Breednet Results

DOOMBEN - Wednesday, November 23

Race 1 - Gallopers Sports Club Mdn Hcp (1110m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:05.55 (33.21)
Prizemoney: $20,000
1
9/4
T: L F Birchley
R: B N Stewart (57.5)
9/4
3g shocking (AUS) x brandy star (AUS) (hennessy (USA))
Winning siblings: Brandy Belle, Gay Blade, Tricatchme,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
1.8
11/1
T: Ben Hull
R: Ms T Harrison (55.5)
11/1
4m fastnet rock (AUS) x second sight (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
3.3
7/4F
T: B J Smith
R: L V Cassidy (59)
7/4F
4g duporth (AUS) x sweet executive (AUS) (last tycoon (IRE))
4
4.8
7/2
T: J and C Meagher
R: James Orman (55.5)
7/2
3f not a single doubt (AUS) x sienna (AUS) (octagonal (NZ))
5
6.1
3/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (57)
3/1
4m bradbury's luck (AUS) x mindblower (AUS) (quest for fame (GB))
6
10.1
30/1
T: Ms V Chalmers
R: Michael Murphy (52)
30/1
5m freeze (AUS) x dawn's miss (AUS) (hula chief (NZ))
7
12.4
40/1
T: Alistair Barnes
R: Ms S Bogenhuber (57)
40/1
5m nothing to lose (USA) x balvenie (AUS) (air de france (USA))
Race 2 - Brc Christmas Carnival Hcp-C4 (1200m)
Class: Class 4 Track: Good(4) Time: 1:09.26 (34.58)
Prizemoney: $20,000
1
5/1
T: S W Kendrick
R: Alannah Fancourt (56)
5/1
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.5
3/1F
T: S W Kendrick
R: Luke Tarrant (57.5)
3/1F
4g murtajill (AUS) x catalina (AUS) (zeditave (AUS))
3
2.5
13/4
T: R L Heathcote
R: L V Cassidy (55.5)
13/4
4g red element (AUS) x jomar star (AUS) (johannesburg (USA))
4
4.5
4/1
T: B J Lockwood
R: B Pengelly (56.5)
4/1
5
6.3
3/1F
T: T J Gollan
R: R Fradd (56.5)
3/1F
5h conatus (AUS) x cindy kate (AUS) (mossman (AUS))
6
7.8
14/1
T: S B Lee
R: Daniel Griffin (59)
14/1
7g iffraaj (GB) x infinity (NZ) (markella (FR))
7
10.1
14/1
T: R L Heathcote
R: Tiffani Brooker (53)
14/1
6g holy roman emperor (IRE) x fairy story (AUS) (hurricane sky (AUS))
Race 3 - Hamilton Hotel Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:20.33 (34.66)
Prizemoney: $20,000
1
9/10F
T: M J Dunn
R: J Byrne (57)
9/10F
3g real saga (AUS) x ever after (NZ) (volksraad (GB))
Winning siblings: Eternal Heart, Forever Here,
This nick: 5 runners; 5 winners; 0 SW. Details
2
0.2
7/1
T: B and D Guy
R: P Hammersley (57)
7/1
3g foxwedge (AUS) x coco sovelda (AUS) (warring nations (USA))
3
2.2
9/2
T: K M Schweida
R: G Colless (57)
9/2
3g dutch harry (AUS) x rue facile (AUS) (easy rocking (AUS))
4
4.2
5/1
T: L F Birchley
R: J Lloyd (55)
5/1
3f o'reilly (NZ) x palin (NZ) (pins (AUS))
5
4.7
11/1
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (53)
11/1
3f real saga (AUS) x academy of dreams (AUS) (royal academy (USA))
6
6.2
11/2
T: T J Gollan
R: R Fradd (57)
11/2
7
6.5
30/1
T: G K Taylor
R: M Cahill (55)
30/1
3f snapy halo (ARG) x pokomo (AUS) (piccolo (GB))
8
7.3
30/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: James Orman (57)
30/1
3g choisir (AUS) x swinging babe (AUS) (encosta de lago (AUS))
9
11.1
40/1
T: Michael Jokic
R: Ms C Jokic (54)
40/1
3g moscow ballet (IRE) x top of the show (AUS) (pirate army (USA))
10
11.5
50/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (52)
50/1
3f teranaba (AUS) x maid of the manor (AUS) (royal academy (USA))
Race 4 - Mount Franklin Mdn Plate (1350m)
Class: Maiden Track: Good(3) Time: 1:20.85 (33.74)
Prizemoney: $20,000
1
2/1
T: S B Lee
R: J Lloyd (57.5)
2/1
4g drumbeats (AUS) x automatic slim (NZ) (carnegie (IRE))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/1
T: G Heinrich and B Rodgers
R: James Orman (57.5)
7/1
4g manhattan rain (AUS) x lieserl (AUS) (magic albert (AUS))
3
0.9
7/4F
T: M A Kropp
R: J Byrne (56)
7/4F
3g onemorenomore (AUS) x ausvall (AUS) (redoute's choice (AUS))
4
1.9
Voanaba (12)
12/1
T: Gregory Cornish
R: Brooke Ainsworth (52.5)
12/1
4m teranaba (AUS) x voworana (AUS) (dev's rogue (AUS))
5
3.7
20/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (57.5)
20/1
4g monaco consul (NZ) x haunting rhythm (AUS) (mr. henrysee (USA))
6
7
8/1
T: Ms K Stabe
R: Ms T Harrison (57.5)
8/1
5h clang (AUS) x at anchor (AUS) (red anchor (NZ))
7
7.1
15/1
T: Michael Frappell
R: Ms S Bogenhuber (55.5)
15/1
4m choistar (AUS) x rain bay (AUS) (tycoon ruler (AUS))
8
7.9
40/1
T: K R Kemp
R: Luke Tarrant (55.5)
40/1
Race 5 - Brc Xmas Movies Trackside (C2) (1110m)
Class: Class 2 Track: Good(3) Time: 1:04.28 (33.88)
Prizemoney: $20,000
1
Misery (2)
11/8F
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (55.5)
11/8F
4g natural destiny (AUS) x domina (AUS) (flying spur (AUS))
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
0.2
14/1
T: L F Birchley
R: Michael Murphy (53)
14/1
3
1.2
11/8F
T: M J Dunn
R: J Byrne (57)
11/8F
4m not a single doubt (AUS) x jolie (AUS) (armidale (AUS))
4
2.5
20/1
T: T J Sears
R: N Tomizawa (57)
20/1
5
2.7
11/1
T: J Dann
R: James Orman (55)
11/1
4m time thief (AUS) x celestia (AUS) (royal academy (USA))
6
4
30/1
T: P P Jenkins
R: Geoffrey Goold (58)
30/1
7
4.5
7/1
T: G B Boyd
R: J Lloyd (56.5)
7/1
4g iffraaj (GB) x true star (NZ) (ishiguru (USA))
8
4.6
10/1
T: T J Gollan
R: R Fradd (58)
10/1
4g beneteau (AUS) x dab (NZ) (volksraad (GB))
9
5.9
30/1
T: J C Smerdon
R: J L Taylor (59)
30/1
5g red element (AUS) x duty with honour (AUS) (west point (AUS))
10
6.7
80/1
T: Ms T Cotsiopoulos
R: A Spinks (55.5)
80/1
6g red dazzler (AUS) x all thunder (AUS) (thunder gulch (USA))
Race 6 - Weddings At Brc Hcp (C4) (1200m)
Class: Class 4 Track: Good(3) Time: 1:10.08 (33.21)
Prizemoney: $20,000
1
6/1
T: Chris Anderson
R: L V Cassidy (55.5)
6/1
4m excites (AUS) x bovespa (NZ) (more than ready (USA))
This nick: 10 runners; 8 winners; 0 SW. Details
2
2.3
13/4
T: A J Edmonds
R: J Byrne (54.5)
13/4
4m drumbeats (AUS) x miss argyle (AUS) (iglesia (AUS))
3
2.7
11/4F
T: P H Duncan
R: Ms S Lacy (52)
11/4F
5m danroad (AUS) x overflo (NZ) (almutawakel (GB))
4
3.2
12/1
T: Leon Davies
R: Matthew Palmer (56)
12/1
6m ruwi (GB) x rubydame (AUS) (viscount (AUS))
5
3.4
25/1
T: J M Fitzgerald
R: Ms R Williams (52)
25/1
4m al maher (AUS) x dolcetto (AUS) (canny lad (AUS))
6
4.2
16/1
T: Ms T Timbery
R: P Timbery (56.5)
16/1
5m dubai's choice (AUS) x whimsy (NZ) (jetball (AUS))
7
4.3
11/2
T: R G Coveney
R: N Tomizawa (55)
11/2
8
4.6
7/2
T: K C Wood
R: Rhiannon Payne (55)
7/2
4m not a single doubt (AUS) x maritess (AUS) (magic albert (AUS))
9
4.8
7/1
T: M A Kropp
R: James Orman (57)
7/1
4m top echelon (AUS) x monaleah (AUS) (monashee mountain (USA))
Race 7 - Chairman's Club Hcp (C3) (1350m)
Class: Class 3 Track: Good(3) Time: 1:19.30 (34.30)
Prizemoney: $20,000
1
7/2
T: K M Schweida
R: G Colless (56.5)
7/2
4m mossman (AUS) x bonanova (NZ) (star way (GB))
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
9/1
T: S W Kendrick
R: R Wiggins (59)
9/1
4g not a single doubt (AUS) x patronage (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
3
2.9
10/1
T: K C Wood
R: J Byrne (57)
10/1
4g snitzel (AUS) x pheebles (AUS) (encosta de lago (AUS))
4
3.1
Deitch (2)
4/1
T: S W Kendrick
R: Tiffani Brooker (56)
4/1
5g denman (AUS) x amish (AUS) (canny lad (AUS))
5
4.1
7/2
T: T J Gollan
R: R Fradd (58.5)
7/2
4g sequalo (AUS) x admiral's affair (AUS) (admiralty (USA))
6
4.4
12/1
T: M G Nolan
R: J Lloyd (55)
12/1
5g jet spur (AUS) x jeopardy (AUS) (lonhro (AUS))
7
4.7
3/1F
T: T J Gollan
R: Alannah Fancourt (54)
3/1F
5m where's that tiger (USA) x lady jakeo (AUS) (last tycoon (IRE))
8
6
10/1
T: David Vandyke
R: M Cahill (56.5)
10/1
5g fastnet rock (AUS) x lirico (AUS) (rigoletto (AUS))
9
6.8
25/1
T: B and D Guy
R: Brooke Ainsworth (52.5)
25/1
4m choisir (AUS) x millefiori (AUS) (arazi (USA))
10
7
16/1
T: M J Dunn
R: James Orman (54.5)
16/1
5g red arrow (AUS) x raise a dane (AUS) (danehill (USA))
Race 8 - Www.Brc.Com.Au Hcp (70) (1640m)
Class: Restricted 70 Track: Good(3) Time: 1:38.69 (35.48)
Prizemoney: $20,000
1
16/1
T: Diane Murphy
R: Anthony Allen (56.5)
16/1
5g red dazzler (AUS) x forest dawn (AUS) (shinko forest (IRE))
Winning siblings: Dawn Magic, Si Si Sequalo,
This nick: 2 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.1
15/2
T: M G Nolan
R: Alannah Fancourt (57)
15/2
6g frightening (AUS) x seainta (AUS) (sea road (AUS))
3
0.3
11/1
T: M Callaghan
R: Sairyn Fawke (54.5)
11/1
6g golden snake (USA) x swimmingly (AUS) (thunder gulch (USA))
4
0.5
9/4F
T: Steven O'Dea
R: P Hammersley (59)
9/4F
4g nicconi (AUS) x seduction line (AUS) (testa rossa (AUS))
5
2.5
9/2
T: Chris Munce
R: J Byrne (57)
9/2
4m not a single doubt (AUS) x already (AUS) (more than ready (USA))
6
2.7
11/4
T: M J Dunn
R: J Lloyd (54.5)
11/4
5m real saga (AUS) x galena lodge (AUS) (grand lodge (USA))
7
4
30/1
T: Glen Baker
R: Ms C Jokic (52)
30/1
7m testa rossa (AUS) x i'mhighlydelighted (AUS) (royal academy (USA))
8
5.3
12/1
T: Ms L Stratton
R: Adam Sewell (55)
12/1
4h ad valorem (USA) x little madame (AUS) (octagonal (NZ))
9
5.5
20/1
T: Ms A Willick
R: Daniel Griffin (56.5)
20/1
6g strategic (AUS) x spurtacular lass (AUS) (flying spur (AUS))
10
7.5
16/1
T: Ms D Newham
R: Ms T Harrison (58)
16/1
5g red element (AUS) x a sweetee (AUS) (sequalo (AUS))
11
7.8
25/1
T: Ms K Stabe
R: M Hellyer (55)
25/1
5g hold that tiger (USA) x lucky for me (ARG) (lucky roberto (USA))
12
8.3
30/1
T: K Hickmott
R: Michael Murphy (52.5)
30/1
6g tycoon ruler (AUS) x diamonesque (AUS) (sri pekan (USA))
13
8.4
20/1
T: Darren Bell
R: Tiffani Brooker (55.5)
20/1
6g show a heart (AUS) x tender truce (AUS) (brief truce (USA))
* Nick figures are for Australasia.