Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, May 16
Ascot Park
Saturday, May 15
Arawa Park
New Plymouth Raceway
Friday, May 14
Matamata
Thursday, May 13
Wanganui
Wednesday, May 12
Ashburton
Sunday, May 9
Woodville
Saturday, May 8
Riccarton Park
Te Rapa
Thursday, May 6
Riverton
Wednesday, May 5
Ruakaka
Sunday, May 2
Phar Lap Raceway
Saturday, May 1
Hastings
Te Rapa
Thursday, April 29
Wingatui
Wednesday, April 28
Arawa Park
Monday, April 26
Avondale
Sunday, April 25
Awapuni
Saturday, April 24
Ellerslie
Riccarton Park
Thursday, April 22
Woodville
Wednesday, April 21
Tauranga
Sunday, April 18
Ascot Park
Saturday, April 17
Hastings
Te Rapa
Friday, April 16
Matamata
Thursday, April 15
Otaki

PUKEKURA RACEWAY - Saturday, December 24

Race 1 - Boof Fleming Memorial Mdn (1800m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:54.32
Prizemoney: $7,000
1
2/2
T: Ms J Millar
R: R J Myers (56.5)
2/2
Winning siblings: Sparkling Dragon,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
3
1/1F
T: C J Henderson
R: S T Collett (58.5)
1/1F
4g keeper (AUS) x black widow (NZ) (black minnaloushe (USA))
3
6
Skuffle (12)
9/8
T: Ms K Buttimore
R: D G Bradley (56.5)
9/8
7m duelled (AUS) x remy lane (NZ) (rhythm (USA))
4
7.8
6/6
T: J R Wheeler
R: K A McCulloch (56.5)
6/6
5
9.6
4/4
T: Ms T Bliss
R: J Parkes (56.5)
4/4
5m roc de cambes (NZ) x latino lady (NZ) (spartacus (IRE))
6
10.6
3/3
T: M P Breslin
R: D A Hirini (54.5)
3/3
4m road to rock (AUS) x carlton conquest (AUS) (dolphin street (FR))
7
12.7
7/7
T: Ms T Keegan
R: M D Hills (56.5)
7/7
8
14.8
8/9
T: S L Cameron
R: R T Elliot (56.5)
8/9
4g stravinsky (USA) x j'abeel (NZ) (zabeel (NZ))
9
15.2
11/11
T: P W Fleming
R: D L Turner (58.5)
11/11
6g thano (ARG) x ira gay (NZ) (danske (NZ))
10
16.7
5/5
T: R S Manning
R: T D Thornton (56.5)
5/5
5m keeper (AUS) x bettieboop (NZ) (express duke (AUS))
11
20.3
Hektik (3)
10/10
T: L K Collins
R: J K Riddell (58.5)
10/10
5g fast 'n' famous (AUS) x el diablo (NZ) (lord ballina (AUS))
Race 2 - Stella Artois Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:05.59
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: R and C Bothwell
R: K A McCulloch (56.5)
1/1F
4m captain rio (GB) x sharp melody (NZ) (daggers drawn (USA))
Winning siblings: Euka Lady, Lim's Sprint, Melody Roxx,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
Rhiza (4)
2/2
T: Ms S Dravitzki
R: J K Riddell (56.5)
2/2
5m pins (AUS) x liquorice (NZ) (centaine (AUS))
3
1.7
Nakyama (10)
9/9
T: S L Cameron
R: T D Thornton (55)
9/9
3f swiss ace (AUS) x makayla (NZ) (faltaat (USA))
4
4.7
4/5
T: Ms D M Harris
R: R T Elliot (53)
4/5
3f bullbars (AUS) x zena's girl (AUS) (danzero (AUS))
5
4.9
7/7
T: J R Wheeler
R: R J Myers (57)
7/7
3g thewayyouare (USA) x aga panther (NZ) (viking ruler (AUS))
6
6.6
3/3
T: S Ramsay and J Ritchie
R: S T Collett (55)
3/3
3f testa rossa (AUS) x cerberus (NZ) (o'reilly (NZ))
7
7.6
5/6
T: W R Jones
R: L T Hemi (54)
5/6
3f pour moi (IRE) x skeena (AUS) (commands (AUS))
8
8.9
6/4
T: R J Patterson
R: R J Hannam (55)
6/4
3f guillotine (NZ) x golden opal (NZ) (starjo (NZ))
9
9.8
8/8
T: R J Patterson
R: J Parkes (55)
8/8
3f danroad (AUS) x molly's prize (NZ) (prized (USA))
10
21.7
Vui (1)
10/10
T: Ms K Buttimore
R: Timothy Johnson (56.5)
10/10
7g zed (NZ) x scentarossa (NZ) (centaine (AUS))
Race 3 - Revital Fertilisers Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:11.74
Prizemoney: $7,000
1
2/1
T: M Baker and A Forsman
R: J Parkes (57)
2/1
3g zoffany (IRE) x curio jade (AUS) (varick (USA))
Winning siblings: Holi Ravioli, Jade City, Stacey Lee,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
5/4
T: J R Wheeler
R: R J Myers (55)
5/4
3f alamosa (NZ) x raise the roof (NZ) (maroof (USA))
3
5
9/9
T: A M Clement
R: R J Hannam (55)
9/9
3f fully fledged (NZ) x up and away (NZ) (centaine (AUS))
4
5.1
4/5
T: M A Treweek
R: A B Collett (58.5)
4/5
4g magic albert (AUS) x chai (AUS) (viscount (AUS))
5
5.3
6/6
T: Ms T Egan
R: L T Hemi (57.5)
6/6
4g sufficient (NZ) x crack a dawn (NZ) (diamond express (NZ))
6
7.8
1/2F
T: Ms L Latta
R: K A McCulloch (56.5)
1/2F
4m congrats (USA) x miss midas (AUS) (flying spur (AUS))
7
8.6
7/7
T: M Moroney and P Gerard
R: S M McKay (55)
7/7
3f rip van winkle (IRE) x raadisi (NZ) (volksraad (GB))
8
8.8
8/8
T: J H Scott
R: S T Collett (56.5)
8/8
6m falkirk (NZ) x bellapreneur (NZ) (entrepreneur (GB))
9
10.3
3/3
T: M G Forbes
R: L G Innes (57)
3/3
3g smart missile (AUS) x china seas (AUS) (encosta de lago (AUS))
10
13.6
10/10
T: P D Pascoe
R: D L Turner (58.5)
10/10
Race 4 - Chain Rigging/ Scaffolding Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:24.26
Prizemoney: $7,000
1
12/12
T: M P Breslin
R: D A Hirini (54.5)
12/12
4m handsome ransom (AUS) x dancing diva (NZ) (dance floor (USA))
Winning siblings: Miss Norway,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
1/1F
T: S Ramsay and J Ritchie
R: J K Riddell (56.5)
1/1F
4m darci brahma (NZ) x boito belle (NZ) (centaine (AUS))
3
3.3
7/8
T: R S Manning
R: R J Hannam (56.5)
7/8
4m keeper (AUS) x brief moment (AUS) (brief truce (USA))
4
3.8
2/2
T: Ms T Bliss
R: J Parkes (58.5)
2/2
4g per incanto (USA) x latino lady (NZ) (spartacus (IRE))
5
4
Grazia (6)
4/4
T: S Autridge and J Richards
R: A B Collett (56.5)
4/4
4m savabeel (AUS) x trocair (AUS) (flying spur (AUS))
6
9
13/13
T: Ms T Keegan
R: M D Hills (56.5)
13/13
5m st reims (NZ) x finla mor (NZ) (pins (AUS))
7
11.5
Defer (17)
11/11
T: P P Mirabelli
R: B R Hutton (57.5)
11/11
4g postponed (USA) x silver fashion (IRE) (unfuwain (USA))
8
11.6
8/7
T: S L Cameron
R: R T Elliot (56.5)
8/7
5g ad valorem (USA) x sprites delight (AUS) (kenny's best pal (AUS))
9
12.1
6/6
T: S A Sharrock
R: Timothy Johnson (54.5)
6/6
4m postponed (USA) x magic time (NZ) (volksraad (GB))
10
12.6
5/5
T: A M Clement
R: L T Hemi (57.5)
5/5
5g cecconi (AUS) x saint lucy (AUS) (marscay (AUS))
11
14.6
Unfazed (14)
3/3
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (55)
3/3
3f zabeel (NZ) x faze (NZ) (stravinsky (USA))
12
16.8
9/9
T: Ms J Miller
R: S T Collett (56.5)
9/9
4m guillotine (NZ) x vaguely jet (NZ) (jetball (AUS))
13
24.1
10/10
T: B D Revell
R: S M McKay (55)
10/10
3f per incanto (USA) x luna scene (NZ) (langfuhr (CAN))
Race 5 - Nzb Ins. Pearl Series (Bm65) (1400m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(5) Time: 1:25.62
Prizemoney: $12,000
1
6/6
T: T L Riddell
R: J K Riddell (58)
6/6
5m swiss ace (AUS) x violet (NZ) (bandmaster ii (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
4/5
T: A M Clement
R: T D Thornton (57)
4/5
5m falkirk (NZ) x argyle lass (NZ) (grosvenor (NZ))
3
0.5
1/2F
T: S A Sharrock
R: J Parkes (58)
1/2F
5m swiss ace (AUS) x often (NZ) (o'reilly (NZ))
3
0.5
Mendip (1)
3/3
T: J R Wheeler
R: M J McNab (59.5)
3/3
4m makfi (GB) x primera dama (NZ) (danzero (AUS))
5
2
8/8
T: P D Pascoe
R: D L Turner (56)
8/8
6m cecconi (AUS) x timeout (NZ) (postponed (USA))
6
2.1
9/9
T: P W Fleming
R: M D Hills (55)
9/9
7
2.4
2/1
T: M Baker and A Forsman
R: R J Myers (57.5)
2/1
3f street cry (IRE) x solvini (NZ) (bertolini (USA))
8
4.2
5/4
T: A I Bambry
R: M Tanaka (57.5)
5/4
3f fast 'n' famous (AUS) x florette (USA) (sword dance (IRE))
9
4.5
7/7
T: A D Schumacher
R: Timothy Johnson (55)
7/7
8m king's chapel (AUS) x zorzi (NZ) (kaapstad (NZ))
Race 6 - Resort Mooloolaba Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Dead(5) Time: 1:38.22
Prizemoney: $7,000
1
1/1F
T: M Baker and A Forsman
R: J Parkes (55.5)
1/1F
3f redoute's choice (AUS) x gussy godiva (NZ) (last tycoon (IRE))
This nick: 29 runners; 27 winners; 8 SW. Details6 runners; 27 winners; 8 SW. Details
2
0.1
9/9
T: B D Revell
R: R J Hannam (55.5)
9/9
3f red giant (USA) x julez (AUS) (zabeel (NZ))
3
1.9
4/4
T: R S Manning
R: T D Thornton (55.5)
4/4
3f keeper (AUS) x bettieboop (NZ) (express duke (AUS))
4
2.2
8/8
T: J R Wheeler
R: R J Myers (57.5)
8/8
3g keeper (AUS) x cerprized habit (NZ) (prized (USA))
5
3
7/7
T: S F Ritchie
R: B R Hutton (54.5)
7/7
3f darci brahma (NZ) x gabana (NZ) (jungle pocket (JPN))
6
3.1
6/6
T: I J Adams
R: D G Bradley (57.5)
6/6
7
3.4
2/2
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (57.5)
2/2
3g snitzel (AUS) x mini tales (USA) (tale of the cat (USA))
8
4.3
5/5
T: Ms J Millar
R: S T Collett (55.5)
5/5
3f jimmy choux (NZ) x beejay belle (NZ) (perfectly ready (AUS))
9
19.8
3/3
T: J H Scott
R: M D Hills (57.5)
3/3
3g nom du jeu (NZ) x aquatainia (NZ) (touching wood (USA))
Race 7 - Landmark Homes (Bm65) (1200m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(5) Time: 1:12.02
Prizemoney: $7,000
1
3/3
T: R S Manning
R: Timothy Johnson (57.5)
3/3
5g keeper (AUS) x i'ma turner (NZ) (pyrus (USA))
Winning siblings: Heathrow,
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.1
4/4
T: P P Mirabelli
R: B R Hutton (56)
4/4
5m swiss ace (AUS) x boogie nights (AUS) (galileo (IRE))
3
1.6
2/2
T: S A Sharrock
R: M J McNab (57)
2/2
4m o'reilly (NZ) x escada (NZ) (centaine (AUS))
4
1.7
1/1F
T: S A Sharrock
R: J Parkes (57.5)
1/1F
3g dalghar (FR) x tudor park (NZ) (parkdale (GB))
5
5.2
7/7
T: P W Fleming
R: R J Hannam (56.5)
7/7
6m thano (ARG) x icriedon (NZ) (woodborough (USA))
6
6.4
5/5
T: R Autridge
R: K A McCulloch (56)
5/5
6g el hermano (NZ) x areta (AUS) (fasliyev (USA))
7
8.8
6/6
T: P D Pascoe
R: D L Turner (57.5)
6/6
5g o'reilly (NZ) x porotene express (NZ) (danasinga (AUS))
Race 8 - Racing December 27th (Bm65) (1800m)
Class: Benchmark 65 Track: Dead(5) Time: 1:53.59
Prizemoney: $7,000
1
7/7
T: M P Breslin
R: R J Myers (54)
7/7
6m alamosa (NZ) x florinda (NZ) (lord ballina (AUS))
Winning siblings: Electronic Bee,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.4
6/6
T: A I Bambry
R: M Tanaka (55.5)
6/6
4m nom du jeu (NZ) x sitting on a hill (NZ) (city on a hill (USA))
3
3.2
3/3
T: E and J Rayner
R: M D Hills (56.5)
3/3
4m keeper (AUS) x tycoon lover (USA) (swain (IRE))
4
4.7
11/10
T: M P Breslin
R: D A Hirini (54)
11/10
5m handsome ransom (AUS) x dancing diva (NZ) (dance floor (USA))
5
4.8
10/11
T: G H Sharrock
R: Timothy Johnson (54.5)
10/11
5g ekraar (USA) x efrosini (AUS) (royal academy (USA))
6
5
12/12
T: E and J Rayner
R: S T Collett (54.5)
12/12
4m eighth wonder (NZ) x magic flight (NZ) (magic of sydney (AUS))
7
5.6
5/4
T: R J Patterson
R: R J Hannam (59.5)
5/4
4g keeper (AUS) x bouquet toss (USA) (nureyev (USA))
8
6.2
1/1F
T: S Autridge and J Richards
R: M J McNab (56.5)
1/1F
9
6.3
8/8
T: R J Patterson
R: S M McKay (56)
8/8
4m sir percy (GB) x timpin (NZ) (pins (AUS))
10
8.4
Sakura (6)
9/9
T: G B McBeth
R: A B Collett (56.5)
9/9
5m mr. nancho (ARG) x black sugar (NZ) (sound reason (CAN))
11
9
2/2
T: J R Wheeler
R: J K Riddell (59)
2/2
6g istidaad (USA) x ruff diamond (NZ) (woodborough (USA))
12
9.2
13/13
T: Ms T Keegan
R: L T Hemi (53)
13/13
13
13.9
4/5
T: M Baker and A Forsman
R: J Parkes (55)
4/5
4m shocking (AUS) x la pucelle (NZ) (tale of the cat (USA))
* Nick figures are for Australasia.