Breednet Results

Other Meetings ▶
Saturday, September 18
Singapore
Saturday, September 11
Singapore
Saturday, September 4
Singapore
Sunday, August 29
Singapore
Sunday, August 22
Singapore

SINGAPORE - Saturday, November 28

Race 1 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:40.14 (39.43)
Prizemoney: $30,000
1
30/1
T: M Clements
R: V Duric (58)
30/1
4g dragon pulse (IRE) x redstaroverchina (IRE) (starspangledbanner (AUS))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
Takhi (3)
16/1F
T: J Lim
R: Zx Tan (55)
16/1F
4g bahamian squall (USA) x anappleforaqueen (USA) (forbidden apple (USA))
3
1.8
50/1
T: C I Brown
R: J Powell (59)
50/1
4
2.3
20/1
T: D Koh
R: K Hakim (55.5)
20/1
5g fighting sun (AUS) x saladare (AUS) (scenic (IRE))
5
4.3
150/1
T: S Gray
R: L P Beuzelin (59)
150/1
6
4.8
40/1
T: T Fitzsimmons
R: Marc R Lerner (58)
40/1
4g proisir (AUS) x eleanor coup (NZ) (daggers drawn (USA))
7
5.6
80/1
T: J Ong
R: T H Koh (57.5)
80/1
6m iffraaj (GB) x always happy (USA) (aldebaran (USA))
8
7.6
200/1
T: J Tan
R: I Saifudin (57.5)
200/1
9
8.1
200/1
T: J Lim
R: I Azhar (59)
200/1
4g ocean park (NZ) x chico (NZ) (high chaparral (IRE))
10
9.6
66/1
T: H Takaoka
R: R Munger (55)
66/1
7m storming home (GB) x toshi the mika (JPN) (polish navy (USA))
11
10.9
300/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (56.5)
300/1
12
17.7
300/1
T: T Fitzsimmons
R: S Shafrizal (53)
300/1
4m shamexpress (NZ) x charleston (NZ) (victory dance (IRE))
Race 2 - Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Dead Time: 1:23.45 (36.22)
Prizemoney: $75,000
1
50/1
T: T Fitzsimmons
R: C C Wong (52.5)
50/1
3g better than ready (AUS) x salila (IRE) (sadler's wells (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
40/1
T: D Kok
R: S John (52.5)
40/1
3g real impact (JPN) x kipsang (AUS) (undoubtedly (AUS))
3
1.3
30/1
T: Ms D Logan
R: R Munger (52.5)
30/1
4
3.1
14/1F
T: S Burridge
R: W H Kok (51.5)
14/1F
3c dream ahead (USA) x hastily (AUS) (snitzel (AUS))
5
3.3
300/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (49.5)
300/1
3c vespa (NZ) x o'stellar (NZ) (o'reilly (NZ))
6
3.8
Sunday (5)
300/1
T: Ms D Logan
R: J P Van Der Merwe (52.5)
300/1
3g delago deluxe (AUS) x gentle (AUS) (mossman (AUS))
7
4.3
500/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (52.5)
500/1
3g mossman (AUS) x never (AUS) (tale of the cat (USA))
8
4.4
Zahau (1)
100/1
T: M Clements
R: V Duric (57)
100/1
4g fed biz (USA) x fiercely (USA) (hard spun (USA))
9
4.5
Monday (10)
40/1
T: M Clements
R: S Shafrizal (50.5)
40/1
3g wandjina (AUS) x maha chakri (AUS) (beautiful crown (USA))
10
4.8
Friday (8)
25/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (53)
25/1
3g holy roman emperor (IRE) x take heart (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
11
5.1
500/1
T: D Kok
R: J See (52.5)
500/1
3g primus (AUS) x foxy moi (AUS) (rubiton (AUS))
12
5.2
200/1
T: R Le Grange
R: K Hakim (49.5)
200/1
3g artie schiller (USA) x vaziri (AUS) (oratorio (IRE))
Race 3 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:04.77 (33.76)
Prizemoney: $50,000
1
40/1
T: S Baertschiger
R: V Duric (57)
40/1
6g fastnet rock (AUS) x bella sunday (AUS) (sunday silence (USA))
This nick: 6 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.2
100/1
T: J Peters
R: Marc R Lerner (55.5)
100/1
5g exceed and excel (AUS) x seances (AUS) (canny lad (AUS))
3
2.7
66/1
T: H W Tan
R: R Munger (56)
66/1
5g unencumbered (AUS) x sadler's wish (AUS) (not a single doubt (AUS))
4
3
50/1
T: S Gray
R: W H Kok (55.5)
50/1
8g exchange rate (USA) x all night dyna (USA) (dynaformer (USA))
5
3.5
80/1
T: M W Walker
R: C K Ng (56)
80/1
6
3.7
50/1
T: D L Freedman
R: R Iskandar (47)
50/1
5g zoustar (AUS) x faster pussycat (AUS) (flying spur (AUS))
7
3.9
300/1
T: J Lim
R: L P Beuzelin (59)
300/1
7g congrats (USA) x sheer silk (IRE) (fasliyev (USA))
8
4.9
Surge (4)
30/1
T: L Dragon
R: J Powell (59)
30/1
5g exceed and excel (AUS) x antillanca (AUS) (street cry (IRE))
9
6.4
50/1
T: M Clements
R: K Hakim (56)
50/1
6g dandy man (IRE) x dolce dovo (GB) (medicean (GB))
10
7.2
100/1
T: J Lim
R: S John (52)
100/1
5g patronize (AUS) x em gee brown (AUS) (euclase (AUS))
11
8.2
Shanti (11)
15/1F
T: M Clements
R: S Shafrizal (50)
15/1F
12
9.5
200/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51)
200/1
7m foxwedge (AUS) x calming (AUS) (zeditave (AUS))
Race 4 - Mdn (1600m)
Class: Maiden Track: Good Time: 1:36.73 (36.45)
Prizemoney: $20,000
1
Marikh (5)
15/1F
T: M Clements
R: V Duric (58)
15/1F
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
4.3
25/1
T: S Burridge
R: W H Kok (57)
25/1
4g iffraaj (GB) x first empress (JPN) (fuji kiseki (JPN))
3
5.1
300/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (56.5)
300/1
5m nadeem (AUS) x lady beretta (NZ) (towkay (AUS))
4
5.3
50/1
T: C I Brown
R: J Powell (58)
50/1
4g dissident (AUS) x sonata queen (NZ) (commands (AUS))
5
5.4
50/1
T: C I Brown
R: M Kellady (56.5)
50/1
4m blackfriars (AUS) x razzia (AUS) (scenic (IRE))
6
5.9
40/1
T: S Gray
R: Marc R Lerner (58)
40/1
4g all too hard (AUS) x silke top (GB) (librettist (USA))
7
7.7
Caraka (13)
150/1
T: S Gray
R: K A'isisuhairi (58)
150/1
4g hinchinbrook (AUS) x sister rose (AUS) (rosedale (USA))
8
8.2
60/1
T: Ms D Logan
R: K Hakim (55)
60/1
4g dissident (AUS) x tellora (AUS) (elusive quality (USA))
9
10.2
200/1
T: S Gray
R: L P Beuzelin (58)
200/1
4g wandjina (AUS) x claystone (AUS) (zabeel (NZ))
10
16.2
30/1
T: H Takaoka
R: C C Wong (56.5)
30/1
4g king halo (JPN) x glorious memory (JPN) (admire vega (JPN))
11
24
500/1
T: Ms D Logan
R: M Zaki (51)
500/1
3g power (GB) x duck for cover (NZ) (savabeel (AUS))
12
35.5
400/1
T: Ms D Logan
R: R Munger (58)
400/1
4g deep field (AUS) x walk alone (AUS) (honour and glory (USA))
Race 5 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.71 (36.68)
Prizemoney: $30,000
1
25/1
T: J Lim
R: W H Kok (56.5)
25/1
6g orpen (USA) x enchanted miss (ARG) (luhuk (USA))
Winning siblings: Enchanted Mister,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
40/1
T: J Tan
R: I Saifudin (57)
40/1
6g o'lonhro (AUS) x kastenessen (AUS) (balestrini (IRE))
3
0.5
Najah (12)
150/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (50.5)
150/1
7g helmet (AUS) x tricolore (AUS) (encosta de lago (AUS))
2016 MM Gold Coast Yearling Sale
Vendor: Newhaven Park Boorowa NSW
Buyer: Psd $70000 Res $80000
2021 Inglis March (Late) Online Sale
$10,000
4
2.3
25/1F
T: D Kok
R: V Duric (59)
25/1F
4g new year's day (USA) x fearless miss (USA) (tale of the cat (USA))
5
3.6
Capone (2)
100/1
T: C I Brown
R: J Powell (59)
100/1
4g iffraaj (GB) x nikey davone (NZ) (bertolini (USA))
6
4.1
50/1
T: M W Walker
R: K Hakim (51.5)
50/1
7g beneteau (AUS) x sassy peg (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
4.3
40/1
T: H Takaoka
R: R Munger (58)
40/1
4m real impact (JPN) x sweet piglet (JPN) (brian's time (USA))
8
6.8
40/1
T: D Kok
R: S John (57.5)
40/1
6g hinchinbrook (AUS) x rapala (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
7
60/1
T: C T Kuah
R: W W Cheah (55.5)
60/1
6g reliable man (GB) x fiorenza (NZ) (stravinsky (USA))
10
7.5
60/1
T: L Khoo
R: J See (52.5)
60/1
4g uncle mo (USA) x fantasising (AUS) (redoute's choice (AUS))
11
8
200/1
T: M W Walker
R: C K Ng (51)
200/1
6g rip van winkle (IRE) x vega sicilia (NZ) (rodrigo de triano (USA))
12
8.5
100/1
T: H W Tan
R: C C Wong (59)
100/1
6g makfi (GB) x cinemascope (AUS) (mossman (AUS))
Race 6 - Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Synthetic Time: 0:59.43 (35.46)
Prizemoney: $20,000
1
10/1F
T: D Kok
R: K A'isisuhairi (57.5)
10/1F
Winning siblings: Pleasure,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
100/1
T: D Meagher
R: C S Chin (51)
100/1
3f written tycoon (AUS) x swooning (IRE) (raven's pass (USA))
3
5
200/1
T: K Y Young
R: M Ewe (57.5)
200/1
4g unencumbered (AUS) x more than pronto (AUS) (more than ready (USA))
4
5.1
200/1
T: D Meagher
R: I Azhar (56)
200/1
4m gingerbread man (AUS) x jestervale (AUS) (real jester (AUS))
5
5.2
80/1
T: J Peters
R: R Iskandar (47)
80/1
6
6
100/1
T: J Ong
R: N Zyrul (50)
100/1
3g shamus award (AUS) x sub atlantic (AUS) (myboycharlie (IRE))
7
7.3
25/1
T: S Burridge
R: W H Kok (56.5)
25/1
4g real saga (AUS) x madame bookworm (AUS) (publishing (AUS))
8
7.8
400/1
T: D Koh
R: C C Wong (57.5)
400/1
5g keeper (AUS) x ever klaire (NZ) (pins (AUS))
9
9.8
100/1
T: D Koh
R: M Zaki (57.5)
100/1
4g burgundy (NZ) x deduction (NZ) (zabeel (NZ))
10
10.3
300/1
T: H W Tan
R: I Saifudin (52.5)
300/1
3g golden archer (AUS) x shovella (AUS) (shovhog (AUS))
11
10.5
50/1
T: M W Walker
R: K Hakim (49.5)
50/1
3g super one (AUS) x shufetish (AUS) (flying spur (AUS))
12
11.8
40/1
T: J O'Hara
R: J P Van Der Merwe (56)
40/1
4m showcasing (GB) x miss infinnity (NZ) (don eduardo (NZ))
Race 7 - Hcp (C5) (1000m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 0:58.95 (35.06)
Prizemoney: $30,000
1
150/1
T: K Y Young
R: R Iskandar (52)
150/1
4g el roca (AUS) x shelly bee (NZ) (pentire (GB))
This nick: 4 runners; 3 winners; 1 SW. Details
2
0.8
15/2F
T: L Dragon
R: Zx Tan (54.5)
15/2F
4g per incanto (USA) x centaine gu li (NZ) (centaine (AUS))
3
5.3
30/1
T: M W Walker
R: V Duric (59)
30/1
7g savabeel (AUS) x kinsella (AUS) (shamardal (USA))
4
5.8
40/1
T: J Peters
R: S Shafrizal (51.5)
40/1
5
6.3
300/1
T: J Lim
R: N Zyrul (55)
300/1
3g nadeem (AUS) x just casual (NZ) (casual lies (USA))
6
6.4
30/1
T: J Ong
R: T H Koh (57)
30/1
6m equiano (FR) x enrol (GB) (pivotal (GB))
7
6.5
80/1
T: J Lim
R: C C Wong (58.5)
80/1
7g pluck (USA) x lalani (AUS) (lonhro (AUS))
8
7
150/1
T: H W Tan
R: I Saifudin (54.5)
150/1
9g falvelon (AUS) x lady farndale (AUS) (flying spur (AUS))
9
8
300/1
T: D Meagher
R: I Azhar (57)
300/1
7g magic albert (AUS) x bella cassani (AUS) (testa rossa (AUS))
10
9.3
200/1
T: K S Tan
R: S John (57)
200/1
3g showcasing (GB) x rockelle (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
Race 8 - Hcp (C5) (1600m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:39.47 (37.72)
Prizemoney: $30,000
1
12/1F
T: M W Walker
R: K Hakim (50.5)
12/1F
Winning siblings: Clarton Star,
This nick: 10 runners; 4 winners; 1 SW. Details
2
1.8
25/1
T: S Baertschiger
R: K A'isisuhairi (54.5)
25/1
4g burgundy (NZ) x lottery (NZ) (carnegie (IRE))
3
3.3
30/1
T: Ms D Logan
R: W H Kok (51.5)
30/1
5g jet spur (AUS) x party jewel (AUS) (red dazzler (AUS))
2018 MM National Yearling Sale
$2,000
Vendor: Daandine Stud Goomburra Qld
Buyer: Matt Kropp
4
3.4
66/1
T: R Le Grange
R: Marc R Lerner (56.5)
66/1
4g zoffany (IRE) x abound (AUS) (oratorio (IRE))
5
6.2
40/1
T: C T Kuah
R: R Munger (51)
40/1
6g gingerbread man (AUS) x fontaine's fantasy (AUS) (general nediym (AUS))
6
9.2
150/1
T: J Ong
R: J See (50.5)
150/1
5g all american (AUS) x rainbow queen (AUS) (royal academy (USA))
7
12
200/1
T: K Y Young
R: R Iskandar (47)
200/1
6g phenomenons (AUS) x silver springs (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
12.8
500/1
T: H W Tan
R: T H Koh (49.5)
500/1
5g thewayyouare (USA) x blackberry nip (NZ) (thorn park (AUS))
9
17.8
60/1
T: S Burridge
R: W W Cheah (56)
60/1
8g dark angel (IRE) x livadream (IRE) (dalakhani (IRE))
10
25.6
Wins (9)
200/1
T: L Khoo
R: J P Van Der Merwe (50.5)
200/1
4g proisir (AUS) x prepared (NZ) (perfectly ready (AUS))
11
51.1
60/1
T: J Lim
R: I Azhar (57.5)
60/1
8g hala bek (IRE) x secretive lady (AUS) (zeditave (AUS))
Race 9 - Hcp (C5) (1200m)
Class: Class 5 Track: Synthetic Time: 1:12.21 (35.91)
Prizemoney: $30,000
1
40/1
T: J Lim
R: Zx Tan (53)
40/1
6g falkirk (NZ) x catch the day (NZ) (keeper (AUS))
Winning siblings: Bonjour, Fast Catch, Fastfoot, No Pushover,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.2
20/1F
T: J Lim
R: W H Kok (56.5)
20/1F
7g lilbourne lad (IRE) x piacenza (IRE) (darshaan (IRE))
3
1.5
25/1
T: K S Tan
R: C C Wong (57.5)
25/1
5g super easy (NZ) x today not tomorrow (NZ) (occidental tourist (USA))
4
5
Travis (10)
200/1
T: J O'Hara
R: J See (56)
200/1
4g power (GB) x tihi keepa (NZ) (keeper (AUS))
5
5.5
30/1
T: K Y Young
R: I Saifudin (56.5)
30/1
5g so secret (AUS) x raring to roar (AUS) (lion cavern (USA))
6
5.6
100/1
T: D Kok
R: M Ewe (57)
100/1
11g host (CHI) x bright bead (AUS) (scenic (IRE))
7
6.1
50/1
T: J Ong
R: T H Koh (56)
50/1
3g rip van winkle (IRE) x ali spur (NZ) (more than ready (USA))
8
6.6
66/1
T: M W Walker
R: C K Ng (54)
66/1
7g redwood (GB) x dreamcatcher (NZ) (stravinsky (USA))
9
6.7
100/1
T: H W Tan
R: J P Van Der Merwe (57)
100/1
10
7.2
500/1
T: C I Brown
R: L P Beuzelin (56)
500/1
11
11.7
25/1
T: J Ong
R: N Zyrul (55.5)
25/1
12
24
500/1
T: L Khoo
R: M Zaki (56)
500/1
4g reliable man (GB) x lady in charge (AUS) (general nediym (AUS))
Race 10 - Hcp (C4) (1800m)
Class: Class 4 Track: Good Time: 1:49.68 (37.63)
Prizemoney: $50,000
1
8/1F
T: M Clements
R: R Munger (54.5)
8/1F
3g wandjina (AUS) x melrose place (AUS) (purrealist (AUS))
Winning siblings: Doctor Mancini, Locklear,
This nick: 2 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
0.1
100/1
T: J Peters
R: J See (50.5)
100/1
4g showcasing (GB) x miss percy (NZ) (sir percy (GB))
3
1.9
150/1
T: S Gray
R: W W Cheah (51.5)
150/1
6g red jazz (USA) x zibaline (FR) (linamix (FR))
4
2.4
20/1
T: M Clements
R: L P Beuzelin (57)
20/1
4g so you think (NZ) x cassini contest (AUS) (danehill dancer (IRE))
5
3.2
Perfect (12)
150/1
T: D Meagher
R: I Azhar (50.5)
150/1
5g playing god (AUS) x dawinner (AUS) (oratorio (AUS))
6
3.7
150/1
T: S Burridge
R: W H Kok (50)
150/1
3g bullet train (GB) x stellas delight (AUS) (nuclear freeze (USA))
7
4.5
100/1
T: H Takaoka
R: Marc R Lerner (58)
100/1
6g screen hero (JPN) x condor shot (JPN) (el condor pasa (USA))
8
6
100/1
T: C I Brown
R: C C Wong (55.5)
100/1
4g footstepsinthesand (GB) x simla bibi (GB) (indian ridge (IRE))
9
10.3
66/1
T: J Tan
R: J Powell (58.5)
66/1
5g uncle mo (USA) x clementine (AUS) (octagonal (NZ))
10
12.3
500/1
T: S Baertschiger
R: M Kellady (55)
500/1
11
14.3
500/1
T: J Peters
R: K A'isisuhairi (52.5)
500/1
4g showcasing (GB) x uno sayuri (JPN) (scatter the gold (CAN))
99
50/1
T: S Gray
R: V Duric (58)
50/1
6g darci brahma (NZ) x serenity princess (AUS) (encosta de lago (AUS))
Race 11 - Hcp (C4) (1100m)
Class: Class 4 Track: Synthetic Time: 1:05.38 (35.79)
Prizemoney: $50,000
1
80/1
T: K Y Young
R: S John (54)
80/1
5g big brown (USA) x defying gravity (AUS) (flying spur (AUS))
Winning siblings: Defying Luck, Gravity Force, Levitate,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
1.8
50/1
T: S Baertschiger
R: J Powell (57.5)
50/1
10g dane shadow (AUS) x kisma (AUS) (snippets (AUS))
3
2.3
11/1F
T: M Clements
R: L P Beuzelin (58)
11/1F
4g written tycoon (AUS) x edikeni (NZ) (johannesburg (USA))
4
2.4
Snip (8)
200/1
T: D Meagher
R: C S Chin (53)
200/1
7g snippetson (AUS) x gingerbread (AUS) (kempinsky (AUS))
5
3.7
30/1
T: S Burridge
R: W H Kok (58)
30/1
8g keano (NZ) x rosalba (AUS) (encosta de lago (AUS))
6
3.9
400/1
T: D Meagher
R: M Zaki (50.5)
400/1
9g bianconi (USA) x loving me (AUS) (danehill dancer (IRE))
7
4.4
150/1
T: J Lim
R: I Azhar (59)
150/1
6g your song (AUS) x tabulated (AUS) (exceed and excel (AUS))
8
4.6
150/1
T: J Tan
R: S Shafrizal (50)
150/1
8g showcasing (GB) x lucinda jane (NZ) (san luis (AUS))
9
4.7
80/1
T: D L Freedman
R: R Munger (56.5)
80/1
5g street boss (USA) x raven protector (AUS) (hector protector (USA))
10
5.2
50/1
T: R Le Grange
R: K Hakim (55.5)
50/1
5g equiano (FR) x pinpante (AUS) (al hareb (USA))
11
6
30/1
T: J Ong
R: J See (57.5)
30/1
5g british medium (USA) x toda mia (URU) (capo maximo (ARG))
12
6.2
200/1
T: M W Walker
R: C K Ng (48)
200/1
9g o'reilly (NZ) x pretty (NZ) (pins (AUS))
* Nick figures are for Australasia.