overmeire (55)
8/1
2f so you think (NZ) x wordplay (AUS) (fastnet rock (AUS))
6
5.5
150/1
T: R S Englebrecht
R: Deanne Panya (55)
150/1
2f super one (AUS) x bulladini (AUS) (bernardini (USA))
7
5.6
6/1
T: Bjorn Baker
R: J R Collett (57)
6/1
2c real impact (JPN) x soleil royale (AUS) (french deputy (USA))
8
8.6
25/1
T: K J Parker
R: J Ford (55)
25/1
2f super one (AUS) x issy rose (AUS) (magic albert (AUS))
9
10.2
6/1
T: R & L Price
R: A Hyeronimus (55)
6/1
2f vancouver (AUS) x deringer (AUS) (choisir (AUS))
Race 3 - Turfculture Thumper Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:20.30 (35.48)
Prizemoney: $35,000
1
1/4F
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (58.5)
1/4F
3g smart missile (AUS) x irresistible charm (AUS) (northern meteor (AUS))
Winning siblings: Type Won,
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
4.8
12/1
T: G Portelli
R: Deanne Panya (57)
12/1
3
7.3
9/2
T: Craig Carmody
R: Travis Wolfgram (56.5)
9/2
3f poet's voice (GB) x hot millie (AUS) (magic albert (AUS))
4
7.4
80/1
T: D Fromberg
R: A Layt (58.5)
80/1
3c nicconi (AUS) x surfari (AUS) (imperial prince (IRE))
5
9.6
14/1
T: Richard Litt
R: Ms L Day (56.5)
14/1
3g dream ahead (USA) x diamantina dior (AUS) (oasis dream (GB))
6
17.6
30/1
T: Ms K Buchanan
R: Ms S Metcalfe (53.5)
30/1
3f rubick (AUS) x magic in motion (AUS) (magic albert (AUS))
Race 4 - Bayer Indemnify Hcp (C1) (1000m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 0:58.00 (33.90)
Prizemoney: $35,000
1
15/2
T: G Portelli
R: Ms L Day (53)
15/2
Winning siblings: Invincible Ninja,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1
11/8F
T: Cameron Crockett
R: G Buckley (54.5)
11/8F
3f foxwedge (AUS) x sila jasak (NZ) (cullen (AUS))
3
1.1
20/1
T: J & G Lee
R: A Hyeronimus (55)
20/1
5m tickets (AUS) x crimson joy (AUS) (red ransom (USA))
4
3.1
30/1
T: Peter D Green
R: Cejay Graham (52)
30/1
4m all too hard (AUS) x glasgow (AUS) (testa rossa (AUS))
6
6.3
12/1
T: B A Partelle
R: Ashley Morgan (54)
12/1
4g walking or dancing (NZ) x military queen (AUS) (general nediym (AUS))
7
6.7
8/1
T: B A Partelle
R: Ms M Weir (57.5)
8/1
Race 5 - Floratine Foliars Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.10 (34.86)
Prizemoney: $35,000
1
Aytobe (1)
4/1
T: B A Partelle
R: K S Latham (59)
4/1
4g bullet train (GB) x hitchhike (AUS) (strategic (AUS))
Winning siblings: Bye Bye Benji, Our Shinkansen,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2018 MM Adelaide Yearling Sale
$15,000
Vendor: Bowness Stud Young NSW
Buyer: Adam Trinder
2
4
Uprise (5)
2/1
T: Brad Widdup
R: C Reith (58.5)
2/1
3g hinchinbrook (AUS) x miss rangoon (USA) (giant's causeway (USA))
3
6.3
40/1
T: Jason & Lucy Attard
R: Ms K O'Hara (57)
40/1
4m all too hard (AUS) x the warrior woman (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
6.9
30/1
T: Peter D Green
R: R Brewer (58.5)
30/1
3g sidestep (AUS) x phar too fast (AUS) (dane shadow (AUS))
5
7.1
10/9F
T: K A Lees
R: Rachel King (56.5)
10/9F
3f snitzel (AUS) x returntosender (AUS) (elusive city (USA))
6
8.7
12/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (56.5)
12/1
3f sepoy (AUS) x zestily (AUS) (snitzel (AUS))
7
12
60/1
T: Tanya Randell
R: Ms S Clenton (57)
60/1
8
12.1
150/1
T: Stephen Schofield
R: A Layt (57)
150/1
9
14.6
25/1
T: Mark Cross
R: Jenny Duggan (58.5)
25/1
3g canford cliffs (IRE) x la strada (AUS) (redoute's choice (AUS))
10
15.1
50/1
T: K J Miller
R: J R Collett (57)
50/1
11
16.6
60/1
T: S Farley
R: C G O'Brien (56.5)
60/1
3f cluster (AUS) x alley cat nine (AUS) (catbird (AUS))
Race 6 - Sports Turf Solutions Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:10.61 (34.60)
Prizemoney: $35,000
1
16/1
T: Ms K Buchanan
R: Jenny Duggan (56)
16/1
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
5/2
T: Tim McIntosh
R: C Reith (58.5)
5/2
4g trusting (AUS) x exalted mollie (AUS) (alannan (USA))
3
2.3
Titus (12)
11/1
T: P M Perry
R: R Dolan (54)
11/1
5g excites (AUS) x indrani (AUS) (commands (AUS))
4
2.4
20/1
T: B A Partelle
R: Ms M Weir (53)
20/1
4g pierro (AUS) x hi belle (AUS) (clangalang (AUS))
5
2.9
4/1
T: K A Lees
R: Ms S Clenton (58)
4/1
4g shamexpress (NZ) x polish princess (GB) (polish precedent (USA))
6
3.7
16/1
T: John Thompson
R: A Adkins (58.5)
16/1
4m lope de vega (IRE) x always loyal (AUS) (bradbury's luck (AUS))
7
4.6
13/8F
T: James Cummings
R: J Parr (58)
13/8F
3f lonhro (AUS) x teenager (AUS) (canny lad (AUS))
8
5.7
40/1
T: D I Atkins
R: C G O'Brien (57.5)
40/1
4g uncle mo (USA) x star acclaimed (AUS) (langfuhr (CAN))
9
5.9
20/1
T: B A Partelle
R: Ashley Morgan (55)
20/1
4g sebring (AUS) x northern glory (AUS) (northern meteor (AUS))
10
6
60/1
T: E B Holland
R: S Lisnyy (54)
60/1
6g dream ballad (AUS) x crezned (AUS) (manner hill (AUS))
Race 7 - Turfcare Aust Conditional-Bm70 (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:38.19 (36.01)
Prizemoney: $35,000
1
15/2
T: Clare Cunningham
R: Rachel King (55.5)
15/2
3f better than ready (AUS) x she's a meteor (AUS) (northern meteor (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
13/2
T: P M Perry
R: R Dolan (55)
13/2
4g so you think (NZ) x cutie express (AUS) (redoute's choice (AUS))
3
2
7/1
T: J C Deamer
R: Ms S Clenton (60)
7/1
4g time thief (AUS) x summer raid (AUS) (marauding (NZ))
4
2.8
13/4F
T: Ms K Waugh
R: G Buckley (58)
13/4F
4g sea the moon (GER) x having a blast (USA) (exchange rate (USA))
5
3.2
7/1
T: R & M Freedman
R: S Clipperton (57.5)
7/1
4g excelebration (IRE) x laurinel argie (AUS) (palace music (USA))
6
4
14/1
T: Ms K Buchanan
R: S Lisnyy (55)
14/1
9g primus (AUS) x blue booty (AUS) (personal flag (USA))
7
4.2
4/1
T: C E Conners
R: J R Collett (57.5)
4/1
8
4.4
7/1
T: G Portelli
R: Ms L Day (52)
7/1
9
7.8
40/1
T: G A O'Brien
R: D Mc Lellan (55)
40/1
5g casino prince (AUS) x wild brew (USA) (milwaukee brew (USA))
10
10.3
20/1
T: Ms D Lumsden
R: J Penza (54)
20/1
6g mosayter (USA) x better days (AUS) (last tycoon (IRE))
11
15.5
150/1
T: A D Smith
R: Ms M Weir (52)
150/1
5m excites (AUS) x tansgirl (AUS) (orientate (USA))
12
28.3
150/1
T: Jay Hopkins
R: A Adkins (54)
150/1
5g exceed and excel (AUS) x secret liaison (AUS) (artie schiller (USA))
Race 8 - Eco Bunker Australia (Bm64) (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:20.42 (36.08)
Prizemoney: $35,000
1
Asudem (4)
7/4F
T: Luke A Thomas
R: A Bullock (60)
7/4F
4g duporth (AUS) x madame medusa (IRE) (mozart (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Mohican (16)
60/1
T: R & L Price
R: Cejay Graham (52)
60/1
6g authorized (IRE) x zaroyale (NZ) (zabeel (NZ))
3
0.3
15/2
T: P M Perry
R: R Dolan (60)
15/2
4
0.5
8/1
T: Ms L Munce
R: G Buckley (57)
8/1
5g benfica (AUS) x little emily (AUS) (sequalo (AUS))
5
0.7
16/1
T: A J Cummings
R: Ms L Day (59)
16/1
5g so you think (NZ) x a fairy's kiss (NZ) (stravinsky (USA))
6
2.2
16/1
T: R L Pearse
R: Rachel King (56.5)
16/1
7g reset (AUS) x commands a smile (AUS) (commands (AUS))
7
3.7
7/1
T: J G Sargent
R: Jean Van Overmeire (58.5)
7/1
3g iffraaj (GB) x catbird kitty (AUS) (catbird (AUS))
8
3.8
15/2
T: P & P Snowden
R: A Adkins (55)
15/2
3f exceed and excel (AUS) x london lolly (AUS) (charge forward (AUS))
9
4
30/1
T: G A O'Brien
R: D Mc Lellan (58)
30/1
7g lope de vega (IRE) x fudge delight (AUS) (lago delight (AUS))
10
6.2
60/1
T: P M Perry
R: B Griffiths (57)
60/1
5g dream ballad (AUS) x magic emerald (AUS) (magic albert (AUS))
11
8.2
15/4
T: Ms K Waugh
R: J Parr (59.5)
15/4
* Nick figures are for Australasia.