Breednet Results

ECHUCA - Monday, November 20

Race 1 - De Bortoli Wines Mdn Plate (2100m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 2:13.93 (35.72)
Prizemoney: $22,000
1
11/4
T: Archie Alexander
R: H Coffey (55)
11/4
3f domesday (AUS) x pure excellence (AUS) (rock of gibraltar (IRE))
This nick: 8 runners; 7 winners; 0 SW. Details
2
1.3
20/1
T: Ms B Dunn
R: Damien Thornton (58.5)
20/1
4g dash for cash (AUS) x lady dancer (AUS) (danehill dancer (IRE))
3
1.4
6/4F
T: D K Weir
R: D Yendall (55)
6/4F
3f artie schiller (USA) x mahmooda (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
4
2.6
11/1
T: R K Challis
R: Jarrod Fry (56.5)
11/1
5m road to rock (AUS) x boynton (AUS) (bahamian bounty (GB))
5
4.1
30/1
T: Erin Maher
R: Zac Spain (58.5)
30/1
6
4.4
7/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (55)
7/2
3f americain (USA) x lickety lemon (USA) (lemon drop kid (USA))
7
6.9
30/1
T: Ms R Hoysted
R: Ms R Prest (56.5)
30/1
6g ladoni (GB) x lavnova (AUS) (delago brom (AUS))
8
7.9
Misaki (7)
20/1
T: Mark Cross
R: Nathan Punch (54.5)
20/1
4m denman (AUS) x just a kiseki (AUS) (fuji kiseki (JPN))
9
9.1
100/1
T: Timothy Grace
R: Lester Grace (58.5)
100/1
4g anacheeva (AUS) x elle domine (AUS) (giant's causeway (USA))
10
9.9
15/1
T: Patrick Payne
R: Jack Hill (56.5)
15/1
6m delzao (AUS) x denver night (JPN) (timber country (USA))
Race 2 - 1print Mdn Plate (1400m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:24.16 (35.40)
Prizemoney: $22,000
1
1/1F
T: D K Weir
R: John Allen (57)
1/1F
This nick: 3 runners; 3 winners; 0 SW. Details
2
2.3
9/1
T: D K Weir
R: Jack Hill (57)
9/1
3c good journey (USA) x bella bellucci (AUS) (flying spur (AUS))
3
2.7
5/2
T: M Ellerton and S Zahra
R: Ms L J Meech (55)
5/2
3f pierro (AUS) x princesa (AUS) (danehill (USA))
4
4.1
Eaton (1)
12/1
T: M and L Cerchi
R: Damien Thornton (58.5)
12/1
5g high chaparral (IRE) x chorus of angels (GB) (rock of gibraltar (IRE))
5
5.9
20/1
T: A W Noonan
R: Jarrod Fry (58.5)
20/1
4g ilovethiscity (AUS) x hayali (AUS) (carnegie (IRE))
6
8.1
12/1
T: Ms H Powell
R: C A Robertson (55)
12/1
7
9.1
20/1
T: Michelle Payne
R: D Yendall (57)
20/1
3c mastercraftsman (IRE) x condover (NZ) (king's chapel (AUS))
8
10.6
50/1
T: Luke Oliver
R: Zac Spain (56.5)
50/1
9
35.6
100/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Lee Smith (56.5)
100/1
4m publishing (AUS) x ski treasure (AUS) (portland pirate (AUS))
Race 3 - Echuca Cih Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:10.41 (34.77)
Prizemoney: $22,000
1
7/2
T: D K Weir
R: John Allen (58)
7/2
3g denman (AUS) x temair (AUS) (song of tara (IRE))
Winning siblings: Benteke, Miss Mitzie, Stornaway,
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.1
7/4F
T: R D Griffiths
R: Nathan Rose (58)
7/4F
3g bel esprit (AUS) x lacrimosa (NZ) (o'reilly (NZ))
3
2.6
9/2
T: D and B Hayes and T Dabernig
R: J Duffy (58)
9/2
4
3.1
Troon (9)
9/2
T: M G Price
R: H Coffey (58)
9/2
3g hussonet (USA) x el shahar (AUS) (encosta de lago (AUS))
5
4.8
14/1
T: Ms O Cairns
R: Jack Hill (58)
14/1
6
6.1
9/1
T: D K Weir
R: D Yendall (58)
9/1
3g master of design (AUS) x our option (AUS) (final card (AUS))
7
8.6
50/1
T: Chris Nash
R: Ms L J Meech (58)
50/1
3g rock 'n' pop (AUS) x grasse (NZ) (green perfume (USA))
8
14.6
100/1
T: Dean Larsson
R: C A Robertson (58)
100/1
3g strategic (AUS) x feesforus (AUS) (legal opinion (AUS))
9
15.1
150/1
T: D S Archard
R: Ms R Prest (54)
150/1
Race 4 - Two Tarts Mdn Plate (1200m)
Class: Maiden Track: Good(4) Time: 1:11.43 (35.58)
Prizemoney: $22,000
1
9/2
T: J P Salanitri
R: Damien Thornton (56.5)
9/2
5m reset (AUS) x roseway bay (AUS) (archway (IRE))
Winning siblings: Red Spyder, Tidal Rose,
This nick: 3 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
1.3
9/2
T: R G Symons
R: Lachlan King (56.5)
9/2
5g nadeem (AUS) x shashzaya (IRE) (ashkalani (IRE))
3
3.1
13/2
T: Pat Cannon
R: H Coffey (56.5)
13/2
4m sebring (AUS) x caramella (AUS) (strategic (AUS))
4
3.2
7/4F
T: S A Dwyer
R: Ms R Prest (56.5)
7/4F
4g master of design (AUS) x myers road (AUS) (bel esprit (AUS))
5
3.3
11/1
T: B A Gentle
R: D Yendall (56.5)
11/1
5m bushranger (IRE) x rosaglow (AUS) (pricelessly (USA))
6
4.5
11/1
T: I T Gilcrist
R: Ms G Cartwright (57)
11/1
4g moshe (AUS) x elkie rulz (AUS) (el moxie (USA))
7
5.8
30/1
T: B A Gentle
R: Jarrod Fry (58.5)
30/1
4g stryker (AUS) x so funny (AUS) (spinning world (USA))
8
6.3
30/1
T: B A Gentle
R: Thomas Stockdale (53.5)
30/1
4m dr doute's (AUS) x desert finch (AUS) (desert prince (IRE))
9
6.4
40/1
T: M and L Cerchi
R: Zac Spain (58.5)
40/1
4g haradasun (AUS) x presidential suite (AUS) (kingston rule (USA))
10
7.1
Betley (1)
20/1
T: R G Symons
R: Ms L J Meech (58.5)
20/1
4g amadeus wolf (GB) x nandaly (AUS) (geiger counter (USA))
11
19.1
200/1
T: R T Dale
R: B Vale (58.5)
200/1
4g hillman (AUS) x she's just ace (AUS) (el moxie (USA))
12
20.9
100/1
T: R G Symons
R: J Keating (56.5)
100/1
4m hemingway (IRE) x philadelphia (NZ) (gold and ivory (USA))
Race 5 - Murphy's Turf/Landscaping-Bm58 (1600m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:38.34 (35.43)
Prizemoney: $18,000
1
3/1
T: D K Weir
R: John Allen (60)
3/1
4h pendragon (NZ) x reglisse (NZ) (zabeel (NZ))
This nick: 13 runners; 9 winners; 1 SW. Details
2
0.5
5/2F
T: Ms B Dunn
R: Damien Thornton (60)
5/2F
4g snippetson (AUS) x broccoli (AUS) (brocco (USA))
3
2.8
14/1
T: V T Nolen
R: J Duffy (59)
14/1
4
5
25/1
T: Luke Oliver
R: Nathan Punch (57)
25/1
5m sebring (AUS) x buymore (NZ) (zabeel (NZ))
5
6
9/1
T: S A Dwyer
R: Ms R Prest (54.5)
9/1
5m not a single doubt (AUS) x brides account (AUS) (secret savings (USA))
6
6.5
6/1
T: T G Williams
R: Ms G Cartwright (59)
6/1
5g mossman (AUS) x marmoso (AUS) (marscay (AUS))
7
7.7
60/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (56)
60/1
5g sunday knight (AUS) x angel of prussia (AUS) (king of prussia (AUS))
8
8
12/1
T: Andrew Dale
R: Thomas Stockdale (55.5)
12/1
7g postponed (USA) x kate cross (NZ) (cape cross (IRE))
9
8.5
6/1
T: Dane Smith
R: Ms H McKechnie (58)
6/1
7m show a heart (AUS) x belzain (AUS) (woodman (USA))
10
9.5
25/1
T: M Cornish and Ms D Gaskin
R: Lee Smith (59)
25/1
7g publishing (AUS) x ski treasure (AUS) (portland pirate (AUS))
Race 6 - Bourke Builders (Bm64) (1100m)
Class: Benchmark 64 Track: Good(3) Time: 1:04.47 (34.75)
Prizemoney: $20,000
1
11/4F
T: T Busuttin and N Young
R: Thomas Stockdale (57.5)
11/4F
4m astronomer royal (USA) x symphonic blaze (AUS) (blazing reality (AUS))
Winning siblings: Grammy Diva, Typhoon Su,
This nick: 1 runners; 1 winners; 0 SW. Details
2
0.8
9/2
T: J D Sadler
R: Jacob Rule (58.5)
9/2
4g dream ahead (USA) x omniyah (AUS) (fastnet rock (AUS))
3
1.6
8/1
T: D K Weir
R: D Yendall (55.5)
8/1
4m host (CHI) x midnight reigns (AUS) (holy roman emperor (IRE))
4
1.7
66/1
T: E W Nichols
R: C A Robertson (58)
66/1
5
2.3
9/1
T: K Hann
R: H Coffey (59)
9/1
4g so you think (NZ) x aussie crawl (AUS) (redoute's choice (AUS))
6
2.6
8/1
T: Micheal Newton
R: Lachlan King (57)
8/1
5m street boss (USA) x consensus (AUS) (commands (AUS))
7
3.6
14/1
T: Brent Stanley
R: Lewis German (57)
14/1
7g niello (AUS) x poniard (AUS) (lake coniston (IRE))
8
3.8
9/2
T: M and L Cerchi
R: Zac Spain (60)
9/2
5g stratum (AUS) x cloudwing (AUS) (lujain (USA))
9
6.1
40/1
T: M J Lunn
R: Jack Hill (57)
40/1
5g artie schiller (USA) x chitraka (AUS) (tale of the cat (USA))
10
6.5
300/1
T: D L Boal
R: Lee Smith (54)
300/1
5m dane shadow (AUS) x untainted (AUS) (hussonet (USA))
11
8.5
J'star (11)
13/2
T: Ms K Fox
R: John Allen (57)
13/2
5m starcraft (NZ) x chordata (AUS) (fusaichi pegasus (USA))
Race 7 - Bet365 (Bm58) (1400m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:24.54 (35.86)
Prizemoney: $18,000
1
14/1
T: Rhys Archard
R: Ms L J Meech (56.5)
14/1
4g commands (AUS) x amberino (AUS) (perugino (USA))
This nick: 2 runners; 2 winners; 0 SW. Details
2
0.8
5/1
T: Luke Oliver
R: Nathan Punch (59.5)
5/1
4g toorak toff (AUS) x attilia (GER) (tiger hill (IRE))
3
2.3
Foyle (4)
9/1
T: B and A McKnight
R: Lewis German (56.5)
9/1
4
2.4
15/4F
T: B M Cole
R: H Coffey (59.5)
15/4F
5m globetrotter (USA) x angels star (AUS) (king of kings (IRE))
5
2.8
4/1
T: Andrew Dale
R: Thomas Stockdale (59)
4/1
5g bachelor duke (USA) x latin lass (AUS) (canny lad (AUS))
6
3
5/1
T: Ms G Johnstone
R: Jarrod Fry (60)
5/1
4g lonhro (AUS) x haste ye back (AUS) (danewin (AUS))
7
4.3
50/1
T: M Sell
R: J Duffy (56.5)
50/1
6g bushranger (IRE) x just for profit (AUS) (king of kings (IRE))
8
5.5
8/1
T: S S Cunningham
R: Ms R Prest (54.5)
8/1
9
8.5
100/1
T: Ms B Bamford
R: Lee Smith (54)
100/1
5g redente (AUS) x rosebud avenue (AUS) (keep the faith (AUS))
10
9.5
50/1
T: Noel Watson
R: C A Robertson (56)
50/1
6g floral pegasus (AUS) x ever special (AUS) (palace music (USA))
11
10.8
40/1
T: Ms C Jeffery
R: Ms K Furness (54.5)
40/1
6g real saga (AUS) x winaura (AUS) (show a heart (AUS))
13
12.3
30/1
T: G W Egan
R: Lachlan King (59)
30/1
4g king of prussia (AUS) x delatite miss (AUS) (druid's lodge (AUS))
14
12.5
Runkle (13)
150/1
T: B Robinson
R: Mikaela Lawrence (50)
150/1
6g real saga (AUS) x fledgling (AUS) (more than ready (USA))
Race 8 - Echuca Newsagency (Bm58) (1200m)
Class: Benchmark 58 Track: Good(3) Time: 1:10.98 (35.81)
Prizemoney: $18,000
1
4/1
T: A L Newton
R: C A Robertson (59.5)
4/1
6m onemorenomore (AUS) x princess sunshine (AUS) (encosta de lago (AUS))
This nick: 7 runners; 6 winners; 0 SW. Details
2
3.5
15/4
T: L J Lake
R: Jarrod Fry (58)
15/4
4m o'lonhro (AUS) x arch of capri (AUS) (archway (IRE))
3
4
20/1
T: P McVicar
R: Ms R Prest (53.5)
20/1
5g testa rossa (AUS) x miffy (AUS) (flying spur (AUS))
4
5.2
5/1
T: Patrick Payne
R: Thomas Stockdale (59)
5/1
5g savabeel (AUS) x queen of lions (NZ) (king of kings (IRE))
5
5.4
Kumo (15)
15/2
T: Nathan Hobson
R: Ms K Furness (52)
15/2
6g bushranger (IRE) x abahlali (AUS) (statue of liberty (USA))
6
5.9
12/1
T: G L Payne
R: H Coffey (58.5)
12/1
7
6.3
100/1
T: Mick Bath
R: F Alesci (56.5)
100/1
5g time thief (AUS) x aunt lilly (AUS) (noverre (USA))
7
6.3
60/1
T: T G Williams
R: Ms G Cartwright (52.5)
60/1
8m testa rossa (AUS) x caledonian lass (AUS) (redoute's choice (AUS))
9
6.8
7/2F
T: M and L Cerchi
R: Zac Spain (59)
7/2F
4g equiano (FR) x tendency (AUS) (rory's jester (AUS))
10
8.6
150/1
T: D L Boal
R: Lee Smith (54)
150/1
5m strada (AUS) x condoleezza (AUS) (rubiton (AUS))
11
11.1
100/1
T: Nathan Hobson
R: Michael Poy (51.5)
100/1
6g husson (ARG) x broadway (AUS) (desert prince (IRE))
12
18.1
200/1
T: R T Dale
R: B Vale (54)
200/1
8g golden snake (USA) x cointreau (AUS) (bluebird (USA))
13
21.3
11/1
T: Pat Cannon
R: Leticia Griffin (56)
11/1
4g primus (AUS) x cajo kellila (AUS) (mister c. (USA))
* Nick figures are for Australasia.