Breednet Results

BENDIGO - Wednesday, October 26

Race 1 - Poyser Trucks Isuzu Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.91
Prizemoney: $23,000
1
20/1
T: Lee and Shannon Hope
R: Ben Thompson (58.5)
20/1
5g O'Lonhro x Bay Miss (Bevoul )
Winning siblings: Dazzle Doof, Mcconnor,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.0
4/5F
T: C W McDonald
R: M Zahra (56)
4/5F
3c Starcraft (NZ) x Any Other Day (Redoute's Choice )
3
1.2
13/2
T: M M Laurie
R: L Currie (56)
13/2
3g Ilovethiscity x Pearly Kate (NZ) (Pentire (GB))
4
2.4
8/1
T: S Fliedner
R: P T Holmes (56)
8/1
3g Reward For Effort x Last Minute (Encosta De Lago )
5
2.8
Sunita (12)
12/1
T: R D Griffiths
R: Jye McNeil (54)
12/1
3f Starcraft (NZ) x Shutout (Redoute's Choice )
6
2.9
150/1
T: P A Banks
R: J R Todd (58.5)
150/1
5g Good Journey (USA) x Cashkalani (Ashkalani (IRE))
7
3.0
9/1
T: T J Hughes Jnr
R: D Gauci (56)
9/1
3g Choisir x Atlantic Gold (Encosta De Lago )
8
3.1
16/1
T: R W Smerdon
R: Ryan Maloney (56)
16/1
3g Redwood (GB) x Concert Girl (Danehill Dancer (IRE))
9
4.6
25/1
T: R W Smerdon
R: Craig Williams (56)
25/1
3g Congrats (USA) x Myalla Gold (Show A Heart )
10
14.6
40/1
T: B R Mills
R: M J Walker (58.5)
40/1
5g Sharkbite x Pontchateau (Diatribe )
11
15.9
150/1
T: Sylvia Thompson
R: Jarrod Fry (56)
150/1
3g Red Element x Starry Starry Nite (Ascot Knight (CAN))
Race 2 - Newmarket Hotel & Bakery Mdn (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.92 (35.64)
Prizemoney: $23,000
1
7/2
T: T and K O'Sullivan
R: Jack Hill (58.5)
7/2
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
11/2
T: N A Blackiston
R: M J Walker (56.5)
11/2
4m Savabeel x Maggie (NZ) (Maroof (USA))
3
0.4
9/2
T: T Busuttin and N Young
R: Damian Lane (54)
9/2
3f Dalghar (FR) x Rose Quartz (NZ) (Hennessy (USA))
4
0.5
Cherub (6)
11/1
T: Heath Conners
R: M J Dee (56.5)
11/1
5
1.5
7/1
T: B A Gentle
R: D Yendall (56.5)
7/1
4m Bushranger (IRE) x Rosaglow (Pricelessly (USA))
6
2.7
20/1
T: B M Cole
R: C J Parish (56.5)
20/1
4m Globetrotter (USA) x Angels Star (King Of Kings (IRE))
7
3.2
5/2F
T: S Fliedner
R: J Noonan (56)
5/2F
3g Ad Valorem (USA) x Cap Dancer (Lucky Owners (NZ))
8
5.0
100/1
T: Ms A Curran
R: C A Robertson (58.5)
100/1
7g Danbird x Payaway (Almaarad (IRE))
9
5.3
30/1
T: Grant Kluske
R: J Potter (58.5)
30/1
5g Arena x Grand Furore (Splendent (USA))
10
7.3
100/1
T: S Fliedner
R: P T Holmes (58.5)
100/1
4g Bushranger (IRE) x Poetic Dancer (Danehill Dancer (IRE))
11
9.5
30/1
T: Neil Pfeiffer
R: D Moor (58.5)
30/1
5g Testa Rossa x Wakey Wakey (Hussonet (USA))
Race 3 - Orange Pride (Bm64) (1400m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:24.28 (35.32)
Prizemoney: $23,000
1
6/1
T: M Ellerton and S Zahra
R: Damian Lane (58.5)
6/1
3f Wanted x Rock The Moment (Rock Of Gibraltar (IRE))
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
13/4F
T: D K Weir
R: John Allen (59)
13/4F
3c Rebel Raider x Dublin Me Bet (NZ) (O'Reilly (NZ))
3
1.4
Rhyola (2)
7/2
T: P Morgan and C Widdison
R: Ms L J Meech (60)
7/2
4
2.6
5/1
T: B A Gentle
R: Craig Williams (61)
5/1
3c Magnus x Priceless Diamond (Rock Of Gibraltar (IRE))
5
2.8
9/2
T: D T O'Brien
R: D Moor (59)
9/2
3c Beneteau x Free Friday (Helissio (FR))
6
4.3
8/1
T: M D Moroney
R: Patrick Moloney (59)
8/1
3g Fastnet Rock x Hummingbird (Galileo (IRE))
7
4.7
40/1
T: David and Coral Feek
R: L Currie (59)
40/1
3g Zoffany (IRE) x Lake Alexandrina (Bluebird (USA))
8
5.7
80/1
T: B M Cole
R: C J Parish (54)
80/1
3f Dash For Cash x Turlington (Sanction )
9
6.1
15/1
T: C R Chandler
R: Ms J Beriman (56.5)
15/1
3f Pluck (USA) x Dehere Or Not (Dehere (USA))
Race 4 - No Fuss Event Hire (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:04.10
Prizemoney: $23,000
1
3/1F
T: Andrew Noblet
R: Ms L J Meech (59)
3/1F
4g Snitzel x Seattle Lass (Fraar (USA))
Winning siblings: Bricktop,
This nick: 9 runners; 8 winners; 2 SW. Details
2
0.1
12/1
T: G Eurell
R: J Mott (59.5)
12/1
4g Strategic x Crystal Belle (Danewin )
3
0.4
4/1
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: M J Walker (58.5)
4/1
4g Choisir x Elusive Desire (Elusive Quality (USA))
4
1.1
Danuki (1)
5/1
T: C W McDonald
R: M Zahra (60.5)
5/1
4g Exceed And Excel x Miduki (Snippets )
5
1.3
12/1
T: Dan O'Sullivan
R: S W Arnold (60)
12/1
5g Kaphero x Ellexcell (Octagonal (NZ))
6
2.6
100/1
T: Ms A McCormick
R: C A Robertson (59)
100/1
5g Domesday x Princesa (Danehill (USA))
7
3.0
30/1
T: G A Thornton
R: L Currie (57)
30/1
4m Written Tycoon x The Rossa (Dehere (USA))
8
3.4
11/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Katelyn Mallyon (57.5)
11/2
5m Magnus x Blow (End Sweep (USA))
9
3.9
10/1
T: S A Dwyer
R: P T Holmes (60.5)
10/1
4h Kaphero x Choose Wisely (Falvelon )
10
4.1
20/1
T: G M Moloney
R: Patrick Moloney (60)
20/1
4g Not A Single Doubt x Solchow (Statue Of Liberty (USA))
11
6.8
20/1
T: D K Weir
R: John Allen (58)
20/1
4g Dash For Cash x Northwood Lass (Dolphin Street (FR))
12
9.8
40/1
T: A G Pace
R: D Gauci (60.5)
40/1
Race 5 - Bet365 (Bm70) (1100m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:03.30
Prizemoney: $30,000
1
6/1
T: B C Hearps
R: B Rawiller (57)
6/1
5m Churchill Downs x Go Bendigo (Vettori (IRE))
Winning siblings: Bendigo Poet, Goornong Girl,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5.0
5/4F
T: M M Laurie
R: L Currie (59)
5/4F
4m Stryker x Pahlee (Brief Truce (USA))
3
5.1
10/1
T: S Fliedner
R: H Coffey (54.5)
10/1
4m Denman x Sparks Fly (Flying Spur )
4
5.2
9/2
T: B M Cole
R: C J Parish (59.5)
9/2
5m Redente x Turlington (Sanction )
5
5.3
20/1
T: Ms A Macpherson
R: J Mott (59.5)
20/1
6
5.4
7/2
T: Russell Osborne
R: Patrick Moloney (59.5)
7/2
4m Redente x Kaeduna (Johannesburg (USA))
7
6.4
60/1
T: B O Cox
R: D Moor (57.5)
60/1
6m Danbird x Princess Matilda (Success Express (USA))
8
11.4
40/1
T: Sylvia Thompson
R: Ms L J Meech (57.5)
40/1
5m Redente x Bellarine Belle (Court Of Jewels (NZ))
Race 6 - Tcl Quhd Tv (Bm78) (1100m)
Class: Benchmark 78 Track: Good(4) Time: 1:03.56
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: Henry Dwyer
R: M Zahra (57.5)
5/4F
4h Stratum x Tan Tat De Lago (Encosta De Lago )
This nick: 36 runners; 23 winners; 1 SW. Details
2
0.4
Duibio (1)
3/1
T: C Maher
R: L Nolen (59)
3/1
5g Not A Single Doubt x Dazzling (NZ) (Star Way (GB))
3
1.4
50/1
T: Sylvia Thompson
R: Jarrod Fry (55.5)
50/1
5g Hold That Tiger (USA) x Aunty Ned (Archway (IRE))
4
1.5
11/2
T: D K Weir
R: D Yendall (56)
11/2
4g Denman x Late Watch (Night Shift (USA))
5
1.6
20/1
T: K Hann
R: P T Holmes (57.5)
20/1
5g Bushranger (IRE) x Blue Magic (Keltrice )
6
1.7
8/1
T: Russell Osborne
R: Patrick Moloney (55.5)
8/1
5g Redente x Lion's Kiss (Lion Cavern (USA))
7
3.9
Pravro (4)
10/1
T: Ms G Johnstone
R: H Coffey (57.5)
10/1
4g Lonhro x Our Lona (Invincible Spirit (IRE))
8
4.2
20/1
T: Ms J Baker
R: Chris Parnham (56.5)
20/1
5g Haradasun x Berryland (Redoute's Choice )
Race 7 - The Schweppes Tonic (Bm70) (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:17.80 (34.16)
Prizemoney: $30,000
1
8/1
T: C W McDonald
R: M Zahra (59.5)
8/1
5g Hard Spun (USA) x Bella Vedera (Secret Savings (USA))
Winning siblings: Bella Uno, Goldifox,
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
6/1
T: Patrick Payne
R: S W Arnold (60)
6/1
4g Choisir x Alpine Club (SAF) (Model Man (SAF))
3
2.1
15/4
T: G M Duryea
R: L Currie (59)
15/4
4g Sebring x Pro Challenge (Protos (USA))
4
2.8
11/1
T: C V Kelly
R: Jordan Childs (60)
11/1
5
3.2
11/1
T: B Lechmere and A Hinch
R: C A Robertson (57.5)
11/1
4h All American x Rechichi (Elvstroem )
6
4.0
Lomi (16)
60/1
T: P A Banks
R: J R Todd (54)
60/1
5g Shield x Western Desire (Westbridge (USA))
7
4.1
10/1
T: M A Kavanagh
R: Ben Thompson (56)
10/1
5g Fastnet Rock x Hips Don't Lie (NZ) (Stravinsky (USA))
8
4.2
3/1F
T: Ms L Tolson and Ms L Proctor
R: Damian Lane (57.5)
3/1F
5g Shield x Miracle Miss (Danzero )
9
5.2
40/1
T: B O Cox
R: Regan Bayliss (58)
40/1
9g Grandera (IRE) x Magic Murdoch (Archway (IRE))
10
5.9
30/1
T: P G Carey
R: M J Dee (57.5)
30/1
6m Excites x Jacquinella (Zeditave )
11
6.3
Rosielu (13)
16/1
T: Sylvia Thompson
R: Ms L J Meech (54)
16/1
5m Testa Rossa x Lujacool (Mujahid (USA))
12
6.4
25/1
T: T and K O'Sullivan
R: L Nolen (55.5)
25/1
4m Thewayyouare (USA) x Magique Sky (Hurricane Sky )
13
7.2
16/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (55)
16/1
5g Mossman x Lady Lindara (Flying Spur )
14
10.4
Rouen (15)
80/1
T: P A Banks
R: Jye McNeil (54)
80/1
9g King Of Roses x Normandie (Marauding (NZ))
Race 8 - Jayco Bendigo Cup (2400m) Gr3
Class: Open Track: Good(4) Time: 2:28.36 (35.64)
Prizemoney: $300,000
1
11/2
T: Charlie Appleby
R: K McEvoy (55)
11/2
This nick: 4 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
3.0
11/2
T: D T O'Brien
R: Damian Lane (55)
11/2
6g Encosta De Lago x Private Steer (Danehill Dancer (IRE))
3
3.4
5/4F
T: Robert Hickmott
R: Katelyn Mallyon (55)
5/4F
6g Montjeu (IRE) x Mixed Blessing (GB) (Lujain (USA))
4
6.9
10/1
T: K M Keys
R: L Nolen (56)
10/1
6g Sebring x Metellus (Naturalism (NZ))
5
7.1
9/2
T: D K Weir
R: John Allen (58)
9/2
6
9.1
60/1
T: Adam O'Neill
R: C J Parish (55)
60/1
5g Desert King (IRE) x Lost Valley (Fuji Kiseki (JPN))
7
9.2
20/1
T: Grant Kluske
R: J Potter (55)
20/1
7g Beautiful Crown (USA) x No Faking (Telesto (NZ))
8
12.9
40/1
T: E and D Browne
R: Craig Williams (55)
40/1
6g Any Suggestion x Deune (Green Line Express (USA))
9
13.2
16/1
T: N A Blackiston
R: M J Walker (55)
16/1
5g Savabeel x Floscula (USA) (Theatrical (IRE))
Race 9 - Symes Motors Bmw (Bm90) (1400m)
Class: Benchmark 90 Track: Good(4) Time: 1:24.68 (34.44)
Prizemoney: $50,000
1
3/1F
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: Damian Lane (54)
3/1F
5g Written Tycoon x Jestemma (Rory's Jester )
Winning siblings: Serveur,
This nick: 7 runners; 5 winners; 1 SW. Details
2
1.8
10/1
T: Patrick Payne
R: Ms Michelle Payne (57)
10/1
7g Savoire Vivre (GB) x Butter Street (Secret Savings (USA))
3
2.6
15/2
T: Saab Hasan
R: Craig Williams (54)
15/2
5h Turffontein x Paloma Bella (Golden Snake (USA))
4
2.7
7/2
T: T Busuttin and N Young
R: M J Dee (54.5)
7/2
6h Darci Brahma (NZ) x Minori Express (Green Line Express (USA))
5
2.9
7/1
T: G W Egan
R: Jye McNeil (57.5)
7/1
6
5.4
14/1
T: D K Weir
R: H Coffey (55.5)
14/1
6g Savabeel x Polly's Pocket (USA) (Pirate's Bounty (USA))
7
6.6
6/1
T: A J Cummings
R: Regan Bayliss (56)
6/1
6g Testa Rossa x Decipher (Timber Country (USA))
8
7.4
13/2
T: D K Weir
R: D Yendall (56.5)
13/2
5m Shamardal (USA) x Zarinia (IRE) (Intikhab (USA))
9
19.4
30/1
T: B O Cox
R: C Newitt (58.5)
30/1
8m Clangalang x Bush Beauty (Dieu D'Or )
Race 10 - Aquafil Fresh (Bm70) (1600m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:36.63
Prizemoney: $30,000
1
5/4F
T: M G Price
R: M J Dee (58.5)
5/4F
5g High Chaparral (IRE) x Dezign (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Excellent Design, Nimalee, Sauvestre,
This nick: 48 runners; 35 winners; 7 SW. Details
2
1.3
9/1
T: S Fliedner
R: J Noonan (58.5)
9/1
5g Jayemzed x Winner's Choice (Piccolo (GB))
3
2.6
8/1
T: M A Kavanagh
R: Ben Thompson (54.5)
8/1
5m Fastnet Rock x River Dreaming (IRE) (Galileo (IRE))
4
3.2
5/1
T: R W Smerdon
R: Craig Williams (59)
5/1
7g Galileo (IRE) x Royal Highness (GER) (Monsun (GER))
5
5.5
11/1
T: B A Gentle
R: M J Walker (55.5)
11/1
4g Star Witness x Very Speed (USA) (Silver Hawk (USA))
6
6.7
14/1
T: B A Gentle
R: Damian Lane (56.5)
14/1
5g All American x Remnant (Danehill (USA))
7
7.1
15/1
T: Ms J Baker
R: D Moor (56.5)
15/1
4m Casino Prince x Gold Dove (Made Of Gold (USA))
8
7.9
40/1
T: B O Cox
R: C Newitt (59.5)
40/1
9
8.1
11/1
T: M M Laurie
R: Regan Bayliss (58.5)
11/1
4g Court Of Jewels (NZ) x Senora Eduardo (NZ) (Don Eduardo (NZ))
10
10.8
40/1
T: Ms J Duncan
R: H Coffey (57.5)
40/1
6m Host (CHI) x Cosmic Dust (Hurricane Sky )
11
20.8
150/1
T: Ms A Curran
R: Jye McNeil (54)
150/1
5m Bramshaw x Sherlowe (Sesaro (USA))
12
60.8
Romanze (11)
50/1
T: D T Curran
R: D Yendall (54)
50/1
4m Host (CHI) x Sparkling Symphony (NZ) (Stravinsky (USA))