Breednet Results

ROCKHAMPTON - Friday, June 9

Race 1 - Intl Chef Restaurant Hcp (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:11.98 (34.93)
Prizemoney: $12,000
1
4/1
T: Ms J Green
R: Ms N Summers (54.5)
4/1
3f Testa Rossa x Calvello (Flying Spur )
2
4.3
15/2
T: D J Schultz
R: B E Grylls (55)
15/2
3
4.8
30/1
T: Darryl Johnston
R: Michael Murphy (54.5)
30/1
4m Wanted x Indian Curry (Testa Rossa )
4
5.1
7/2
T: Damien Rideout
R: M McGillivray (58)
7/2
5m Host (CHI) x Four Seasons (Stravinsky (USA))
5
6.6
11/8F
T: Ricky Vale
R: Ashley Butler (57)
11/8F
4m Red Element x Lambent (Way Of Light (USA))
6
6.9
66/1
T: L H Clem
R: D J Evans (52.5)
66/1
7
10.9
9/2
T: Tim Cook
R: Zoe White (55)
9/2
4m Husson (ARG) x Play And Miss (Scenic (IRE))
Race 2 - Battlers Cup (Bm65) (2200m)
Class: Benchmark 65 Track: Good(4) Time: 2:20.84 (36.42)
Prizemoney: $12,000
1
7/4F
T: Ms R Binder
R: Zoe White (55)
7/4F
2
2.0
15/8
T: D J Hansen
R: M Hellyer (55)
15/8
5g High Chaparral (IRE) x Sorrento (NZ) (Just A Dancer (NZ))
3
2.2
3/1
T: Shane Sigvart
R: A Coome (59.5)
3/1
6g Al Maher x Cambiata (FR) (Alzao (USA))
4
4.2
16/1
T: Ms O Cairns
R: M Haley (54)
16/1
6m Quest For Fame (GB) x Whizgah (Jugah (USA))
5
5.0
Munjiz (4)
10/1
T: Robert Kirkwood
R: D Simmons (54)
10/1
5g Stratum x Taameer (NZ) (General Nediym )
6
11.0
25/1
T: Tanya Parry
R: Q Krogh (52.5)
25/1
5m Oratorio (IRE) x Military Queen (General Nediym )
Race 3 - Better On Beef Plate (C3) (1050m)
Class: Class 3 Track: Good(4) Time: 1:02.24 (33.72)
Prizemoney: $12,000
1
1/1F
T: D W Gardiner
R: D A Evans (57)
1/1F
4m Wonderful World x Damika (Celestial Dancer (IRE))
2
0.8
7/1
T: J E McConachy
R: M Hellyer (59)
7/1
5g Swiss Ace x Vibe (King's Best (USA))
3
3.1
Kooroc (3)
40/1
T: Christopher Maxfield
R: Zoe White (57.5)
40/1
5g Magic Albert x Continuously (Dehere (USA))
4
3.5
9/1
T: Ricky Vale
R: Q Krogh (55.5)
9/1
4m Snippetson x Farafran (IRE) (Rainbow Quest (USA))
5
3.7
9/4
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (59)
9/4
6
3.9
13/2
T: J E McConachy
R: Ashley Butler (59)
13/2
4g Henrythenavigator (USA) x Bundleofjoy (Fantastic Light (USA))
7
6.2
100/1
T: D J Schultz
R: B E Grylls (55.5)
100/1
5m Red Element x Sonjara (Encosta De Lago )
Race 4 - Paddock To Plate Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:11.66 (34.84)
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: Ben Currie
R: Joshua Oliver (57.5)
7/2
2g Bradbury's Luck x Lana Belle (Fuji Kiseki (JPN))
2
2.3
5/4F
T: A J McMahon
R: S Galloway (61)
5/4F
2f Instinction x Hennessy Beau (Hennessy (USA))
3
2.6
13/2
T: Clinton Garland
R: Q Krogh (56)
13/2
4
2.7
80/1
T: Ms J Green
R: Ms N Summers (53.5)
80/1
2f Duporth x Beaucoup (Choisir )
5
4.0
7/1
T: D J Hansen
R: M Hellyer (54)
7/1
2f Longhorn x Jennacomm (Commands )
6
4.8
12/1
T: L A Wright
R: M McGillivray (55)
12/1
2f Top Echelon x Tidy Trim (Honours List (IRE))
7
5.6
10/1
T: G D Fisher
R: Leslie Tilley (56)
10/1
2g Sidereus x Miss Floozy (Hussonet (USA))
8
6.9
12/1
T: L D Wanless
R: D A Evans (55.5)
12/1
2f Monashee Mountain (USA) x Saran (Grand Lodge (USA))
Race 5 - See It, Taste It, Love It Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:18.81 (36.01)
Prizemoney: $12,000
1
4/13F
T: Trinity Bannon
R: A Coome (57.5)
4/13F
4g Dubleo (USA) x Belves (Rock Of Gibraltar (IRE))
Winning siblings: Dordogne, Operose, Perigord,
2
6.5
4/1
T: J R Jackson
R: M McGillivray (57.5)
4/1
4g Wonderful World x Parlour Games (Palace Music (USA))
3
7.3
30/1
T: W Melvin
R: B E Grylls (57.5)
30/1
5g Furio x Heavenly Haze (Integra )
4
9.6
30/1
T: J C Pointon
R: Leslie Tilley (55.5)
30/1
5m Testa Rossa x Jive (CAN) (Dynaformer (USA))
5
10.0
8/1
T: Kelly Shaw
R: S Sheargold (55)
8/1
3f Foxwedge x Show Bling (Flying Spur )
6
15.0
50/1
T: Alan Joseph Jones
R: S Galloway (57.5)
50/1
5g Telesto (NZ) x Ikande (Perugino (USA))
7
19.5
100/1
T: Susan Bowes
R: P Romeo (55)
100/1
3f Exceedingly Good x My Request (Belong To Me (USA))
Race 6 - Veuve Clicquot Enclosure (C1) (1400m)
Class: Class 1 Track: Good(4) Time: 1:25.17 (36.24)
Prizemoney: $12,000
1
7/2
T: K E Hansen
R: M Hellyer (56.5)
7/2
4g Markane x Sequently (Sea Road )
2
1.5
16/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (55.5)
16/1
4g Dash For Cash x Northwood Lass (Dolphin Street (FR))
3
3.3
7/2F
T: J Wehlow
R: Ashley Butler (59.5)
7/2F
4g Captain Sonador x Yamarjie (NZ) (Yamanin Vital (NZ))
4
3.4
9/2
T: Geoff Elliott
R: S Sheargold (57.5)
9/2
5g Keep The Faith x Impinge (NZ) (Generous (IRE))
5
4.2
8/1
T: P F Pengelly
R: S Galloway (55.5)
8/1
3g Ferocity x So Elegant (Iglesia )
6
4.6
50/1
T: Tanya Parry
R: D Simmons (55)
50/1
5g Teranaba x Splendid Tiara (Beautiful Crown (USA))
7
5.4
11/1
T: A J Seymour
R: B E Grylls (55.5)
11/1
4m Pendragon (NZ) x Kurrajong Mist (Rivotious (USA))
8
6.7
100/1
T: A R Jenkinson
R: Ms N Summers (53.5)
100/1
5g Onemorenomore x Viva Caro (Danehill Dancer (IRE))
9
8.0
7/2
T: T Button
R: Zoe White (54.5)
7/2
10
8.5
12/1
T: J Wehlow
R: Leslie Tilley (56)
12/1
4m Changeintheweather (USA) x La Vita Ebella (Northern State (USA))
Race 7 - Beef Aust 2018/2017 Tatt's Hcp (1200m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:09.64 (34.16)
Prizemoney: $25,000
1
11/4
T: D R Ward
R: Tiffani Brooker (54.5)
11/4
5g Ukok Warrior x Born Bright (Mighty Avalanche )
Winning siblings: All My Way, Born To Hunt, Fawza, Ijubani,
2
0.5
8/1
T: A Ross and T Sweeney
R: M McGillivray (54)
8/1
4m Casino Prince x Ausmaid (Elusive Quality (USA))
3
0.8
5/2F
T: K E Hansen
R: D Hayse (55.5)
5/2F
4g Casino Prince x Saldiym (General Nediym )
4
2.3
7/1
T: D J Hansen
R: A Coome (61)
7/1
6g Lonhro x Reverenza (Commands )
5
2.8
11/1
T: Natalie McCall
R: Alannah Fancourt (54.5)
11/1
6g Show A Heart x Call Me Kathleen (USA) (Phone Trick (USA))
6
3.6
66/1
T: Clinton Garland
R: D Simmons (54)
66/1
4m Oratorio (IRE) x Tamieka (Viscount )
7
4.1
30/1
T: Natalie McCall
R: Adam Sewell (60)
30/1
6g Red Dazzler x Market Price (Scenic (IRE))
8
4.9
66/1
T: Georgina Bourke
R: Leslie Tilley (54)
66/1
7g Not A Single Doubt x Aquabelle (Lujain (USA))
9
5.7
50/1
T: Ricky Vale
R: Q Krogh (55)
50/1
7g Nadeem x Our Greta (Rory's Jester )
10
7.0
12/1
T: Ms O Cairns
R: Ashley Butler (61)
12/1
8g Written Tycoon x Desert Strike (NZ) (Straight Strike (USA))
11
7.1
30/1
T: Robert Kirkwood
R: M Hellyer (54)
30/1
6g Street Boss (USA) x Apple Danish (Danehill (USA))
12
8.6
13/2
T: Christopher Maxfield
R: S Sheargold (55)
13/2
4g Gonski x Modest Meisie (Johannesburg (USA))
13
8.9
100/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (54)
100/1
4g Publishing x Kristina (Sequalo )
Race 8 - Racing At Callaghan Park (C2) (1200m)
Class: Class 2 Track: Good(4) Time: 1:10.19 (34.49)
Prizemoney: $12,000
1
11/4F
T: D W Gardiner
R: M McGillivray (56.5)
11/4F
4g Citiwyse x Saintly Trist (St. Covet )
Winning siblings: Shemardalle,
2
2.0
11/1
T: Georgina Bourke
R: Ashley Butler (58)
11/1
6g Redoute's Choice x Cannyanna (Canny Lad )
3
3.8
30/1
T: A Ross and T Sweeney
R: Tiffani Brooker (56.5)
30/1
4
4.2
150/1
T: Clinton Garland
R: D Simmons (54)
150/1
3g Dream Ahead (USA) x Desert Trick (GB) (Green Desert (USA))
5
5.0
11/2
T: L D Wanless
R: D A Evans (55.5)
11/2
5
5.0
5/1
T: Cameron Thompson
R: Adam Sewell (58)
5/1
5g Manhattan Rain x Miss Exxi (Exceed And Excel )
7
8.0
12/1
T: David Reynolds
R: Ms L McCoy (55)
12/1
4g Kaphero x Smytzer's Magic (Monde Bleu (GB))
8
8.4
7/1
T: J T Wigginton
R: Zoe White (53)
7/1
4g Swift Alliance x Golden Orient (Royal Academy (USA))
9
10.4
Erebor (9)
15/2
T: S N Rodgers
R: Alannah Fancourt (55)
15/2
10
10.5
20/1
T: Damien Rideout
R: Michael Murphy (58.5)
20/1
4g Fastnet Rock x Port Augusta (Encosta De Lago )
11
13.8
12/1
T: M and C Dore
R: M Hellyer (54.5)
12/1
4g Hidden Dragon x Brilliant Thunder (Thunder Gulch (USA))
12
15.1
20/1
T: T Button
R: Q Krogh (55)
20/1
5g Pins x Ugachaka (NZ) (Danasinga )
13
16.9
Kahuna (4)
60/1
T: A J Seymour
R: B E Grylls (57)
60/1
4g Written Tycoon x Lady Somers (Belong To Me (USA))