Breednet Results

ROSEHILL - Wednesday, December 11

Race 1 - Tab Long May We Play Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.75 (35.71)
Prizemoney: $50,000
1
Aim (1)
14/1
T: P & P Snowden
R: B Avdulla (57)
14/1
2c Star Witness x Vintage Strike (USA) (Smart Strike (CAN))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
112020 MM Gold Coast Yearling Sale
$200,000
Vendor: B2B Thoroughbreds, Mittagong, NSW
Buyer: Danny O'Brien Racing
2
0.4
5/4F
T: C J Waller
R: G Boss (57)
5/4F
2c I Am Invincible x Bit Of Cheek (More Than Ready (USA))
3
1.9
20/1
T: P & P Snowden
R: K Mc Evoy (57)
20/1
112020 Inglis Australian Easter Yearling Sale
$425,000
Vendor: Segenhoe Stud Australia Pty Ltd, Scone
Buyer: Yu Long Investments
4
2.0
13/2
T: G Waterhouse & A Bott
R: Tim Clark (57)
13/2
2c Exceed And Excel x Comical Smile (USA) (Comic Strip (USA))
5
5.4
11/2
T: G Waterhouse & A Bott
R: Rachel King (55)
11/2
2f Vancouver x Blueberry Hill (Myboycharlie (IRE))
6
6.5
11/2
T: C Maher & D Eustace
R: J Bowman (57)
11/2
2c Street Boss (USA) x Buratti (Exceed And Excel )
7
7.0
11/2
T: James Cummings
R: J Parr (57)
11/2
2c Sidestep x Klamath Falls (USA) (Storm Cat (USA))
8
7.1
30/1
T: David Payne
R: Jean Van Overmeire (54)
30/1
2f Pride Of Dubai x Daisy Lane (Not A Single Doubt )
9
8.7
100/1
T: C E Conners
R: J R Collett (57)
100/1
2c Olympic Glory (IRE) x Distinctive (Falbrav (IRE))
10
28.2
Bulma (8)
100/1
T: Mick Attard
R: Ms K O'Hara (55)
100/1
2f Sizzling x Sancha (God's Own )
Race 2 - Bowermans Office Furniture Mdn (1100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.00 (34.44)
Prizemoney: $50,000
1
Rover (1)
9/2
T: A J Cummings
R: Jean Van Overmeire (56.5)
9/2
4g Fastnet Rock x Gypsy Princess (IRE) (Sadler's Wells (USA))
This nick: 32 runners; 21 winners; 2 SW. Details
2
0.5
10/1
T: C J Waller
R: B Avdulla (54.5)
10/1
4m I Am Invincible x Khepri (NZ) (Faltaat (USA))
3
1.3
11/2
T: T R Martin
R: J Innes Jnr (56.5)
11/2
4m Stratum x Solar Antiquity (Desert Sun (GB))
4
2.4
5/2F
T: P & P Snowden
R: Tim Clark (58)
5/2F
3c I Am Invincible x Unassailed (Fastnet Rock )
5
2.6
Kateru (4)
11/4
T: James Cummings
R: J Bowman (57)
11/4
3c Sepoy x Rio Osa (Canny Lad )
6
2.8
Toomai (12)
20/1
T: C J Waller
R: J Ford (53.5)
20/1
3f Shooting To Win x Mrs Kipling (Exceed And Excel )
7
6.1
Kieren (5)
60/1
T: M C Conners
R: Ms K Adams (57)
60/1
8
6.2
11/2
T: G A Ryan
R: R Dolan (54)
11/2
3c Rubick x Charm's Honour (Strada )
9
13.8
Buwan (10)
100/1
T: B P Walker
R: Ms W Costin (53.5)
100/1
4m Equiano (FR) x Nimue Moon (Vitrinite (NZ))
Race 3 - Iron Jack (Bm70) (1900m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:58.66 (36.14)
Prizemoney: $50,000
1
4/1
T: J A O'Shea
R: B Avdulla (56.5)
4/1
4m Reliable Man (GB) x Miss Scarlatti (NZ) (Stravinsky (USA))
Winning siblings: Fair Isle, Maestro, Rosso Corsa,
This nick: 10 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.2
9/1
T: John Thompson
R: Rachel King (56.5)
9/1
3
2.2
11/1
T: C J Waller
R: J Bowman (56)
11/1
5m Mizzen Mast (USA) x Somerset West (USA) (Gone West (USA))
4
4.5
13/8F
T: C J Waller
R: G Boss (55.5)
13/8F
5
8.3
2/1
T: C J Waller
R: K Mc Evoy (60)
2/1
4m Reliable Man (GB) x Hinuera (NZ) (Librettist (USA))
6
12.1
40/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (56)
40/1
6m Stryker x Hudoo (GB) (Halling (USA))
7
12.2
16/1
T: Amy Usher
R: Brock Ryan (50)
16/1
Race 4 - Astern Yearlings @ Sales-Bm64 (1300m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 1:18.36 (34.71)
Prizemoney: $50,000
1
7/2
T: Mark Newnham
R: Rachel King (61.5)
7/2
3g Star Witness x Askari (NZ) (Zabeel (NZ))
Winning siblings: Skarbek,
This nick: 9 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.5
9/2
T: G A Ryan
R: B Avdulla (59)
9/2
112019 MM Gold Coast Yearling Sale
$280,000
Vendor: Vinery Stud Scone NSW
Buyer: Lindsay Park Racing/Andrew Williams Bstock
3
0.6
11/4F
T: G Waterhouse & A Bott
R: R Dolan (60.5)
11/4F
3g Zoffany (IRE) x Danish Dollar (King Of Danes )
4
1.0
25/1
T: C J Waller
R: O Orr (58)
25/1
3f Fastnet Rock x Gaze (NZ) (Cape Cross (IRE))
5
1.8
Maisaa (10)
12/1
T: P & P Snowden
R: K Mc Evoy (57)
12/1
3f Zoffany (IRE) x Moosirra (Redoute's Choice )
6
2.0
Soami (5)
9/1
T: David Pfieffer
R: J R Collett (59.5)
9/1
3g So You Think (NZ) x Longoria (Lujain (USA))
7
3.8
25/1
T: C J Waller
R: G Boss (58)
25/1
3c Written Tycoon x Excelvision (Exceed And Excel )
8
4.3
11/1
T: C J Waller
R: J Bowman (59.5)
11/1
3c Uncle Mo (USA) x Took (USA) (Giant's Causeway (USA))
9
4.7
4/1
T: P & P Snowden
R: C Lever (61)
4/1
3c Written Tycoon x My Only Hope (NZ) (Redoute's Choice )
Race 5 - Ranvet (Bm70) (1500m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:31.04 (36.43)
Prizemoney: $50,000
1
25/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: B Avdulla (59)
25/1
4m Sebring x Rocha (Encosta De Lago )
This nick: 68 runners; 40 winners; 5 SW. Details
2
0.1
10/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (60.5)
10/1
4m Sepoy x Stella Grace (Encosta De Lago )
3
1.4
5/1
T: C J Waller
R: G Boss (59.5)
5/1
4m Snitzel x Sananda (IRE) (Anabaa (USA))
4
1.5
13/2
T: T J Bartley
R: Rachel King (59.5)
13/2
4m Denman x Momentously (Monashee Mountain (USA))
5
1.6
9/2
T: Joseph Pride
R: J Ford (57.5)
9/2
4m I Am Invincible x Equiano (Al Maher )
6
1.8
4/1F
T: John Thompson
R: K Mc Evoy (57.5)
4/1F
5m Snitzel x Sunset Coast (Dubleo (USA))
7
2.1
25/1
T: Joseph Ible
R: Jean Van Overmeire (54.5)
25/1
6m Star Witness x Bitoflight (NZ) (Fantastic Light (USA))
8
2.4
4/1F
T: C J Waller
R: J Bowman (57)
4/1F
5m Redwood (GB) x Margravine (Red Ransom (USA))
9
3.8
Tepario (10)
8/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: Tim Clark (56.5)
8/1
4m Pierro x Demanding Miss (Commands )
10
4.8
15/1
T: J C Deamer
R: R Dolan (52.5)
15/1
4m Pierro x Mafia Miss (Mossman )
Race 6 - More Than Ready @ Vinery-Bm70 (1500m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:31.23 (34.54)
Prizemoney: $50,000
1
15/8F
T: G Waterhouse & A Bott
R: Tim Clark (57.5)
15/8F
Winning siblings: Effervescent, Mandalorian,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
8/1
T: C Maher & D Eustace
R: R Dolan (57.5)
8/1
5g So You Think (NZ) x Imagining (Flying Spur )
3
1.9
12/1
T: Bjorn Baker
R: Rachel King (60)
12/1
4
3.3
5/1
T: Joseph Pride
R: J Parr (60.5)
5/1
7g Nom Du Jeu (NZ) x Bail Us Out (NZ) (Justice Prevails )
5
3.4
Plenty (5)
4/1
T: C J Waller
R: Ms S Clenton (57.5)
4/1
4g Zoustar x Ubiquity (Hurricane Sky )
6
4.9
7/1
T: C J Waller
R: J Bowman (56.5)
7/1
3g Charm Spirit (IRE) x Freequence (NZ) (O'Reilly (NZ))
7
5.1
16/1
T: C J Waller
R: O Orr (57.5)
16/1
6g High Chaparral (IRE) x Miss Mushu (Encosta De Lago )
8
6.4
20/1
T: C J Waller
R: Brock Ryan (58)
20/1
6g Champs Elysees (GB) x Sailors Path (GB) (New Approach (IRE))
9
6.6
25/1
T: P & P Snowden
R: K Mc Evoy (59)
25/1
4g Snippetson x Calm As A Lady (NZ) (Zabeel (NZ))
10
7.2
60/1
T: Bjorn Baker
R: J Ford (61)
60/1
11
8.5
30/1
T: Ms T Bateup
R: Ms J Taylor (55.5)
30/1
5g Lucky Owners (NZ) x Goliard (NZ) (King's Best (USA))
Race 7 - Rosehill Bowling Club (Bm70) (1300m)
Class: Benchmark 70 Track: Good(4) Time: 1:18.08 (34.94)
Prizemoney: $50,000
1
8/1
T: R & M Freedman
R: B Avdulla (58.5)
8/1
This nick: 5 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
0.8
10/1
T: Ms K Waugh
R: J Ford (60)
10/1
5g Sebring x Dream 'n' Believe (Shamardal (USA))
3
1.0
30/1
T: T S Howlett
R: G Boss (59)
30/1
6g Denman x Pagan Princess (Bite The Bullet (USA))
4
2.6
8/1
T: Joseph Pride
R: J Parr (58.5)
8/1
6g Northern Meteor x Nishaani (NZ) (Gold Brose )
5
3.0
15/1
T: Jean Dubois
R: Jean Van Overmeire (58)
15/1
5g Invincible Spirit (IRE) x Soneva (USA) (Cherokee Run (USA))
6
3.8
Musume (9)
25/1
T: Ms L Dean
R: Ms W Costin (57.5)
25/1
4m Bullet Train (GB) x Elkaydee (Strategic )
7
5.6
5/2F
T: G A Ryan
R: Billy Owen (59.5)
5/2F
5g Sepoy x Claystone (Zabeel (NZ))
8
12.8
100/1
T: D Wagstaff
R: J Innes Jnr (53)
100/1
6m Roman Emperor (NZ) x Stormy Sac (Anabaa (USA))
9
22.5
Skyray (14)
9/2
T: C E Conners
R: J R Collett (57.5)
9/2
4g Smart Missile x Distinctive (Falbrav (IRE))