Breednet Results

BLACKALL - Saturday, March 2

Race 1 - (Bm60) (1200m)
Class: Benchmark 60 Track: Good(3) Time: 1:08.89
Prizemoney: $7,450
1
2/1F
T: Todd Austin
R: L Dillon (57.5)
2/1F
Winning siblings: Etoile Vitesse, Pezenas,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.5
5/2
T: Todd Austin
R: C Bryen (63.5)
5/2
7g venice beach (AUS) x gobbledegook (AUS) (distorted humor (USA))
3
0.7
9/1
T: David Rewald
R: Ms B Richardson (62.5)
9/1
8g monashee mountain (USA) x ceres (AUS) (our maizcay (AUS))
4
1.2
4/1
T: C W Prow
R: Emma Bell (56)
4/1
7g hidden dragon (AUS) x lady road (AUS) (sea road (AUS))
5
2.2
5/1
T: Mark Johnstone
R: S McGovern (56)
5/1
6g artie schiller (USA) x lilmizo (AUS) (octagonal (NZ))
6
5.7
15/1
T: C T Austin
R: S Watkin (60.5)
15/1
8g dubawi (IRE) x magnetic appeal (AUS) (commands (AUS))
7
6
5/2
T: David Rewald
R: David Rewald (61.5)
5/2
4g star witness (AUS) x involve (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
8.5
15/1
T: H C Forster
R: J Rudd (56)
15/1
8g zaha (CAN) x costa azzurra (AUS) (clang (AUS))
9
16
7/1
T: David Rewald
R: Natalie Morton (60.5)
7/1
11g immovable option (IRE) x yallah vista (AUS) (yallah prince (AUS))
10
18
Amadeo (4)
11/1
T: G M Rafter
R: M Gray (60.5)
11/1
6g amadeus wolf (GB) x marvellous miss (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 2 - Hcp (Cl B) (1200m)
Class: Class B Track: Good(3) Time: 1:08.56
Prizemoney: $7,450
1
5/4F
T: C T Austin
R: S Watkin (62)
5/4F
3g poet's voice (GB) x jillilikes (AUS) (falvelon (AUS))
Winning siblings: Aerostar, Jillies Jet, Peony Rose,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
11
5/1
T: R Hermann
R: M Gray (57.5)
5/1
4g nicconi (AUS) x dodgalady (AUS) (dodge (AUS))
3
12.5
20/1
T: H C Forster
R: Ms B Richardson (56)
20/1
4g arlington (AUS) x thunderclap (AUS) (thunder gulch (USA))
4
12.9
5/1
T: Todd Austin
R: L Dillon (56.5)
5/1
3g wicked style (USA) x harley ma (AUS) (shovhog (AUS))
5
13.4
3/1
T: C W Prow
R: Emma Bell (55.5)
3/1
6
13.6
7/1
T: W P Baker
R: Natalie Morton (59)
7/1
4m darci brahma (NZ) x emerald charm (NZ) (carnegie (IRE))
7
13.8
7/1
T: Mark Johnstone
R: S McGovern (56.5)
7/1
5m mossman (AUS) x recurrent (AUS) (redoute's choice (AUS))
8
15.3
7/1
T: David Rewald
R: David Rewald (56.5)
7/1
3f publishing (AUS) x our shadow (AUS) (canadian silver (CAN))
9
19.3
5/1
T: H C Forster
R: J Rudd (62)
5/1
4g golden archer (AUS) x matilda's dance (AUS) (danehill dancer (IRE))
Race 3 - Mdn Plate (1050m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:01.26
Prizemoney: $7,450
1
7/4F
T: H C Forster
R: J Rudd (58.5)
7/4F
3g snippetson (AUS) x high alt (AUS) (desert prince (IRE))
Winning siblings: Belastro, Cool Sequence,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/4F
T: David Rewald
R: David Rewald (56.5)
7/4F
3f wanted (AUS) x bruges (NZ) (groom dancer (USA))
3
3.6
5/1
T: R Hermann
R: M Gray (57.5)
5/1
5m speed 'n' power (NZ) x scottawin (AUS) (monde bleu (GB))
4
4.3
7/1
T: James Baker
R: Natalie Morton (59.5)
7/1
4g savabeel (AUS) x tiptoes (NZ) (pins (AUS))
5
6.3
7/1
T: P W O'Toole
R: C Bryen (58.5)
7/1
6
6.5
Andrum (1)
4/1
T: Todd Austin
R: L Dillon (59.5)
4/1
7
20
15/1
T: D L O'Brien
R: Emma Bell (54.5)
15/1
3f big brown (USA) x venus rising (AUS) (zeditave (AUS))
300
11/1
T: K McGovern
R: S McGovern (59.5)
11/1
5g shaft (AUS) x rolling dollar (AUS) (high rolling (AUS))
Race 4 - (Bm50) (1050m)
Class: Benchmark 50 Track: Good(3) Time: 1:00.85
Prizemoney: $7,450
1
5/2F
T: David Rewald
R: David Rewald (62)
5/2F
10g danzero (AUS) x singin 'n' dancin (AUS) (unbridled's song (USA))
Winning siblings: Pelorus Jack,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
7/1
T: H C Forster
R: Emma Bell (60)
7/1
4g longhorn (AUS) x port of africa (AUS) (cape cross (IRE))
3
1.6
7/1
T: W Melvin
R: J Rudd (59)
7/1
5m sequalo (AUS) x areeba areeba (AUS) (victory note (USA))
4
3.7
7/2
T: David Rewald
R: Ms B Richardson (57.5)
7/2
6m nothing to lose (USA) x winsome dancer (AUS) (celestial dancer (IRE))
5
3.8
5/2F
T: C Smith
R: C Bryen (61)
5/2F
6
5.8
15/1
T: Wesley Irwin
R: S McGovern (59)
15/1
8g freeze (AUS) x all tune (AUS) (clang (AUS))
7
5.9
11/1
T: Bryan Dixon
R: M Gray (59)
11/1
8g hidden dragon (AUS) x yallah be good (AUS) (yallah prince (AUS))
8
6.1
7/1
T: Todd Austin
R: S Watkin (60)
7/1
5g uncle mo (USA) x pearl ardane (AUS) (danehill (USA))
9
8.6
Tabriz (3)
7/1
T: B J Richardson
R: Natalie Morton (61.5)
7/1
7g shamardal (USA) x sincere (AUS) (desert prince (IRE))
10
9.1
7/1
T: Todd Austin
R: L Dillon (59.5)
7/1
7g more than ready (USA) x indelible (NZ) (redoute's choice (AUS))
Race 5 - Open Hcp (1050m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:00.45
Prizemoney: $7,450
1
6/1
T: Todd Austin
R: S Watkin (56)
6/1
7g hidden dragon (AUS) x greyfire (AUS) (sequalo (AUS))
Winning siblings: Mountain Fire, Silver Fox, Uppembak, Wararba,
This nick: 34 runners; 22 winners; 0 SW. Details
2
0.3
5/1
T: David Rewald
R: David Rewald (56.5)
5/1
3
1.3
3/1F
T: F E Smith
R: L Dillon (56.5)
3/1F
4g wicked style (USA) x camphor (AUS) (tsuimai (AUS))
4
2.8
7/1
T: David Rewald
R: S McGovern (56.5)
7/1
11g oasis dream (GB) x mashie (GB) (selkirk (USA))
5
4.5
5/1
T: R B Williams
R: Ms B Richardson (56)
5/1
6
6.8
3/1F
T: H C Forster
R: Emma Bell (59)
3/1F
6g medaglia d'oro (USA) x preserve (AUS) (canny lad (AUS))
7
6.9
3/1F
T: H C Forster
R: J Rudd (60.5)
3/1F
9
27.4
7/1
T: Raymond Frazer
R: C Bryen (59)
7/1
7g all bar one (AUS) x hydeefleish (AUS) (all chatter (USA))
* Nick figures are for Australasia.