Breednet Results

WYONG - Thursday, October 10

Race 1 - Cabac-Prysmian-Pierlite Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:09.66 (34.65)
Prizemoney: $35,000
1
4/1
T: Joseph Pride
R: A Hyeronimus (56)
4/1
3g Hinchinbrook x Redhandedjill (Mull Of Kintyre (USA))
Winning siblings: Jillonni,
2
0.1
Oslo (4)
13/4
T: P & P Snowden
R: Tim Clark (56.5)
13/4
3g Pierro x Scandiva (Fastnet Rock )
3
0.6
11/8F
T: G Portelli
R: J R Collett (60)
11/8F
3g Deep Field x Miatoko (Danzero )
4
2.6
5/2
T: K A Lees
R: N Rawiller (56.5)
5/2
3c Stratum x Dysfunction (More Than Ready (USA))
5
14.6
100/1
T: Stephen Schofield
R: J Penza (58)
100/1
7g Beautiful Crown (USA) x Tatiana's Triumph (Desert Style (IRE))
6
16.8
150/1
T: R A Bailey
R: G Buckley (57)
150/1
5g Statue Of Liberty (USA) x Stargate (Encosta De Lago )
Race 2 - Haneco Plate (C1) (2100m)
Class: Class 1 Track: Good(3) Time: 2:11.25 (37.55)
Prizemoney: $35,000
1
8/11F
T: Bjorn Baker
R: Tim Clark (59)
8/11F
4g Makfi (GB) x Janistra (USA) (Grand Slam (USA))
2
3.0
11/8
T: K A Lees
R: B Avdulla (56.5)
11/8
5g Dansili (GB) x Novellara (GB) (Sadler's Wells (USA))
2019 Inglis 2019 OCTOBER (Late) Online Sale
$2,250
3
3.8
11/1
T: J & G Lee
R: A Adkins (56.5)
11/1
4
5.8
50/1
T: Natasha Hall-Antonio
R: G Buckley (59)
50/1
6g Helmet x Husson Circle (Hussonet (USA))
5
6.4
20/1
T: J G Sargent
R: Jean Van Overmeire (56.5)
20/1
4g Cape Blanco (IRE) x Annzabeel (NZ) (Zabeel (NZ))
6
22.6
100/1
T: Wayne Seelin
R: J Kehoe (57)
100/1
6m Bon Hoffa x Dragons Forever (Hidden Dragon )
7
62.3
100/1
T: Tess Wilkes
R: L Magorrian (56.5)
100/1
5g Reward For Effort x Samana (Encosta De Lago )
Race 3 - Hager- Electra-Omni Mdn Plate (1600m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:37.63 (35.04)
Prizemoney: $35,000
1
9/4
T: Joseph Pride
R: J Parr (59)
9/4
Winning siblings: Remlaps Gem,
2
0.8
Natanya (11)
7/1
T: A J Cummings
R: Jean Van Overmeire (57)
7/1
4m Pierro x Shania Dane (Danehill (USA))
3
0.9
11/2
T: K A Lees
R: B Avdulla (57)
11/2
4
1.0
5/1
T: J A O'Shea
R: Rachel King (57)
5/1
4m Reliable Man (GB) x Miss Scarlatti (NZ) (Stravinsky (USA))
5
1.4
6/4F
T: G Waterhouse & A Bott
R: A Hyeronimus (59)
6/4F
4g Pierro x Nova Star (Iglesia )
6
4.5
100/1
T: Daniel Robinson
R: J Innes Jnr (57)
100/1
4m Sebring x Exceed Expectation (Exceed And Excel )
7
4.9
150/1
T: P M Farrell
R: J Penza (57)
150/1
5m Time Thief x Hot'n'dreamin (Nothin' Leica Dane )
8
19.0
150/1
T: Jason & Lucy Attard
R: G Buckley (59)
150/1
6g Heeby Reiby x Rubey Reiby (Red Ransom (USA))
Race 4 - Clipsal By Schneider Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:20.22 (34.27)
Prizemoney: $35,000
1
5/1
T: C J Waller
R: G Schofield (56.5)
5/1
3c Charm Spirit (IRE) x Enduja (Encosta De Lago )
Winning siblings: Australian Venture, Grand Ariana, Paret,
2
1.5
Katona (7)
11/2
T: James Cummings
R: Rachel King (56.5)
11/2
3g Lonhro x Aerobatics (Exceed And Excel )
3
3.0
11/2
T: Ms K Waugh
R: N Rawiller (59)
11/2
5g Orfevre (JPN) x Miss Emma (IRE) (Key Of Luck (USA))
4
3.6
8/1
T: P M Perry
R: C Reith (59)
8/1
4g Epaulette x Light Tactic (USA) (Tactical Cat (USA))
5
3.9
60/1
T: Joseph Pride
R: J Ford (57)
60/1
6
4.4
Maisaa (11)
10/9F
T: P & P Snowden
R: Tim Clark (54.5)
10/9F
3f Zoffany (IRE) x Moosirra (Redoute's Choice )
7
4.7
16/1
T: Clare Cunningham
R: J R Collett (57)
16/1
8
5.2
25/1
T: Ms K Waugh
R: Jean Van Overmeire (54.5)
25/1
3f Smart Missile x Miss Helsinki (Hussonet (USA))
9
7.4
30/1
T: G A Ryan
R: A Adkins (54.5)
30/1
3f So You Think (NZ) x Surprise Bid (General Nediym )
10
7.7
200/1
T: Tess Wilkes
R: L Magorrian (59)
200/1
5g Trusting x O Ren Ishii (USA) (First Samurai (USA))
Race 5 - Aussie Duct-Ipd-Sal-Psa Mdn (1200m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:10.14 (34.30)
Prizemoney: $35,000
1
Akari (1)
4/6F
T: Brad Widdup
R: N Rawiller (59)
4/6F
3f Snitzel x Asterix (JPN) (Neo Universe (JPN))
Winning siblings: Achondrite,
2
0.2
40/1
T: G A Ryan
R: J Innes Jnr (54)
40/1
3f Brazen Beau x Tahnee Tango (Grand Lodge (USA))
3
0.4
20/1
T: G Waterhouse & A Bott
R: Rachel King (54)
20/1
4
0.7
100/1
T: Mark Newnham
R: R Dolan (54.5)
100/1
3f I Am Invincible x Tropicana Girl (Redoute's Choice )
5
1.4
Duenna (5)
6/1
T: James Cummings
R: Tim Clark (56.5)
6/1
3f Sepoy x Palomares (Commands )
6
1.7
4/1
T: Joseph Pride
R: J Parr (58.5)
4/1
4m Star Witness x Sencircles (Street Sense (USA))
7
2.1
14/1
T: Wayne Seelin
R: Cejay Graham (52)
14/1
5m I Am Invincible x Ovillers (Henrythenavigator (USA))
8
3.5
25/1
T: K A Lees
R: A Gibbons (55.5)
25/1
3f Pierro x Adaline (Court Of Jewels (NZ))
9
5.5
20/1
T: M, W & J Hawkes
R: A Adkins (55.5)
20/1
10
15.0
Cinders (11)
100/1
T: L W Curtis
R: J Penza (54)
100/1
4m Bernardini (USA) x Direct Flight (Danehill Dancer (IRE))
Race 6 - Legrand Aust Hcp (C2) (1600m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:37.82 (34.35)
Prizemoney: $35,000
1
13/2
T: J G Sargent
R: Jean Van Overmeire (54)
13/2
3f Foxwedge x Mallard (NZ) (Falkirk (NZ))
Winning siblings: Chicken Dance, The Drake,
2
0.5
13/8F
T: Ms K Waugh
R: B Avdulla (56)
13/8F
6m So You Think (NZ) x Rhythm In Paris (Bianconi (USA))
3
2.5
7/1
T: Matthew Smith
R: A Gibbons (55.5)
7/1
5m Street Cry (IRE) x St Kiara (Encosta De Lago )
4
2.6
Couru (4)
9/2
T: B F Cavanough
R: C Reith (54.5)
9/2
4m All Too Hard x Pas De Deux (IRE) (Sadler's Wells (USA))
5
4.4
30/1
T: Stephen Schofield
R: J Penza (54)
30/1
5g Reset x Seeking Susan (Flying Spur )
6
4.5
6/1
T: Brad Widdup
R: Rachel King (54)
6/1
4m Camelot (GB) x Whippy Van (Street Cry (IRE))
7
5.0
10/1
T: T J Bartley
R: Tim Clark (54)
10/1
4m Albrecht x Meghalaya (Amalfi (NZ))
8
5.9
20/1
T: Ms C Reid
R: A Adkins (54)
20/1
5g Nicconi x Sassy Gal (Valixir (IRE))
9
6.0
Toroso (1)
14/1
T: Ms K Gavenlock
R: J Parr (59)
14/1
5g Pierro x Walk Alone (Honour And Glory (USA))
10
7.3
66/1
T: Tess Wilkes
R: Ms L Day (52)
66/1
6g Jimmy Choux (NZ) x Shadow Ray (JPN) (Groom Dancer (USA))
Race 7 - Omega-Trader-Matchmaster-Bm64 (1350m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:19.90 (35.02)
Prizemoney: $35,000
1
20/1
T: Ms G Englebrecht
R: J Ford (54.5)
20/1
4m Shamus Award x Arrogantly (Flying Spur )
Winning siblings: Arrogant Boy, City Delight,
2
0.5
3/1
T: Wayne Seelin
R: Cejay Graham (58)
3/1
9g Choisir x A Little Naughty (Rustic Amber (IRE))
3
1.3
14/1
T: Donna Grisedale
R: G Buckley (61)
14/1
4
1.9
15/2
T: R L Pearse
R: Rachel King (54.5)
15/2
5
2.1
7/4F
T: Ms K Waugh
R: J R Collett (59.5)
7/4F
6g Uncle Mo (USA) x No Comment (Danzero )
6
2.8
50/1
T: W M Slinkard
R: Jean Van Overmeire (57)
50/1
8g Aussie Rules (USA) x Royal Scarlet (Pure Theatre )
7
3.0
30/1
T: Ms J Pracey
R: J Penza (59)
30/1
7g Zizou x Cutting Off (Bel Esprit )
8
4.6
20/1
T: Mick Attard
R: A Gibbons (59)
20/1
7g Rothesay x Falcrest (NZ) (Faltaat (USA))
9
6.1
100/1
T: D J Nugent
R: B Spriggs (57.5)
100/1
9g Mutawaajid x Yomna (True Hero (USA))
10
12.6
8/1
T: M & D Kearney
R: J Parr (59.5)
8/1
6g Hard Spun (USA) x Raven Protector (Hector Protector (USA))
Race 8 - Repelec-Levey Agencies Hcp-C2 (1100m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:03.99 (34.59)
Prizemoney: $35,000
1
12/1
T: Joseph Pride
R: R Dolan (56)
12/1
4m Delago Deluxe x Increase (Zeditave )
Winning siblings: Khitaamy,
2018 MM Gold Coast Yearling Sale Book 2
$50,000
Vendor: Newhaven Park Boorowa NSW
Buyer: Apollo Ng
2
0.8
80/1
T: J L Roberts
R: J Ford (55)
80/1
6g Moshe x Sleek'n'sassy (Danehill Star )
3
1.0
8/1
T: Patrick Webster
R: Cejay Graham (56.5)
8/1
5g All Too Hard x Zauberin (Zabeel (NZ))
4
1.2
11/2
T: K A Lees
R: B Avdulla (56.5)
11/2
5
1.3
3/1
T: T J Bartley
R: J Parr (59)
3/1
4m Walking Or Dancing (NZ) x Nakedindaspa (Redoute's Choice )
6
1.6
13/2
T: Matthew Smith
R: G Buckley (58)
13/2
4h Not A Single Doubt x Recoinage (Flying Spur )
7
2.7
5/2F
T: Ms K Waugh
R: A Gibbons (55)
5/2F
4m Snitzel x Fortune Of War (General Nediym )
8
3.8
9/2
T: P & P Snowden
R: Rachel King (55)
9/2
3f Dissident x Longing (Lonhro )
9
6.1
Brooke (13)
100/1
T: Julie Holloway
R: S Lisnyy (54)
100/1
6m Northern Meteor x Bundleofjoy (Fantastic Light (USA))