Breednet Results

CAMPERDOWN - Saturday, January 14

Race 1 - Crownbet Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.96 (35.64)
Prizemoney: $20,000
1
11/4
T: R D Griffiths
R: Thomas Sadler (58)
11/4
3g magnus (AUS) x verbatim (AUS) (giant's causeway (USA))
Winning siblings: Recited,
This nick: 6 runners; 2 winners; 1 SW. Details
2
1.8
10/1
T: Michael Roebuck
R: Anthony Boyd (56)
10/1
3g oamaru force (AUS) x lady way (AUS) (hemingway (IRE))
3
1.9
60/1
T: Aaron Purcell
R: C A Robertson (56)
60/1
3f reward for effort (AUS) x chrystelle (NZ) (don eduardo (NZ))
4
3.1
25/1
T: Shay Keating
R: Ms C Puls (58)
25/1
3g lope de vega (IRE) x palena (AUS) (exceed and excel (AUS))
5
3.4
30/1
T: Michael Roebuck
R: Ms L J Meech (56)
30/1
3f wanted (AUS) x catreign (NZ) (tale of the cat (USA))
6
3.6
15/2
T: D and R Beriman
R: Ms N Beriman (58)
15/2
7
4.6
7/2
T: D K Weir
R: H Coffey (56)
7/2
3f lonhro (AUS) x siwa (GB) (green desert (USA))
8
5.8
2/1F
T: D K Weir
R: John Allen (58)
2/1F
3g primus (AUS) x cajo kellila (AUS) (mister c. (USA))
9
10.8
50/1
T: T and K O'Sullivan
R: Jack Hill (58)
50/1
3g moshe (AUS) x quietly does it (AUS) (jetball (AUS))
10
11.2
30/1
T: Andrew Campbell
R: Boris Thornton (58)
30/1
3g nicconi (AUS) x invitation only (AUS) (general nediym (AUS))
11
16.2
100/1
T: Daniel Bowman
R: Declan Bates (58)
100/1
12
18.7
40/1
T: Saab Hasan
R: Jordan Turner (56)
40/1
3f redente (AUS) x gucciconi (AUS) (bianconi (USA))
Race 2 - Pipeline Fabrications Mdn (1000m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 0:59.81 (35.24)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: P A Banks
R: C A Robertson (58.5)
6/1
5g good journey (USA) x cashkalani (AUS) (ashkalani (IRE))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
7
25/1
T: B R Mills
R: Melissa Julius (56.5)
25/1
5g sharkbite (AUS) x pontchateau (AUS) (diatribe (AUS))
3
7.1
3/1
T: Saab Hasan
R: Jordan Turner (58.5)
3/1
4g excellent art (GB) x paris bow (AUS) (inflate (USA))
4
7.3
30/1
T: K F Williams
R: Lucinda Doodt (55.5)
30/1
6g zeditave (AUS) x taffeta miss (AUS) (citidancer (IRE))
5
7.4
20/1
T: Michael Roebuck
R: Anthony Boyd (54.5)
20/1
6
8.9
12/1
T: V L Malady
R: John Allen (58.5)
12/1
7
9.4
13/4
T: Marcus Fahler
R: Ms N Beriman (56.5)
13/4
6m soldier's tale (USA) x lushes (AUS) (perugino (USA))
8
10.4
40/1
T: T D Kelly
R: H Coffey (56.5)
40/1
4m o'lonhro (AUS) x millionsnmillions (AUS) (danehill dancer (IRE))
9
12.4
Wanion (9)
66/1
T: D F Daffy
R: Ms J Da Rose (58.5)
66/1
4g bernardini (USA) x moonsprite (GB) (seeking the gold (USA))
10
12.5
9/4F
T: W P Cerchi
R: S Vella (58.5)
9/4F
4g keano (NZ) x majnoonah (AUS) (hennessy (USA))
11
20.5
66/1
T: R D Daniel
R: Declan Bates (58.5)
66/1
5g exceed and excel (AUS) x salice (AUS) (falbrav (IRE))
Race 3 - Rabbie Burns Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:26.75 (38.68)
Prizemoney: $20,000
1
13/4
T: Heath Conners
R: Thomas Sadler (58.5)
13/4
4g escapism (AUS) x black espresso (AUS) (esperero (USA))
Winning siblings: Macchiato Espresso, Villa Sarchi,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
30/1
T: Clint Marshall
R: Melissa Julius (55)
30/1
3g von costa de hero (AUS) x birdlife (AUS) (elusive quality (USA))
3
1
9/4F
T: Daniel Bowman
R: Declan Bates (58.5)
9/4F
4g nadeem (AUS) x nepal (AUS) (quest for fame (GB))
4
1.7
5/2
T: C Maher
R: Ms L J Meech (55)
5/2
3f gio ponti (USA) x synaesthesia (USA) (quiet american (USA))
5
2.2
60/1
T: D E Coombes
R: S Vella (56.5)
60/1
6
4.9
80/1
T: R G Bell
R: F Alesci (58.5)
80/1
4g all american (AUS) x distantly (AUS) (distant music (USA))
7
7.2
100/1
T: Chris Calthorpe
R: Jordan Grob (53)
100/1
3f ruwi (GB) x rubydame (AUS) (viscount (AUS))
8
7.4
Muggsy (16)
200/1
T: P A Matthews
R: Boris Thornton (58.5)
200/1
9
10.4
3/1
T: Henry Dwyer
R: Jack Hill (57)
3/1
3g murtajill (AUS) x grey bullet (AUS) (canadian silver (CAN))
10
11.1
100/1
T: Stephen Lenehan
R: John Allen (58.5)
100/1
4g golden snake (USA) x tillac (AUS) (umatilla (NZ))
11
12.1
150/1
T: E J Bourke
R: C Nicoll (56.5)
150/1
4m king of prussia (AUS) x bercardee pearl (AUS) (blalocks bull (AUS))
Race 4 - Gerard Ryan Electrical Hcp-58 (1600m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:38.91 (37.60)
Prizemoney: $20,000
1
13/2
T: Daniel Bowman
R: Declan Bates (58)
13/2
6g sebring (AUS) x royal singer (AUS) (royal academy (USA))
Winning siblings: Cliffsinger,
This nick: 5 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.1
100/1
T: R G Bell
R: F Alesci (55)
100/1
5m all american (AUS) x made of diamonds (AUS) (made of gold (USA))
3
0.3
13/2
T: Q J Scott
R: C A Robertson (59.5)
13/2
7g helenus (AUS) x nyasa (AUS) (don't say halo (USA))
4
1.8
Neona (6)
9/2
T: Jason Hunter
R: Ms N Beriman (59)
9/2
8g ne coupez pas (USA) x kimona (AUS) (royal academy (USA))
5
1.9
12/1
T: W P Cerchi
R: S Vella (59.5)
12/1
5g mint lane (USA) x snow maker (AUS) (timber country (USA))
6
3.9
25/1
T: P W McKenna
R: Ms C Puls (57)
25/1
4m hemingway (IRE) x lunch at cristi's (AUS) (lacryma cristi (IRE))
7
4.1
16/1
T: Damien Batters
R: Jack Hill (58.5)
16/1
6g remind (USA) x kaytee (NZ) (senor pete (USA))
8
4.6
9/1
T: T and K O'Sullivan
R: Thomas Sadler (59.5)
9/1
5g danerich (AUS) x aunty hilda (NZ) (nassipour (USA))
9
6.6
5/1
T: M E Templeton
R: Brandon Stockdale (57)
5/1
4m real saga (AUS) x galena lodge (AUS) (grand lodge (USA))
10
7.6
12/1
T: Alan Hunter
R: Boris Thornton (58)
12/1
7g bianconi (USA) x late night fun (AUS) (handy proverb (AUS))
11
9.1
7/2F
T: Niall Phillips
R: John Allen (60)
7/2F
4g foreplay (AUS) x la sauvage (AUS) (loup sauvage (USA))
Race 5 - Colac Toyota (Bm64) (1000m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(4) Time: 0:59.72 (35.40)
Prizemoney: $20,000
1
20/1
T: R G Bell
R: F Alesci (54)
20/1
7m presence (AUS) x look for venus (AUS) (ideal planet (AUS))
Winning siblings: Orbit Express,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1
10/1
T: R G Bell
R: Jessie Philpot (58.5)
10/1
7g commands (AUS) x river express (AUS) (blazing sword (AUS))
3
1.8
15/8F
T: Symon Wilde
R: Jack Hill (56)
15/8F
3f kaphero (AUS) x fiskori (AUS) (stratum (AUS))
4
1.9
4/1
T: B and G James
R: Anthony Boyd (58.5)
4/1
8g stratum (AUS) x thanksgiving (NZ) (generous (IRE))
5
2
4/1
T: D and R Beriman
R: Ms N Beriman (58.5)
4/1
7m stormhill (AUS) x clearly unique (AUS) (clear choice (USA))
6
2.1
5/1
T: R J Besanko
R: A Lynch (59)
5/1
7
3.6
10/1
T: M E Templeton
R: Brandon Stockdale (57.5)
10/1
8m bel esprit (AUS) x tamarillo (AUS) (hurricane sky (AUS))
8
7.6
16/1
T: Saab Hasan
R: Jordan Turner (56.5)
16/1
Race 6 - Sungold Milk Camperdown Cup (1600m)
Class: Open Track: Good(4) Time: 1:37.09 (37.52)
Prizemoney: $30,000
1
9/4
T: M J Williams
R: H Coffey (55.5)
9/4
5g bianconi (USA) x blue booty (AUS) (personal flag (USA))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
3.5
5/4F
T: Matthew Cumani
R: John Allen (57.5)
5/4F
5g excites (AUS) x tag jeur (AUS) (jeune (GB))
3
3.8
15/1
T: Dane Smith
R: Declan Bates (61)
15/1
9g mujahid (USA) x newdale (AUS) (new regent (CAN))
4
4.8
13/2
T: R E Laing
R: C A Robertson (54.5)
13/2
8g pentire (GB) x our discretion (AUS) (twig moss (FR))
5
6.8
11/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (54.5)
11/1
6
7.1
30/1
T: Symon Wilde
R: Melissa Julius (54)
30/1
6g street hero (USA) x quiet name (IRE) (danehill (USA))
7
12.1
60/1
T: R G Bell
R: F Alesci (54)
60/1
7g commands (AUS) x more haste (AUS) (brief truce (USA))
8
12.4
100/1
T: D F Daffy
R: Ms J Da Rose (54)
100/1
5g domesday (AUS) x jig time lady (AUS) (zeditave (AUS))
9
12.5
20/1
T: S P Gower
R: R N Booth (54.5)
20/1
6g bel esprit (AUS) x nassidarra (NZ) (nassipour (USA))
10
18.5
25/1
T: F Stockdale
R: Brandon Stockdale (54)
25/1
7g fomalhaut (USA) x keswa (NZ) (western symphony (USA))
Race 7 - Country Road Farm Supplies-58 (2200m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 2:18.84 (38.92)
Prizemoney: $20,000
1
Prize (3)
6/1
T: Symon Wilde
R: S Jackson (59)
6/1
7g reset (AUS) x violet lane (GB) (danzero (AUS))
Winning siblings: Pansies, Riverbank,
This nick: 10 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
0.8
14/1
T: G A Thornton
R: Boris Thornton (56)
14/1
6m savoire vivre (GB) x almecca (AUS) (devon flyer (AUS))
3
2.1
4/1F
T: Dan O'Sullivan
R: Lucinda Doodt (52)
4/1F
4m viking ruler (AUS) x val gardena (AUS) (lacryma cristi (IRE))
4
2.7
Skim (13)
12/1
T: D F Daffy
R: H Coffey (56.5)
12/1
5m bernardini (USA) x hot riff (AUS) (palace music (USA))
5
2.8
9/2
T: J F Moloney
R: Thomas Sadler (57)
9/2
6
3.3
25/1
T: Jason Hunter
R: Ms C Puls (57.5)
25/1
7
4.3
13/2
T: Robert Kingston
R: Ms L J Meech (57.5)
13/2
9g shirocco (GER) x salonblue (IRE) (bluebird (USA))
8
5.1
Fiefdom (12)
12/1
T: Martin Stein
R: C A Robertson (56.5)
12/1
4m domesday (AUS) x courtney's cuddles (AUS) (brief truce (USA))
9
8.8
10/1
T: Murray Johnson
R: Brandon Stockdale (58)
10/1
4m elvstroem (AUS) x marlee's star (AUS) (canny lad (AUS))
10
10.1
30/1
T: S Cooper
R: Jordan Grob (55)
30/1
6g sebring (AUS) x eden valley (NZ) (zabeel (NZ))
11
12.3
20/1
T: Ricky Rohde
R: Jack Hill (57)
20/1
4m onemorenomore (AUS) x pavlova (AUS) (singspiel (IRE))
12
12.4
14/1
T: B A Charry
R: Melissa Julius (57.5)
14/1
13
12.6
9/1
T: M Sell
R: Ms N Beriman (58.5)
9/1
6g publishing (AUS) x ski treasure (AUS) (portland pirate (AUS))
Race 8 - Skybow Bulk Haulage Hcp (58) (1400m)
Class: Restricted 58 Track: Good(4) Time: 1:24.96 (35.28)
Prizemoney: $20,000
1
10/9F
T: Dale Short
R: Ms L J Meech (60)
10/9F
4g kaphero (AUS) x de lovely lady (AUS) (mossman (AUS))
Winning siblings: Deday, French Girl,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
5
12/1
T: Allan Peterson
R: C A Robertson (56.5)
12/1
3
6.5
13/2
T: R J Besanko
R: A Lynch (59)
13/2
7g stratum (AUS) x beautiful victory (AUS) (victory prince (AUS))
4
7.2
20/1
T: R K Post
R: John Allen (59)
20/1
6g churchill downs (AUS) x scagliola (AUS) (grand lodge (USA))
5
8.5
50/1
T: Symon Wilde
R: Jack Hill (56)
50/1
6
8.6
8/1
T: R G Bell
R: F Alesci (58.5)
8/1
4g husson (ARG) x ransom claim (AUS) (red ransom (USA))
7
8.8
20/1
T: B and G James
R: Anthony Boyd (57)
20/1
5g husson (ARG) x manhattan transfer (AUS) (carnegie (IRE))
8
9.8
8/1
T: Heath Conners
R: Thomas Sadler (57.5)
8/1
5m choisir (AUS) x our greta (AUS) (rory's jester (AUS))
9
10.3
Vertigo (14)
30/1
T: Ms D Clover
R: Brandon Stockdale (55.5)
30/1
8m bel danoro (AUS) x estancia (AUS) (dehere (USA))
10
11
10/1
T: B J McCarthy
R: Ms N Beriman (58.5)
10/1
6g real saga (AUS) x kapala (AUS) (danehill dancer (IRE))
11
12
100/1
T: Ms K Dufty
R: Boris Thornton (58)
100/1
7g choisir (AUS) x hailbella (AUS) (giant's causeway (USA))
12
12.8
66/1
T: Deanne Taylor
R: Jordan Grob (52.5)
66/1
6g real saga (AUS) x trois etoiles (IRE) (grand lodge (USA))
13
17.5
Edraak (10)
150/1
T: D F Daffy
R: Ms J Da Rose (57)
150/1
4g sebring (AUS) x private (AUS) (encosta de lago (AUS))
14
21
30/1
T: Julie Scott
R: H Coffey (57)
30/1
6g street cry (IRE) x musical lyrics (USA) (quiet american (USA))
* Nick figures are for Australasia.