Breednet Results

Other Meetings ▶
Sunday, April 18
Singapore
Saturday, April 10
Singapore
Sunday, April 4
Singapore
Saturday, March 27
Singapore
Saturday, March 20
Singapore

SINGAPORE - Saturday, March 7

Race 1 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:10.34 (34.83)
Prizemoney: $30,000
1
14/1F
T: S Baertschiger
R: K Hakim (55)
14/1F
3g showcasing (GB) x london dream (NZ) (handsome ransom (AUS))
Winning siblings: London Express,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
150/1
T: J O'Hara
R: R Munger (56)
150/1
3g bullbars (AUS) x dawninsky (NZ) (stravinsky (USA))
3
2
20/1
T: J Saimee
R: S Noh (58)
20/1
5g o'reilly (NZ) x joy (NZ) (pins (AUS))
2017 NZB Premier Yearling Sale
$190,000
Vendor: Waikato Stud Ltd
Buyer: Ric Wylie Bloodstock
4
2.1
200/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (55)
200/1
4g so secret (AUS) x raring to roar (AUS) (lion cavern (USA))
5
2.3
66/1
T: D Kok
R: M Ewe (55.5)
66/1
5g soldat (USA) x taker home (USA) (vindication (USA))
6
3.6
500/1
T: J Ong
R: R Iskandar (48.5)
500/1
7
3.7
40/1
T: H Takaoka
R: L P Beuzelin (58)
40/1
6m lohengrin (JPN) x wanita lestari (JPN) (eishin sandy (JPN))
8
3.8
25/1
T: S Gray
R: Patrick Moloney (59)
25/1
4g sweet orange (USA) x divinity (AUS) (woodman (USA))
9
4.8
100/1
T: Zl Mok
R: R Maia (57.5)
100/1
10g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
10
6.1
100/1
T: K S Tan
R: C C Wong (50)
100/1
11
6.2
150/1
T: S Gray
R: D Moor (52.5)
150/1
5g all american (AUS) x cristallo (AUS) (testa rossa (AUS))
12
7.5
400/1
T: J Lim
R: Zx Tan (53)
400/1
7g hala bek (IRE) x secretive lady (AUS) (zeditave (AUS))
13
12
500/1
T: C T Kuah
R: M Nizar (49.5)
500/1
4g algorithms (USA) x hello gypsy (USA) (quiet american (USA))
Race 2 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:35.93 (36.07)
Prizemoney: $75,000
1
15/2F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (57)
15/2F
3g so you think (NZ) x cassini contest (AUS) (danehill dancer (IRE))
Winning siblings: Luvahussy,
This nick: 10 runners; 6 winners; 1 SW. Details
2
1.8
500/1
T: H Takaoka
R: A B Collett (52)
500/1
3g epiphaneia (JPN) x sorriso angelo (JPN) (deep impact (JPN))
3
2.8
20/1
T: J O'Hara
R: J Powell (57)
20/1
3g safeguard (AUS) x investment grade (AUS) (high yield (USA))
4
3.6
60/1
T: D L Freedman
R: R Maia (57)
60/1
3g ocean park (NZ) x starry (NZ) (o'reilly (NZ))
5
5.1
100/1
T: J Peters
R: D Moor (57)
100/1
3g iffraaj (GB) x just a dream (NZ) (volksraad (GB))
6
6.1
40/1
T: R Le Grange
R: R Munger (55.5)
40/1
3f orpen (USA) x stormy (USA) (elusive quality (USA))
7
7.6
500/1
T: J Ong
R: Patrick Moloney (57)
500/1
3g pentire (GB) x charmaine (NZ) (centaine (AUS))
8
9.1
300/1
T: J Tan
R: C S Chin (54)
300/1
3g pluck (USA) x bindiya (AUS) (trotamondo (CHI))
9
10.1
100/1
T: S Gray
R: R Woodworth (57)
100/1
3g all too hard (AUS) x silke top (GB) (librettist (USA))
10
11.6
400/1
T: H Takaoka
R: S John (57)
400/1
3g tavistock (NZ) x cool diamond (NZ) (one cool cat (USA))
11
16.6
500/1
T: L Khoo
R: T Krisna (52.5)
500/1
3f showcasing (GB) x she's samashing (AUS) (al samer (AUS))
12
17.9
500/1
T: J Tan
R: M Nizar (54)
500/1
3g spirit of boom (AUS) x fasuka (AUS) (fastnet rock (AUS))
Race 3 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:22.75
Prizemoney: $50,000
1
20/1
T: S Burridge
R: R Woodworth (55.5)
20/1
4g akeed mofeed (GB) x angela's dream (AUS) (bel esprit (AUS))
Winning siblings: Tourmaster,
This nick: 6 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
12/1F
T: J Lim
R: S Noh (58)
12/1F
4g swiss ace (AUS) x inara belle (NZ) (elusive quality (USA))
3
4.4
20/1
T: M W Walker
R: J Powell (57.5)
20/1
4g lonhro (AUS) x armed for action (AUS) (exceed and excel (AUS))
4
4.9
25/1
T: R Le Grange
R: R Munger (56.5)
25/1
3g sweet orange (USA) x scarlet runner (NZ) (kingdom bay (NZ))
5
5.4
150/1
T: D Meagher
R: D Moor (53)
150/1
4g playing god (AUS) x dawinner (AUS) (oratorio (AUS))
6
5.5
100/1
T: J O'Hara
R: R Maia (52)
100/1
4g haradasun (AUS) x pure satin (NZ) (personal escort (USA))
7
7.3
500/1
T: S Gray
R: L P Beuzelin (54)
500/1
4g sepoy (AUS) x trouville (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
7.8
Sun Ace (10)
300/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (48)
300/1
5g street cry (IRE) x darazani (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
8.1
400/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (59)
400/1
5g excelebration (IRE) x swiss current (USA) (swiss yodeler (USA))
10
8.3
300/1
T: M W Walker
R: K Hakim (48)
300/1
4g alamosa (NZ) x broadway express (AUS) (snitzel (AUS))
11
19.3
500/1
T: J Ong
R: A B Collett (51.5)
500/1
3g showcasing (GB) x silk spurs (AUS) (flying spur (AUS))
Race 4 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Good Time: 1:36.59 (36.91)
Prizemoney: $30,000
1
50/1
T: R Le Grange
R: R Munger (56.5)
50/1
3g zoffany (IRE) x abound (AUS) (oratorio (IRE))
Winning siblings: Miss Invincible,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.5
20/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (58)
20/1F
4g stay thirsty (USA) x starbourne (IRE) (sadler's wells (USA))
3
1.8
60/1
T: D Meagher
R: T Rehaizat (55.5)
60/1
4
2.6
20/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (59)
20/1
6g beneteau (AUS) x sassy peg (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
5
3.4
300/1
T: L Khoo
R: C C Wong (50)
300/1
5g alamosa (NZ) x classical (NZ) (stravinsky (USA))
6
3.9
Zahir (14)
150/1
T: J Ong
R: K A'isisuhairi (51.5)
150/1
8g any suggestion (AUS) x zevita (AUS) (zeditave (AUS))
7
4.2
50/1
T: S Gray
R: R Maia (54.5)
50/1
4g showcasing (GB) x celerity (NZ) (volksraad (GB))
8
7
80/1
T: J O'Hara
R: J Powell (58.5)
80/1
4m nadeem (AUS) x lady beretta (NZ) (towkay (AUS))
9
8
25/1
T: Zl Mok
R: A B Collett (51.5)
25/1
4g epaulette (AUS) x loch maryanne (AUS) (general nediym (AUS))
10
9
80/1
T: J Lim
R: T H Koh (49.5)
80/1
6g mayson (GB) x faciascura (GB) (oratorio (IRE))
11
12.3
150/1
T: H Takaoka
R: T Krisna (56)
150/1
4m rulership (JPN) x wisteria (JPN) (manhattan cafe (JPN))
12
13.3
500/1
T: H W Tan
R: J P Van Der Merwe (50.5)
500/1
4g more than ready (USA) x dream and excel (AUS) (exceed and excel (AUS))
13
30.3
150/1
T: J O'Hara
R: I Saifudin (51)
150/1
6g iffraaj (GB) x fairy promises (USA) (broken vow (USA))
Race 5 - Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:49.81 (38.18)
Prizemoney: $50,000
1
60/1
T: C I Brown
R: Patrick Moloney (52.5)
60/1
Winning siblings: Our Rock O'reilly,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
30/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (50)
30/1
3
2
20/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (53)
20/1F
3g dissident (AUS) x hennessy rock (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.1
20/1
T: C I Brown
R: R Maia (56.5)
20/1
6g high chaparral (IRE) x kurylenko (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
3.1
20/1
T: T Fitzsimmons
R: D Moor (56.5)
20/1
4g battle of marengo (IRE) x quail landing (GB) (mark of esteem (IRE))
6
3.4
100/1
T: D Meagher
R: R Iskandar (53.5)
100/1
5g captain sonador (AUS) x luna pride (AUS) (lion hunter (AUS))
7
5.7
60/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57.5)
60/1
8
6.5
100/1
T: S Gray
R: J P Van Der Merwe (50.5)
100/1
4g sebring (AUS) x empress milly (AUS) (stratum (AUS))
Race 6 - Hcp (C3) (1800m)
Class: Class 3 Track: Good Time: 1:52.22 (39.47)
Prizemoney: $70,000
1
100/1
T: M W Walker
R: J P Van Der Merwe (54.5)
100/1
5g guillotine (NZ) x mary agnes (AUS) (zabeel (NZ))
This nick: 6 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
1.8
25/1
T: J Saimee
R: R Maia (54)
25/1
6g dubawi (IRE) x born something (IRE) (caerleon (USA))
3
2.3
40/1
T: M W Walker
R: J Powell (56.5)
40/1
5g snitzel (AUS) x gussy godiva (NZ) (last tycoon (IRE))
4
2.4
14/1F
T: H Takaoka
R: R Munger (55)
14/1F
5g screen hero (JPN) x condor shot (JPN) (el condor pasa (USA))
5
2.5
Golazo (7)
50/1
T: H Takaoka
R: A B Collett (54)
50/1
7g screen hero (JPN) x fuji blue heart (JPN) (chief bearhart (CAN))
6
3
16/1
T: D Koh
R: L P Beuzelin (55)
16/1
5g mastercraftsman (IRE) x monrose (NZ) (montjeu (IRE))
7
3.8
Dicton (1)
50/1
T: C I Brown
R: D Moor (57)
50/1
7g lawman (FR) x saying (USA) (giant's causeway (USA))
Race 7 - Kranji Stakes (A) (1800m)
Class: Restricted Track: Dead Time: 1:50.18 (38.01)
Prizemoney: $100,000
1
25/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (52.5)
25/1
5g makfi (GB) x bride unbridled (IRE) (hurricane run (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.5
30/1
T: C I Brown
R: J P Van Der Merwe (55)
30/1
5g iffraaj (GB) x burren rose (USA) (storm cat (USA))
3
3
25/1
T: D L Freedman
R: R Maia (56.5)
25/1
5g sepoy (AUS) x mysterious light (AUS) (fantastic light (USA))
4
4
12/1F
T: M Clements
R: M Nizar (56.5)
12/1F
5
4.5
30/1
T: R Le Grange
R: R Munger (55)
30/1
6
16
300/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (49)
300/1
5g fastnet rock (AUS) x sayuri san (AUS) (fuji kiseki (JPN))
7
20
Bahana (6)
400/1
T: S Gray
R: Patrick Moloney (52)
400/1
8g elusive city (USA) x khales (NZ) (don eduardo (NZ))
8
24.3
100/1
T: J Ong
R: J Powell (58)
100/1
9g o'reilly (NZ) x kristique (USA) (kris s. (USA))
Race 8 - Hcp (C4) (1400m)
Class: Class 4 Track: Dead Time: 1:23.84 (35.33)
Prizemoney: $50,000
1
Axel (2)
20/1F
T: M W Walker
R: K Hakim (54.5)
20/1F
4g darci brahma (NZ) x josephines fortune (NZ) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: My Empire, Veine D'or,
This nick: 13 runners; 10 winners; 2 SW. Details
2
0.8
25/1
T: M W Walker
R: R Woodworth (57)
25/1
4g so you think (NZ) x rose ransom (AUS) (red ransom (USA))
3
0.9
200/1
T: D Meagher
R: C S Chin (52)
200/1
5g master of design (AUS) x mismanch (AUS) (grand royale (USA))
4
1
40/1
T: Zl Mok
R: R Maia (53)
40/1
5
1.5
30/1
T: D L Freedman
R: Patrick Moloney (59)
30/1
4g all too hard (AUS) x ocean bridge (AUS) (dolphin street (FR))
6
2.5
30/1
T: S Baertschiger
R: K A'isisuhairi (56)
30/1
4g fastnet rock (AUS) x mica's pride (AUS) (bite the bullet (USA))
7
3.8
25/1
T: L Khoo
R: A B Collett (51.5)
25/1
8
8.1
100/1
T: J Ong
R: J See (51)
100/1
9
9.6
300/1
T: S Gray
R: C C Wong (51.5)
300/1
4g pins (AUS) x turf fire (NZ) (o'reilly (NZ))
10
12.4
200/1
T: J Lim
R: J P Van Der Merwe (50.5)
200/1
3c secret circle (USA) x four daughters (USA) (consolidator (USA))
11
12.6
200/1
T: J O'Hara
R: R Munger (52)
200/1
5g alamosa (NZ) x racqueteer (NZ) (lord ballina (AUS))
Race 9 - Hcp (C3) (1000m)
Class: Class 3 Track: Synthetic Time: 0:58.04 (35.26)
Prizemoney: $70,000
1
60/1
T: S Gray
R: S Noh (57.5)
60/1
6g darci brahma (NZ) x miss elusive (AUS) (elusive quality (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
2
16/1F
T: C I Brown
R: R Maia (54)
16/1F
4m battle paint (USA) x desire (NZ) (danehill dancer (IRE))
3
2.5
50/1
T: D Meagher
R: R Woodworth (55)
50/1
4g bullet train (GB) x sylph lady (AUS) (mossman (AUS))
5
4.3
200/1
T: C I Brown
R: M Nizar (53)
200/1
5g denman (AUS) x iltizaam (AUS) (exceed and excel (AUS))
6
4.8
20/1
T: M W Walker
R: A B Collett (59)
20/1
5g o'reilly (NZ) x pin up (NZ) (pins (AUS))
7
4.9
Pindus (12)
100/1
T: R Le Grange
R: R Munger (53.5)
100/1
4g exceed and excel (AUS) x melpomene (AUS) (elusive quality (USA))
8
5.2
150/1
T: S Gray
R: Patrick Moloney (55)
150/1
7g exchange rate (USA) x all night dyna (USA) (dynaformer (USA))
9
5.4
Biraz (1)
200/1
T: D Meagher
R: F Yusoff (56)
200/1
7g per incanto (USA) x tap 'n' gap (NZ) (spectatorial (AUS))
10
6.2
50/1
T: M W Walker
R: K Hakim (55)
50/1
6g o'reilly (NZ) x mexican rose (NZ) (volksraad (GB))
11
7.5
30/1
T: J Peters
R: J Powell (56)
30/1
5g showcasing (GB) x wind of savannah (NZ) (savabeel (AUS))
12
11.3
300/1
T: Ms D Logan
R: C C Wong (56)
300/1
4g burgundy (NZ) x meranti (AUS) (woodman (USA))
Race 10 - Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:11.53 (35.29)
Prizemoney: $50,000
1
16/1F
T: R Le Grange
R: R Munger (56)
16/1F
3g orpen (USA) x water side (ARG) (salt lake (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.3
30/1
T: D Meagher
R: C S Chin (55)
30/1
3
1.1
150/1
T: T Fitzsimmons
R: D Moor (55.5)
150/1
5g mutakddim (USA) x agustina's dream (ARG) (senor pete (USA))
4
2.4
20/1
T: D L Freedman
R: J P Van Der Merwe (56.5)
20/1
4g smart missile (AUS) x county mayo (USA) (grand slam (USA))
5
2.5
Longhu (2)
60/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (57)
60/1
7g per incanto (USA) x sacred steps (NZ) (elusive city (USA))
6
3.3
50/1
T: L Dragon
R: S John (54.5)
50/1
4g per incanto (USA) x tick tock time (NZ) (savabeel (AUS))
7
4.1
100/1
T: S Burridge
R: K A'isisuhairi (51)
100/1
5g power (GB) x danwood (AUS) (woodman (USA))
8
4.3
300/1
T: M W Walker
R: K Hakim (48)
300/1
5g redoute's choice (AUS) x all enfield (AUS) (red ransom (USA))
9
5.3
150/1
T: D Koh
R: R Maia (55)
150/1
6g snitzel (AUS) x forced to tango (AUS) (general nediym (AUS))
10
5.4
150/1
T: J Tan
R: I Saifudin (52)
150/1
6g frozen power (IRE) x merry moon (IRE) (night shift (USA))
11
6.4
Khan (7)
60/1
T: M Clements
R: Patrick Moloney (54.5)
60/1
12
7.4
150/1
T: J Peters
R: M Nizar (49.5)
150/1
6g red arrow (AUS) x lassetoile (AUS) (canny lad (AUS))
* Nick figures are for Australasia.