Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, April 17
Hastings
Te Rapa
Friday, April 16
Matamata
Thursday, April 15
Otaki
Wednesday, April 14
Ruakaka
Sunday, April 11
Pukekohe Park
Saturday, April 10
Riccarton Park
Te Aroha
Friday, April 9
Awapuni
Thursday, April 8
Wanganui
Wednesday, April 7
Ashburton
Monday, April 5
Riverton
Tauranga
Saturday, April 3
Awapuni
Ellerslie
Riverton
Wednesday, March 31
Matamata
Sunday, March 28
Tauherenikau
Saturday, March 27
Riccarton Park
Tauranga
Friday, March 26
New Plymouth Raceway
Wednesday, March 24
Pukekohe Park
Monday, March 22
Wingatui
Sunday, March 21
Te Aroha
Saturday, March 20
Tauranga
Trentham
Thursday, March 18
Ashburton
Wednesday, March 17
Matamata

PUKEKOHE PARK - Sunday, September 24

Race 1 - Colliers International 2yo (800m)
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 0:48.43
Prizemoney: $22,500
1
Masque (1)
2/2
T: G and D Rogerson
R: L G Innes (57)
2/2
2c savabeel (AUS) x disguised (NZ) (o'reilly (NZ))
This nick: 145 runners; 105 winners; 18 SW. Details145 runners; 105 winners; 18 SW. Details
2020 NZB Karaka Book 1
$100,000
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Big Red Farm
2
0.1
1/1F
T: S Autridge and J Richards
R: D S Johnson (55)
1/1F
2f i am invincible (AUS) x flying single (AUS) (flying spur (AUS))
3
3.9
Wyetta (10)
8/8
T: Jason Price
R: C E Lammas (55)
8/8
2f keeper (AUS) x queen boudicca (NZ) (perfectly ready (AUS))
4
4.4
3/3
T: Ms K Zimmerman
R: S T Collett (55)
3/3
2f albrecht (AUS) x miss anatina (AUS) (murtajill (AUS))
5
4.7
6/6
T: N W Tiley
R: M R Du Plessis (55)
6/6
2f unencumbered (AUS) x show bling (AUS) (flying spur (AUS))
6
5.6
4/4
T: S J McKee
R: S C Spratt (55)
4/4
2f savabeel (AUS) x kansas (NZ) (o'reilly (NZ))
7
10.5
5/5
T: K and L Rae and K Williams-Tuhoro
R: T D Thornton (57)
5/5
2c super easy (NZ) x pamela place (NZ) (captain rio (GB))
8
15.4
7/7
T: Eamonn Green
R: D Prastiyou (55)
7/7
2f savabeel (AUS) x lia (NZ) (oratorio (IRE))
Race 2 - Ssangyong (Bm65) (2200m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 2:23.18
Prizemoney: $22,500
1
7/5
T: J Williams
R: R E Scott (54.5)
7/5
6g gallant guru (AUS) x arurite (NZ) (rua rukuna (NZ))
Winning siblings: Aruriteson, Heberite,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
1/1F
T: M Baker and A Forsman
R: M Cameron (58.5)
1/1F
4g pour moi (IRE) x stareel (NZ) (zabeel (NZ))
3
0.5
9/9
T: Ms L Munro
R: K H Marzuki (54)
9/9
8g istidaad (USA) x lilly pilly (NZ) (jahafil (GB))
4
1.8
2/2
T: G K Thomas
R: J W Nason (54.5)
2/2
4m mastercraftsman (IRE) x next century (NZ) (stravinsky (USA))
5
2.3
10/10
T: Ms C Pomare
R: S C Spratt (54)
10/10
6
3.3
4/6
T: S F Ritchie
R: L J Allpress (56)
4/6
4m ekraar (USA) x novice mistress (NZ) (almutawakel (GB))
7
3.7
11/12
T: S T Wenn
R: T Wenn (54.5)
11/12
10g aries diamond (SAF) x misscello (NZ) (karensky (USA))
8
6.5
5/7
T: M H Brosnan
R: B R Jones (56)
5/7
5g mastercraftsman (IRE) x rhyme (NZ) (spinning world (USA))
9
6.8
3/3
T: S and E Clotworthy
R: A B Collett (58.5)
3/3
5g raise the flag (GB) x river bear (NZ) (chief bearhart (CAN))
10
8
12/11
T: C Isdale
R: D J Hain (56)
12/11
4g sakhee's secret (GB) x sister veronica (NZ) (magic of sydney (AUS))
11
9.5
6/4
T: D R Wiles
R: D S Johnson (60)
6/4
5g guillotine (NZ) x bellisent (NZ) (kaapstad (NZ))
12
10.1
8/8
T: D Logan and C Gibbs
R: M J McNab (58)
8/8
6g iffraaj (GB) x pentura (NZ) (pentire (GB))
13
13.2
13/13
T: C J Cosgrove
R: S R Weatherley (55)
13/13
7g istidaad (USA) x miss havoc (NZ) (whinavi (AUS))
Race 3 - Collett Racing Stables (Bm85) (1200m)
Class: Benchmark 85 Track: Heavy(10) Time: 1:13.64
Prizemoney: $30,000
1
6/6
T: K and B Kelso
R: D S Johnson (56.5)
6/6
5m makfi (GB) x our echezeaux (NZ) (zabeel (NZ))
This nick: 22 runners; 10 winners; 3 SW. Details
2
3
2/2
T: S B Marsh
R: M T Coleman (56.5)
2/2
3
3.4
3/3
T: G T Hennessy
R: M D Hills (56.5)
3/3
6h zabeel (NZ) x tootsie (NZ) (pins (AUS))
4
3.8
1/1F
T: V A Prendergast
R: C E Lammas (54.5)
1/1F
4m shocking (AUS) x the general's lady (AUS) (general nediym (AUS))
5
4
5/4
T: Ms J Surgenor
R: S C Spratt (55.5)
5/4
7g choisir (AUS) x clever me (AUS) (anabaa (USA))
6
6.4
7/7
T: L R Noble
R: S Saejorhor (50)
7/7
5m fastnet rock (AUS) x dance on by (IRE) (sadler's wells (USA))
7
11.1
4/5
T: E and D Browne
R: S R Weatherley (54.5)
4/5
5g guillotine (NZ) x portobello road (NZ) (volksraad (GB))
8
15.7
8/8
T: S Ralph
R: V A Colgan (57)
8/8
Race 4 - Healthvision (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 1:14.36
Prizemoney: $22,500
1
2/2
T: L Pertab
R: M T Coleman (56.5)
2/2
4m starcraft (NZ) x cross rate (IRE) (green tune (USA))
Winning siblings: Current Asset, Greenspan, Heaven Forbid,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
1/1F
T: N W Tiley
R: J J Fawcett (55.5)
1/1F
5g gold mine (USA) x ath luan (NZ) (thorn park (AUS))
3
3.2
6/6
T: Ms D Venn
R: T K Allan (59.5)
6/6
8g sandtrap (USA) x klocked (NZ) (kaapstad (NZ))
4
5.2
7/7
T: P and J Brosnan
R: S M McKay (56.5)
7/7
4
5.2
8/8
T: J C Collett
R: B R Jones (55)
8/8
6g el hermano (NZ) x kahntinata (NZ) (king delamere (NZ))
6
5.8
3/3
T: C Isdale
R: T N Harris (59)
3/3
4g showcasing (GB) x keeper coming (NZ) (keeper (AUS))
7
9.6
Acrylic (10)
4/5
T: S and E Clotworthy
R: A C Schwerin (54)
4/5
5g battle paint (USA) x searching for gold (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
8
74.8
9/9
T: P A Coutts
R: D J Hain (55)
9/9
100
Maquis (9)
5/4
T: Ms D Jeffcoat
R: T D Thornton (56)
5/4
6m elusive city (USA) x cabal (NZ) (carnegie (IRE))
Race 5 - Lone Star Pukekohe (Bm75) (1400m)
Class: Benchmark 75 Track: Heavy(10) Time: 1:28.25
Prizemoney: $25,000
1
Odisha (11)
5/5
T: N W Tiley
R: L J Allpress (55)
5/5
5m darci brahma (NZ) x cyclonic (AUS) (marauding (NZ))
Winning siblings: Category Five, Historian, Sundarbans,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
3/3
T: C J Wood
R: K H Marzuki (59)
3/3
6g have no fear (NZ) x oh my girl (NZ) (istidaad (USA))
3
3.8
2/2
T: L W Somervell
R: T D Thornton (57)
2/2
4
4.3
6/6
T: R Gavin
R: A B Collett (55)
6/6
5g lucky unicorn (AUS) x fast arrival (NZ) (entrepreneur (GB))
5
5.1
7/7
T: N W Tiley
R: O P Bosson (58)
7/7
6m pentire (GB) x danbourne (AUS) (danzero (AUS))
6
5.8
4/4
T: G T Hennessy
R: J J Fawcett (57)
4/4
6g tiger prawn (SAF) x suzie temple (NZ) (mellifont (USA))
7
6.3
8/8
T: F S Neill
R: D J Hain (58)
8/8
8g handsome ransom (AUS) x dame singa (NZ) (danasinga (AUS))
8
6.6
1/1F
T: Ms K McQuade
R: C E Lammas (54.5)
1/1F
4m swiss ace (AUS) x shelly bee (NZ) (pentire (GB))
Race 6 - Nzb Ins. Pearl Series (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 1:42.78
Prizemoney: $25,000
1
2/1
T: M Baker and A Forsman
R: J K Riddell (59.5)
2/1
5m rip van winkle (IRE) x theatre buff (USA) (theatrical (IRE))
Winning siblings: Caliburn, Odeon, War Critic,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
1/2F
T: S L Crawford
R: M J McNab (58.5)
1/2F
4m iffraaj (GB) x sokool (NZ) (bin ajwaad (IRE))
3
3.8
Avant (9)
3/3
T: P and D Williams
R: M R Du Plessis (54.5)
3/3
4m shocking (AUS) x devant (NZ) (zabeel (NZ))
4
4.3
5/4
T: J L Revell
R: T D Thornton (57)
5/4
4m guillotine (NZ) x baby gangster (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
5.6
6/6
T: B W Hawtin
R: S C Spratt (57)
6/6
6
8.3
4/5
T: S B Marsh
R: D S Johnson (58.5)
4/5
4m savabeel (AUS) x waimarie lass (NZ) (fasliyev (USA))
7
9.4
7/7
T: P W Lock
R: S T Collett (57.5)
7/7
6m clangalang (AUS) x philadelphia (NZ) (gold and ivory (USA))
Race 7 - Haunui Farm Karaka Classic (1600m) LR
Class: Open Track: Heavy(10) Time: 1:39.92
Prizemoney: $50,000
1
7/7
T: S Autridge and J Richards
R: O P Bosson (60)
7/7
8g teofilo (IRE) x crystal ballet (USA) (royal academy (USA))
This nick: 6 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.2
5/6
T: P and D Williams
R: M R Du Plessis (57)
5/6
7g guillotine (NZ) x brilliant kiwi (NZ) (brilliance (USA))
3
1
12/12
T: T J Miller
R: S C Spratt (53)
12/12
8g mr. nancho (ARG) x ivy rose (NZ) (don eduardo (NZ))
4
2.3
1/1F
T: N W Tiley
R: L G Innes (58)
1/1F
6g shinko king (IRE) x thirst (NZ) (desert sun (GB))
5
3.7
9/11
T: G K Thomas
R: A F Jones (53)
9/11
7m high chaparral (IRE) x no fibs (NZ) (casual lies (USA))
6
4.5
6/3
T: S Ralph
R: K H Marzuki (53)
6/3
6g align (AUS) x pirate queen (NZ) (smuggler (GB))
7
4.6
8/9
T: R P Caddy
R: S R Weatherley (53)
8/9
7m bachelor duke (USA) x lucy mary (NZ) (victory dance (IRE))
8
5.4
2/2
T: L O'Sullivan and A Scott
R: M T Coleman (53)
2/2
4g myboycharlie (IRE) x giant mystique (AUS) (giant's causeway (USA))
9
5.5
4/5
T: P N McKay
R: S T Collett (53)
4/5
6g st reims (NZ) x hebe (AUS) (kaphero (AUS))
10
7.4
13/13
T: E and D Browne
R: R T Elliot (53)
13/13
7g any suggestion (AUS) x deune (AUS) (green line express (USA))
11
10.2
14/14
T: Ms N Kelly
R: J J Fawcett (53)
14/14
5m castledale (IRE) x cool magic (NZ) (magic ring (IRE))
12
10.7
10/10
T: N W Tiley
R: L J Allpress (53)
10/10
5m don eduardo (NZ) x tsarevna (NZ) (dancing dissident (USA))
13
14.8
3/4
T: D Logan and C Gibbs
R: A B Collett (53)
3/4
4m rip van winkle (IRE) x rockadubai (AUS) (fastnet rock (AUS))
14
17.2
11/8
T: J C Pender
R: T D Thornton (53)
11/8
7m zed (NZ) x tudor moon (NZ) (shinko king (IRE))
Race 8 - Splice Construction (Bm65) (1600m)
Class: Benchmark 65 Track: Heavy(10) Time: 1:42.64
Prizemoney: $22,500
1
5/6
T: I L George
R: R E Scott (54.5)
5/6
6g tavistock (NZ) x arlanda (NZ) (straight strike (USA))
Winning siblings: Flying In, Remise,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/5
T: P P Mirabelli
R: K H Marzuki (55.5)
4/5
5g keeper (AUS) x chiclaya (NZ) (gold brose (AUS))
3
0.4
2/2
T: N W Tiley
R: S C Spratt (59)
2/2
5g falkirk (NZ) x damuse (NZ) (danske (NZ))
4
0.6
3/3
T: D A Walker
R: O P Bosson (58.5)
3/3
4g sun ruler (AUS) x genuki (NZ) (woodborough (USA))
5
4.1
1/1F
T: P and D Williams
R: M R Du Plessis (57.5)
1/1F
5m shocking (AUS) x marley magic (NZ) (carnegie (IRE))
6
4.4
7/4
T: K M Dell
R: C Dell (57)
7/4
5g buffalo man (CAN) x critique (NZ) (drama critic (USA))
7
5.2
6/7
T: R Patel
R: J J Fawcett (51)
6/7
5m keeper (AUS) x charlene (NZ) (zabeel (NZ))
8
11.6
8/8
T: P A Coutts
R: D J Hain (55.5)
8/8
9g jahafil (GB) x lotus biddie (NZ) (slavic (USA))
* Nick figures are for Australasia.