Breednet Results

COFFS HARBOUR - Sunday, January 13

Race 1 - Key Employment Mdn Plate (800m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:45.93 (33.59)
Prizemoney: $22,000
1
4/7F
T: M P Quinn
R: Cejay Graham (53.5)
4/7F
2f bianconi (USA) x sakhra (AUS) (fastnet rock (AUS))
Winning siblings: Nashian,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
2.3
6/1
T: B J Dodson
R: Ms B Hodder (55)
6/1
2f sidestep (AUS) x time release (AUS) (switch in time (IRE))
3
3.8
50/1
T: A Newing
R: A E Denby (55)
50/1
2f dawn approach (IRE) x just divine (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
6
40/1
T: G C Kilner
R: Leah Kilner (53.5)
40/1
5
6.2
30/1
T: P A Smith
R: R Spokes (57)
30/1
2g moonlark (USA) x ritzy gal (AUS) (brave hawk (AUS))
6
7.1
16/1
T: Ms J Graham
R: M Paget (57)
16/1
2g poet's voice (GB) x footprintinthesand (AUS) (footstepsinthesand (GB))
7
7.7
15/1
T: Ms M Brosnan
R: M McGuren (57)
15/1
2g straight (AUS) x zarbrav (AUS) (falbrav (IRE))
8
8.7
150/1
T: Daniel Bowen
R: Brooke Stower (55)
150/1
2f bullet train (GB) x calvello (AUS) (flying spur (AUS))
9
9.1
Razano (8)
66/1
T: J A Sprague
R: P Graham (55)
66/1
2f verrazano (USA) x choisie (AUS) (choisir (AUS))
10
10.1
12/1
T: T W McCarthy
R: Ms L G Cheshire (55)
12/1
2f rothesay (AUS) x non capishe (AUS) (zeditave (AUS))
11
10.2
20/1
T: R N Godbolt
R: S Traecey (57)
20/1
2g dissident (AUS) x indelible (NZ) (redoute's choice (AUS))
12
10.3
15/2
T: G C Kilner
R: Ms K Stanley (55)
15/2
2f all too hard (AUS) x loch leven (AUS) (general nediym (AUS))
Race 2 - The Bayrange Group Mdn Plate (1000m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 0:58.76 (35.45)
Prizemoney: $22,000
1
Paolo (3)
8/11F
T: K A Lees
R: A Gibbons (59)
8/11F
Winning siblings: Designer Maid, Giles, Overgrown, Pink Blooms, Rad,
This nick: 4 runners; 4 winners; 0 SW. Details
2
2
66/1
T: B J Ryan
R: S Traecey (57)
66/1
6m rothesay (AUS) x eugenie gold (AUS) (bluebird (USA))
3
2.5
8/1
T: Paul Robbins
R: Ms B Hodder (55.5)
8/1
3f star witness (AUS) x sanskrit (AUS) (untouchable (AUS))
4
2.6
9/2
T: P A Smith
R: R Spokes (55.5)
9/2
5
2.8
20/1
T: J L Jarvis
R: M McGuren (57)
20/1
4m arlington (AUS) x dangerous dancer (IRE) (danehill dancer (IRE))
6
4.9
15/1
T: J D Shelton
R: P Graham (57)
15/1
4m may'haab (AUS) x misty pegasus (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
7
5.8
20/1
T: K C Smith
R: Leah Kilner (54)
20/1
3f fast 'n' famous (AUS) x slight smile (AUS) (encosta de lago (AUS))
8
6.3
100/1
T: Ms C Rode
R: Ms L G Cheshire (59)
100/1
5g bulleton (AUS) x sweet symbol (AUS) (full and by (NZ))
9
7.4
20/1
T: Ms C Rode
R: M Bennett (57)
20/1
4m dreamscape (AUS) x empire express (AUS) (royal academy (USA))
10
9.6
60/1
T: Aiden St Vincent
R: A Chau (59)
60/1
6g captain sonador (AUS) x jovial gal (AUS) (brief truce (USA))
11
10.1
11/1
T: B D Bellamy
R: Ms R Murray (55.5)
11/1
3f lope de vega (IRE) x moonline dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
12
10.3
30/1
T: W J Dean
R: J Watkins (57.5)
30/1
3g show a heart (AUS) x proud star (AUS) (skilful star (AUS))
Race 3 - Coffs Toyota/Pier Hotel Mdn (1300m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:18.73 (36.25)
Prizemoney: $22,000
1
Atyaaf (2)
5/1
T: Ms M Brosnan
R: M McGuren (57)
5/1
3g lonhro (AUS) x el daana (AUS) (redoute's choice (AUS))
Winning siblings: Jeewan, Taqaareed, Wawail,
This nick: 60 runners; 46 winners; 8 SW. Details
2
0.5
11/8F
T: K A Lees
R: A Gibbons (54.5)
11/8F
3f hinchinbrook (AUS) x rock on madonna (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
3
0.7
150/1
T: Aiden St Vincent
R: Ms R Murray (54.5)
150/1
4
1.2
Zouki (4)
8/1
T: Ms J Hardy
R: M Paget (55)
8/1
3f zoustar (AUS) x nubian (AUS) (more than ready (USA))
5
1.4
Guest (1)
13/2
T: J L Jarvis
R: Cejay Graham (58)
13/2
4g host (CHI) x riverina's girl (AUS) (stratum (AUS))
6
1.5
Boyles (5)
9/1
T: Scott Henley
R: Brooke Stower (54.5)
9/1
3g excelebration (IRE) x cuchurita (CHI) (dushyantor (USA))
8
2.9
Totten (14)
8/1
T: T V Green
R: Ms B Hodder (54)
8/1
4g exceed and excel (AUS) x boca chita (AUS) (elusive quality (USA))
9
3.5
Selaw (16)
150/1
T: Paul Robbins
R: R Spokes (55)
150/1
3f sizzling (AUS) x fates (AUS) (kempinsky (AUS))
10
4.8
25/1
T: B J Dodson
R: Ms L G Cheshire (54.5)
25/1
11
7.5
30/1
T: W J Gavenlock
R: S Traecey (54)
30/1
6m intergaze (AUS) x cyclone babe (AUS) (hurricane sky (AUS))
12
8.5
100/1
T: Ms V McLennan
R: Olivia Pickering (52)
100/1
13
9.3
150/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (54)
150/1
5m myboycharlie (IRE) x love charm (AUS) (falbrav (IRE))
Race 4 - J & K Jarvis Pink Silks (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:17.37 (37.02)
Prizemoney: $22,000
1
20/1
T: W J Gavenlock
R: Wendy Peel (54.5)
20/1
Winning siblings: Friskocity,
This nick: 4 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
1.5
9/1
T: B D Bellamy
R: Mollie Partridge (59)
9/1
5m lope de vega (IRE) x tapestry (AUS) (sandpit (BRZ))
3
1.9
11/2
T: K A Lees
R: Ms L Day (57.5)
11/2
3f snitzel (AUS) x river thames (AUS) (fastnet rock (AUS))
4
2.6
9/1
T: D and R Simonetta
R: Alena Skerritt (55)
9/1
8m kaphero (AUS) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
5
3
8/1
T: B D Bellamy
R: Ms B Hodder (58)
8/1
5m myboycharlie (IRE) x texas melody (AUS) (el moxie (USA))
6
3.1
20/1
T: B J Ratcliff
R: Ms L G Cheshire (54.5)
20/1
4m master of design (AUS) x piccadilly (AUS) (royal academy (USA))
7
3.6
20/1
T: D D Schmidt
R: A E Denby (54.5)
20/1
5m host (CHI) x bartonelle (AUS) (barton gate (AUS))
8
3.7
20/1
T: Donna Stoddart
R: Ms K Stanley (56.5)
20/1
6m shaft (AUS) x monet's diva (AUS) (naturalism (NZ))
9
4.2
Munro (8)
20/1
T: Ms L Sheppard
R: Cejay Graham (55)
20/1
5m arlington (AUS) x amerissis (AUS) (commands (AUS))
10
4.6
11/4F
T: J L Jarvis
R: Brooke Stower (55.5)
11/4F
11
5.4
16/1
T: B D Bellamy
R: Leah Kilner (54.5)
16/1
5m sequalo (AUS) x secret cavern (AUS) (lion cavern (USA))
12
7.6
11/1
T: W J Gavenlock
R: Ms M Weir (55)
11/1
Race 5 - Komatsu (Bm58) (1300m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:17.57 (36.01)
Prizemoney: $22,000
1
12/1
T: Matthew McCudden
R: M Bennett (57)
12/1
Winning siblings: Southern Man, Torrens,
This nick: 3 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.5
13/4F
T: H P Ball
R: A Gibbons (59.5)
13/4F
4g smart missile (AUS) x april in venice (AUS) (more than ready (USA))
3
1.7
12/1
T: K C Smith
R: Leah Kilner (57.5)
12/1
4g all too hard (AUS) x yolane (AUS) (zizou (AUS))
4
2
20/1
T: T G Hardy
R: P Graham (56)
20/1
7g written tycoon (AUS) x kingston kate (AUS) (hurricane sky (AUS))
5
2.9
100/1
T: P Cheers
R: Wendy Peel (54.5)
100/1
8g bernardini (USA) x feast (AUS) (grand lodge (USA))
6
3.2
30/1
T: D W McCabe
R: Ms B Hodder (54)
30/1
7g hold that tiger (USA) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
7
3.7
16/1
T: Ms V McLennan
R: Olivia Pickering (58.5)
16/1
8
3.8
10/1
T: Aiden St Vincent
R: A Chau (57)
10/1
5g rothesay (AUS) x bethany (AUS) (al hareb (USA))
9
3.9
6/1
T: P J Evans
R: R Spokes (59)
6/1
8g chateau istana (GB) x kea leah (NZ) (volksraad (GB))
10
4.1
14/1
T: D and R Simonetta
R: M Paget (54.5)
14/1
7g more than ready (USA) x corton charlemagne (AUS) (king charlemagne (USA))
11
4.5
7/2
T: A Newing
R: M McGuren (56.5)
7/2
12
4.7
80/1
T: Colin Hughes
R: Ms K Stanley (54)
80/1
5g raheeb (AUS) x strike on goal (NZ) (van nistelrooy (USA))
13
9.2
8/1
T: W J Dean
R: J Watkins (58)
8/1
6g show a heart (AUS) x proud star (AUS) (skilful star (AUS))
14
11.7
50/1
T: Shane Everson
R: Brooke Stower (54)
50/1
Race 6 - Ins. Advisernet Pink Silks Cup (1200m)
Class: Open Track: Good(3) Time: 1:09.82 (35.37)
Prizemoney: $22,000
1
5/4F
T: J D Shelton
R: M Paget (54.5)
5/4F
6g red element (AUS) x greenmount belle (AUS) (magic albert (AUS))
Winning siblings: Ede Fuse, Eden Eagle, Sizzling Belle,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
4/1
T: P A Smith
R: Cejay Graham (57)
4/1
3
2.6
30/1
T: W J Gavenlock
R: Ms M Weir (55)
30/1
6m henny hughes (USA) x clochette (AUS) (last tycoon (IRE))
4
2.7
30/1
T: T G Hardy
R: A Chau (55)
30/1
5
2.9
Dantga (6)
25/1
T: Daniel Want
R: Brooke Stower (56)
25/1
8g danasinga (AUS) x tolga (AUS) (mossman (AUS))
6
3.6
200/1
T: B D Bellamy
R: P Graham (54)
200/1
7g starcraft (NZ) x helluva party (AUS) (dante's fury (AUS))
7
3.9
3/1
T: T V Green
R: Wendy Peel (59.5)
3/1
5g exceed and excel (AUS) x jawahir (AUS) (general nediym (AUS))
8
4.7
9/1
T: K J Lantry
R: Ms L Day (52.5)
9/1
6g all american (AUS) x patisserie (AUS) (canny lad (AUS))
9
6.2
40/1
T: T G Hardy
R: M McGuren (56.5)
40/1
7g dubleo (USA) x elite encore (AUS) (king's theatre (IRE))
10
12.8
14/1
T: R N Godbolt
R: S Traecey (59.5)
14/1
5m dream ahead (USA) x al hanoof (AUS) (saint ballado (CAN))
Race 7 - The Glenn Family (Bm58) (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:35.66 (36.53)
Prizemoney: $22,000
1
4/1
T: B D Bellamy
R: R Spokes (58)
4/1
6g bon hoffa (AUS) x jinx johnson (AUS) (encosta de lago (AUS))
Winning siblings: Little Time Gem,
This nick: 10 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
4.3
7/1
T: Paul Robbins
R: Jake Hull (62)
7/1
6g captain sonador (AUS) x mary can (AUS) (canny lad (AUS))
3
6.8
9/4F
T: N F Creighton
R: Ms B Hodder (59)
9/4F
6g husson (ARG) x sacred spirit (AUS) (zabeel (NZ))
4
6.9
9/2
T: S B Lee
R: Leah Kilner (55.5)
9/2
5
7.4
20/1
T: Ethan Ensby
R: Cejay Graham (57)
20/1
5m starcraft (NZ) x sky academy (AUS) (royal academy (USA))
6
8
12/1
T: Mick O'Neill
R: Olivia Pickering (57.5)
12/1
7g bulleton (AUS) x nelsonic (AUS) (strategic (AUS))
7
8.2
10/1
T: D J Bougoure
R: Ms L G Cheshire (57)
10/1
8
8.3
30/1
T: D D Schmidt
R: M Paget (54.5)
30/1
4m husson (ARG) x moon glitter (AUS) (arena (AUS))
9
8.4
30/1
T: Sally Taylor
R: Brooke Stower (58.5)
30/1
9g benicio (AUS) x quipu (AUS) (geiger counter (USA))
10
8.6
30/1
T: S J Randall
R: C P Franklin (57)
30/1
11
11.3
20/1
T: S B Lee
R: A Chau (58.5)
20/1
7g danewin (AUS) x miss cabriolet (AUS) (reenact (AUS))
12
12.1
50/1
T: P Cheers
R: Wendy Peel (52.5)
50/1
13
12.8
30/1
T: A Newing
R: A E Denby (54)
30/1
6g tickets (AUS) x majestic (AUS) (twig moss (FR))
* Nick figures are for Australasia.