Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore

SINGAPORE - Friday, August 23

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:11.01 (36.44)
Prizemoney: $30,000
1
150/1
T: J Tan
R: C K Ng (54)
150/1
6m daliapour (IRE) x hanna rossa (AUS) (testa rossa (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.5
12/1
T: S Burridge
R: W H Kok (57)
12/1
5g skilled (AUS) x lady green (AUS) (grandera (IRE))
3
3.3
12/1F
T: M W Walker
R: V Duric (58)
12/1F
4g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
4
3.8
Tavito (10)
50/1
T: K S Tan
R: M Rodd (56)
50/1
5g tavistock (NZ) x rio nugget (NZ) (captain rio (GB))
5
4.8
40/1
T: M W Walker
R: I Azhar (60)
40/1
6g coats choice (AUS) x explain (NZ) (success express (USA))
6
6.3
500/1
T: H W Tan
R: L P Beuzelin (59.5)
500/1
8g real saga (AUS) x nepro (AUS) (orpen (USA))
7
7.1
200/1
T: H Takaoka
R: A Syahir (57)
200/1
8g mastercraftsman (IRE) x black bijou (NZ) (black minnaloushe (USA))
8
10.1
Smash (7)
150/1
T: C T Kuah
R: D Moor (58.5)
150/1
4g guillotine (NZ) x psalms (NZ) (golan (IRE))
9
16.4
50/1
T: D Kok
R: M Ewe (60)
50/1
5g guillotine (NZ) x mango tree (AUS) (grand lodge (USA))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:23.31 (35.38)
Prizemoney: $75,000
1
8/1F
T: M Clements
R: A B Collett (51.5)
8/1F
3g dissident (AUS) x hennessy rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
This nick: 13 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.5
25/1
T: D L Freedman
R: D Moor (51.5)
25/1
3g ocean park (NZ) x starry (NZ) (o'reilly (NZ))
3
1
40/1
T: D Kok
R: R Woodworth (51.5)
40/1
3g smart missile (AUS) x miss judged (NZ) (volksraad (GB))
4
1.3
66/1
T: D L Freedman
R: Patrick Moloney (52)
66/1
5
2.6
60/1
T: H Takaoka
R: L P Beuzelin (55.5)
60/1
6
3.1
400/1
T: H Takaoka
R: M Rodd (57)
400/1
4g strong return (JPN) x tsurumaru i (JPN) (taiki shuttle (USA))
7
3.2
Meryl (14)
300/1
T: J Peters
R: C C Wong (50)
300/1
3f rock 'n' pop (AUS) x ruby rouge (NZ) (red ransom (USA))
8
4.5
100/1
T: R Le Grange
R: J P Van Der Merwe (51.5)
100/1
3g orpen (USA) x water side (ARG) (salt lake (USA))
9
5.5
200/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (52)
200/1
10
6
500/1
T: C T Kuah
R: C K Ng (48.5)
500/1
3g dissident (AUS) x future saint (USA) (saint ballado (CAN))
11
8.5
200/1
T: H W Tan
R: J See (50.5)
200/1
3g i am invincible (AUS) x lalla rookh (AUS) (street cry (IRE))
12
10.3
500/1
T: H Takaoka
R: T Krisna (49)
500/1
3g unencumbered (AUS) x tangerine dream (FR) (sadler's wells (USA))
13
12.8
500/1
T: J Lim
R: W H Kok (50)
500/1
3g shamoline warrior (AUS) x seattle storm (AUS) (consolidator (USA))
14
32.1
Wins (13)
500/1
T: L Khoo
R: K Nuh (50)
500/1
3g proisir (AUS) x prepared (NZ) (perfectly ready (AUS))
Race 3 - Hcp (C4) (1700m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:45.94 (44.54)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50.5)
40/1
5g lemon drop kid (USA) x tustarta (USA) (trempolino (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
40/1
T: H Takaoka
R: L P Beuzelin (55)
40/1
8g black tide (JPN) x beauty blonde (JPN) (taiki shuttle (USA))
3
1.1
20/1
T: D Koh
R: S Noh (59)
20/1
6g so you think (NZ) x link to my heart (USA) (stravinsky (USA))
4
1.6
Bebop (9)
40/1
T: H Takaoka
R: M Zaki (51)
40/1
5
1.8
66/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (57)
66/1
6
2.3
80/1
T: J O'Hara
R: J See (55.5)
80/1
9g shaft (AUS) x marina belle (AUS) (last tycoon (IRE))
7
2.4
16/1F
T: D L Freedman
R: D Moor (53)
16/1F
5g street cry (IRE) x darazani (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
5.2
50/1
T: M W Walker
R: M Nizar (49)
50/1
7g iffraaj (GB) x nuance (NZ) (star way (GB))
9
6.2
100/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (57.5)
100/1
7g sea the stars (IRE) x gipsy countess (IRE) (sadler's wells (USA))
Race 4 - Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:10.50 (34.96)
Prizemoney: $20,000
1
10/1F
T: D Meagher
R: R Woodworth (57.5)
10/1F
5g master of design (AUS) x mismanch (AUS) (grand royale (USA))
Winning siblings: Manchero,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
50/1
T: M Clements
R: Joseph Azzopardi (57.5)
50/1
5g intikhab (USA) x crossing (GB) (cape cross (IRE))
3
1.6
100/1
T: M W Walker
R: A B Collett (50.5)
100/1
3g burgundy (NZ) x aventura (NZ) (rock of gibraltar (IRE))
2019 NZB Karaka Book 2
$12,000
Vendor: Woburn Farm
Buyer: Warrior Stables
4
2.1
12/1
T: D Koh
R: S Noh (56.5)
12/1
4g battle paint (USA) x honey bee (NZ) (volksraad (GB))
5
3.6
80/1
T: C I Brown
R: M Rodd (57.5)
80/1
4g shocking (AUS) x zoe quin (NZ) (kashani (USA))
6
4.9
80/1
T: J Peters
R: S John (57.5)
80/1
4g shaft (AUS) x touch of heart (AUS) (mukaddamah (USA))
7
8.2
100/1
T: J Saimee
R: V Duric (57.5)
100/1
5g pour moi (IRE) x far south (NZ) (stark south (USA))
8
8.7
200/1
T: S Burridge
R: W H Kok (54.5)
200/1
4g hussonet (USA) x tevez (AUS) (street cry (IRE))
9
8.8
500/1
T: K S Tan
R: C C Wong (50.5)
500/1
3g rubick (AUS) x single in london (AUS) (not a single doubt (AUS))
10
9.1
500/1
T: Zl Mok
R: J See (55.5)
500/1
4g eurozone (AUS) x skymelt (AUS) (hard spun (USA))
11
11.1
500/1
T: J O'Hara
R: M Zaki (57.5)
500/1
4g pitleco (AUS) x dancing feet (AUS) (middle kingdom (USA))
Race 5 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:11.98 (25.81)
Prizemoney: $30,000
1
80/1
T: J Lim
R: C C Wong (60)
80/1
7m onceuponatime (NZ) x melaka (IRE) (marju (IRE))
This nick: 4 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
40/1
T: L Khoo
R: L P Beuzelin (59)
40/1
6g darci brahma (NZ) x christmas eve (AUS) (more than ready (USA))
3
3
66/1
T: H Takaoka
R: A B Collett (51.5)
66/1
5g super easy (NZ) x miss mocha (NZ) (senor pete (USA))
5
4
150/1
T: J Lim
R: I Saifudin (57.5)
150/1
6g iffraaj (GB) x fairy promises (USA) (broken vow (USA))
6
4.5
20/1
T: Zl Mok
R: W H Kok (57)
20/1
4g epaulette (AUS) x loch maryanne (AUS) (general nediym (AUS))
7
7
100/1
T: J Saimee
R: F Yusoff (54)
100/1
8
9
12/1F
T: S Burridge
R: M Rodd (56.5)
12/1F
4g more than ready (USA) x imanun (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
10.5
500/1
T: J Lim
R: J See (50.5)
500/1
11g one cool cat (USA) x aquaspur (AUS) (flying spur (AUS))
Race 6 - Hcp (C3) (1200m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:09.78 (24.29)
Prizemoney: $70,000
1
25/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (55.5)
25/1
5g fastnet rock (AUS) x te akau rose (NZ) (thorn park (AUS))
Winning siblings: Rosewedge, Shapita, Sombreuil, Zeus Warrior,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
20/1F
T: C I Brown
R: M Rodd (59.5)
20/1F
6g so you think (NZ) x modonna (AUS) (more than ready (USA))
3
0.9
30/1
T: J O'Hara
R: W H Kok (54.5)
30/1
5h dick turpin (IRE) x californium (AUS) (geiger counter (USA))
2017 MM Perth Yearling Sale
Vendor: Mungrup Stud Narrikup WA
Buyer: Psd $7500 Res $15000
4
2.4
Elise (7)
30/1
T: D Meagher
R: M Nizar (49)
30/1
7g faltaat (USA) x tongariro (AUS) (nadeem (AUS))
5
2.9
25/1
T: S Baertschiger
R: V Duric (56)
25/1
5g smart missile (AUS) x fornini (AUS) (stravinsky (USA))
6
5.2
50/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (57)
50/1
5g helmet (AUS) x heat of the fire (AUS) (strategic (AUS))
7
6
100/1
T: S Gray
R: A B Collett (50.5)
100/1
5g jimmy choux (NZ) x cissy bowen (NZ) (colombia (NZ))
8
8.3
60/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (56)
60/1
8g savabeel (AUS) x astradane (IRE) (danehill (USA))
Race 7 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:23.79 (25.35)
Prizemoney: $50,000
1
12/1F
T: D L Freedman
R: Patrick Moloney (52.5)
12/1F
4g all too hard (AUS) x ocean bridge (AUS) (dolphin street (FR))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
3
1.3
40/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (52)
40/1
4g mahisara (AUS) x no mistake (AUS) (easy rocking (AUS))
2018 MM National Yearling Sale
$5,000
Vendor: Wattle Brae Stud Darling Downs Qld
Buyer: Kim McCasker
4
2.6
150/1
T: S Burridge
R: F Yusoff (51)
150/1
7g dark angel (IRE) x livadream (IRE) (dalakhani (IRE))
6
4.6
50/1
T: K Y Young
R: R Woodworth (52.5)
50/1
5g hussonet (USA) x el shahar (AUS) (encosta de lago (AUS))
7
4.7
66/1
T: Ms D Logan
R: V Duric (60)
66/1
5g road to rock (AUS) x brasilia (NZ) (danske (NZ))
8
5.5
200/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (54.5)
200/1
6g showcasing (GB) x queens move (AUS) (king of kings (IRE))
9
12
66/1
T: L Khoo
R: J See (50)
66/1
5g mint lane (USA) x carpe jugulum (AUS) (hussonet (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1000m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 0:59.04 (23.37)
Prizemoney: $50,000
1
11/1F
T: Ms D Logan
R: V Duric (59)
11/1F
4g super easy (NZ) x posh bec (NZ) (le bec fin (NZ))
Winning siblings: Bonny Lass, Way Too Easy,
This nick: 3 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.2
Mach (11)
40/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50)
40/1
4g casino prince (AUS) x black eye (AUS) (success express (USA))
3
0.5
25/1
T: D Meagher
R: C S Chin (50)
25/1
4g bullet train (GB) x sylph lady (AUS) (mossman (AUS))
4
1
40/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (55.5)
40/1
6g bel esprit (AUS) x spinelli (AUS) (spinning world (USA))
5
1.5
300/1
T: Zl Mok
R: S John (53)
300/1
5g globetrotter (USA) x inertia (AUS) (belong to me (USA))
6
2.5
40/1
T: Ms D Logan
R: Patrick Moloney (53.5)
40/1
4g helmet (AUS) x dibella (AUS) (lonhro (AUS))
7
3
100/1
T: Zl Mok
R: C C Wong (53)
100/1
10g flying pegasus (AUS) x enterprising lady (AUS) (key business (AUS))
8
3.5
300/1
T: K Y Young
R: J See (50.5)
300/1
5g burgundy (NZ) x cavendish belle (NZ) (thorn park (AUS))
9
3.6
100/1
T: K Y Young
R: D Moor (52)
100/1
6g ego (NZ) x surraar (NZ) (ekraar (USA))
10
3.9
200/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (53)
200/1
11
5.2
200/1
T: J O'Hara
R: M Ewe (57.5)
200/1
6g alfred nobel (IRE) x gold park (AUS) (bletchley park (IRE))
* Nick figures are for Australasia.