Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 17
Sha Tin
Wednesday, April 14
Happy Valley
Sunday, April 11
Sha Tin
Thursday, April 8
Happy Valley
Monday, April 5
Sha Tin
Wednesday, March 31
Sha Tin
Sunday, March 28
Sha Tin
Wednesday, March 24
Happy Valley
Sunday, March 21
Sha Tin

HAPPY VALLEY - Wednesday, April 25

Race 1 - Daejeon Hcp (C5) (1650m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:40.68 (23.93)
Prizemoney: $660,000
1
7/4F
T: A T Millard
R: C Schofield (58)
7/4F
This nick: 145 runners; 105 winners; 18 SW. Details145 runners; 105 winners; 18 SW. Details
2
3.3
11/2
T: P Yiu
R: C Y Ho (52)
11/2
4g sepoy (AUS) x shibata (AUS) (testa rossa (AUS))
3
4.1
25/1
T: Richard Gibson
R: M L Yeung (50.5)
25/1
4g coats choice (AUS) x drizzle (NZ) (ski captain (USA))
4
4.2
10/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (50)
10/1
5g sufficient (NZ) x malika (NZ) (sandtrap (USA))
5
5.3
16/1
T: C W Chang
R: N Callan (58.5)
16/1
6g dark angel (IRE) x cover girl (IRE) (common grounds (GB))
6
5.5
15/2
T: C Fownes
R: J Moreira (57)
15/2
4g starcraft (NZ) x biancalaura (AUS) (belong to me (USA))
7
6.5
25/1
T: K L Man
R: D Whyte (60.5)
25/1
6g excites (AUS) x derrycarna (AUS) (woodman (USA))
8
7.3
11/1
T: D Cruz
R: M Chadwick (51.5)
11/1
6g sandtrap (USA) x scuderia (NZ) (minardi (USA))
9
7.5
Torney (8)
9/1
T: L Ho
R: K C Leung (57)
9/1
5g thorn park (AUS) x driving rein (NZ) (volksraad (GB))
10
13.8
20/1
T: C S Shum
R: B Prebble (57)
20/1
5g teofilo (IRE) x speedos (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
17.3
6/1
T: A Lee
R: Z Purton (59.5)
6/1
7g castledale (IRE) x capital gold (NZ) (gold brose (AUS))
Race 2 - Incheon Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.70 (23.36)
Prizemoney: $880,000
1
9/1
T: K W Lui
R: M L Yeung (56)
9/1
5g high chaparral (IRE) x sarasota (AUS) (danehill (USA))
This nick: 63 runners; 50 winners; 6 SW. Details
2
0.8
7/4F
T: W Y So
R: J Moreira (58)
7/4F
4g savabeel (AUS) x quatro (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.9
Bingo (6)
3/1
T: J Moore
R: B Prebble (56)
3/1
4
1
12/1
T: C S Shum
R: A Sanna (54.5)
12/1
3g murtajill (AUS) x lady of laredo (AUS) (night shift (USA))
5
1.5
Adonis (1)
12/1
T: L Ho
R: M Chadwick (53)
12/1
4g exceed and excel (AUS) x mythical play (NZ) (defensive play (USA))
6
2.3
15/2
T: J J Size
R: K Teetan (58)
15/2
4g bullbars (AUS) x senorita rosay (NZ) (senor pete (USA))
7
4
11/1
T: P Yiu
R: Z Purton (58.5)
11/1
4g showcasing (GB) x spamalot (NZ) (stravinsky (USA))
8
4.8
12/1
T: D J Hall
R: C Schofield (53)
12/1
4g magic albert (AUS) x lagerphone (AUS) (fastnet rock (AUS))
9
4.9
20/1
T: A S Cruz
R: D Whyte (55.5)
20/1
10
5.5
30/1
T: K L Man
R: S Clipperton (54.5)
30/1
11
9
200/1
T: C Fownes
R: C Y Ho (55)
200/1
3g i am invincible (AUS) x calemore (AUS) (more than ready (USA))
12
9.5
100/1
T: D Ferraris
R: N Callan (55.5)
100/1
3f husson (ARG) x bear fan (USA) (pine bluff (USA))
Race 3 - Busan Hcp (C3) (2200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 2:17.02 (23.37)
Prizemoney: $1,310,000
1
25/1
T: A S Cruz
R: Z Purton (57)
25/1
5g strategic prince (GB) x eroica (GER) (highest honor (FR))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.3
50/1
T: A T Millard
R: U Rispoli (59)
50/1
6g zabeel (NZ) x lacada (AUS) (giant's causeway (USA))
3
3.1
25/1
T: C S Shum
R: M L Yeung (51.5)
25/1
4g artie schiller (USA) x vintage rock (AUS) (thunder gulch (USA))
4
3.2
12/1
T: Richard Gibson
R: D Whyte (60)
12/1
4g heliostatic (IRE) x heaven to sally (ARG) (honour and glory (USA))
5
3.5
7/2
T: J J Size
R: J Moreira (55)
7/2
4g myboycharlie (IRE) x dangerous dancer (IRE) (danehill dancer (IRE))
6
4
3/1F
T: P Yiu
R: M Chadwick (52.5)
3/1F
5g iffraaj (GB) x ruqqaya (NZ) (van nistelrooy (USA))
7
5.5
13/4
T: L Ho
R: K C Ng (52)
13/4
7g o'reilly (NZ) x queen to be (AUS) (king's theatre (IRE))
8
6
Zilong (3)
30/1
T: P D O'Sullivan
R: C Schofield (60)
30/1
4g shocking (AUS) x shamardal luck (AUS) (shamardal (USA))
9
6.8
60/1
T: F C Lor
R: A Sanna (59)
60/1
7g new approach (IRE) x dynacam (USA) (dynaformer (USA))
10
7.5
4/1
T: C H Yip
R: W M Lai (54.5)
4/1
5g arcano (IRE) x sassy gal (IRE) (king's best (USA))
11
9.3
11/1
T: A S Cruz
R: B Prebble (60.5)
11/1
6g teofilo (IRE) x cromac (ITY) (machiavellian (USA))
Race 4 - Daegu Hcp (C4) (1650m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:40.52 (23.83)
Prizemoney: $880,000
1
7/4F
T: P D O'Sullivan
R: Z Purton (60.5)
7/4F
Winning siblings: Fascaad, Teaattheritz,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
Gentry (4)
12/1
T: C H Yip
R: W M Lai (57)
12/1
6g tavistock (NZ) x sogno (NZ) (zabeel (NZ))
3
0.3
16/1
T: K W Lui
R: M Chadwick (54.5)
16/1
7g danzero (AUS) x supernal (AUS) (chief's crown (USA))
4
1.3
Kiram (1)
9/1
T: D Ferraris
R: N Callan (60.5)
9/1
7g elusive city (USA) x king luna (FR) (king's best (USA))
5
1.8
3/1
T: A T Millard
R: A Sanna (59.5)
3/1
5g pins (AUS) x nahayan (NZ) (zabeel (NZ))
6
1.9
30/1
T: C Fownes
R: U Rispoli (54)
30/1
7g stratum (AUS) x hasty snip (AUS) (snippets (AUS))
7
2
30/1
T: Richard Gibson
R: D Whyte (53.5)
30/1
8
2.5
40/1
T: A S Cruz
R: K C Ng (48.5)
40/1
6g commands (AUS) x sing song girl (NZ) (generous (IRE))
9
3.5
40/1
T: K L Man
R: K C Leung (54.5)
40/1
8g commands (AUS) x annie daly (IRE) (spinning world (USA))
10
4
16/1
T: W Y So
R: C Schofield (55.5)
16/1
4g per incanto (USA) x brookster (NZ) (danske (NZ))
11
4.3
9/1
T: Y S Tsui
R: K Teetan (55.5)
9/1
4g makfi (GB) x bannisters (AUS) (redoute's choice (AUS))
12
4.4
9/1
T: K H Ting
R: J Moreira (54.5)
9/1
6g high chaparral (IRE) x ursula minor (IRE) (footstepsinthesand (GB))
Race 5 - Incheon Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:10.13 (23.41)
Prizemoney: $880,000
1
13/8F
T: W Y So
R: J Moreira (60.5)
13/8F
4g husson (ARG) x genepi (AUS) (french deputy (USA))
Winning siblings: E-Super, Mont Genep, Spenepi,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/2
T: K H Ting
R: K C Leung (55.5)
9/2
7g patapan (USA) x victoria bay (NZ) (kingdom bay (NZ))
3
1.4
3/1
T: P D O'Sullivan
R: S Clipperton (59)
3/1
4g manhattan rain (AUS) x zipanese (AUS) (bellotto (USA))
4
2.5
Autopay (12)
30/1
T: A Lee
R: M L Yeung (50.5)
30/1
5
2.6
50/1
T: D J Hall
R: N Callan (56)
50/1
3g nicconi (AUS) x stellana (AUS) (testa rossa (AUS))
6
3.5
20/1
T: K H Ting
R: K Teetan (54)
20/1
7
6
11/1
T: K H Ting
R: W M Lai (52.5)
11/1
6g fast company (IRE) x ramamara (IRE) (trans island (GB))
8
6.8
6/1
T: C H Yip
R: U Rispoli (54)
6/1
4g showcasing (GB) x twelve carat (AUS) (snaadee (USA))
9
7
150/1
T: Y S Tsui
R: C Y Ho (54)
150/1
4g testa rossa (AUS) x miss elvee (AUS) (elvstroem (AUS))
11
10.3
100/1
T: F C Lor
R: C Schofield (56.5)
100/1
3g toorak toff (AUS) x steel a peak (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
12
10.5
66/1
T: D Ferraris
R: A Sanna (57.5)
66/1
6g myboycharlie (IRE) x montelimar (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 6 - The Korea R.A. Trophy (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 0:57.28 (23.07)
Prizemoney: $1,310,000
1
11/4F
T: T P Yung
R: Z Purton (58)
11/4F
5g coats choice (AUS) x blue blond (NZ) (stravinsky (USA))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: K L Man
R: K C Ng (50)
30/1
4g alamosa (NZ) x miss riviera (NZ) (montjeu (IRE))
3
0.6
12/1
T: L Ho
R: J Moreira (60)
12/1
4
0.7
10/1
T: D Ferraris
R: K Teetan (59)
10/1
5g jet spur (AUS) x like the wind (NZ) (deputy governor (USA))
5
1.3
13/4
T: Y S Tsui
R: M L Yeung (50.5)
13/4
4g zoffany (IRE) x she's sirius (AUS) (galileo (IRE))
6
1.5
8/1
T: K L Man
R: M Chadwick (51.5)
8/1
3g equiano (FR) x blue dune (GB) (invincible spirit (IRE))
7
2.3
13/4
T: J J Size
R: B Prebble (57)
13/4
4g hinchinbrook (AUS) x kianben (AUS) (jan murray (USA))
8
3.3
50/1
T: W Y So
R: K C Leung (54)
50/1
4g magnus (AUS) x verbatim (AUS) (giant's causeway (USA))
9
4.5
20/1
T: T P Yung
R: C Schofield (52.5)
20/1
6g elusive city (USA) x dolly disaster (AUS) (twenty four karat (USA))
10
5
10/1
T: L Ho
R: A Sanna (53)
10/1
5g reset (AUS) x exelante (AUS) (exceed and excel (AUS))
Race 7 - Daegu Hcp (C4) (1650m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:41.74 (22.95)
Prizemoney: $880,000
1
7/4F
T: C Fownes
R: Z Purton (60.5)
7/4F
5g align (AUS) x annalee (NZ) (kingdom bay (NZ))
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.3
16/1
T: Y S Tsui
R: C Schofield (54.5)
16/1
4g falkirk (NZ) x sorbello (NZ) (golan (IRE))
3
1.8
9/1
T: C S Shum
R: M L Yeung (55)
9/1
4g bel esprit (AUS) x viva dubai (AUS) (dubai destination (USA))
4
2.3
5/2
T: L Ho
R: J Moreira (54)
5/2
4g savabeel (AUS) x harinui (NZ) (generous (IRE))
5
2.5
13/2
T: Y S Tsui
R: K Teetan (52.5)
13/2
6
2.8
25/1
T: D Ferraris
R: A Sanna (56.5)
25/1
4g arcano (IRE) x miss azeza (GB) (dutch art (GB))
7
4.3
10/1
T: K W Lui
R: S Clipperton (57)
10/1
6g equiano (FR) x poyle meg (GB) (dansili (GB))
9
5.5
80/1
T: Richard Gibson
R: U Rispoli (57.5)
80/1
10
5.8
40/1
T: D J Hall
R: C Y Ho (56.5)
40/1
11
7.3
20/1
T: P D O'Sullivan
R: K C Leung (53)
20/1
6g pins (AUS) x chockaholic (NZ) (kaapstad (NZ))
12
12.3
150/1
T: C H Yip
R: W M Lai (56.5)
150/1
5g flying spur (AUS) x vivacious spirit (AUS) (bel esprit (AUS))
Race 8 - Seoul Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.98 (23.04)
Prizemoney: $1,310,000
1
9/4F
T: C Fownes
R: Z Purton (57)
9/4F
4g darci brahma (NZ) x bright abyss (USA) (royal academy (USA))
Winning siblings: Amazing Star,
This nick: 7 runners; 6 winners; 2 SW. Details
2
0.1
11/4
T: J Moore
R: J Moreira (58.5)
11/4
4g foxwedge (AUS) x isn't she fabulous (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
0.2
15/1
T: A T Millard
R: K Teetan (54.5)
15/1
6g time thief (AUS) x stand by your man (AUS) (nuclear freeze (USA))
5
1.5
9/1
T: T P Yung
R: C Schofield (58.5)
9/1
5g lonhro (AUS) x rose ransom (AUS) (red ransom (USA))
6
1.6
25/1
T: C H Yip
R: D Whyte (55)
25/1
5g bel danoro (AUS) x marendez (AUS) (marquetry (USA))
7
2.8
30/1
T: K H Ting
R: C Y Ho (53)
30/1
8
2.9
6/1
T: D Ferraris
R: N Callan (58)
6/1
6g show a heart (AUS) x twirling heights (NZ) (spinning world (USA))
9
4.3
10/1
T: Richard Gibson
R: K C Leung (54)
10/1
4g mint lane (USA) x very edgy (AUS) (mister malebo (AUS))
10
6.5
66/1
T: A S Cruz
R: A Sanna (58.5)
66/1
11
12
150/1
T: L Ho
R: K C Ng (52)
150/1
12
16.3
100/1
T: K L Man
R: M L Yeung (54.5)
100/1
4g o'reilly (NZ) x classy fashion (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
* Nick figures are for Australasia.