Breednet Results

ROCKHAMPTON - Saturday, December 9

Race 1 - Charlies Pest Control (Bm70) (1400m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:22.64 (34.82)
Prizemoney: $10,000
1
9/4
T: A J McMahon
R: Elyce Smith (59.5)
9/4
6m Masked Assassin x Chiconi (Akaaber (USA))
Winning siblings: Armed For Victory,
2
4.0
7/1
T: Tim Cook
R: Ashley Butler (58.5)
7/1
3
6.3
15/2
T: John Crane
R: Dakota Graham (54.5)
15/2
2014 Inglis Great Southern Weanling Sale
$1,000
Vendor: Hallmark Thoroughbred Stud, Nagambie
Buyer: P Mcphee
4
8.1
Amadeo (3)
7/1
T: G M Rafter
R: Rhiannon Payne (53.5)
7/1
5g Amadeus Wolf (GB) x Marvellous Miss (Fusaichi Pegasus (USA))
5
8.5
13/2
T: Mick Attard
R: D Simmons (54)
13/2
5g Magic Albert x Citiscene (Snippets )
6
11.0
15/8F
T: Geoff Elliott
R: W D'Avila (54)
15/8F
7m God's Own x Snowstream Lass (Black Hawk (GB))
Race 2 - Higgins Coatings (Bm65) (1811m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:50.97 (34.88)
Prizemoney: $10,000
1
Option (1)
4/5F
T: Mick Attard
R: Ashley Butler (59.5)
4/5F
Winning siblings: Cosmic Sands, Fast Gal, Livia's Story,
2
3.8
100/1
T: Jason Devine
R: P Romeo (54)
100/1
7g Henrythenavigator (USA) x Hot'n'dreamin (Nothin' Leica Dane )
3
4.8
7/2
T: G J Clem
R: Justin P Stanley (58)
7/2
5g Street Cry (IRE) x Crowned Glory (Danehill (USA))
4
6.1
13/4
T: Ms A Stephens
R: Rhiannon Payne (52.5)
13/4
4g Drumbeats x Capewind (Dust In The Wind (NZ))
5
6.9
25/1
T: Ms G Bell
R: Elyce Smith (54)
25/1
9g Skalato x Bold Cheree (Nediym (IRE))
6
10.4
60/1
T: Julieann Lancaster
R: D Simmons (54)
60/1
7
10.5
25/1
T: Ms O Cairns
R: S Sheargold (55)
25/1
7m Quest For Fame (GB) x Whizgah (Jugah (USA))
8
15.0
100/1
T: Tim Cook
R: Dakota Graham (54.5)
100/1
Race 3 - Storage One Mdn Plate (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:04.19 (33.78)
Prizemoney: $10,000
1
13/8F
T: Shane Sigvart
R: Justin P Stanley (55.5)
13/8F
6m Collate x Heartracer (Show A Heart )
2
1.3
2/1
T: James Rundle
R: Elyce Smith (53)
2/1
3g Magnus x Wickedly (Golden Snake (USA))
2019 Inglis Melbourne Gold Yearling Sale
$15,000
Vendor: Basinghall Farm, Nagambie
Buyer: M Matthews
3
1.5
8/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (54.5)
8/1
4m All American x Icy Reception (GB) (Groom Dancer (USA))
4
3.8
20/1
T: J Wehlow
R: Ashley Butler (57.5)
20/1
4g Daliapour (IRE) x Alaloof (USA) (Swain (IRE))
5
4.3
14/1
T: L D Wanless
R: N Seymour (54)
14/1
3f Benfica x Tapiki (Bradbury's Luck )
6
4.5
7/1
T: J P Caught
R: W D'Avila (55.5)
7/1
5m Magnus x Shirl Pegasus (Fusaichi Pegasus (USA))
7
9.3
25/1
T: John Crane
R: Rhiannon Payne (54)
25/1
5m Court Command x Bahamian Beauty (Peintre Celebre (USA))
8
10.6
66/1
T: Ms A Stephens
R: P Romeo (56)
66/1
3g Monaco Consul (NZ) x Lady Governor (Tale Of The Cat (USA))
9
12.9
30/1
T: C Smith
R: S Sheargold (55.5)
30/1
4m Good Journey (USA) x Minimox (El Moxie (USA))
10
13.1
60/1
T: Julieann Lancaster
R: M J Barnham (56)
60/1
3g Jade Heist x Royal Wedding (Nothin' Leica Dane )
11
14.6
100/1
T: Tracy Simmons
R: D Simmons (54)
100/1
3f Magnus x Blue Light (Lago Delight )
12
17.4
100/1
T: D W Gardiner
R: Lachlan Dodds (55)
100/1
3g El Nino (USA) x Murex (Quest For Fame (GB))
Race 4 - Jp & Da Jenkins P/L (Bm60) (1050m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(4) Time: 1:01.46 (33.40)
Prizemoney: $10,000
1
9/1
T: J E McConachy
R: Elyce Smith (53)
9/1
3g Ferocity x Shezabon (Darbonne (USA))
Winning siblings: Helarocity, Heza Outlaw,
2
1.3
5/1
T: Neil Vagg
R: W D'Avila (54)
5/1
3f Encosta De Spoken x Aspiran (Bagger Vance )
3
2.1
4/1
T: L V Rowe
R: Justin P Stanley (54.5)
4/1
4
2.9
100/1
T: A R Jenkinson
R: D Simmons (54)
100/1
3g Carrara x Red Testa (Western Red (NZ))
5
3.4
15/2
T: J Wehlow
R: N Seymour (54.5)
15/2
3f Carrara x Quello Corsa (Sequalo )
6
3.9
5/1
T: Sandy Watkins
R: S Sheargold (54.5)
5/1
3f Hidden Dragon x Shyla's Secret (Secret Savings (USA))
7
4.9
25/1
T: Dallas Hodge
R: Lachlan Dodds (55)
25/1
3g Red Dazzler x Which Vault (Break The Vault )
8
5.1
2/1F
T: Julieann Lancaster
R: M J Barnham (58.5)
2/1F
3g Easy Rocking x Creola (Palace Music (USA))
9
6.6
100/1
T: L D Wanless
R: Dakota Graham (54.5)
100/1
3c Drumbeats x Coliape (Woodman (USA))
10
10.9
100/1
T: Ms L Sullivan
R: P Romeo (54)
100/1
3g Carrara x School Of Fools (Royal Academy (USA))
11
15.9
30/1
T: L D Wanless
R: Rhiannon Payne (53.5)
30/1
3f Monashee Mountain (USA) x Saran (Grand Lodge (USA))
Race 5 - Capricorn Rewind Elect. (Bm65) (1050m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 1:00.55
Prizemoney: $10,000
1
5/1
T: A J McMahon
R: Justin P Stanley (56)
5/1
5m Hidden Dragon x Secret Beauty (USA) (Mt. Livermore (USA))
Winning siblings: Carracci, King's Beauty, Utsubo,
2
0.1
5/2F
T: J T Wigginton
R: W D'Avila (56.5)
5/2F
4m Von Costa De Hero x Desatin (Desert Sun (GB))
3
2.4
15/1
T: Mick Attard
R: D Simmons (59)
15/1
6g Sharkbite x Romalpa (Last Tycoon (IRE))
4
2.6
14/1
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (60)
14/1
4g Red Element x Extension Of Life (Flying Spur )
5
3.9
13/4
T: F E Smith
R: Elyce Smith (57)
13/4
6g All Bar One x Hydeefleish (All Chatter (USA))
6
4.4
20/1
T: Matt Reardon
R: S Sheargold (57)
20/1
8g Show A Heart x Tiny Temptress (Favorite Trick (USA))
7
4.5
40/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (54.5)
40/1
8
4.6
8/1
T: Damien Rideout
R: M J Barnham (59.5)
8/1
7g Lago Delight x Luncheon (Snippets )
9
4.8
7/1
T: Laura Cronan
R: Lachlan Dodds (57)
7/1
5m Sequalo x Suiligh (Piccolo (GB))
10
6.1
30/1
T: B J Richardson
R: N Seymour (55)
30/1
5g Snippetson x Delta Princess (Foxhound (USA))
11
8.1
80/1
T: Ms G Bell
R: Rhiannon Payne (56)
80/1
8g Ad Valorem (USA) x Carnet Du Bal (NZ) (Carnegie (IRE))
Race 6 - Patlaw Securities (C1) (1200m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:10.44 (34.07)
Prizemoney: $10,000
1
10/1
T: Alan Joseph Jones
R: W D'Avila (54)
10/1
2
2.5
6/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (54.5)
6/1
5g Lonhro x Russian Caravan (Dehere (USA))
3
2.7
15/2
T: D L O'Brien
R: Lachlan Dodds (55)
15/2
4g Zariz x Loulla Mae (General Nediym )
4
2.9
6/1
T: D L O'Brien
R: Elyce Smith (53)
6/1
4m Easy Rocking x Ausbred Kite (Lacryma Cristi (IRE))
5
4.9
16/1
T: Joao Campeao
R: Rhiannon Payne (52.5)
16/1
5g Kaphero x Holly Amanda (Interstellar (NZ))
6
5.0
7/4F
T: P D Dillon
R: Justin P Stanley (59)
7/4F
5g Wanted x Gur (Lake Coniston (IRE))
7
5.8
13/2
T: Geoff Elliott
R: M J Barnham (56.5)
13/2
6g Keep The Faith x Impinge (NZ) (Generous (IRE))
8
6.0
30/1
T: C G Russell
R: N Seymour (54)
30/1
9
8.5
20/1
T: Julieann Lancaster
R: D Simmons (54)
20/1
4g Strada x Princess Cro (Desert Prince (IRE))
10
9.3
100/1
T: Ms A Stephens
R: P Romeo (54)
100/1
5m Ferocity x Massage (Octagonal (NZ))
11
9.8
50/1
T: C Smith
R: S Sheargold (57)
50/1
7g Authorized (IRE) x Whistle Dixie (NZ) (Star Way (GB))
Race 7 - Kids Xmas At The Races (C2) (1400m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:23.92 (34.74)
Prizemoney: $10,000
1
5/2F
T: T Button
R: N Seymour (56)
5/2F
4m Written Tycoon x Honour Happy List (Honour And Glory (USA))
Winning siblings: Herecum Da Drums,
2
0.5
20/1
T: M and C Dore
R: Elyce Smith (53)
20/1
5m Escalation (IRE) x Fine Seas (Seascay (NZ))
3
0.6
7/2
T: Jason Devine
R: P Romeo (59)
7/2
4g Hinchinbrook x Queen Of Swing (King Cugat (USA))
4
2.1
8/1
T: Ms L Applewaite
R: Lachlan Dodds (55)
8/1
4m Toorak Toff x Comedy On The Run (Flying Spur )
5
2.9
20/1
T: Kelly Shaw
R: S Sheargold (55)
20/1
4m Foxwedge x Show Bling (Flying Spur )
6
3.0
14/1
T: D J Schultz
R: Justin P Stanley (57.5)
14/1
5g Duporth x Pure Black (Chanteclair )
7
3.1
25/1
T: Bevan Johnson
R: Dakota Graham (54.5)
25/1
7g Strada x Grandline (Grand Lodge (USA))
8
4.6
5/1
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (58)
5/1
6g Reset x Apple Express (Scenic (IRE))
9
5.0
30/1
T: Tim Cook
R: W D'Avila (55.5)
30/1
6g Lonhro x Rio Osa (Canny Lad )
10
7.3
11/1
T: Damien Rideout
R: M J Barnham (58)
11/1
6g Commands x Maggie's Mate (El Moxie (USA))
11
7.7
30/1
T: Justin Bawden
R: D Simmons (54)
30/1
12
7.9
25/1
T: Ms Z Hohn
R: Rhiannon Payne (54)
25/1